Рани к(уч(к)е да те лае....
Рани к(уч(к)е да те лае....
Jakov Попладнево во Собранието на РМ беше изгласан законот за знамињата на малцинствата во РМ. На тој начин албанското знаме стана полу- државно и во Македонија. После два саати Солана од Брисел славенички ни честита на конечното затоворање на рамковниот договор.
После три саати рамковни ја дигнаа станицата БитПазар во воздух. За среќа нема мртви и повредени, битно да знаеме дека се они тука и будно не следат. Откако добија се што побараа со силата на оружјето(2001) сега со новиве бомби ќе ни испостават сигурно и неколку нови барања.......
Strelec Jakov, ako ti e idejata da diskutirame za zakonot za znaminja, prefrli go ako sakash tekstot na ovoj topik: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10222 ako imashe namera da govorime za bombata na Bit Pazar, togash go imame ovoj topik: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10516 a ako sakash da gi povrzesh nekako dvete raboti, togash tekstot odgovara za bilo koj od tie dva topici...
Homer MakeDonski хехе поклон пакет за изгласаниот закон во знак на благодарност и вечен соживот . А шо има поклонот ? МВР МВР седи ди си јер кака си Оние што кучки хранеат заслужуваат да бидат и изедени не само излаени