Силување на здравиот Македонски разум ?!.
Силување на здравиот Македонски разум ?!.
lav Дали домашниот печат понекојпат знае и да „забега„ пишувајќи за небитните за опстанок на Нацијата Македонска ?
Еве еден ординарен пример:


Претеравте со дамата на Љубчо!
Повод: Насловната страница од саботниот број и текстот со наслов: "Со кого е Љубчо во Турција?"
Како читател на весници, меѓу кои и Вест, крајно сум изнервиран од текстот објавен и на насловната страница во Вашиот весник во саботниот број, насловен како "Која е дамата?" во кој не информирате дека Љубчо Георгиевски бил на скап одмор во Турција со непозната млада жена и мало дете.
Ако е и од Вест, многу е. Претеравте!
Не ми се верува дека весникот кој откри толку важни афери во државата, меѓу кои секако и големиот корупциски скандал со вилата на Водно на Љубчо Георгиевски додека беше премиер, сега се спушта на толку ниски гранки и влегува во приватниот живот на една јавна личност.
Кому му треба таа информација за тоа што се случува во приватниот живот на јавните личности па макар тоа биле и толку извикани политичари како еден Георгиевски?
Место, како што доликува на вистинско истражувачко новинарство да се занимавате и да ги откривате сите јавни скандали, глупости и корупција во која се вмешани нашите политичари и од кои на сите нас ни е загорчена живејачката, вие не замајувате со квази-откритија за нивните приватни животи. Каква глупост!
Дајте, ве молам, излезете им од спалните соби и појдете им на работа да видите што прават. Како читател јас тоа очекувам да го прочитам во еден весник, а во Вест особено.
Мартин Костовски, Скопје
lav
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by lav
Дали домашниот печат понекојпат знае и да „забега„ пишувајќи за небитните за опстанок на Нацијата Македонска ? Еве еден ординарен пример: Претеравте со дамата на Љубчо! Повод: Насловната страница од саботниот број и текстот со наслов: "Со кого е Љубчо во Турција?"
Да бе стварно Лав, глупости...живи глупости. Наслов многу важен за опстнокот на Македонската Нација беше оној во Фокус за дебелото црево и гастро снимката на Бранко Црвенковски која Ти, Трендафил и Слацк, со уживање ја преносивте овде на форумов. Тоа е права вест НАЛИ? ЉЕВ!!
Сериозниот печат кој има намера тоа и да (п)остане , сепак се бави со личности кои се креатори на собитијата во државата а од кои некои дури и се НЕЗАДОВОЛНИ. Затоа сериозниот новинар и неговиот лист ги „третира„ само таквите , а за „жолтиот„ печат е оставено да се бават со тие кои нешто направиле или пак ќе направат ...ама во мигов немаат реална власт во раце , мислам „доделена„ од Народот Македонски и тоа само на СЛОБОДНИ ИЗБОРИ. пс А кај нас „такви„ досега не сме виделе ...НАЛИ(ен) кољега Интељ ???.
Strelec lav, ти Албанец си?
lav
quote:
Originally posted by Strelec
lav, ти Албанец си?
Nuk jam (не сум). 100% МАКЕДОНЕЦ сум.
mick Ej Lav ! na koj politicar da mu blagodarime sto te naucil ALBANSKI (sram da mu e)i nego i tebe ako ne si albanec sigurno si mozel da naucis i nesto popametno aj zdravo
Strelec
quote:
Originally posted by dejan
...prvo pogledni koj e na vlast...
Abe Dejane...:) Kakva vrska ima koj e na vlast?:) Vesnikot 'Vest' e momentalno najopozicioniot vesnik vo Makedonija!:) Arno ama, zemi vo predvid deka i opozicijata e podelena i razdelena, pa kje ti stane jasno zoshto se pishal eden vakov tekst!
dejan jas samo sakav da ja 'iskoristam' ovaa sansa za da ja napagjam vlasta:p
dejan 'сега се спушта' pa prvo pogledni koj e na vlast, pa sve drugo ke ti bide jasno!
Divider Нашето новинарство никогаш не било на високи гранки за да се спушти некаде. А тоа што пишуваат секакви баљезгарии воопшто не ме чуди. наместо да научат како се прави и створа вест, тие сите медиуми ги претворија во жолта траш штампа. Не само за Љубчо, Бучко, ами за секој.
intel
quote:
Originally posted by lav
Дали домашниот печат понекојпат знае и да „забега„ пишувајќи за небитните за опстанок на Нацијата Македонска ? Еве еден ординарен пример: Претеравте со дамата на Љубчо! Повод: Насловната страница од саботниот број и текстот со наслов: "Со кого е Љубчо во Турција?"
