Одбојка мажи квалификации
Одбојка мажи квалификации
јузер Бев на Македонија-Австрија во Кале. Ги згазивме 3-0. Се играат квалификации мажи Б-дивизија. Во група сме со Летонија, Австрија и Шведска. Шведска колку за информација ги тепаше Летонија, и утре во 20.30 играме со нив за прво место во групата. Е сега незнам точно како е, ама ако сме прво место продолжуваме натаму во квалификации со најдобрите репрезентации во Европа.
dada Sani Ne skontav...kvalifikacii za???
јузер Па ни ја незнам...[:)] Или за Европско или за Светско. Видиш не прашав, колку сум неинформиран, срамота, брука, а се правам дека знам...[:0]
dada Sani [:D] Ova posleden pat da ti e vaka so pravis[:D] Zatoa sega ke se rasprasas ubavo i ima da pisuvas ovde se dur ne zavrsi prvenstvoto[;)]
sisi
quote:
Originally posted by dada Sani
[:D] Ova posleden pat da ti e vaka so pravis[:D] Zatoa sega ke se rasprasas ubavo i ima da pisuvas ovde se dur ne zavrsi prvenstvoto[;)]
Bravooo,Sani[;)] Slusaj Juzer batali sport,tolku ubava pokana imas ovde[:D][:D]
Strelec Се работи за европско првенство... Со евентуална денешна победа, влегуваме меѓу 24 најдобри европски селекции! Јас сум оптимист и мислам дека вечерва ќе им ги скршиме роговите на викинзите!:)
ArIeS Bez krsenje rogovi ke molam :P.Ionaka mislam deka svedive se slabi odbojka
Strelec Не мислев на жителите на Шведска, туку на шведсските одбојкари!:) А ако имаат дома млади жени, подобро е да им набиеме рогови, отколку да им кршиме рогови!:)))
ArIeS Moze da se nabie po nekoj rog sega ti e sansa dodeka mazite im se vo Makedonija.Moze da napraime i nie nekoj kvalifikaciska utakmica da vidime dali ke nabieme ili ke ni nabijat po nekoj rog fazla :P
ozonce Ke gi zgazime.. i zenite nema da im pomognat, makar tie bile shveganki...
јузер 3-0 ги сјебавме.[:D] Првите два сета се држеа, ама третиот им напраивме голема разлика и... ги сјебавме.[:D] Еден кељав Симовски приметив ни е најдобар. Страшно добри серви и смечеви мава.[8)][^]
Thief Не беше тој тетоец?
јузер
quote:
Originally posted by Thief
Не беше тој тетоец?
За Жарко Ристовски мислиш изгледа. Он е ем кељав ем тетоец.[8D] А овој Симовски е друг. Иначе порано пратев почесто одбојка, имаше добри дерби утакмици меѓу Работнички и Југохром, кога играше Ципа за Југохром (му го заборавив името).
ozonce I Letoncite go osetija vkusot na porazot :) 3:0