И после Охриѓани не чинат!?
И после Охриѓани не чинат!?
Strelec „Ејјјјјј. Алооооо. К’ј паркираш море слепец еден. Ќор си дека тука го тресам чаршавов од ручек? После ќе јајш трици, охриѓани ги мрзат скопјани и намерно ги....Кај ќе ја истресам пепељарава, сељак еден". „Знам бе дечки, ама кај да паркирам коа насекаде згради сте.......". „ Кому бре ти дечки. Ќор си дека сум сам, дечко ќе речиш. И нема ама!! Од Скопје дојде да ми кажвиш кај сме кренале згради или да се капиш по плажине. А заинет од вас скопјани, ќе крениме згради и на сред плоштат, па да ве видам кај ќе пиете кафе, за посрани 80 денари. Море за вас, не 80, 180 денари едно кафе ќе го напрајме". Вошкар еден. Збеснав. Немал кај да паркират? Јас немам кај да паркирам, граѓанин на Охрид (иначе в центар живеам, ама позади општинава, кај овие ископаниве улици), не нему ќе му се мислам кај да......

„ Еј, батеееее. Битола така фрлате ѓубре во контењерине? Те познав аку на џипот имаш скопска регистрација и на носот црни наочари!"-„Извините, го видов контењеро и.......". „Шо бре и. Јас ќе плаќам а виеееее......Еј, ало, чкембааар, тебе ти зборвам. Глуфтааар. Не прај се дек не слушаш. Со арно ти велам, ашлак еден. Волуууу." Ете ти сега. Ти културно му кажвиш, а тој се прајт на удрен и после охриѓани не чинат.

„Комши можит од твојот да им ѕвонам Прилеп, само че им кажам дека стигнав, зошто мојов го исклучиле и.....". „Слушај, ме заболе мојов за твојот, а ме заболе и за мојов з'ш од први август и мојов ќе ојт јабана, ќе ми го штрацнет. Ќе требит од шолјана да ти......".

„ Добро утро, комшивке. Стигнавте?". „Да комши, стигнавме....". Море да дајт господ до утре патлиџаните да не ти стигнет шо ги теглиш дур од Велес. Дан ви залетвет овие нашиве. И како да не се нервирам. Ќе се искинам. Е ова смрдлава шо дојде сега од Велес имат приватна фирма, вошкосана е од пари, а многу и биле 70 денари за кило охридски најубав патлиџан. Јас не знам шо да се прајт. Ти гледаш да им погодиш и пак охриѓани не чинат. Убо рече Бучко, некој си ја имат мувата на капата и сега.......

Го слушна. Сме кренале згради......А бе да ти пукнит од женати жилана. А за нив то го напрајвме. Едно време се жалеа дека ветар многу дувало во градов. Ам ветар ти го зел умот, ете кренавме десетина згради во центар, сега ни лист не мрдат, ние охриѓани се удајвме од горештини, и то заради нив, а тој немал кај да паркират. Сега ако немаш кај да паркираш, никош. Абре све шо беше улица, двор, ходник, кенев, дневна, паркинг го напрајвме и то со пари. Е в спална да те пуштам да.....

Слушај, бар оваа година никој немат право да се жалит. Ја слушам она Холанѓанкана пред некој ден кај Ацета в кабинет му велит све било убо само немало јавни клозети. Ам ви ги намаливме пивава од 95 на 90 денари, кафанџиве скоро без ќар работет, а вие пијте ко сунѓери, па мочајте ко коњи и клозети ви фалет. Малку грмушки имат? Ам со такво локање, катетри да ви клајме бадијала е. После ќе ви сметат навреме, ако не ви ги менвиме. Абре господ да чуват и да бранит и голман да станит. И после охриѓани не чинат.

Денес глеаме, со Ѓачкана бевме на плажа Астор, на една бабетина и сметало ѓубрето, расфрлано било насекаде и не го кревале. Ам фрлај ти кај ќе ти текнит и ќе ти сметат, нормално. Нас охриѓани не ни останвит ѓубре? И дан го јајме. Не го јајме, ама не го фрламе кај ќе ни текнит ко тебе. Мало ти е езероно? А? Имат место и за капење и за ѓубре и ко чоек помочај се в натре, ни лук јал ни лук мирисал. Абре улицине им ги напрајвме ичсмерни, раскрснициве ко циркус ги исфарбавме да имат малку шаренило, да би шарки им влегле во кампојне во Љубаништа, од тревиштено шо.....Е дур сме кај тревиштено, знајш з'ш е то остаено. Пак за нив. Нив да не им сметаме, на туристине. Тие ко ќе одет в клозет ние во тревана се тотолиме, да не се прајт гужва. Е оди ти во тревиштана, жарни го тро газот на коприне, па да видиш како ќе ти е. И после охриѓани не чинат?

Ја слушам една: „Ваа продавачката наместо со хартија, со рака ми го подаде лебот". Ам ај со нога да ти го дајт, ебате бела.

Друго. Ај жити леб, нека кажит некој, оваа година сме му скршиле некому шофершајбна, сме му украле, раткапна, ретровизор? Сме му рушиле гума без причина. А? Еден нека кажит дека дошол да си влезит в кола и нека речит дека сме му се помочале на кваката, ко лани. Е сега се оградвам од изолирани групи на поединци.

Лелеее. Ам најбитното! Јосета кој го донесе во антички, кој го натера онака да се дерит ко од ровја мавнат? А? Кој му ја искрши кичмата осум пати? Ние, охриѓани. Тој тргни, ние шлашкај, ко на Тито во времето, врати го назад. Тој пак тргни, кутриот, да не речам, можда по нужда му се одеше, ние, охриѓани, врати го со шлашкање. Додуша и Бранко со нас шлашкаше, ама и тој е наш. Охриѓанец. Е сега рака на нога, од село е, од Слатино, ама не оти некој за сељак го сметат. Го третираме ко наш да си е. Аку е де и селанине се луѓе. Не така? А? Убо велам? И сега? Пак охриѓани не чинат? Еден, само еден факт дај ми во спротивен смисол и ти скинвам капа и то со си мува и јавно ќе речам: „Е навистина охриѓани не чинат".

vardarce Abe da stavea pojse kanti moze tamu ke frlavme, ama znaejki gi ohrigani kantite nemase da gi praznat [:D].
RaGeAnGeL kanti po gla da vi skoket vas da ne bese Ohrid voda ne ke znaevte sho e ushe da se zalite.
SpaceLily Ova ova skopenovo tuk ke kazit nesco i pak zivo ke ostanit strasna rabota...kolku da se projadelo nesco eva eva. Edit:za vardarce beshe oFa
RaGeAnGeL mor popat ne znaet da odet so ti e...ke dojdet i goli ke si odet od so ne znaet da si pazet i pak nie krivi...cela plaza im ja davash i ushe sonoj kazvet
SpaceLily Aj cela plaza sho im ja davash sesro.....skopjanki i skopjani kultura imale mori?Na plaza so tufki pod mishka i so nivje obrasnati po preponine a maskine pak depilirani(homichi) abre mashko se znajt bez tapiserija na gradi ne e mashko bre!Baska kaj mene vo netov samo maski so idat od skopje i pazi...najposetena strana ni e gaydar.com.uk abre chudesija...i pak posle nie ne chinime majka nivna 3 kompjuteri za format mi se od pornichi so gay sho gledet.
AaaAa Aj sea i ti... znaeme ti zashto gi sakash onie so vuneni grudi, po socni se pleskavicite...
sisi
quote:
Originally posted by AaaAa
Mene eden drugar mi rece, "Ne idam, slusnav sisi ke bila tamu!" Da ne e do toa?
5 poeni![:p] Odlicno si upatena.[:D]Vprocem nie ionaka site dobro znaeme deka si najkvalitetno informirana na Forum.[:D][:p] Za mene e bingo prazen Ohrid.[8D] Aj zamoli go drugar ti i dogodina navremeno da pusti informacija deka pristignuvam.[;)][:)][8D]
sisi
quote:
Originally posted by Strelec
„Ејјјјјј. Алооооо. К’ј паркираш море слепец еден. Ќор си дека тука го тресам чаршавов од ручек? После ќе јајш трици, охриѓани ги мрзат скопјани и намерно ги....Кај ќе ја истресам пепељарава, сељак еден". „Знам бе дечки, ама кај да паркирам коа насекаде згради сте.......". „ Кому бре ти дечки. Ќор си дека сум сам, дечко ќе речиш. И нема ама!! Од Скопје дојде да ми кажвиш кај сме кренале згради или да се капиш по плажине. А заинет од вас скопјани, ќе крениме згради и на сред плоштат, па да ве видам кај ќе пиете кафе, за посрани 80 денари. Море за вас, не 80, 180 денари едно кафе ќе го напрајме". Вошкар еден. Збеснав. Немал кај да паркират? Јас немам кај да паркирам, граѓанин на Охрид (иначе в центар живеам, ама позади општинава, кај овие ископаниве улици), не нему ќе му се мислам кај да...... „ Еј, батеееее. Битола така фрлате ѓубре во контењерине? Те познав аку на џипот имаш скопска регистрација и на носот црни наочари!"-„Извините, го видов контењеро и.......". „Шо бре и. Јас ќе плаќам а виеееее......Еј, ало, чкембааар, тебе ти зборвам. Глуфтааар. Не прај се дек не слушаш. Со арно ти велам, ашлак еден. Волуууу." Ете ти сега. Ти културно му кажвиш, а тој се прајт на удрен и после охриѓани не чинат. „Комши можит од твојот да им ѕвонам Прилеп, само че им кажам дека стигнав, зошто мојов го исклучиле и.....". „Слушај, ме заболе мојов за твојот, а ме заболе и за мојов з'ш од први август и мојов ќе ојт јабана, ќе ми го штрацнет. Ќе требит од шолјана да ти......". „ Добро утро, комшивке. Стигнавте?". „Да комши, стигнавме....". Море да дајт господ до утре патлиџаните да не ти стигнет шо ги теглиш дур од Велес. Дан ви залетвет овие нашиве. И како да не се нервирам. Ќе се искинам. Е ова смрдлава шо дојде сега од Велес имат приватна фирма, вошкосана е од пари, а многу и биле 70 денари за кило охридски најубав патлиџан. Јас не знам шо да се прајт. Ти гледаш да им погодиш и пак охриѓани не чинат. Убо рече Бучко, некој си ја имат мувата на капата и сега....... Го слушна. Сме кренале згради......А бе да ти пукнит од женати жилана. А за нив то го напрајвме. Едно време се жалеа дека ветар многу дувало во градов. Ам ветар ти го зел умот, ете кренавме десетина згради во центар, сега ни лист не мрдат, ние охриѓани се удајвме од горештини, и то заради нив, а тој немал кај да паркират. Сега ако немаш кај да паркираш, никош. Абре све шо беше улица, двор, ходник, кенев, дневна, паркинг го напрајвме и то со пари. Е в спална да те пуштам да..... Слушај, бар оваа година никој немат право да се жалит. Ја слушам она Холанѓанкана пред некој ден кај Ацета в кабинет му велит све било убо само немало јавни клозети. Ам ви ги намаливме пивава од 95 на 90 денари, кафанџиве скоро без ќар работет, а вие пијте ко сунѓери, па мочајте ко коњи и клозети ви фалет. Малку грмушки имат? Ам со такво локање, катетри да ви клајме бадијала е. После ќе ви сметат навреме, ако не ви ги менвиме. Абре господ да чуват и да бранит и голман да станит. И после охриѓани не чинат. Денес глеаме, со Ѓачкана бевме на плажа Астор, на една бабетина и сметало ѓубрето, расфрлано било насекаде и не го кревале. Ам фрлај ти кај ќе ти текнит и ќе ти сметат, нормално. Нас охриѓани не ни останвит ѓубре? И дан го јајме. Не го јајме, ама не го фрламе кај ќе ни текнит ко тебе. Мало ти е езероно? А? Имат место и за капење и за ѓубре и ко чоек помочај се в натре, ни лук јал ни лук мирисал. Абре улицине им ги напрајвме ичсмерни, раскрснициве ко циркус ги исфарбавме да имат малку шаренило, да би шарки им влегле во кампојне во Љубаништа, од тревиштено шо.....Е дур сме кај тревиштено, знајш з'ш е то остаено. Пак за нив. Нив да не им сметаме, на туристине. Тие ко ќе одет в клозет ние во тревана се тотолиме, да не се прајт гужва. Е оди ти во тревиштана, жарни го тро газот на коприне, па да видиш како ќе ти е. И после охриѓани не чинат? Ја слушам една: „Ваа продавачката наместо со хартија, со рака ми го подаде лебот". Ам ај со нога да ти го дајт, ебате бела. Друго. Ај жити леб, нека кажит некој, оваа година сме му скршиле некому шофершајбна, сме му украле, раткапна, ретровизор? Сме му рушиле гума без причина. А? Еден нека кажит дека дошол да си влезит в кола и нека речит дека сме му се помочале на кваката, ко лани. Е сега се оградвам од изолирани групи на поединци. Лелеее. Ам најбитното! Јосета кој го донесе во антички, кој го натера онака да се дерит ко од ровја мавнат? А? Кој му ја искрши кичмата осум пати? Ние, охриѓани. Тој тргни, ние шлашкај, ко на Тито во времето, врати го назад. Тој пак тргни, кутриот, да не речам, можда по нужда му се одеше, ние, охриѓани, врати го со шлашкање. Додуша и Бранко со нас шлашкаше, ама и тој е наш. Охриѓанец. Е сега рака на нога, од село е, од Слатино, ама не оти некој за сељак го сметат. Го третираме ко наш да си е. Аку е де и селанине се луѓе. Не така? А? Убо велам? И сега? Пак охриѓани не чинат? Еден, само еден факт дај ми во спротивен смисол и ти скинвам капа и то со си мува и јавно ќе речам: „Е навистина охриѓани не чинат".