Да бе стварно Лав, глупости...живи глупости. Наслов многу важен за опстнокот на Македонската Нација беше оној во Фокус за дебелото црево и гастро снимката на Бранко Црвенковски која Ти, Трендафил и Слацк, со уживање ја преносивте овде на форумов. Тоа е права вест НАЛИ? ЉЕВ!!
marko_polog Vest e zosto golem del od takanarecenite 'makedonci' kako kukavici dozvoluvaat nivnite bogovi samo da se zanimavaat so etnickata politika na siptarite poslednive godini zaboravajci deka ima i Makedonci, ovaa Vlast SVESNO ja vodi Makedonija kon novi vojni ili pak so zadovolstvo ke se otkazat od taa teritorija. Novinarstvo vo Makedonija??? 'National Enquirer wanna be's"
OooOo
quote:
Originally posted by marko_polog
Novinarstvo vo Makedonija??? 'National Enquirer wanna be's"
Jas i ti da se slozhime vo neshto :)) [edit] Im posvetiv i topik na niv, pa eve [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=7128"]tuka[/url] mozhe da se prochitaat biserite ;)
lav
quote:
Originally posted by mick
Ej Lav ! na koj politicar da mu blagodarime sto te naucil ALBANSKI (sram da mu e)i nego i tebe ako ne si albanec sigurno si mozel da naucis i nesto popametno aj zdravo
Б(а)УЧКо-де ме (под)научи , со мудрана пољитика његова. пс Во право си требаше да не го (по)слушам..нели???
Divider Jo be, pashazoti zotri Љав!! Zotri Usranko Crvenkovici!!!! Мене ми го учел тој на аљбански од '90!! Tha ci nones, tha ci shpia, ta ljavrovsha nonen, motren!! Faliminderit shum!!
lav
quote:
Originally posted by Divider
Jo be, pashazoti zotri Љав!! Zotri Usranko Crvenkovici!!!! Мене ми го учел тој на аљбански од '90!! Tha ci nones, tha ci shpia, ta ljavrovsha nonen, motren!! Faliminderit shum!!
Аshtu qenka thanun
lav А го „слушнавте„ ли вчера СОНОТ на првиот парљаментарец-де наш...се мисли на персонаљитетот ЉуПчо. Ај сега видете од кога е и како се не е силуван македонскиот разум (ако го имале некојпат). Бог да чува и да брани од полошо...нели?
Jakov tie cela drzava ja po"ebaa" pa sega siluvale zdrav razum "big deal"
intel
quote:
Originally posted by lav
А го „слушнавте„ ли вчера СОНОТ на првиот парљаментарец-де наш...се мисли на персонаљитетот ЉуПчо. Ај сега видете од кога е и како се не е силуван македонскиот разум (ако го имале некојпат). Бог да чува и да брани од полошо...нели?
Јас сепак ќе се сложам со другарот лав.Бог да чува од полошо, се надвам дека догодина народов Македонски нема пак да гласа против и ќе си остане СДСМ на власт...ако не ќе ни биде наздравје пак.
lav
quote:
Originally posted by Jakov
tie cela drzava ja po"ebaa" pa sega siluvale zdrav razum "big deal"
Уништување на една Нација започнува со тоа ....сееење на дезориентација насекаде и секојпат кога е тоа можно , и кон сите кои се подложни на методот викан wash-brain. И тој не е исклучок ами само потврда на тоа старо и испробано правило односно метод на работа на една одредена олигархија која здрчна по привелегии недостојни за здрав ум и разум во состојба се сите да ги разубедува дека....штотуку не почнало да ни иде на подобро и дека влегувањето во мрачниот тунел го нарекува и „пат„ кон светлата-му иднина , но само нему и на сличните на него , а не и на целата Нација која следеејќи го иде во ПРОПАСТ без да биде свесна за тоа - САМО ПОРАДИ УМОТ. Финесите се во тоа што некои поодамна ги забележуваат некои работи кои се погрешно поставени како на пример: ПАЗИ ВЛЕЗ ВО ДОЛГ ТУНЕЛ и КОНЕЧНО ИЗЛЕЗ ОД тој ТУНЕЛОТ.
