Стрелец и ОооОо по пиперки
Стрелец и ОооОо по пиперки
darkjesus Отвориле бизнис Канада со пиперките па сега се во Југо-Источните краишта од нашава државичка по набавка на поголеми количини пиперки кои планираат да ги пласираат на пазарите во Канада. Ете како треба нашите земјаци да и помагаат на државичкава наша

Честитки момци и продолжете со добрата работа
zlotty_co_380 Jas prajkam i dve listovi lovorov list za podobar vkus na mandzata , i kitka magdonos oti se poskapel
mArInCe a da, da, bravo :))
јузер А зашто, љубим те лепо, не го носат све тоа у Косово? Види што е лепо таму ... у безгранична зона со минимун царина, а не тие у Канада на други континента, бога ти љубим.
darkjesus патриоти бе јузер патриоти:) ние ќе извезуваме у косово тие во канада шириме пазар:))
slasa ova treba da stoi pod ,, ke trgne li nasata ekonomija :-))
zlotty_co_380 A znaete li deka cenata na krastavicite se pokacila poradi izvozot na piperkite za Canada, a e zabelezano i malo pokacuvanje na magdonosot vo poslednive 24 casa vo izminative 3 dena:)))
SpaceLily Jas pod chuv deka Strelec duri pochnal i so proizvodstvo na suvi piperki. t.e nizalki....vistina e ova ili shpekulacii?
Mufla JAs gi poddrzvam Strelec i OooOo, eve duri i edno kilo krastajci ke dam za Kanada! More i 500 grama makedan, 2 kila oriz, 1 gajbe jabolka i 3 krushi!
SpaceLily Mufla,uba ti e idejava,i jas ke ti se pridruzam.....dve glajci kromid kje dam,i edno cheshne luk....ma i koprii kje nabera za so orizot mandza da praet.
Thief Јас, пак, чув дека сакале да ме земат за партнер (главен трговски претставник за Македонија) во најновата фирма која извезувала хемикалии (од типот на ОХИС била) кон југозападниот дел на Македонија :) Акцентот бил на производи кои содржат NH3.
SpaceLily Ama cekaj sega to e drug biznis ovde za piperki prajme muabet:)
Thief Ете, ви кажувам дека сте во заблуда... Грешна фирма! :) Бзззз - wrong! :) Туку, уште не го контам сеирот во пиперкиве, ама ајде, нејсе :)
Jakov Ефтино!!!! Приватна фирма од Скопје, произведува и продава различни видови сиџимчиња и конец, за нижење пиперки. За фирми од странство попуст и до 40%. тел. 070 007 007
sisi
quote:
Originally posted by Jakov
Ефтино!!!! Приватна фирма од Скопје, произведува и продава различни видови сиџимчиња и конец, за нижење пиперки. За фирми од странство попуст и до 40%. тел. 070 007 007
E sega me ispobuni epten,xaxaxa,,,jas pa mislev ti istoricar si[;)][:)]
SpaceLily istorichar e ama go bivat i vo drugi oblasti:)
sisi
quote:
Originally posted by SpaceLily
istorichar e ama go bivat i vo drugi oblasti:)
Opaaa[?][?][:0][:0][:0]
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by darkjesus
да да да !!! ќе влиае и тоа како:) нема да има есенска сеидба. цел полог е насаден со портокали чудно како мештаните наеднаш сватиле кај лежи парата. сигурно се пак некои мутни зделки со канаѓаните и америте некои нивни експерименти во овој регион
Znaev deka toa ke vlijae vrz esenskata seidba na pcenicata i zatoa prasav da se osiguram, ama isto taka i cvekloto poskapelo poradi vodata, nesto slusnav ke pravele kanal za Drach pa zatoa i cvekloto poskapelo, poskapeno e okolu 8% za razlika od prazot koj sto e poskap za 18%, i seto toa se dolzelo poradi vodata koja sto ke pominuvala niz nekoj Kanal ?!?!?! Nesto info okolu poskapuvanjeto na cenite, Thx
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by Jakov
Ефтино!!!! Приватна фирма од Скопје, произведува и продава различни видови сиџимчиња и конец, за нижење пиперки. За фирми од странство попуст и до 40%. тел. 070 007 007
Decko konop da ne ti se naojga nesto [:D], taka nekoj pojak
darkjesus Оваа сезона портокалите и мандарините слушам во големи количини пристигнувале дирекно од косово во тетовските области, создавале некој нов мутиран вид на портокалови овоштија
SpaceLily Bash vo Tetovo?
darkjesus Баш!!! прибидејќи во јужниот дел се пиперките во југозападниот NH3 па ај во тетовската област ги носеле на мутација портокалите
SpaceLily Oh sigurno ke e mnogu skap ovaj nov vid na ovoshtie....a kako ke se vikat ovoshtievo?
zlotty_co_380 A sto se slucuva so jabolkata da ne se izvezuvaat za manitoba preku kosovo i tie ili i toa e vetar vo magla.
darkjesus јаболката од ресен ама тоа е веќе стара приказна.. новото е ова со портокалите. зошто досега вакво нешто не беше се забележало во нашите краишта
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by darkjesus
јаболката од ресен ама тоа е веќе стара приказна.. новото е ова со портокалите. зошто досега вакво нешто не беше се забележало во нашите краишта
Citam in ne mi se veruva , deka vika se pomatile portokalite, cudno... priroda sto ti pravi, no bidejki toa se ima sluceno so portokalite, sto mislis dali toa ke vlijae nekako vrz esenskata seidba na zitoto vo polog i posiroko?
darkjesus да да да !!! ќе влиае и тоа како:) нема да има есенска сеидба. цел полог е насаден со портокали чудно како мештаните наеднаш сватиле кај лежи парата. сигурно се пак некои мутни зделки со канаѓаните и америте некои нивни експерименти во овој регион
Thief Портокалот има витамини... што ли содржи жолтеникавата течност!? Да, веќе претходно заклучивме дека се работи за хемакалијата NH3, но сега на овој топик добиваме нови научни сознанија дека за првпат е утврдено дека таа хемикалија ги уништуа мозоците на конзументите!
Jakov
quote:
Originally posted by sisi
quote:
Originally posted by Jakov
Ефтино!!!! Приватна фирма од Скопје, произведува и продава различни видови сиџимчиња и конец, за нижење пиперки. За фирми од странство попуст и до 40%. тел. 070 007 007
E sega me ispobuni epten,xaxaxa,,,jas pa mislev ti istoricar si[;)][:)]
Smej se smej se koga ke gi "zaglavam" pa toa biznis koga ke napravam. Eeeee ke vidis.... Kanadsko-Jamajca_Mkd mesovita kompanija.[}:)]
darkjesus аууу Јакове зарем и ти со тревата се занимаваш:)))
The`bItCh те конзумираат миличок!?[;)][:D]
GoDsHaNd Se nakaj jamajka ve vleche, ostajte gi lugeto na raat gledajte toa piperkite i domatot
angel Auuu...ama ste iznavezle. Zarem bez mene? A dosta ste dobri za vezenki samo uste dovolno piper da ima, pa konop i v e z e nj e......