Tekstov ti e Strelec K.R.A.J.[:D] Poslatko vo zivot ne sum se smeela citajki go.[:D][:D][:D][:D][:D] I zatoa i go prenesuvam na 2-ra strana,to treba napamet da se nauci bre! [:D][:D][:)][8D][:D][:D][:p][:p][:D][^][:p][:D][:D][:D][:D]
mArInCe imam zabeleshki za ohridskiov napishan govor...([XX(]) a da, i ova da go kazham, super si sme i nikoj nemaT ko nas sve vi davame sve ni zemate pa morat i nesho za nas bozhe da ostanit, temperamentot na prvo mesto :) abe nou koment pojke shcho da zborva nezna sve e recheno vejche vejche cvejche...
darkjesus
quote:
Originally posted by Strelec
ашлак еден.
AaaAa
quote:
Originally posted by sisi
quote:
Originally posted by AaaAa
Mene eden drugar mi rece, "Ne idam, slusnav sisi ke bila tamu!" Da ne e do toa?
5 poeni![:p] Odlicno si upatena.[:D]Vprocem nie ionaka site dobro znaeme deka si najkvalitetno informirana na Forum.[:D][:p] Za mene e bingo prazen Ohrid.[8D] Aj zamoli go drugar ti i dogodina navremeno da pusti informacija deka pristignuvam.[;)][:)][8D]
Ti toa neuspesno se obiduvash da bidesh shegobijna, ili mene samo mi se cini po koj znae koj pat? [:D]
sisi Samo ti se chini po kojznae kojpat.[:)][:D]
AaaAa Stano, stani muri ...
vardarce Cccccc da ne bea voa ohriganive nie ostanatite prostava raja nemalo da znaeme so e toa voda i plaza breeeee [:D]. More eden interesen fakt, iako imaat ezero tamu, site ohrigani tuka sednale na kompjuteri i pisuvaat na forumov, kuznae zosto e toa taka [?][:p][:D]
SpaceLily Budala si celo skopje e dojdeno ...sea da odam da se kapam?Krasta ak sakash da fatam...nek si odet prvo da se procistit vodana posle ...
Strelec C c c!? Shto e be ova shto go chitam??? ОХРИЃАНИ ЌАРУВААТ ОД ПАРКИРАЊЕ Охриѓани годинава ќе имаат голема заработувачка од паркинзите. Секоја уличка, сокаче, тротоар, простор околу згради и куќи се користи за паркирање на возила. А цените се различни. Некаде се плаќа по 30 денари од час, некаде 50, 70 или 100 денари. И кога веќе плаќате, сигурно сакате добро место и добро организиран паркинг. А билетот не гарантира безбедност на возилото. I posle kje se chudi nekoj zoshto lugjeto begaat od Ohrid i odat vo Dojran!?:)
SpaceLily E ne ke si igrame majtap...jas kaj mene vo dvoron po 100 denari sat mu naplastam:)
Strelec Го викнале Вохрид двајца Скопјани келнерот и го прашале: - Климе, имаш пиво? - Имат - одговорил Климе. - А ладно ти е? - Дааааа! - одговарат Климе. - Добро тогаш... оди облечи се и донеси ни два коњака!:)))
SpaceLily Tendzere edno:)
The`bItCh Ajde be.. vas nikako ne vi se pogodvit i posle nie ne chinime..
Thief Двајца црнци од угандскиот контингент на НАТО во Мк мочале околу Античкиот театар, кога од таму ги згодегледал Климе: „Аман, бре, веќе вие од ТВ, не можиТ да се дишит од вас... дај соберете тоа каблите и ојте си веќе в`Скопје“ :)
Strelec Во цел свет одгледуваат пчели, само пусти Климе оси чувал дома!?:))) - Го прашуваат... Оти бе Климе оси? Знаеш ли ти дека осите мед не даваат? - Абе мед не даваат, ама ова лето досега веќе тројца Скопјани имаат искасано!:)
DJ_SHEMA Aii se skinav od smeenje, od kaj ti e tesktov strelec ziti se. Voshkosani od pari :))) Ova Kice dan ti prajshe muabet?
darkjesus
quote:
Originally posted by Thief
Двајца црнци од угандскиот контингент на НАТО во Мк мочале околу Античкиот театар, кога од таму ги згодегледал Климе: „Аман, бре, веќе вие од ТВ, не можиТ да се дишит од вас... дај соберете тоа каблите и ојте си веќе в`Скопје“ :)
bogami vo skopjeto non stop ke se zafateni so kablite:)))
Thief Мочаат ОооОо и Стрелец од пристанишче. Одат две охриѓанки и им се дерат: - Аааа, о прајте вие? - Ево, вели едниот, да видиме каква е водата денеска в`енѕеро. - Ааауууу, вели другиот, и срча имало на дново на енѕероно.
SpaceLily Strelec najverojatno ja cepnal srchata...taka pod chuv vcera hiten sluchaj imalo nekoj na nesakanje se obrezal....e pa taka vi e ko gi kvasite machorite kaj ke stignite.
Thief Нема врска тоа, поентата е дека му стигнува до дно на енѕероно ваше и то од пристанишче :)
SpaceLily am od tuka najplitko e:)
Thief 4-5 метра за тебе малку се?! :))) Учителка од Охрид ги однела охриѓанчињата на екскурзија во Скопје, во Зоолошката градина. Дошле до кај слонот. Гледа малиот Климе, гледа, нешто му виси на слонов, а не е сурла. Ја прашува учителката: „Учителке, учителке, што му е ова на слонот?“, а таа: „Ништо, Климе, ништо“. Се врти Климе накај другарчињата: „Ви реков дека е курва, метар за неа е ништо“ :)
SpaceLily Demek so vicov odokolu jas kurva sum a?:)) eh bre thief dzubre si beshe dzubre si ostana...nego jas ispod 25,5 metra ne priznavam
vardarce Bre ova ohriganive ne mozat ni vicevive da gi razberat [:D].
Pana -Si sedela nekoja baba i go cuvala maliot Klime.Edno vreme maliov se zagleduva pod suknjata na baba mu i prasuva" -babo,babo sto ti e toa tamu raseceno -nisco Klime,dedoti me udri so sekira -pa kaj najde u picka da te pogodi hi....hiii....hiiii.....
vardarce [:D][:D] Dobar ti e ovoj Pana. Daj kazi uste nekoj mora da znaes.
SpaceLily Ha ha ha
OooOo Nikako da im se pogodi na Ohrigjani ... ОХРИДСКИТЕ ХОТЕЛИ ВО МРАК Охрид тешко го издржа налетот на над триесет илјади гости за време на продолжениот викенд за илинденските празници. Над 14.000 возила тешко се пробиваа до плажите, паркинзите беа преполни, а соби, за прв пат по една деценија, издаваа и охриѓани во најпериферните делови на градот. Бројот на луѓето во Охрид минатите денови речиси се удвои, па инфраструктурата "пукна". Често снемуваше струја, во некои делови немаше вода, а до плажите и назад се патуваше и по два часа. Во саботата околу 21 часот снема струја на источното охридско крајбрежје. Во мрак останаа нејелитните охридски хотели и туристички населби по должината на источното охридско крајбрежје. Во овој дел својот одмор го поминуваа над 10.000 гости. Струјата во хотелите во Свети Стефан, Метропол, Охрид, Десарет, викенд населбите над Гранит, во Лагадин, Елешец,селото Пештани и авто кампот Градиште. Поради немањето струја не работеа и пумпите за вода, па повисоките делови од населбите немаа ни вода. ... .. . За време на прекинот со електрична струја во поголемите хотели биле вклучени агрегатите, но затоа без напојување останала црпната станица кај “Метропол”, која се вклучува кога Охрид е полн со гости. За среќа, дефектот на овој дел од крајбрежјето беше релативно брзо отстранет. Но, поради големото оптоварување во неделата пред 22 часот настанал дефект и на трафостаницата кај Трпејца. Мобилните екипи на Електро Охрид трафостаницата ја ставиле во функција дури следниот ден околу 4 часот наутро. TuT beT daT viT ibamT SkopjaniteT ... zaradiT vasT strujaT nemaT ohriT
Strelec
quote:
Originally posted by OooOo
Поради немањето струја не работеа и пумпите за вода, па повисоките делови од населбите немаа ни вода.
E toa e najstrashnoto neshto... Vo nedostatok na voda, pochnuvaat da se shirat razni zarazi, crevni zaboluvanja, ova, ona...:( Losho... mnogu losho!:(
dalila
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by OooOo
Поради немањето струја не работеа и пумпите за вода, па повисоките делови од населбите немаа ни вода.