intel Море нешто во контекст на темата. Нешто сум ван догаџаја:)) ама денес патем слушнав од еден (перач) дека замисли гркот што сакал да го купиона парченце простор карши НБ не нарекол Република Македонија. Јали ќе е “пара е бургија“ или ова темата како и беше насловот “силување на здравиот Македонски разум“
toni_a ova malku od drug aspekt...: Играле оро пред амбасадата за да добијат британски визи ![img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/musik/e040.gif[/img] http://www.dnevnik.com.mk/?pBroj=2799&stID=58076
Jakov sigurno dobro go izigralle stom dobile vizi...samo napred. Jas znam ubavo da peam....ke odam nekoj dena da se oprobam.Pred angliska bese taka?
трендафил А дали е точно дека на фестивалот во Будва пред две недели Бранко се напил со своите црногорски бизнис партнери, задоволен што Македонка, Тијана, ја доби првата награда за песната за Тито, а друга Македонка Тамара, прво место за најдобри гради? Во Фокус пишува и дека СВОЕРАЧНО проверил дали градите се вистински. Кога неделникот пишуваше за здравјето на Претседателот имаше реакција од неговиот кабинет. За настаните во Будва нема.
Jakov Ti Trendafile bi reagiral, koga nekde bi probuval zdravi zenski gradi.....???pa uste nacukan>...
трендафил
quote:
Originally posted by Jakov
Ti Trendafile bi reagiral, koga nekde bi probuval zdravi zenski gradi.....???pa uste nacukan>...
Мислам дека и начукувањето и пробањето на гради Претседател не треба да го прави на јавно место. Веројатно би постапувал така, па не би имало потреба од реакција.
трендафил
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by lav
А го „слушнавте„ ли вчера СОНОТ на првиот парљаментарец-де наш...се мисли на персонаљитетот ЉуПчо. Ај сега видете од кога е и како се не е силуван македонскиот разум (ако го имале некојпат). Бог да чува и да брани од полошо...нели?
Јас сепак ќе се сложам со другарот лав.Бог да чува од полошо, се надвам дека догодина народов Македонски нема пак да гласа против и ќе си остане СДСМ на власт...ако не ќе ни биде наздравје пак.
За да може Јордановски да сонува некој друг проалбански сон ли? Да е Македонец таквиот сон за него би бил кошмар. А дали е сега СДСМ на власт или ДУИ. СДСМ е како златна рипка фатена од ДУИ. До сега исполни две желби што не се предвидени со Рамковната (Државен малоречански универзитет и територијалната поделба). Исполнувањето на третата (знамето на Република Албанија) е во тек. Ќе видиме дали по исполнувањето на третата желба ДУИ ќе ја врати СДСМ во вода. Иако интимно посакував третата желба што ја исполнува СДСМ да биде како во вицот со СДСМовецот кој се нашол на пуст остров заедно со ДУИџија и НАТОвец. Фатиле златна рипка и се договориле секој да посака по една од трите желби. НАТОвецот посакал да се најде во Брисел. Така и станало. ДУИџијата да се најде во МАла Речица. СДСМовецот погледнал лево десно и и` рекол на рипката; -„ Што ќе правам јас на островов сам. Врати ми ги назад овие двојца.“ П.С.: Кога ќе го фатиме ние Македонците СДСМ на наша јадица (да зависи од нашите гласови, а не од изборната измама), па да ни исполни барем една желба на нас.
intel Има и полоша варијанта на вицот кога рипката како трета желба бара да и се исполнат уште три желби ама тоа треба да е ДПА&Дпмне,НП и други на власт.Затоа Лав и рече-ќутете има и полошо. Замислете да се врати на власт Љубчо па да скрои држава по мерка на Албанците како што и се залагше додека беше премиер,барем според неговите изјави на кои ете Трендафил никако да се сети, а на сето тоа да се надоврзе и Џафери со изјавата дека ДПА не можеше поарна Невеста од Вмро-Дпмне да си најде.(или ни на оваа изјава не се сеќаваш а?)
