Ако не беше Скопје...
Ако не беше Скопје...
AaaAa АДРИЈАН ГАЏА Ако не беше Скопје ќе ме немаше и мене [img]http://vest.com.mk/images/{BD202005-CC9E-4D14-BF0C-C14374ADD58A}_gadza-2.jpg[/img] "Ако не беше Скопје, ќе ме немаше и мене", вели новата песна на Адриан Гаџа, посветена на Мајка Тереза. Младиот пејач ја промовираше завчера, во Домот на занаетчиите во старата скопска чаршија и во Градското собрание. Поводот е 25 годишнината од првото доаѓање на Мајка Тереза во нејзиниот роден град. Насловот на песната е нејзин цитат. Гаџа ја пее песната на два јазика: македонски и албански, а се подготвува и англиската верзија. Музиката е на Григор Копров, текстот на Огнен Неделковски, а аранжманот на Јован Јованов. Албанскиот текст го напиша Џабир Ахмети. До крајот на летотото ќе биде промовиран и видео спот. Адријан е ангажиран и со подготовка на второто цеде. Паралелено се снима на три јазика: македонски, албански и босански, во студијата на Дарко Димитров, Кристијан Габровски, Јован Јованов и Роберт Билбилов. Следниот месец како сингл ќе излезе песната "Земи ме". Албанската верзија Гаџа ја изведе на наколку манифестации, во придружба на членовите на минатиот циклус од реалното шоу "Тоа сум јас". (М.Џ.)
DonVito epten go mrazam pedercevo! so izvinenje
AaaAa Oti be taka masko?
DonVito oti toa sto go pravi toj vo makedonija duri vo kosovo pa i albanija e preterizam
AaaAa So prai de objasni, jas poima nemam. jas go gledam so e licen, i zatoa mi fakja oko :)))
јузер Gadza e zakon tipce. Go spremaat za Evrovizija slednata godina. I interesno igra na scena, sam si e koreograf.
deni izigrava shiptarski justin timberlake