E toa e najstrashnoto neshto... Vo nedostatok na voda, pochnuvaat da se shirat razni zarazi, crevni zaboluvanja, ova, ona...:( Losho... mnogu losho!:(
Prodavam "linex" po povolna cena [:)]...za Ohrigjani poseben popust[;)][:D]
vardarce Dalila davas li popust na kolicina [?][:D]
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
Dalila davas li popust na kolicina [?][:D]
Aaaaaaaa[:D]...ukapirav shto ti e fintata[;)] Sakash od mene da nabavish, pa da i gi preprodavash na Ohrigjani, a?[;)][:D] Ako, ako...nekoj nash da kjari[;)] Go ukinuvam popustot za Ohrigjani[:p]...samo za vardarche vazhi[:D][;)]
sisi
quote:
Originally posted by OooOo
Nikako da im se pogodi na Ohrigjani ... TuT beT daT viT ibamT SkopjaniteT ... zaradiT vasT strujaT nemaT ohriT
[:D][:D][:D][:D]Gotovo,,,se udaviv od smeenje,,ti ne si normalen,,,[:D][:D][:D][:D]
Strelec И после Охриѓани не чинат (продолжение)!? Брееееееее шо беше во Охрид за викендов. По, по, по гости. Мравјалник. Ар шо ти Кокаба....Копака...Покака...Не е важно. Важно...шо. Ова, нааа. Убајна. Абре шеташ по плажине и немојш да шеташ. Не се врвеше од туристи. Постелени по песоцине ко плашици. Абе пљукаш и пљукајнцата не ти падвит на песок. Три четири пати пробав. Никој. Обавезно на некого ми застанвеше. Абре наредени, сортирани сите. Шо не ќе се сортирани ко Охрид рај со цени го напрајвме. Ене дојдение беа и оние сиромашнине, шо немет пари за купачи, шо се со врвци во газон. Е ова е Охрид, е ова е туризам. Од кај немаше. Од Скопје, од Велес, од Прилеп, од Кочани, од Врапчиште, Сопот, Дабиле, .... Абре од цел свет. Цела сезона, сите четири дена полно, динка. Ко во старине добри времиња. Гледам и од радост само насмеан. Вака колку шо видов јас, можда дури десет посто беа постари од 17 години. Пари трошење......по, по, по...Шо да ти кажвам. Оние малине момичиња, од три-четрнаест години, шо не пијат алхохол, Сашо немојше бре со пиво да ги наваксат. Кој плати му, кој не, а тој насмеан. Абре трчат набавит и само насмеан. Браво за Сашета. Браво за сите Охриѓани. И така ко ќе гледаш срцето ти е полно. Само насмеан стојш. Расположен, релаксиран, ни нервозен, ни ништо. Јас не оти слушнав тие дена Мира да го искарат Шулета. И та само насмеана беше. Ама слушај. Ак знајш да работиш и овци ќе привлечиш, а не туристи. Ама им се пучевме искрено да кажам. Ам како. И така требит. Ние охриѓани од туризмот живејме, не од дивоградби, узурпации, рекла казала и друго. Од туризам. И морат така да прајш. Значи кој сакат нека зборвит, спремни ја дочекавме сезонава. Одма им се најџвевме. Уште од автобуска, слегвет, цап за врат, кој е посилен, тргај ваму, тргај таму и дур се сетит дома го втервиш. Ич да не му ја мислит. Па цените им ги заокруживме за да не лутет по гужвиве за ситно. Од тристапеесет денари, на петсто за полкревет. Бадијала. Абре по терасине спиевме ак требит само да им се најш на луѓето не оти за пари. Шо не праевме за да им е погодено на луѓено. На пример, една вечер, штрап цигарите од сите дуќани. Немат. Нормално. Не ќе ги остајме да се трует. Луѓето дошле на свеж воздух, а не да ми пушат. Еден ден пак лебот намерно им го скривме. Шо е то леб да се јадело со све. И со бајат помфрит и со недопечени кебапи, и со.....Ама пази културно то го изведвевме за да не не сумат дека за нивно арно прајме: "Дечко, з'ш немаш леб". "Ам оние од лебарине не успеја да постигнет...". Лажи, лажи само да не те приметет дека све прајш за нив. И само насмеан. А пази имаше и провокации. Ама не наседнавме. З'ш ова е туристички град и не смејш нервозно да вратиш. И да те провоцирет. Само насмеан. Слушам еден гостин: "Дечко, имаш "бекс"? А овај: "Иам, ама со поминат рок" - и само насмеан. После овај пак нему: "Дечко, имаш "лашко". "Иам". "Дај едно, ама зелено". А овај нему: "Господине, извини иаме само обично, ко ќе го туриш жолто е". И само насмеан. А очеквиш да се изнервират, з'ш овај го провоцират, ама јок. Овај само насмеан. З'ш и мало дете знајт дека пивана се жолти, а не камоли келнер во туристичко место ко Охрид. Е сега, на пример, ќе сретниш луѓе шо све им сметат. Ко Бобана Насев, онај пеачон. Се жалеше бил Пештани сместен, па џо му се јавил и брат му ќе идат, па и побарал на газдарицата уште една соба ак имат. Пак после ми кажвит: "Ми рече газдарицата: Кај вас ве прибравме уште една соба ми бараш. Абре вие сте биле ѓубрина незадоволни". Ам как да му речит де ај. Како да ти дајт соба ко разбрав не си пазарел кај нејзе в дуќан. Дан сакаш да ти се смејт дур пазариш на друго место. Дан се приштеше од лебот од кај незје да го купиш, па се пикаше кај комшине. Чоече, разбери. Ак си кај нејзе сместен не можит сам да одлучвиш за твој пари кај ќе пазариш. Ете еднаш си влегол и си ја посрал работата. Не си можел сладоледот да го најш. Пак велит му рекла истата: "Ам ете ти "пелистерка", "кожувчанка" зад тебе. Тие наочарите за украс ти се". Ам как да ти речит. А? Не те разбрала жената шо бараш. Пак најсетне и то, и то е за освежвење. Јас да бев не ѓубрина. Абре одма ти го менвам пазарот од 350 на 700, ти наплаќам, за врат и ајт да не те видам уште еднуш. Ама насмеан. Па така е. Навистина. Ај прај му метании, ам пак за вакви ѓубрина не вредит да се раскинвиш. Ама без расправии. И само насмеан. З'ш ак е поинаку не ќе ти дојт никој. Пример, ак чекат два сати за еден сендвич, топли пива ак даваш, масине ак се јок, светло по улицине ак немат, ак го казвет цајканине за глупости, ак ти прает фестивал на среде камп, ак не менвиш чаршафи, ак не го собираш ѓубрено цела недела, ак му го исклучвет бојлерот од осигурач, ак имат тепачки по кафичине, ако на секој чекор ти велет дека си скопјанец шо ги сакаш луѓено од исти пол, ако си нонстоп намуртен, не оти ќе ти дојт некој. Ама то е минато. Ете и ренде купивме. И не само то. Туку вежбавме, вежбавме се изнавежбавме и сега нонстоп сме насмеани. Еве градов се испразна, сите си ојдоа, а ние останавме насмеани со рендето в раце.
mArInCe vakvi muabeti kje slushnish samo od nekoj 80 godishni varoshani [:D]
darkjesus dobro e sho vo prav moment go pojacavme kejot i klupite.. ja izdrzaa celata tezina na turistite:)
mArInCe ahuahaauhauahuahauaha kutri klupi... sho izdrzhaja ova leto :)
dalila
quote:
Originally posted by mArInCe
ahuahaauhauahuahauaha kutri klupi... sho izdrzhaja ova leto :)
Shto?! [:0]Zavrshi sezonata kaj vas?![:p][:D]
darkjesus
quote:
Originally posted by dalila
quote:
Originally posted by mArInCe
ahuahaauhauahuahauaha kutri klupi... sho izdrzhaja ova leto :)
Shto?! [:0]Zavrshi sezonata kaj vas?![:p][:D]
da[:p] i periodot beshe dovolen za ohrigani da napolnat kesinjata so pari [:D] sega ke mozat da uzivaat i spokojno da go cekaat leto gospodovo 2006 [:D][:D]
dalila Mnogu rano ste gi izbrkale gostite?!..ili vi pobegnaa?![:p][:D]
mArInCe ne mozhefme pojke da gi istrpime skopjanine i si rekofme abe aj po gjavolite i pari i sfe ama kje se otarasime od ovie...:)
dalila
quote:
Originally posted by mArInCe
ne mozhefme pojke da gi istrpime skopjanine i si rekofme abe aj po gjavolite i pari i sfe ama kje se otarasime od ovie...:)
Pazete samo vo leto gospodovo 2006 tie isti Skopjani da ne NE vi dojdat[:p][:D]...neshto mnogu slusham poplaki od tie shto se zaebaa i bea[:p]
mArInCe am ko se naucheni na zheshtini i smrdei koj im e krif... normalno... ne se naviknati pa nema da im e ubo :)
The`bItCh Strelec, од кај ги откопвиш текстојве!?[:D]
Strelec Djackana mi gi prakjaT!:)
The`bItCh [:D] Џачка не знајт шо е компјутер, тој текстој ти праќал ахаха!:))))
OooOo Chovek uchiT dodeka e zhiv, no ne i Djachka ;)
suschestvo Strelec, se pomocav od smeenje! i se bi bilo ko so e napisano ako ne se provirase niz tekstov skrien poraka do Ohrigani i Skopjani. I samo niv. ali e orginalno. samo licna preporaka e naredniot pat ko ke pisis vakov Manifest[:D] skokni po nekoja slucajnost vo Ohrid i pomini eden den so tinejdjeri od Sk a drug den so Ohrigani. veruvaj em ke se iznagledas, iznasmejs i + odlicen tekst. Sega za 2 bev vo Ohrid i da ti kazam ona ne e preporaclivo veke za odmor. prvo sekoj ojt z`s site drugi odet, a posle ko kokoski izgubeni neznaet koj k`j teret. prava gungula. vtoro se se prajt po gradon za podobro ali se nadevam da ke skoro bidit vo normalni uslovi. pa i vo red e s`e da se kazit i ISpukaT, pa da pocnime zaednicki da uzivame edni so drugi, vo toa koe e dobro za site. inace ne bi stanuvalo zbor za Ohrigani Ili Skopjani, TUKU za toa kakvi se i sme lugevo. mislen pred da stanam dosaden, malku da se pozborvit za losite iskustva so lugeto, a ne za OH i Sk -jani. Taka nekako bi mizelo da stignit do pravite glevi, a ne pa site ke gi krivime . . . N E L I ![;)]
darkjesus abe to e dek skopjani redovno jadet kotek ohrid[:D]
Strelec
quote:
Originally posted by suschestvo
...i se bi bilo ko so e napisano ako ne se provirase niz tekstov skrien poraka do Ohrigani i Skopjani.
suschestvo... pa taa e realnosta!:) Nie mozheme da zatvorame ochi i ushi, megjutoa fakt e deka mnogu Ohrigjani (nekoi pomalku, a nekoi povekje) mrazat Skopjani... A obratno, NE E... ti tvrdam toa!:) Ne sum slushnal od nitu eden Skopjanec dosega deka mrazi Ohrigjani!:) Jas lichno nemam nitu edna prichina da zastanam na strana na Skopjani, poshto nitu eden promil skopska krv nemam vo sebe, a od druga strana - golem del od mene e ohridski! Megjutoa, vo nashiov sluchaj, definitivno deka celata ovaa situacija sozdava super podloga za SEIR!:) I toj motiv za seir osobeno stanuva pojak koga gledash deka nekoj ovde kontinuirano kine nervi zaradi toa... iako so po nekoe smajle kje se obide da si go skrie besot!:)
suschestvo neznam bas, iskreno seirov i ne bi bil da ja nemat ovaa tema,taka. realnosta ne e za nerviranje. ako go mislis to -si se zaebal. ali ludilo e kolku sekoj ja posakvit da ja nametnit temava posebno koga nekoj se pravdat non-stop. daleku od to deka Skopjani se ubaj ljuge, pa aj da gi sakame samo da ne gi mrazime. evo ti primer z`s nekoi od MoItE Ohrigani ne gi saket Skopjanchishchana [:D]: - imas malo ulice vo koe vleguvaat 20-30 vozila. Skopjanecov da e dotolku poveke "faca na odmor" so trosit pari pa se ke ebe, si ja parkitat kolata, go blokirat patot i nikomu nisco. pa mu izgrebile kola.- neka e sreken i boja sto i` ostajle. 2. isti takov faca, ama ovaj p`t Ohriganec si go parkira Geepot na istoto mesto. istiot Ohriganec mu gi dupi site gumi ( 21 " bandaz- sigurno po 500 evra po trkalo). [B)] koj ne cine?!?!?! pa uste da ti kazam deka tuka ziveat luge+ ima Skopjani Gosti+ Stranci... a vo ulickata ima luge koi imaat potreba od brza pomos, nekoi se na rabota preku nok, doktori... I na kraj si znaeme so kogo imame rabota i kogo treba da trpime " cvekina" abe eden cvet... a daleku od toa deka imat mesto za nervoza. se izdrzuva, pa i koga bi bile pr. bitolcani pobezobrazni togas za niv bi se reklo deka necinet. abe nekoj mora da necinit[^] Primer SKOpjani [^][^][^] se razbira ne site. samo onie na koi im e krivo so od niv zarabotvet Ohrigani, a ne Grci[8D]
suschestvo Golema r`bota mu dupnale gumi, mu izgrebile kola, mu ... I nekoj stalno se zali na toa , a negleda kade toj napravil greska. Pa, Ohrigani ova-ona... Strelec ti mi tvrdis nesto so e sprotivno na kazanovo? Skopjani gi LjUbEt Ohrigani [:D] [:D] [:D] Odlicna tema, molimte otvori topic. Hahahahaha
vardarce Eve gi se javija naj "graganiziranite" ohriganki [:D].
mArInCe Dzachka ne si go zamarat mozokon so mislenje... smetat deka to e nepotrebno [:D] vaka, taka, slaven si e [:)]
darkjesus Vlegvit sekretarkata kaj Dzacka vo kancelarija i mu vikat Gospodine stigna faks. i Dzacka vo negov stil: pushti go neka vlezit so cekas[:D]
darkjesus moree ama sme zakon .. za Ohrid se otvoria milion topici, se napishaa miljarda postovi i prodolzuvate/me vo isto tempo a za skopje edvaj 5.. poglednete sami http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10627
vardarce Da ama vo tie milion topici vidi za so se diskutira [;)][}:)][:D].
OooOo Tipichna malogragjanshtina ... godini treba da pominat da se iskoreni toa ...
Strelec
quote:
Originally posted by suschestvo
Strelec ti mi tvrdis nesto so e sprotivno na kazanovo? Skopjani gi LjUbEt Ohrigani [:D] [:D] [:D]
Nikade ne sum rekol deka "Skopjani gi LjUbEt Ohrigani"... Rekov deka "Skopjani ne gi MrAzEt Ohrigani"... Ili poinaku kazhano, ne se zAmArEt so Ohrigjani!:)
dalila
quote:
Originally posted by Strelec
Nikade ne sum rekol deka "Skopjani gi LjUbEt Ohrigani"...