lav Како ли успева да сонува нови сништа при оваа запарнина кога времето за „сонување„ е сепак прекратко? пс Мислам на сонувачот од парљаментот ФИРОМски? ппс Еве и таа фамозна златна рипка ....нека му ја исполни желбата на Итељот искажана како: се надвам дека догодина народов Македонски нема пак да гласа против и ќе си остане СДСМ на власт...ако не ќе ни биде наздравје пак. Кој знае можеби и рипката ќе им побара да и исполнат и нејзе некоја желба????. Вардар да стане побистар дури и од водата која ни ја испорачува изворот во с.Рашче
трендафил
quote:
Originally posted by intel
Има и полоша варијанта на вицот кога рипката како трета желба бара да и се исполнат уште три желби ама тоа треба да е ДПА&Дпмне,НП и други на власт.Затоа Лав и рече-ќутете има и полошо. Замислете да се врати на власт Љубчо па да скрои држава по мерка на Албанците како што и се залагше додека беше премиер,барем според неговите изјави на кои ете Трендафил никако да се сети, а на сето тоа да се надоврзе и Џафери со изјавата дека ДПА не можеше поарна Невеста од Вмро-Дпмне да си најде.(или ни на оваа изјава не се сеќаваш а?)
Решението е многу едноставно. Дај ми линк до некој сајт кај што можам да го прочитам тоа што го тврдиш. Вака си помислувам да не се работи за сон, како кошмарот на спикерот на Парламентот. Ако зборуваме за Георгиевски, по неговото заминување има тројца полоши премиери до сега. Да се надеваме дека следниот ќе биде подобар. Од која и партија да е. П.С.: Претпоставувам дека мислиш дека тогашното ВМРО и ДПА ја започнаа војната, а дека СДСМ и ДУИ само ја искористија за да дојдат на власт. Ако е ова точно, дали мислиш и дека СДСМ и ДУИ го инсталираа Агим Красниќи во Кондово, за да не плашат дека доколку не помине територијалната поделба по нивен терк ќе има војна, т.е. за да не успее референдумот, а после тој им забега?
NOV Bidete realni SDSM&DUI ja zapocnaa vojnata za da dojdat na vlast,dodeka DPMNE&DPA ja prifatija kako "dobra" moznost shto ke gi "profucka" parite od "svezo" prodadeniot Telekom,se razbira bez "katastrofalni" posledici po nivnata bezbednost shto se odnesuva na poimite "zatvor","osuda" ili sl.
lav
quote:
Originally posted by NOV
Bidete realni SDSM&DUI ja zapocnaa vojnata za da dojdat na vlast,dodeka DPMNE&DPA ja prifatija kako "dobra" moznost shto ke gi "profucka" parite od "svezo" prodadeniot Telekom,se razbira bez "katastrofalni" posledici po nivnata bezbednost shto se odnesuva na poimite "zatvor","osuda" ili sl.
Ова е еден од можните резултати кога се врши детална анализа на блиското-ни минато. Но затоа пак Јас и не видов некаква желба искажана од Македонците , за да се КАЗНАТ тие кои и мајката би си ја продале за ВЛАСТ за да дојдат/останат на власт. Или тоа сепак ќе се случи ПОСЛЕ (најверојатно) блиските Избори од билкокаков вид и да се (за да не се нервира кољегата Интељ)кои не очекуваат. пс Јас мислам дека е време за воведување на смртна казна за ВЕЛЕПРЕДАВСТВО и РУИНИРАЊЕ на Државата на Македонците. ппс Во Македонија СИТЕ се Македонци.
concrete Ajde de laf, smrtna kazna ..... ne odi denes toa od marketinski pricini, ama edna betonska kocka 30x30x30 metra na Krivolak, so site uslovi,( za detali ,javi se), ama so pogled samo kon vnatresniot atrium, kade se ostava, se zaborava, bez nikakvo pravo na pomiluvanje i komunikacija so nadvoresniot svet e super resenie: em ne si osvetoljubiv ubiec, em .........ke naplatuvas avtorski prava za knigi i scenaria, moze i Reality TV Shows vo zivo so svetska distribucija...da pokrie trosoci :):):)!!!
NOV Da bi imale barem nekakov car od "oligarsite" barem so avtorskite prava na "KOCKA"Reality TV Shows,koga ke se zatepaat toa "dobicite" na "politickite strukturi"!
intel off topic: Lav & Concrete Само пред 10 дена имаше една објава на политика во која бевте замолени да не постирате слики и да се припази на начинот на изразување.
quote:
lav:-парљаментот ФИРОМски?, кољегата Интељ, od druga tema na politika cocrete:-spremni se i gz da im dadat, plus govnata ke se talozat pred branata, Makedoncite odamna izceznaa, a ovie bedi koi sega se narekuvaat taka..
