Русите ќе војуваат со црви-мутанти?!
Русите ќе војуваат со црви-мутанти?!
Strelec

Во најновиот број на "Комсомолска Правда" на читателите им се откриваат детали од неколкугодишната тајна за достигнувања на руските воени стручњаци. Досега, освен бројните шпекулации, познато е само тоа дека станува збор за оружје создадено врз нови физички принципи. Најновите “убиствени играчки” употребуваат специјални звуци, се создаваат дури и генетски црви-мутанти, ласерски супер-роботи и магнетрон-хипнотизер. Но, тоа не е се! Новите оружја користат и инфразвук, сеизмички провокации, системи за психофизичко влијание врз човекот, нова ласерска генетика... Накусо, подготвуваат оружје-чудовиште, сосема непознато за нивните соперници во светот. Сето тоа, наводно би требало да предизвика нова револуција во развојот на воената и целокупната индустрија во светот.

bliznak Значи овие Русиве, лудило се за овие работи. Што не ќе измислат!?
RaGeAnGeL per....ne znam za rusive ama amerikancive so praet kosata da ti se krent
wolf_pack hehe, kako i obichno, Rusive pravat ona sho ke go razbie Amerikanskoto[:D] Za onaj noviot "Air Defence" sistem sho mislat da go gradat tuka, pa Rusija veke najde nachin kako da go razbie sistemot.[:D] Flamborough International Air Show (England) e druga dobra prilika da se vide sho chuda Rusite imat.
Thief << Од чиково лево, па наваму Американците можат под „пенџере“ да им плукнат на Русите :)
SirAndReW A nie makedoncite so toa ajvarot a? so tri vreki piper pravime 15 - 20 tegli..
deni
quote:
Originally posted by Thief
<< Од чиково лево, па наваму Американците можат под „пенџере“ да им плукнат на Русите :)
abe sho praash muabet .
wolf_pack
quote:
Originally posted by SirAndReW
A nie makedoncite so toa ajvarot a? so tri vreki piper pravime 15 - 20 tegli..
Nem da zabraesh i 2-3 tegli ljuti:))
bliznak
quote:
Originally posted by Thief
<< Од чиково лево, па наваму Американците можат под „пенџере“ да им плукнат на Русите :)
Прочитај малце за одбрамбените ракетни штитови на Русија. Побарај еден вид на штит, мислам "Тунгуска" го викаа. И, титни ми на мобилен после[:D]
SpaceLily Opa bato bliznak si razmenavte brojoj mobilni so thief a?Jas chudise sho si non stop bizi aj aj:))