Taka da...nema topik[:p][:D]
suschestvo Aj aj ... pa, koj non stop se zali na Ohrigani ? Kicevcani? Vo sekoj slucaj se soglasuvam so mislenjeto za malograganstinata. Smo se nadevam deka gi vklucuvat site "dobronamerni" kriticari i idioti koi za zal gi ima mnogu. Za Skopjani neznam kako i koga bi im se promenil mentalitetot koga se vo OH? A za OH, sigurno nemat da se terat nikade dodeka sekoj poedinec mislit deka ke spasit nekoja rabota so praenje gluposti. Da ne nabrojuvam posto imat da bidit ferman. Ohrid e turisticko mesto. ama ne se site isti domakini! Od toa trpime site. Posebno ko ke slusnam koj napravil "Hrabro delo" e toa e za prezir a ne secie mnenie fajluvano na topikov. kako i Da e Skopjani- curuk narod :))))))))))))) (beck to Seir!!!!!!!!!!!!!)
RaGeAnGeL so ve gledam shupeljki...ve bockat vaperov more ostajtego ne znajt so kazvit bashka od Kicevo e nemaT pravo da kazviT ni za skopjani ni za ohrigani...btw so mu falit na Pero...vol od Skopje..ama vol na mesto e..(demek)[:D]
SpaceLily Bockalo si Aco ama pak te sakam evo javno si kazvam:)
AaaAa Am taka de, nemal kaj da parkira, mnogu mu mavalo veter... ajt doma ako ne ti cini. :)
vardarce Dii pa i skapi se patlijanite, vo Veles se po 15 [:D]. Arno ona si vlecela od Veles so ke im ostava tolku pari, neka im skapat tamu [:D].
sisi Godinava nesto slabo im odi turizmot i bez patlidzanite i sose novite parkinzi.Kojznae so e rabotava? Da ne ima vrska mesecinava???
AaaAa Mene eden drugar mi rece, "Ne idam, slusnav sisi ke bila tamu!" Da ne e do toa?
RaGeAnGeL ne e od zenati zilata tuku "da ti puknit picnata zila "ebave
dalila
quote:
Originally posted by Strelec
Слушај, бар оваа година никој немат право да се жалит. Ја слушам она Холанѓанкана пред некој ден кај Ацета в кабинет му велит све било убо само немало јавни клозети.....Малку грмушки имат?
Grmushi predlagaat?[:0]...a nie imavme bolja alternativa[:p][:D]
OooOo bash toa sakav i ja da kazham ... ali kako i da e ... tekstov e SUPER! :)
RaGeAnGeL za nas e tekstov zato e super Pero[^]
SpaceLily Molim lepo ubo mu kaza mu go spusti klizachi:P
vardarce I nemaat nikakva higiena koga prodavaat leb coek gladen ke ostane vo Ohrid ako odi [:D]. Ke treba i toa li da si vleceme kaj uste patlijani pa i leb [:D].
RaGeAnGeL sve da si nosite...i gjubre da ne frljate gnasi edni gnasosani
SpaceLily Taka sesro taka kazi im ubo gojda gojdosani tije gjubre kje frlale!
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
И после Охриѓани не чинат!?
Ma ni pred toa ne chinea, a bogami ni posle toa ...
Pana Klime go zaboravil papagalot vo frizider.Posle pet saati go otvara friziderot i iznenadeno izvikuva: -Lele,kogo gledaat mojte oci? -A papagalot na toa: -Pingvin,picka ti materina
Strelec Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 1: http://www.lukaroski.com/forum/dots.jpg
SpaceLily Lele nikako ne mozam..mojt nekoj da mi pomozit? Te lichit Aco![xx(]
suschestvo tuf, tuf . . . skoro i vistina da e ova za origanive. ali Ok praznite baterii, ne si pulet lugevo greda v`oko kaj sebe, pa imale raska Origanive vo nivnoto. vistina niscto ne vi se pogodvit, so i da bide, toa e stom ke izleze muabet, gotovo kraj nemat. a takov i e narodov vo drzavava- koga nesto se zboruva loso site po nesto znaet da kazet. sekade ima i dobri ilosi luge, pa i ne e cudno da se imet deseno gluposti.
SpaceLily More ti ne znajsh sho nedovetni se ovie:)
sisi
quote:
Originally posted by Strelec
Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 1: http://www.lukaroski.com/forum/dots.jpg
[:D][:D][:D][:D][:D]Otkaci covekov[:D][:D][:D][:D]Davajte lekovite vamu[:D][:D][:D][:D][:D]Idi bre Strelec[:D][:D][:D]Da si ziv me iznasmea[:D][:D][:D][:D]
Pana [img]http://geo.ya.com/travelimages/macedonia20.jpg[/img] samonosecka krstarecka raketa tip "skad" Ohrid-Skopje
Strelec Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 2: http://www.lukaroski.com/forum/elephant.jpg
mArInCe prvono beshe teshko, vtorovo ush poteshko... se otkazhvam! nemozham! prosti sme site! besete ne! :))
Strelec Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 3: http://www.lukaroski.com/forum/line.jpg
sisi
quote:
Originally posted by Strelec
Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 3: http://www.lukaroski.com/forum/line.jpg
[:D][:D][:D][:D][:D] Aj sea i ti pocna od MENSA da gi vadis testovive[:D][:D][:D]So e mnogu,mnogu e![:D][:D][:D][:D][:D]
vardarce Ovoj bese eden od poteskite [:D]. Ami cekaj natamu koga ke gi izvadi najteskite neznam so ke bide [:D].
Strelec Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 4: http://www.lukaroski.com/forum/beans.jpg
orko
quote:
Originally posted by Strelec
Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 4: http://www.lukaroski.com/forum/beans.jpg
Dovolno IQ za RANDOMIZE!
intel Во врска со првиот пост, свежи информации-прва рака. Само што се варти син ми од Охрид каде беше 12 дена.Убаво си поминале само: -биле сместени на улица Туристичка бр.101.Уште првиот ден 16-годишниве деца биле пречекани од психопат “комшија“ над нивниот стан. 40 и кусур годишен човек им се обратил вака некако; -деца јас сум полицаец и имам црн појас втори дан:))) немој да сте правеле проблеми зш ќе ве тепам а ако се опијам некој ден и без то ќе ве искршам зш многу мразам скопјани.Му одбиле на глупост и терале така до вчера кога почнал од горнот балкон све на куп да им редит.И го викнале децава да се симниТ пред зграда зошто им пукнало трпалото.Нормално не излегол ама го сретнале подоцна и го прашале дали сака да ги тепа, на што каратистот почнал да мјаука.Ова и не би било страшно до толку да е лага, ама вистина е. И не би било толку страшно да е изолиран случај на групи поединци:))Се случува на секое место во Охрид и просто нема година да не слушнам неколкумина кои ја кажуваат истсва или слична работа. Значи не сите ама доста голем дел се сеуште селска тиќа по Охрида града.Затоа и го јаделе стапот во дискотека Парк пред некој ден.Ем дома ем ќотек да се јаде и пак памет не им доаѓа. П.С.И покрај тоа што е на сеир ова беше сесема сериозно ,а ќе го постирам и на Туризам како тема. П.П.С. НА пријателите од форумов(мислам на Охриѓани) им се извинувам, ама морав.
Strelec Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 5: http://www.lukaroski.com/forum/wrong.jpg
vardarce
quote:
Originally posted by intel П.П.С. НА пријателите од форумов(мислам на Охриѓани) им се извинувам, ама морав.
Nesto gi nema neznam so e rabotava. Go prasav Pana da ne znae kade se i on mi vika "ne sekiraj pak ke gi navlecam ohrigani tuka samo momentalno sum nesto u guzva" [:D].
Strelec Tuka si se oni, ne zezajte... Ajde kazhete koj od niv ne se pojavil na primer na forumov za seir vo poslednive 24 saati??? Skoro i da nema takov!
sisi Skoro... :))))))))) Ama ako im dades uste nekoj test,begaj setne...[;)]
Strelec Nema veze... samo shega e toa! Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 6: http://www.lukaroski.com/forum/different.jpg
Strelec Не фрлајте ѓубре, аман! [url="http://www.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=14233"]Click![/url]
mArInCe Aaa...
Mufla Дај уш некој тест аман...овие се лесни. 2 сати ги решаваф...пфф боза!! Него...полека малце, а Стрелчо? :о)
Strelec
quote:
Originally posted by Mufla
Него...полека малце, а Стрелчо? :о)
OK... Ako mislish deka nekoj mozhe da se chuvstvuva neprijatno, vednash prekinuvam! A shteta... Imav ushte mnogu interesni testovi!:)
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
OK... Ako mislish deka nekoj mozhe da se chuvstvuva neprijatno, vednash prekinuvam! A shteta... Imav ushte mnogu interesni testovi!:)
Ne be .. ne go prochita izgleda ubavo ... eve vidi:
quote:
Originally posted by Mufla
Дај уш некој тест аман...овие се лесни. 2 сати ги решаваф...пфф боза!!
Chovekot bara ushte testovi ...
Strelec Aj ti...:) Nie so Mufche si se razbirame i megju redovi!:)
RaGeAnGeL ajde vaper....davaj ush nekoj test ovie gi reshiv...mada Pero mi pomozi malce ...malce pojke de[:I]
orko Strelec ne me prochita ubavo. Sekoj ohrigjanec ima dovolno IQ za RANDOMIZE! Intel, ti se divam na postot, narednoto leto se nadevam deka kje se pogodi nekoj vistinski manijak ili budala shto nema da mjauka pred sin ti i drushtvoto. Togash, moj drag prijatele, kje ti se izvinam i jas za tragichniot nastan, no moralo da se sluchi.
mafisKumA
quote:
Originally posted by Strelec
Test za proverka na koeficientot na inteligencijata na Ohrigjani, br. 4: http://www.lukaroski.com/forum/beans.jpg
pred da se macam da brom za da pronajdam sakam da znam sto je prize za tocno pogajgajne, taka da znam dali vredi da se macam da mislam ili ne [:p][:o)][:p][B)]
Strelec The prize is a trip package to Mufla's Kosel!:)
mafisKumA iiiiiiihhhhhhhhaaaaaaaaaaa i get a chance to win the ultimate prize [:D][^][8D]
suschestvo Strelec brat ZaKon si! i se bi bilo OK koga bi bilo se laga A? Eve uste edna vistina od ova leto vo Ohrid. 5 decki od Stip odat vo Ohrid na odmor. Po prva vecer site drugari go otkazale smestajot i se crtaat kaj niv = vkupno koj znae kolku. vecerta podivuva cela naselba i im vikaat policija komsiite vo 3-4 saat nautro. Site spizdeni maliva se izgubile so muzika i krsenje i derenje. Da e pozaebana celata rabota, vo taa naselba najveke od stanovite se vikendstanovi od luge od cela drzava. Eve uste nesto: kolega moj bese vikendov vo Ohrid na 5 dena. Si nasle edvaj ponormalen smestaj, mislam ne podaleki od centar po prigratski naselbi. pa pri stemnuvanje go nasol bratucedot i se smestuva kaj nego. im kazuva na lugeto kaj sto trebalo da se smesti, a ovie pizdat. Jas da bev na nivno mesto bi go iskrsil. a nemoze da se kaze loso za nego iako e od Skopje ama barem e doselen. Pateticno e so siot narod vo drzavaa, koga sme nadvor sme po pravila so odnesuvanje a kaj nas koj e pogolem idiot. kako za toa da se dava zaslugi. NaRAvNo ucenie ne se samo Ohrigani katil, tuku vo Ohrid na glupostite so gi pravat lugevo im nema kraj bez ogled koi. ama topikov ne bi bilo toa so e da ne se raboti za Ohrigani. Jurissssssssssss Site ne topik DjAcKa
Mufla Стрелец еве нешо шо можда го немаш слушнато (прочитано): Се договориле господ и ѓаолоф едниот да прајт добри а другиот лоши работи. И така господ почнал да градит, да поставуват реки, кревал планини, а џаолоф земјотреси, вулкани .... Еден ден господ се уморил и легнал да спијат и го преспал цел ден. За то време џаолоф видел шанса и на едно место стајл езеро, кренал ридче, изградил куќи, цркви, згради...и го крстил Охрид. И господ станвит и гледат Охрид!! Му се јавуват на џаолоф и му викат: - Абе! Нели јас добри работи ќе праеф!! Шо сеа Охрид си го напрајл!!! И џалолоф му одговарат: - Чекај чекај, да видиш шо љуѓе ќе стам!
dalila
quote:
Originally posted by Mufla
- Чекај чекај, да видиш шо љуѓе ќе стам!