Последна опомена!!
concrete Ako taka mislis : nema problem................mislam , ako sme ti nie GLAVNIOT PROBLEM!!!!! Ostaj mi so zdravje!!!! Ah da ne zaboravam: ne gi vadi zborovite od kontekst nikogas, toa e losa navika :):):)!!!!
Enigma KAKOV NAROD, TAKVA DRZHAVA! Poplaki i osudi se nepotrebni, a potrebna e organiziranost, trud i zhrtva. Poinaku, i baba znae seir da gleda, i da veli: "vlasta ne chini"! Ami, koj ni e vinoven shto vo seta Makedonija nema sposoben chovek da vodi drzhava? Reshenieto e OBRAZOVANIE: Politikologija, Politichka Filosofija i voopshto Politichki Nauki. Ako ne vi se dopagja neobrazovanata drzhavna vlast, sami stanete obrazovani politichari, ili po krajna mera, obrazuvajte gi svoite deca vo idni pretsedateli, premieri, ministri, itn. Sekoj problem ima reshenie, pa i makedonskiot, vo sprotivno, problemot ne bi mozhel da postoi, dokolku bi nemal reshenie, a se shto e neshto povekje od problem, ne mozhe da bide nishto drugo, osven propast. Samo koj da reshava?! Ili poarno e da se cheka drzhavnata vlast za nas se da reshi?
lav
quote:
Originally posted by intel
off topic: Lav & Concrete Само пред 10 дена имаше една објава на политика во која бевте замолени да не постирате слики и да се припази на начинот на изразување.
quote:
lav:-парљаментот ФИРОМски?, кољегата Интељ, od druga tema na politika cocrete:-spremni se i gz da im dadat, plus govnata ke se talozat pred branata, Makedoncite odamna izceznaa, a ovie bedi koi sega se narekuvaat taka..
Последна опомена!!
Ова е мојата ПРЕДпоследна опомена до тебе кољега Интељ , пред да му се ЈАВАМ НА ГАЗДАТА ...за да знае кој се и како се си благоизволи да пишува , но и притоа си „добива„ соодветен „одговор„на своите провокации кон учесниците на Форумот , кои завалиите ги немаа(т) „гумичките„ за применуваниот и од „овластените-му„ службеници повеќепати злоупотребуван ПИШИ-БРИШИ систем , а што е и БИБЛИСКО ПРАВО поинаку викано ОКО ЗА ОКО ,ЗАБ ЗА ЗАБ. off topic Знамето на брачната заедница ЛАВ & ТРЕНДАФИЛ А дали само да „прашам„ ова кољега Интељ е во ред ...иако Јас не се заморувам со вакви будалаштини , чиј автор си ти и(ли) слични на тебе „автори„. [img]http://www.lukaroski.com/forum/lav_ili_trendafil.jpg[/img] пс Кољега пана бре помагај тука , како беше она ....hihi hiiiiii hihihiiiiiiiiiiiii ????. Ova e od podforumot "SEIR" Lav, odi pisuvaj sto sakas tamu, ovde NE,--Intel
lav РЕВИЗИЈА Собранието ненаменски потрошило 500.000 евра Собранието лани незаконски и ненаменски потрошило половина милион евра за надоместоци за пратениците и за дневници за службени патувања во земјава, утврди Државниот завод за ревизија. Иако пратениците покрај платата и надоместоците за храна и превоз добивале и паушал од 6.000 денари за извршување на функцијата пратеник, Собранието лани потрошило уште 205.000 евра за паушал од по 10.000 денари за вршење на функцијата пратеник и 321.754 евра за дневници за службени патувања во земјава, со кои исто така им ги олаќало трошоците за присуство на седница. Спорно за ревизорите е тоа што според законот, за во минатата година не се предвидени паушал од 10.000 денари и дневници за службени патувања во земјава. Со измените од пред два месеца, овој паушал се легализираше и влезе во платата на пратениците. Според ревизорите, овие надоместоци за пратениците имаат големо учество во вкупните расходи на Собранието. "Според деловникот на Собранието, пратениците имаат право и должност да присуствуваат на седниците и да учествуваат во работата и во одлучувањето и не постои друг акт со кој конкретно се дефинирани нивните работни задачи. Тие, според законот, месечно добиваат плата, надоместок за храна и превоз и паушал од 6.000 денари, што е всушност надоместок за извршување на функцијата пратеник", пишува во ревизорскиот извештај. Извештајот ќе биде доставен до Собранието, Владата, Министерството за внатрешни работи и до Јавното обвинителство, кои треба да оценат дали има основа за покренување постапка против одговорно лице, односно против претседателот на Собранието, Љупчо Јордановски. Во Собранието велат дека паушалите се делени законски врз основа на одлука на Собраниската комисија за избор и именувања од 2000 година. - Државниот завод за ревизија секоја година ни ја доставува истата забелешка, но нема никаква злоупотреба во исплата на паушалите. Таа е вршена законски, врз основа на одлука - вели Александар Новаковски, генерален секретар на Собранието. Според него, нема основа да се покрене каква било постапка за пратениците да ги вратат парите, кои ги добивале повеќе од четири години. Во Јавното обвинителство вчера не добивме одговор зошто изминатите четири години, врз основа на ревизорските извештаи, не е покрената постапка за утврдување на законитоста на овие надоместоци. Ревизорите утврдиле и дека законодавниот дом набавил авиобилети вредни 27.337 евра без почитување на Законот за јавни набавки, која налага распишување тендер. Според Новаковски, овие набавки се однесуваат на периодот јануари-февруари 2004 година. - Бидејќи буџетот беше донесен на крајот од декември 2003 година, а тендерската постапка трае 50 дена, Собранието не можеше да распише тендер и за тие два месеца мораше да набави билети за неопходните летови. Набавките се извршени преку избор на најевтината од 6-7 понуди. Со тоа ние сме ја завршиле процедурата - вели Новаковски. (А.Ф.-М.Т.)
intel
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by marko_polog
SDS/UCK upotrebuvaat eden star metod koristen vo mnogu krajevi. Premierot ke vi soli pamet deka se raboti za nekakva grupa protiv Ramkovniot, ne se zadovolni bla bla, a koj treba da e zadovolen, Makedoncite??
[quote]Originally posted by Slack
Znaci eve stanavme prvata unitarna drzava ( mozebi i federativna) drzava vo koja ke se vee zname na druga drzava(ili ne e druga?). Kako i za mnogu raboti nie sme prvi blagodarenie na nasata vizionerska i proevropska vlada na celo so gospodniot Buckovski i gospodinot Ali Ahmeti. Da potsetime...vakov zakon bese predviden so ramkovniot dogovor. No, ne bese kazano nisto za toa kako treba da izgledaat znaminjata na zaednicite i za toa dali ke se upotrebuvaat pred objektite na lokalnata samouprava ili i pred drzavnite objekti. Gospodinot Vlado Buckovski i negovata vlada poznati po toa sto mislat na unitarnosta na Makedonija, a voedno se i pirpadnici na drzavotvornata partija SDSM, a so cel da ja zacrvstat unitarnosta na Makedonija prifatija znaminjata na zaednicite da se veat i pred objektite na lokalna samouprava i pred podracnite edinici na ministerstvata i dozvolija da se vee i zname na sosedna Albanija znaci za prvpat posle cetiriesetite godini koga znaminjata so orli gi redese Dzemo po objektite vo Makedonija sega dozvola im dade vladata na SDSM. Uste malku pa ke se ostvari sonot na Ljupco Jordanovski - se ke bide dvojazicno so dvojni znaminja a moze i ke ima paralelna vlada toa bi bil vrv na ramnopravnosta! Samo napred so vas sme, samo se mislam koj bese podobar dali Branko ili Bucko...ma ne mozam da izdvojam dvajcata se super!
Стар метод а?Само дали е на СДС/УЧК ила на она што за жал се нарекува ВМРО некое/ДПА во Македонија. ЗОшто па да не помислам дека секогаш кога ќе се слуши нешто вакво, Слацк и компанија се веќе логирани за дискусија.Баба Ванѓа сигурно ви е роднина а?Како само знаете што ќе се случи, години наназад имам чувство дека уште пола саат пред ваквите настани сте он-лајн.100 пати не е коинциденција туку симптоматичност. Ако уште разгледаме кој беше За кој Против законот ,можеме ептен надолго и широко да дискутираме некои работи НЕЛИ? -А сакате патем да зборувате и за силување на здравиот Македонски разум нели? Ова го пренесувам од темата за бомбата на Бит Пазар, ептен ми е во контекст на оваа тема.
NOV Metodot ti e na Makedoncite koj gledaat deka nema "fajde" od diskusii,ama od navika si se "dezurni" na politika,tokmu za vakvi nastani.:)