Znevme nie i taka i taka, de[:p][:D]...ne morashe so prikazna da ni dokazhuvash[:D]
Mufla Море ак ви го с`сниме џаолон, ќе видите!!! [:D] 666!!!!!!!!
Strelec Vicot e super...:) Ne go znaev!:) A so suschestvo se soglasuvam maksimalno!
quote:
Originally posted by suschestvo
e so siot narod vo drzavaa... NaRAvNo ucenie ne se samo Ohrigani katil, tuku vo Ohrid na glupostite so gi pravat lugevo im nema kraj bez ogled koi.
Deka Ohrigjani pravat gluposti so svojot grad, so turizmot itn., toa e definitivno... No ne se nishto drugo osven olicetvorenie na cela drzhava... Nikoj i nikade vo Makedonija ne e posaglam... Epten nijansi se vo prashanje! wtf... Cel forum go napravivme seir, a na seirov fativme seriozni temi!:)
SpaceLily Aco ti si za sve najkriv ...ne znam zsh te sakam pobogu!
Strelec
quote:
Originally posted by SpaceLily
...ne znam zsh te sakam pobogu!
Jas tebe pojke!!!
SpaceLily
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by SpaceLily
...ne znam zsh te sakam pobogu!
Jas tebe pojke!!!
Pa morat neshto da se prezemit!
mArInCe abe chitaf negde navodno 666 ne bil pojke broj na satanata... nekoj drug beshe znam pak so sheska pochveshe ama ne sum sigurna... abre abre shco da recha drugo nezna...
ohriganka 69 da ne e mArInCe?[;)][:D]
Thief Да не е ОХ?
ohriganka Da ne su u kukuruz?[:D]
Thief Се нудиш да одиме таму заедно? ;) Прво слика на маил па после ќе праиме муабет ;)
vardarce Pana otide na odmor i ohrigani pocnaa da ispagaat kako pecurki posle dozd [:D][:D]. Pana gi rasturase zatoa begaa otuka, i sega pocna invazijata, zapamtete go ovoj den, O-Day 29 juli 2005 [:D][:D].
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Vicot e super...:) Ne go znaev!:)
Vicot?? Ja znam deka e zhiva vistina!
mArInCe Thief smeni lokacija bre! nemoj samo ohrigjanki! kje ti se sloshit, raznovrsna hrana e pozdravo da se konzumirat :))
OooOo Thief saka koga mu se loshiT ... pushti tersene chovek ...
ohriganka
quote:
Originally posted by Thief
Се нудиш да одиме таму заедно? ;) Прво слика на маил па после ќе праиме муабет ;)
Ќе ти дам слика малечко[;)] ама под услов, ако ми го чуваш малото бебенце[^][:D]
Mufla
quote:
Originally posted by OooOo
Thief saka koga mu se loshiT ... pushti tersene chovek ...
се палит на б`љвајнци ?
SpaceLily bljakkkk lele muf mi se sloshi
Strelec Ц ц ц...:) Охрид е најзадолжената општина Со повеќе од 12 милиони евра долг, Охрид е најзадолжената општина во државава. http://www.a1.com.mk/vesti/vest.asp?VestID=49344
vardarce
quote:
Originally posted by ohriganka
quote:
Originally posted by Thief
Се нудиш да одиме таму заедно? ;) Прво слика на маил па после ќе праиме муабет ;)
Ќе ти дам слика малечко[;)] ама под услов, ако ми го чуваш малото бебенце[^][:D]
Nate kaj si ti ma [?][:D] Od koga te baniraa ne se javi pak [;)][:D] Zaboraviv da te prasam kaj ti e ebaci*ata Nikki, i nejze nesto ja nema [}:)].
suschestvo fintata bilo da se naprajt Ohrid NaJzAdOlZiTeLnA destinacija, po greska go napraja -NaJzAdOlZeNa. Site po nekoj interes si gledal pa aj sega ke se obvinuvaat megu sebe.
suschestvo I za vodata sto e gnasna krivi se Ohrigani??? pa narode neodete na ista plaza site!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ili eve detence dobilo trovanje od vodata!?!?!? pa glupaviov komsija go odnel deteto na plaza kaj sto ima kup narod. Detevo ne znae da pliva- vo faza e na ucenje, pa se napilo voda. ??????????????? koj na svetov e kriv ?????????????????????? - pa koj, se znae Ohrigani [B)][:D]
SpaceLily Skopjani......evo sho mi se desi pred nekoja vecher...se vrakjam od carshija za doma i chekam taksi...grupa mladi skopjanki i skopjani bea bukvalno legnati na trotoar ,povrakjaja se ligaeja i bea mnogu mnogu odvratni.I posle ke mi rechite deka vie imate nekakva kultura?Idate ovde se ligajte se kurvate,vi se chinit ko gornion za madinja da ste go fatile od prepucavanje,a ustvari ste selani oprani....gradof e dinga ne se dishit od vas zgadeno mi e i izlegvenje i sve,choek ne mojt na pijachka da izlezit saglam od vas,....nastrana to sho ste totalno bez kultura sho gnasite gradof,frlate kaj ke stignite......i aj prekinite ednash so ova skopje ohrid sranjevo aman.
vardarce
quote:
Originally posted by SpaceLily
Skopjani......evo sho mi se desi pred nekoja vecher...se vrakjam od carshija za doma i chekam taksi...grupa mladi skopjanki i skopjani bea bukvalno legnati na trotoar ,povrakjaja se ligaeja i bea mnogu mnogu odvratni.I posle ke mi rechite deka vie imate nekakva kultura?Idate ovde se ligajte se kurvate,vi se chinit ko gornion za madinja da ste go fatile od prepucavanje,a ustvari ste selani oprani....gradof e dinga ne se dishit od vas zgadeno mi e i izlegvenje i sve,choek ne mojt na pijachka da izlezit saglam od vas,....nastrana to sho ste totalno bez kultura sho gnasite gradof,frlate kaj ke stignite......i aj prekinite ednash so ova skopje ohrid sranjevo aman.
Lele ccccccc i sea so [?][:D]. Da ne se tie turisti se cudam od so ke prezivee toj grad, da ne ima slucajno nekoja fabrika, da ne imaat zemjodelie, imaat edno ezero i toa go isposraa [:D].
SpaceLily Ak pocnam da komentiram i da vrakjam na postojve tvoj i da kenjam ko ti sho kenjash ke bidit mnogu neubo.Zato poubo Ne.Misli sho sakash,zborvi za inaet,jadi lajna do utre to e to.
vardarce Pogano jazice u ova vi se gleda ohridskata kultura. Ne ste vie krivi takvi ve napravilo ezeroto.
SpaceLily Neam jas pogano jaziche...pogani prstinja imam...
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
Ne ste vie krivi takvi ve napravilo ezeroto.
JOK...greshka si[:D]...gjaolot e krivecot[;)][:D]
SpaceLily Ti da chutish.
dalila
quote:
Originally posted by SpaceLily
Ti da chutish.
Z'sh MA?[:D]
vardarce
quote:
Originally posted by dalila JOK...greshka si[:D]...gjaolot e krivecot[;)][:D]
Izvini Dalila greska u kucanje mislev gjaolot ama napisav ezeroto [:D].
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
quote:
Originally posted by dalila JOK...greshka si[:D]...gjaolot e krivecot[;)][:D]
Izvini Dalila greska u kucanje mislev gjaolot ama napisav ezeroto [:D].
Ako de, jas sum tuka da te popravam[;)][:D]
vardarce Cekaj sea Dalila, Lilana treba tebe da te popravi [:D].
SpaceLily
quote:
Originally posted by dalila
quote:
Originally posted by SpaceLily
Ti da chutish.
Z'sh MA?[:D]
Zsh tvojata smisla za humor e ochajna.
dalila
quote:
Originally posted by SpaceLily
Zsh tvojata smisla za humor e ochajna.
Z'sh ne ti odgovara, zatoa ti se chini ochajna[^][:D]
SpaceLily Mene sve mi odgovarat...22 godini iam...i me lichit a ti?
dalila
quote:
Originally posted by SpaceLily
Mene sve mi odgovarat...22 godini iam...i me lichit a ti?
Drago mi e shto SVE ti odgovara[;)][:D]
vardarce
quote:
Originally posted by SpaceLily
Mene sve mi odgovarat...22 godini iam...i me lichit a ti?
Greska si 23 si [;)].
SpaceLily Nemat potreba tebe da ti e drago za mene....posho nit mene mi e drago za tebe nit ti mi si draga od pred mnogu vreme...taka da izbegavaj me te molam za da ne sum bitch. A to Sve...nie ohrid taka velime...na sve V,M i T klavame..... P.s. Vardarche mi vodish evidencija nesho ili....?kazi ak ti trebit nekoja informacija plus....primer...visina...tezina...dal sum vakcinirana od tetanus.....voshlivost edno drugo ...slobodno mislam.....Samo sega prasaj me otvoreno a ne da mi idesh na mirc so nick "UDO" i da se prajsh nenormalen.Ustvari zsh da se prajsh?
vardarce Vidi draga Tanjicke jas imav kultura i ti se izviniv preku PM za toa, a ti so si takva nevospitana ne si ti kriva takvi ve naprail gjaolot [;)].
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
...i ti se izviniv preku PM ...
Ama ne si znael deka toa ne se rachuna, neli?[;)][:D]
SpaceLily Vidi nedrag vardarce mislish deka so edna smrdena PM ke ti izvinam za gluposta sho ja napraj?Kraj kraeva jas nikogash ne vregjam dur ne me navredit nekoj...i sam vide kolku bev fina i uctiva ko si praese anketa na mirc:)...a za vospitana ili ne ti ne si kompetenten da kazish dal sum ili ne sum zato shetaj.
vardarce A ti kazi mi dali vo toj razgovor dali jas bev nevospitan osven so se prestaviv lazno a [?] Bas ubav razgovor si napravivme i ti ubavo mi kaza deka vo Ohrid e ubavo neli e taka, a ne kako tvojata drugarka Rage sto mozese da me istepa preku mirc.
SpaceLily Dali beshe nevospitan osven sho se pretstavi lazno? ahahahahahahahahahahahhahahaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
A ti kazi mi dali vo toj razgovor dali jas bev nevospitan osven so se prestaviv lazno a [?].
Od sega so lichna karta na mirc da si odish[:D]
vardarce Znaci ti so tie so pravis muabet na mirc ti ja kazuvaat celata vistina taka [?] I jas koga go objaviv razgovor neznam dali pak go procita celiot odnovo zatoa sto ne objaviv nekoi informacii za ti so tolku se potresuvas.
mArInCe vardarce ush malce i kje pomislam deka si ozbilen! [;)]... Stooop in the name of looove...
vardarce Marince ova celoto na Lilana so i go kazuvam stvarno sum ozbilen. Ako ne bev ozbilen ke imase ovaka na krajot od recenicata [:D].
mArInCe znam deka si ozbilen ova go kazhav vo poinakva smisla...
vardarce
quote:
Originally posted by dalila Od sega so lichna karta na mirc da si odish[:D]
Spored zakonot na Lilana ke treba od sega koga ke pravam muabet na mirc da odam so fotokopija od licna karta [:D]. Aj arno so me potseti Dalila za licnava karta ke treba da odam da izvadam nova oti mi istece ovaa [:D].
Mufla Деца, ај најте се на мирц и прајте си муабет а? Ак ме изнервирате, крф ќе паднит!!!:о)
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
quote:
Originally posted by dalila Od sega so lichna karta na mirc da si odish[:D]
Spored zakonot na Lilana ke treba od sega koga ke pravam muabet na mirc da odam so fotokopija od licna karta [:D]. Aj arno so me potseti Dalila za licnava karta ke treba da odam da izvadam nova oti mi istece ovaa [:D].
Ako ti e so izminat rok,ne ti vazhi na mirc[:D]
vardarce Mufla ako pocinas da ne tepas pocni od Lilana pa posle prefrli se kaj mene [:D].
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
Mufla ako pocinas da ne tepas pocni od Lilana pa posle prefrli se kaj mene [:D].
Aj sega, ne me meshajte mene..da ne se naljutam jas[:D][;)]
vardarce
quote:
Originally posted by dalila Aj sega, ne me meshajte mene..da ne se naljutam jas[:D][;)]
Abe greska si Dalila, Lilana ni e "SpaceLily" [:D].
dalila
quote:
Originally posted by vardarce
Abe greska si Dalila, Lilana ni e "SpaceLily" [:D].
Ako [:D]neka VI e[;)][:D]
SpaceLily UdaF
vardarce Pazi da ne se udaFISH u ejzeroTO [:D].
SpaceLily Riba sum vo horoskop,bashka mnog na plivanje odef porano..taka da za davenje samo ti mojs da se udajsh.:)
dalila
quote:
Originally posted by SpaceLily
,bashka mnog na plivanje odef porano..
A sega?[:D]
SpaceLily Tebe ich usheto da ne te bolit sega sho pram jas...oj proveri si go graot dan ti zaprzit.
Thief Леле, колку ми се БАНдажира... Има кандидати на топиков?! :)
Mufla Некој станал на лева нога...ќе му ја сечиме!!! :о))
Strelec Prostete i', aman... Do ciklusot i' e, garant!:)
RaGeAnGeL AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA abe ne mi ja nervirajte Tanja be ke ve iskinam na site...ne znajte taja so PMS simptomi imat ....TanjO..Kill 'em all!!!!!![:D]
SpaceLily mi pukna filmov sesro pod stres sum zato vaka, inache znajsh dek bajche sum:P
OooOo SpaceLily ti ovaa rabota GARANT!!! Крвава пресметка на пристаништето во Охрид Три лебеда денес беа брутално убиени на пристаништето во Охрид... [url="http://www.twelvefifteen.com/media/xtinanaked.swf"]Full Story...[/url]
SpaceLily Da! Gosti imav na vechera chorba od lebed baraja i morav da im ja zadovolam zelbata:)
darkjesus BUMMMMMMMMMMMMMMMm poln pogodok ova leto... Ohrigani ushte ednas uspeaa da gi nadmudrat skopjani da plivaat i pijat od sopstvenata mo*ka a zgora na seto toa debelo im gi naplatija tie uslugi:))) sega ohrigani na raat ke mozat da si go pominat ostatokot od godinata vo uzivanje i troshenje na lesno zarabotenata para od skopjanite:))
mArInCe abe pametni lugje nie...:)
SpaceLily Cicka da ve ispiet,dabi vzemi vtonale ushte se raspravate a?a?a?a?Da se razlosham?a a a a?Aco te cheshat gazeto a a a a a?
darkjesus abe decki tolku ne svakate strelec samo go podobruvat kvalitetov na forumot.. a kvalitetot bi se izgubil dokolku ne bi ne imalo nas, zatoa i celo vreme saka da ne drzi aktivni so vaka provokativni temi [:D] poprvo bi bil so ohrigani, 100 pati popametni i imame ezero nego so skopjani veke od 63treka navaka 100% pederi i so edna zagadena reka koja gi deli na seceni i ostali
OooOo БАЛКАНСКИ МУЗИЧКИ СКВЕР ВО ОХРИД Ветерот ја турна сцената Викендов во Античкиот театар во Охрид се одржа петтиот "Балкански музички плоштад" на етно музика. Првата вечер почна со час и половина доцнење поради силното невреме, поради што ги фати нервоза и организаторите и публиката. Силниот дожд и ветер ја турнаа сцената на Античкиот театар, па на сето доцнење мораше да се мести повторно. c c c cc c c cc c ... sakaat konstrukcija so trskite od ezeroto da napravat ... epa nemozhe ... edna scena neznaat da namestat breeeeeee
Strelec Sega kje te osudi Darkjesus za upatuvanje LICHNA navreda!:)))
RaGeAnGeL Pero...mislam deka e vreme da zakocis per...vregas![xx(]
darkjesus abe Scenata ne Se ruShila poradi Silniot veter.. toa ciSti Shpekulacii vo veSnicite.. viStinata e deka na potpornata greda Se potprel nekoj debel dijaSporec.. SeuShte celiot incident Se iSpituva, gradSkite vlaSti i organizatorite Sakaat da mu platat na dijaSporecot da oSlabi kako ne bi predizvikuval vakvi incidenti vo idnina. p.S. izvinite za golemata S neShto ne e vo red taStaturava. [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]
The`bItCh [:D][:D][:D][:D][:D] i posle ohrigani ne chinele!?[:D]
dalila
quote:
Originally posted by The`bItCh
[:D][:D][:D][:D][:D] i posle ohrigani ne chinele!?[:D]
Koj vika TOA?![:0] Ma pushti, dezinfomacii[:p][:D]
SpaceLily ti zavidvam na smislata za humor so ja imash per
Julence Cinat be posebno uni,mufi,dark i bliznak :))
darkjesus
quote:
Originally posted by Julence
Cinat be posebno uni,mufi,dark i bliznak :))
oo kolku keif mi napraj ova da go slushnam od edna skopjanka [:D]
wolf_pack
quote:
Originally posted by The`bItCh
i posle ohrigani ne chinele!?[:D]
Mora da chinat mori, pa zet iam od Ohrid. Ako nejke milum, onda silum[:D]
Julence
quote:
Originally posted by darkjesus
quote:
Originally posted by Julence
Cinat be posebno uni,mufi,dark i bliznak :))
oo kolku keif mi napraj ova da go slushnam od edna skopjanka [:D]
Jas kazav samo vistina stvarno ste srcinja [:D][:p]
vardarce Samo edna ohriganka cini i taa ja napravivme velesanka [:D]. Aj sea neka puknat dusmanite ohridski oti im go zemavme najdobroto od Ohrid [:D]. [img]http://www.freewebs.com/vardarce/images/seir/marince.jpg[/img]
mArInCe ааааааааааа!!!! не е точно, јас си сум охриѓанка!!!
Mara Здраво Јуленце, Ако сакаш да те дружам и да ти бидам другаркичка...имај во предвид дека Дарк е само мое срценце!!!!![:D][:D][:D] На сите можиш да им кажиш срценца, прценца,....освен на Дарк![:D] ЉУБОМОРНА МАРА![:D][:D][8D]
Julence E de ne se sekiraj , si kaza coekot deka si bil so tebe na prosetki i slicno :)) ne mislev vo taa smisla srcence.. jas samo kazav opsto stvarno se site 4-ca zlatca :)
Mara е па Јуленце....ДИЛ! Сега означена е мојата територија...и дај да поиграме на твојата[:D][:D][:D] Најубаво марино мото е - туѓото го сакаме, своето не го даваме!!![:D][:D][8D]
suschestvo Non Verba!!!!!!!!!!! Welcome note: -Dobre ni vtasa milo idrago i . . .Julence! P.S. bidi bez milost!
Thief Јуленце, кратка биографија и слика на ПП кај мене. Благодарам :)
The`bItCh [:D] Ќе помисли дека си очаен Бобан[;)]
RaGeAnGeL a demek ne e a?
Thief Зарем само очајни би и` побарале биеографија и слика?! Тоа е чисто само за мојата колекција од форумски фацки ;)
dalila
quote:
Originally posted by Thief
Тоа е чисто само за мојата колекција од форумски фацки ;)
AHA[:D]..i moja ima ama na nikogo ne ja dava[;)][:D]
Thief У мокра маичка и тоа! :)
bliznak
quote:
Originally posted by Julence
E de ne se sekiraj , si kaza coekot deka si bil so tebe na prosetki i slicno :)) ne mislev vo taa smisla srcence.. jas samo kazav opsto stvarno se site 4-ca zlatca :)
altani sme nie, non-stop, svetime![:D][:D][:D]
Julence bliznak za tebe znam deka svetis ali za dr nekako ne mi e jasno ali aj ke mi pojasnat :))))))
bliznak dojdi ush ednash Ohrid, i se kje ti bidit jasno[:p][:D][:X]
Julence hahahah mislis da mi e pojasno zs do sea mi e epten jasno samo nemozam eden da deginiram od oh nekako ne mi ide da go definiram pa moze nekoj ke mi pomogne :)))))
Strelec Abe ovie za leb kje nemaat!? Cel grad sakaat da zhiveat od 100 Holangjani!? Zhimi eden vikend shto im beshe polno i tolku... KRAJ na prikaznata! Охриѓани сакаат гости со 300 евра на ден Зарем само "трошка" Холанѓани беа доволни, за повторно да воскресне старата и погубна идеја. Се чини, нема спас! Дури и самиот претседател на ХОТАМ, Дончо Танески сака да ја убеди јавноста дека на Охрид му е подобро да има помалку гости, но тие да бидат селектирани и ќе трошат од 200 до 300 евра! За елитизмот и 300-те евра, подобро да не зборуваме. Нека останат како класичен охридски далга-муабет, кој и така ќе се распукне во карпите од Канео до Трпејца, преполни со неелитистички Македонци - заточеници на "туристичкиот шовинизам!"
mArInCe бла бла бла...
Strelec
quote:
Originally posted by mArInCe
бла бла бла...
ОХРИДСКИ "КРИМ-ТУРИЗАМ" Малолетни разбојници ограбувале туристи Четворица охриѓани, од нив тројца малолетници, се осомничени дека извршиле серија разбојништва врз туристи. Досега се докажани три, а во тек е истрага и за други случаи. Одземале мобилни телефони и пари. Против четворицата се поднесени кривични пријави за сторено дело разбојништво. Пријава е поднесена против уште еден дваесет и двегодишен охриѓанец кој се товари за прикривање. Според информации добиени од МВР, двајца од четворицата разбојници, двајцата петнаесетгодишници, К.Р. и П.Н., на 15 и 22 минатиот месец извршиле две разбојништва врз момчиња од Скопје и Гостивар, кај забавниот парк на Билјанини извори. Во двата случаи напаѓачите имале ножеви. Од скопјаните и гостиварците зеле два мобилни телефони и 2.150 денари. Другите двајца пријавени, О.С. (18) и С.Д. (17), делото за кое се товарат го сториле кај Пештани. Тие, пак, начекале група ученици од Кавадарци, и на истиот начин како што работеле и нивните пријатели, им пришле, им се заканиле и им одзеле мобилни телефони.
suschestvo ne znam sto mu e na toj Donco, ama traskat zeleni!!!!! to ti e ko ke klaet coek na visoko mesto i si gledat samo licen interes. VaZnO: Na sekoja glupost ne Klavajte dikat! Donco vo negoviot hotel nema toklu gosti godisno, kolku so go imat renovirano hotelot ... Djaba vam bilo dobre volje...
a-pin-dim tija sigurno imale pidigre od Stip.
a-pin-dim
quote:
Originally posted by mArInCe е ова не е бла бла бла, ама санкир само во Охрид имат вакви нешта.. ееее ко бевме еднаш Скопје порано, цела кола ни ја обија, ни го зедоја таму ЦД плеерот, и све шо не однесовме во хотелот... абе.... ЏУБРЕТИНИ!! [:D][:D][:D]
Mala ti dojdi Stip, pa da vidis dali ke si ojdes do Ohrid poslem :o). Vo Stip ne ti kradat cd pleerot tuku gumite so bandash, a ako im se sviga skolkata i neja moze da si ja zemat i toa pred tebe.
mArInCe
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by mArInCe
бла бла бла...
ОХРИДСКИ "КРИМ-ТУРИЗАМ" Малолетни разбојници ограбувале туристи Четворица охриѓани, од нив тројца малолетници, се осомничени дека извршиле серија разбојништва врз туристи. Досега се докажани три, а во тек е истрага и за други случаи. Одземале мобилни телефони и пари. Против четворицата се поднесени кривични пријави за сторено дело разбојништво. Пријава е поднесена против уште еден дваесет и двегодишен охриѓанец кој се товари за прикривање. Според информации добиени од МВР, двајца од четворицата разбојници, двајцата петнаесетгодишници, К.Р. и П.Н., на 15 и 22 минатиот месец извршиле две разбојништва врз момчиња од Скопје и Гостивар, кај забавниот парк на Билјанини извори. Во двата случаи напаѓачите имале ножеви. Од скопјаните и гостиварците зеле два мобилни телефони и 2.150 денари. Другите двајца пријавени, О.С. (18) и С.Д. (17), делото за кое се товарат го сториле кај Пештани. Тие, пак, начекале група ученици од Кавадарци, и на истиот начин како што работеле и нивните пријатели, им пришле, им се заканиле и им одзеле мобилни телефони.
а им реков да не прает нишо сеа зш может да ги фатет, тие не ме послушаја.. [:D]
suschestvo Samo si igrale decata. ne e da zamervet! "Siptarski sindrom" hahahahahaha
vardarce Dobro e sto na vreme ja izvlekovme Marince od Ohrid, oti ako ostanese ona tamu ke se rasipese kako site drugi ohrigani [:D]. Aj sea kazi Marince deka ne e taka [:D]. [img]http://www.freewebs.com/vardarce/images/seir/marince1.jpg[/img]
јузер Palnet mi lici na duvlo i zatoa ne vleguvam (ke vlezam ako dobijam gratis od Spejslili, inaku ne) :):):)!
darkjesus gratis, besplatno surfanje ili..?:)
SpaceLily
quote:
Originally posted by јузер
Palnet mi lici na duvlo i zatoa ne vleguvam (ke vlezam ako dobijam gratis od Spejslili, inaku ne) :):):)!
Od mene samo chvrga i lastik mojsh da dobijash niso drugo
sisi Mozda taka podobro faca intonacija za da ti pee.[;)]
Strelec Од нашиот охридски дописник: Во Охрид за појадок... ШАЈКА!? Појадокот во ресторанот на “Жито-лукс” во Охрид еден гостин за малку ќе го плател со живот. Во пирошката што си ја нарачал, освен месо имало и шајка. ”Во чинијата добив убава пирошка,каснав неколку залаци и тамам сакав да голтнам, во забите ми се закачи метален предмет.Се исплашив,брзо го плукнав јадењето и, на мое изненадување,во порцијата падна една поголема шајка”, кажува вознемирено Владимир Станковски,кој заедно со својот четиригодишен син појадувал во центарот на Охрид. По оваа случка Станковски рече дека нема повеќе да ги посетува рестораните на оваа фирма. ”Таа одлука не ја донесов случајно,бидејќи којзнае што ќе се случеше доколку ја проголтав шајката. Задоволството можев да го платам и со живот. Згора на тоа, со мене беше и мојот четиригодишен син. Голема среќа е што пирошката не ја зеде тој. Доколку ги променевме столовите,или ја завртевме чинијата, сешто можеше да се случи. За тоа не сакам повеќе да мислам,” вели Станковски. Од ресторанот на “Жито-лукс” изразија жалење за ваквата случка,а лично на Станковски му зе извини и раководителот. Оттаму велат дека ова било прва ваква случка,со напомена дека производството на храна било автоматизирано, а се вршела и ригорозна контрола.
darkjesus of of:)) e sega pokraj ohrigani i skopjani se iskurnazile:)) topicov komotno mozi da si go smeni imeto vo: I posle Ohrigani i skopjani ne cinele
RaGeAnGeL zito luks se od skopje...jadenjeto e od tamu....fankju and spenkju[^]
The`bItCh bash taka[^] pa pishit i vo tekstot.. negde pri krajot..
OooOo Pa drugpat da si zimate leb od Zhito-Bitola ... breeeeeee tersene luJGe ova Ohrigjanishchava!
The`bItCh brej sho ranit zhito leb[:o][:D]
Strelec (Аван)туризмот ни го изеде туризмот Деновиве се спушта завесата на македонското туристичко лето! Гледалиштето ќе се испразни, а зад сцената ќе останат само тие што мораат: дел од локалните хотелско-угостителски актери. Веќе сега публиката е незадоволна и не може да си прости, како секоја година наседнува и доаѓа на една иста бледа, неинвентивна и скапа претстава, полна со гротескни имровизации. А домаќините? Прво ќе ги споменат неповолните временски, економски и безбедносни услови во земјата и регионот, кои се главен хендикеп за масовно доаѓање на странски туристи (демек тие одвај чекаат да го видат Охрид)! На крајот, по правило, ќе ги искараат домашните годишноодморци кои секое лето тврдоглаво (за инает) одат во Грција, Турција, Бугарија и во други "апашки" земји, за таму (со алал) да им ги остават милионите евра - место да им ги дадат на охриѓаните и другите наши чесни туристички работници. Сега подготвуваат бум со својот селективен рецепт, според кој, право да ѕирнат во него, ќе имаат само гости - големи трошаџии. Ние сигурно испаѓаме, бидејќи и така многу не се сакаме. Ем не сме способни да ја разбереме нивната авангардност, ем им тераме инает и трошиме пари кај апаши.
darkjesus more cuvte kako gi ograbija tucinjava nashive a:))) ОДМОРОТ ВО АНТАЛИЈА СТАНАЛ КОШМАР Македонски туристи олеснети за 2.000 евра Десет македонски туристи во Анталија останале без пари, камери и злато бидејќи нивните соби во хотелот "Си Сајд" во Анталија биле ограбени. - На четиричлено семејство му беа украдени околу 700 евра уште на почетокот од одморот. Тие се уште се во Анталија и не знаеме како ќе преживеат. Од хотелот добија само 100 евра за седум дена, што нема да им стигне ни за вода. Вкупната штета од грабежот е над 2.000 евра - велат Стојан и Марија од Скопје, кои на четири дена пред да си заминат биле олеснети за 250 евра. Ограбените туристи со спакувани куфери чекале да бидат преместени во друг хотел, а некои од нив побарале од туристичките агенции што им го организирале патувањето да се вратат дома. Марија раскажува дека од туристичките агенции прво стигнало ветување дека ќе направат се за да ги вратат во земјава, но на крајот ги информирале дека тоа не е можно бидејќи чартерите се полни. Агенциите отфрлаат секаква одговорност бидејќи туристите биле предупредени дека сите вредни работи треба да ги остават на рецепција во хотелот. Во осигурителните компании, од каде што било извадено патничко осигурување, го чекаат полицискиот извештај, врз основа на кој тие ќе проценат дали ќе ги обесштетат туристите. Доколку се утврди дека станува збор за невнимателно чување на парите и на вредните предмети, туристите нема да добијат отштета. (А.Ф.) odvrti zavrti skopjani stalno go jadat od pozadi
RaGeAnGeL lopovi bre bre so narod ke bea vakov nikakov skopjanishtava... Опљачкан стан на охриѓанец во Скопје Непознато лице завчера околу 21.30 часот го ограбил станот на охриѓанецот А.Г., на улицатата Никола Парапунов во Скопје, информира полицијата. Откако со специјален алат провалил во станот украл 3.000 евра и поголемо количество златен накит. Кражбата била пријавена во полиција која извршила увид, а штетата направена со кражбата е проценета на околу 780 илјади денари. Полицијата трага по сторителот. (Е.З.)
darkjesus rage a so ocekvis od tolku seljani sobrani na edno mesto!!! normalno gi kradat poshtenite luge[}:)][:(]
OooOo
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
lopovi bre bre so narod ke bea vakov nikakov skopjanishtava... Опљачкан стан на охриѓанец во Скопје Непознато лице завчера околу 21.30 часот го ограбил станот на охриѓанецот А.Г., на улицатата Никола Парапунов во Скопје, информира полицијата. Откако со специјален алат провалил во станот украл 3.000 евра и поголемо количество златен накит. Кражбата била пријавена во полиција која извршила увид, а штетата направена со кражбата е проценета на околу 780 илјади денари. Полицијата трага по сторителот. (Е.З.)
Ajde de nishto strashno ... mu trebale parite na Skopjanecot za vo Antalija :)
RaGeAnGeL mrsh!lopovi!ne se druzam pojke so vas!
slasa rage pa skopje drzava ciganska rabota
OooOo Garant toa parite na Ohrigjanecot bile od kirija na Skopjanite shto im zimal vo Ohrid. Vrti suchi, parite pak si doshle kaj sho treba. Kaj Skopjanec ;)
Strelec Ne znam zoshto, ama mi tekna neshto sega na ovoj muabet:
quote:
Originally posted by darkjesus
quote:
Originally posted by dalila
Shto?! [:0]Zavrshi sezonata kaj vas?![:p][:D]
da[:p] i periodot beshe dovolen za ohrigani da napolnat kesinjata so pari [:D] sega ke mozat da uzivaat i spokojno da go cekaat leto gospodovo 2006 [:D][:D]
RaGeAnGeL gnasi gnasosani lopovishta em homoseksualci auuuu kombinacija strashna jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
OooOo da mu kazham na micko togash da ne trga voopshto ;)
RaGeAnGeL toj pero ne idat kaj mene be[^]
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
.... jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
Mu go kazha OVA na intel?![:D]
RaGeAnGeL fak...ne mi tekna na nego ic[:I] cuti da ne vidit[8)]
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
fak...ne mi tekna na nego ic[:I] cuti da ne vidit[8)]
Da mu kazham, da ne mu kazham[8)]...aj, ne mu kazhuvam[;)]...samo link od topikov kje mu dadam[:p][:D]
RaGeAnGeL ak mu dajs ne se kavam na masa so tebe i piFo ne pijam da si znajs
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ak mu dajs ne se kavam na masa so tebe i piFo ne pijam da si znajs
Dobro, ma dobro ne mu davam tuuuuuuuuuuuuuu pa ti[8)] Sam kje si vidi...ne e kjor[:p][:D]
RaGeAnGeL nemaT da vidiT zas sea Pero ke nastapiT na scena i ke mi srediT a jas ke mu zakacam edno Coronche[:D]
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
nemaT da vidiT zas sea Pero ke nastapiT na scena i ke mi srediT a jas ke mu zakacam edno Coronche[:D]
Pero[}:)]..sedi miren[;)][:D][:D]
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
RaGeAnGeL so barash sea ti ovde????ne mi se meshaj vo prevarava vaper eden!
Thief За секој случај, нека си стои уште едно два-три пати :) Чисто заради сигурност :)
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...jas pojke skopjanec vo moja kuka jok!
RaGeAnGeL of se kotite ko zajaci niso....go jadev
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
so barash sea ti ovde????ne mi se meshaj vo prevarava vaper eden!
Eheeeeeeeeee[:p]...shto si misleshe ti, so kogo si imash rabota?![:D][8D][8D]...vikaj go ti sega pak Pero[:p][:D]
RaGeAnGeL ic ne mi e gajle! to so si go rekov si go rekov i TO....intel si znajt so e kako e si imame alashverish so nego...Aco od Kicevo e a malovo od Tetovo ...ne se priznavat!Tebe pivo ke ti dam i sreena rabota[:D]
Thief Ако ми речеш уште еднаш мало, ќе те цитирам уште едно 5-6 пати! :)
RaGeAnGeL zas za golem se mislis?:)
slasa
quote:
Originally posted by OooOo
Garant toa parite na Ohrigjanecot bile od kirija na Skopjanite shto im zimal vo Ohrid. Vrti suchi, parite pak si doshle kaj sho treba. Kaj Skopjanec ;)
a slednava godina ke zemame po 500 denari na covek [:)]
Strelec
quote:
Originally posted by Thief
Ако ми речеш уште еднаш мало, ќе те цитирам уште едно 5-6 пати! :)
Abe Thief... neka ne vikat tebe malo, mene vaper... vo prosek, TAMAN sme si dvajcata!:) A sega da se vratime na temata: Охридските хотели за мизерија Гостите што се сместуваат во хотелите во Охрид се разочарани уште на рецепција. "Нема лифт, качувајте се по скалите", е добредојдето што натоварените туристи го добиваат од рецепционерот. Со сите куфери што ги понеле со себе, тие немаат друг избор освен пеш да се искачат до најгорните катови. Нивниот кошмар допрва почнува кога ќе влезат во хотелската соба. Ги пречекуваат виснати пајажини, сомнително чисти ќебиња, завеси полни со прашина. Многу често и прозорците и вратите не функционираат, чешмите течат, казанчето не работи, а на веце шолјата, иако пишува "дезинфицирано", се познаваат капки од урината на претходните гости. Патешествието на туристите продолжува со појадокот. Исушена салама, јајца зготвени на пет начини, спурено овошје и сок за растворање, место кафе, инстант - "дифка" е најчестата понуда што може да се најде сервирана на шведските маси во дел од најлуксузните хотели во Охрид. И менито за ручек не е за пофалба. Во редовно мени во охридските и струшките хотели нема риба. Таму ретко може да се вкуси и ѓомлезе. За да се разликува вечерата од ручекот, гостите може да избираат неколку видови чорби, помфрит со некое парче месо и салата, најчесто зелка. Се служи и парче торта, ама лошо исечена, или, пак, колачиња убави само за око. Мизеријата на хотелските кујни нема да биде целосна ако не се споменат и исфлеканите чаршафи, лошо измиените чаши, мрзливите келнери, мувите кои лазат по храната. Ако хотелите имаат сала за вежбање, најчесто немаат базен. Има и такви што имаат базен, ама во него нема вода. За други содржини за разонода никој и не помислува. Обично им недостигаат дискотека, тениски игралишта или, уште пострашно, сопствена плажа. Дури и со сите недостатоци што ги имаат, сместувањето во нив дебело се плаќа. Едно ноќевање во хотелите чини и до 4.000 денари, цени што се високи и за познатите туристички центри во Шпанија, Португалија, или Турција.
vardarce Sakam nesto da iskomentiram ama me faka stra od zenami [B)][B)][:D].
mArInCe NEMOJ nemoj predosekjam deka komentarot nema da im odgovarat na ohrigjani..:)
Strelec Pishi mi mene vo PP i jas kje go napisham ovde!:)))
RaGeAnGeL vaper....gledas i preprajl post ....na ferski igrash a?sakas taka da pocnime??ke vidis sabajle ko ke ti ja s'snam Space[xx(][:D]
darkjesus Am sho sakate vie ko skopjani shajki da im stavame na lugeto vo jadenjeto!!! nek bidat srekni samo isushena so bila salamata:))) da dojdele za 2-3 dena i muvla ke fatela:)
vardarce Ama me cesaat prstive za komentar uhhhhh ! [:D]
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...gledas i preprajl post...
Kade ma Rage?:) Da ne si greshka?
RaGeAnGeL greshka ja skoro nikogash ne sum a i ko ke sum jas ne sum krvia!to da sme nacisto....sledno...jas preska ko bef na forum poston bese poinaku tvojon ama ti go imas prepraeno vaper eden...ZASO ZASO ZASO RASIZMUS!
darkjesus
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...gledas i preprajl post...
Kade ma Rage?:) Da ne si greshka?
ama rejdz i ti si izlapela[:D] kako si mozela da ne gledas dobro[:(] daj stavi edna tamna cvikera i zapni poubo ke ti se razbistrit vidot ke pocnis duri i 3D da gi gledas rabotive pa togas ke ti stani jasno da ne trcis ko prle pred jare:))))) daj Stezni na to Stolceto i ne praj vakvi greShki [}:)]
RaGeAnGeL AMA EJ...ti ne bese tuka zato ne se meshaj[xx(]
Strelec pak ne mi kazha koj post! inaku, gledaj deka na mnogu postovi dolu pishuva: "edited by..."... Znachi editiranjeto si e normalna rabota, a drugo e toa shto na adminite ne im pishuva deka sme editirale... Gazda Boris taka odluchil da bide!:)
RaGeAnGeL dobro....ajde taka neka e...ama ke dojs ti na mojov pak...nego edno da rascistime...Ohrid ko ke ojs vkajce da ne se kacvish!ziti zdravje!
Strelec
quote:
Originally posted by darkjesus
...edna tamna cvikera...
a ti pushish, a?
darkjesus rejd jas ke ti objasna na ohridski zlatna...:)) : to znacit sakam da ve ebam ama da ne vi vlezit e rabotava:)) obicno toa e jaka strana na onie so pomali...:))
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...Ohrid ko ke ojs...
Ne odam vohrid... kje si odam vgrcija na odmor!:)
RaGeAnGeL ushe 2 meseci!Posle prokleta je Kanada ke pejt...da e gluva zemja so ne ke mu iznapram!...btw mesto cvikeri moze i prokolin!za pokristalen vid!
vardarce Jas planiram da ja nosam Spejsi vo Punta del Este na odmor dosta vise od toa Ohrid-ot neka proseta malku po svetov [:D].
darkjesus
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by darkjesus
...edna tamna cvikera...
a ti pushish, a?
i sisam [:D] ako ima sho [:)]
Strelec
quote:
Originally posted by vardarce
Jas planiram da ja nosam Spejsi vo Punta del Este na odmor dosta vise od toa Ohrid-ot neka proseta malku po svetov [:D].
Zemaj ja ti Spejska, Rage i Micko kje fatat avionot, Boris, Mimi i killer so kola, OooOo od Jamajka so brodot i da se sobereme edna zhurka da naprajme ovde vo Kanada!:)
RaGeAnGeL sakam da mi platis karta i sarma da naprajs!inace nikoj nemaT da ti dojT
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
sakam da mi platis karta i sarma da naprajs!inace nikoj nemaT da ti dojT
imash od mene sarma i karta za vrakjanje... a navamu OooOo so brodot neka te doneset!
mArInCe mashala 15 stranici se napraja...
RaGeAnGeL deal!ajde daj si raka ili noga i da go ovekovechime momentov zs eptem e biten! od deneska ti si vo peace so Ohrigjani! i vidi sredi ban od bliznak
SpaceLily
quote:
Originally posted by vardarce
Ama me cesaat prstive za komentar uhhhhh ! [:D]
Beri um dan beris zabi[:D][:p][:X]
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
i vidi sredi ban od bliznak
sredeno (zasega)!
vardarce
quote:
Originally posted by SpaceLily
quote:
Originally posted by vardarce
Ama me cesaat prstive za komentar uhhhhh ! [:D]
Beri um dan beris zabi[:D][:p][:X]
Zatoa Strelec mi se ponudi da mi pomogne, ama jas sepak bev zagrizen za moite zabi [:D].
bliznak
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
i vidi sredi ban od bliznak
sredeno (zasega)!
супер[:D] нема потреба ондах да ги слушам кемикал брадрс - рандомајз[:D]
SpaceLily Jas da sum ko tebe ke mavnam:)
RaGeAnGeL Dobro e! Ljuge zlatni cekajte videte kako se pogodiVne so Aceta!Ova nit bilo nit ke bidit!Sea sme smiteni i pojke karajnci ne!Od sea poshtejnci ke sme so bi rekol nashiot sograganec Obi[:D]
intel
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
Dobro e! Ljuge zlatni cekajte videte kako se pogodiVne so Aceta!Ova nit bilo nit ke bidit!Sea sme smiteni i pojke karajnci ne!Od sea poshtejnci ke sme so bi rekol nashiot sograganec Obi[:D]
Rege кога доагаш во МК? Ај кафе ми се пие кај тебе дома.[:D]
RaGeAnGeL sale....i kafe i onakvono i onal malono i sfe po red ko ke dojdam!
tincheto ohrigani zakon!!!!
Strelec Кривични пријави за двајца макроа од Охрид Охридската полиција поднела кривична пријава против две лица вработени во ноќниот клуб „Астор“ во Охрид поради посредување при проституција, соопштено е од МВР. Минатиот викенд, ноќта меѓу сабота и недела, полицијата во клубот „Астор“ ги затекнала Украинките Л.З. и И.П., како и албанската државјанка Џ.П. како даваат сексуални услуги, а уапсените Б.Н. од Охрид и Н.Ш. од Струга, вработени во „Астор“, им пронаоѓале клиенти и вршеле наплата за услугите. Двајцата макроа од клиентите наплатувале 75 евра од час, а при претресот кај нив била пронајдена поголема сума девизи и денари. Истражниот судија на Б.Н. и Н.Ш. им одреди мерка притвор во траење од 30 дена.
Mufla I sho sea ? :o))) Da pocnam crna hronika za Skopje da vadam? Pa Boris ke trebit da se turit od pari davanje za bendvit :o)))))))))
Strelec
quote:
Originally posted by Mufla
I sho sea ? :o)))
Priznajte deka se nervirate i prestanuvam za Ohrigjani tekstovi da postiram!:) ZA NAVEK!:) Vetuvam!:))) Trojca Ohrigjani e dovolno da priznaat!:)
Mufla AhAHahaha e tuka si se zaebal. Ne me nervirat mene, nego ne gledam nishto za zaebancija :o) Da beshe za taka imat za pastiranje tekstoj za sekoj grad vo Makedonija..ama neznam sho ke postigam ak pocnam da gi stavam? :o))
sisi Mufi! Jas mislam da ja smenime temata,a? Eve na primer, odamna ne sme zborele za Ohrigjani da receme![;)][:)][:D]
Strelec Oficijalno ve izvestuvam deka od denes za specijalen dopisnik za izdanijata na topikot "И после Охриѓани не чинат!?" ja imenuvam The`bItCh!:) Pred malku beshe staven paraf na dogovorot i otsega mozhete da ochekuvate pobrzo i ponavremeno dobivanje na site informacii od nasheto (posle Dojran) najpopularno letuvalishte!
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Priznajte deka se nervirate i prestanuvam za Ohrigjani tekstovi da postiram!:) ZA NAVEK!:) Vetuvam!:))) Trojca Ohrigjani e dovolno da priznaat!:)
Heh ... pa toa e ochigledno, inache nemashe da ima vregjanje na seir :) Nema potreba da se priznae, od daleku se gleda :)
The`bItCh Ај ќе тргнет на пубо работиве.[;)] Јас ко охридски дописник[^] само убај нешча ќе му давам на стрелец.[:p] Ваљда ќе се „заладет“ односите.[:)]
Strelec
quote:
Originally posted by The`bItCh
само убај нешча ќе му давам на стрелец.[:p]
Ти убоо нешчо дај му на Thief, а мене текстови праќај ми!:)
The`bItCh Си ја има мона тој за тие убај нешча;)
darkjesus
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Priznajte deka se nervirate i prestanuvam za Ohrigjani tekstovi da postiram!:) ZA NAVEK!:) Vetuvam!:))) Trojca Ohrigjani e dovolno da priznaat!:)
Heh ... pa toa e ochigledno, inache nemashe da ima vregjanje na seir :) Nema potreba da se priznae, od daleku se gleda :)
da se nerviravme ke patea necii internet biznisi, ke se gubea pari i ke se stvaraa mnogu poveke nervozi. Izgleda zasega sme vo red:)))) Pa vie kako miluvate [^]
Mufla Chekaj sea ... pod username mona se krijat StormAngel ? Posho strelec go fati na edno mesto, se otkuca deka e mashko [:D]
Mufla
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Priznajte deka se nervirate i prestanuvam za Ohrigjani tekstovi da postiram!:) ZA NAVEK!:) Vetuvam!:))) Trojca Ohrigjani e dovolno da priznaat!:)
Heh ... pa toa e ochigledno, inache nemashe da ima vregjanje na seir :) Nema potreba da se priznae, od daleku se gleda :)
A ti tekvit sapeski ko izvade sliki od skopje? Ne go lichese da se smejt na vistinata [;)] Ahh da imaf sila sea...Thief voda ke mozeshe da mi nosit!!! [:D][:D][:D]
OooOo
quote:
Originally posted by darkjesus
da se nerviravme ke patea necii internet biznisi, ke se gubea pari i ke se stvaraa mnogu poveke nervozi. Izgleda zasega sme vo red:)))) Pa vie kako miluvate [^]
Temava se vika: 'И после Охриѓани не чинат!?' ... mojot odgovor na toa e: 'Ko che koga ako ne svoj svoga??' Prokleto Makedonche shto drugo mozhesh od nego da ochekuvash, a jas budala ochekuvav neshto pametno da prochitam [:(]
dalila
quote:
Originally posted by OooOo
... a jas budala ochekuvav neshto pametno da prochitam [:(]
Optimist si ti vo zhivotov?![:)]
OooOo
quote:
Originally posted by dalila
Optimist si ti vo zhivotov?![:)]
Za mnogu drugi raboti, ali ne i za ova :)
dalila
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by dalila
Optimist si ti vo zhivotov?![:)]
Za mnogu drugi raboti, ali ne i za ova :)
Pa za drugi raboti te prashuvav de [:)] Za raboti shto mi se poznati, obichno ne prashuvam [:D]
RaGeAnGeL shhhh jas ke vi nabivam optimizam be so vi e[:D]
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
shhhh jas ke vi nabivam optimizam be so vi e[:D]
Segde ima iskluchoci [;)]
OooOo Sakam samo ushte ova da kazham i se povlekuvam od ovaa tema... Zhalno e shto na forumov se umeshuva/spomnuva privaten zhivot ili nechij biznis i na najdrzok i ironichen nachin se upatuvaat navredi i zakani. Humorot i zaebanciite odamna go izgubija svojot shmek i toa blagodarenie na odredeni lichnosti. Mnogu pati imam kazhano, a eve i sega kje kazham: Lopatite fatija 'rgja i nivite ostanaa neobraboteni i neizorani, ne e za sekogo tastatura i monitor, DEFINITIVNO!
darkjesus
quote:
Originally posted by OooOo

Abe pogreshno si svatil mojot post [:D][:D][:D] zosto citas megu redovi ubavo e napishan samo odgovorot na prashanjeto od Strelec nisto poveke ni pomalce.
bliznak Истата песна, истиот рефрен...