МК , Земја на исклучоци кои постануваат правило !!
МК , Земја на исклучоци кои постануваат правило !!
lav Нешто се мислам и премислувам но никако да одгатнам зашто мојата Македонија е доведена во ваква состојба на гледање и со карактеристики како во насловот презентирани:
Погледајте тука
Strelec lav... a na koja tema vsushnost imashe namera da se govori ovde!? edit: na temava i pravam 'reopen' posle uchtivoto baranje od lav vo PP, za da si go iskazhe svoeto mislenje!
lav
quote:
Originally posted by Strelec
lav... a na koja tema vsushnost imashe namera da se govori ovde!? edit: na temava i pravam 'reopen' posle uchtivoto baranje od lav vo PP, za da si go iskazhe svoeto mislenje!
Задоволството е сепак мое ...оти кога гледам дека на работите се гледа непристрасно (како во овој случај) , разбира се дека учтивоста кон собеседникот е вкалкулирана во текстот. Извесната доза на цинизам и иронија е како ставено оигано во пица (никако бричена нели). Дали темава и светогледот на настаните во МОЈАТА (изразито себичен сум за ова нели?) МАКЕДОНИЈА е испревртен како на сликата која беше и мотото од кое и за кое и ја отворив оваа тема ...нели. АНедајбоже ако сите така гледаат на работите како што се преставени на сликата....тогаш ADIO Европска Унијо за наредните 100-тина години (леле што че ни каже Илина мома убааа за и на ова???)
dejan МАКЕДОНИЈА е испревртен isto kako SDS, za zhal.
dada Sani A zosto sekogas mora tragicno i so pesimizam? Zosto da ne pogledneme od svetlata strana na nestata i da zaklucime deka taa slika od Makedonija e na nekoj pod zemja, svrten naopachki[:D] Moze i taka neli?[;)]
lav
quote:
Originally posted by dada Sani
A zosto sekogas mora tragicno i so pesimizam? Zosto da ne pogledneme od svetlata strana na nestata i da zaklucime deka taa slika od Makedonija e na nekoj pod zemja, svrten naopachki[:D] Moze i taka neli?[;)]
Секако дека МОРА и МОЖЕ само покажи ни ја (0д тебе видената)светла страна. Поздрав
dada Sani
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by dada Sani
A zosto sekogas mora tragicno i so pesimizam? Zosto da ne pogledneme od svetlata strana na nestata i da zaklucime deka taa slika od Makedonija e na nekoj pod zemja, svrten naopachki[:D] Moze i taka neli?[;)]
Секако дека МОРА и МОЖЕ само покажи ни ја (0д тебе видената)светла страна. Поздрав
Zar treba i da te ucham da citas??? Dva pozdrava:)
toni_a kako sto e na slikata e poubava [:D] duri i pravilno e namesten severot i zapadot kon koj se stremat nasite politicari.samo kompasceto ne e svrteno...
intel Јас па мислев Лав ќе напише нешто за убиениот Бразилец во Британија.Каков е непредвидлив никогаш од насловот не му се чита идејата. Него стварно зошто во Бритиш полицијата пука во глава на секој сомнителен а ние мора да преговараме со “Лека и Красничи весели малдичи“, никако не ми е јасно. Стварно се кај нас е испревртено.
concrete INTEL?????????Sto eta bivaet stobo'j ?????????
lav Дека се е испревртено во оваа исконска земја предводена од многу „мудреци„ еве ви уште еден доказ... секако насловен како: РАБОТНИЦИ ГО РАСЧИСТИЈА ЗЕМЈИШТЕТО ЗА ПРОДАЖБА Градиште соголено за изградба на амбасадата на САД Повеќе ...секако ако некого го интересира има [url="http://www.dnevnik.com.mk/?pBroj=2817&stID=59497"]овде[/url] А каде е ТЕНДЕРОТ , а каде ли е (загубена) ЈАВНОСТА ...за „работата„ на „пре-мудрите„-ни водачи , кои на сите ѕвона го ветуваа на 15 Септември 2002 година?!
dejan neznaev kade drugsto da go stavam ova....ama dali e vistina?!? http://www.vest.com.mk/default.asp?id=101190&idg=6&idb=1525&rubrika=Makedonija бидејќи потпретседателот на Владата не знае добро да зборува македонски. zasto se cudam...
nepobedliv Dosta se tresete, nervirate, kopate i trevozite. Kako i da ja svrtite Makedonija e NEPOBEDLIVA Nepobedliv 26 Juli 2005
concrete
quote:
Originally posted by nepobedliv
Dosta se tresete, nervirate, kopate i trevozite. Kako i da ja svrtite Makedonija e NEPOBEDLIVA Nepobedliv 26 Juli 2005
Mislis :"Kako i da ja svrtite Makedonija ti e POZADI" ......sto zabelezal duri i Mao Zedong edno sabajle na 18 Avgust 1966....
nepobedliv Ne - kako i da te svrtime tebe uvek si od pozadi - inace Makedonija za tebe e tamu kade ke ja postavis - ili u preden plan - ili u zadnina oti plukas po nea.
concrete Tocno nepobedliv, tocno...drago mi e sto sepak ima i nepobedlivi Makedonci,toa dava nadez!!!!! Steta sto mora da ima i bedni plukaci, nekako da gi izvlecat od toa kafanite i forumite.... da se razmrdaat :):):)!!!!! Iako se nadevam , no ne veruvam, bidejki "nepobedlivive" mirno si prifakaat deka podpredsedatelot...za nekoja godina i predsedatelot ne im ni znaat Makedonski.....ama polesno e po plukacite, neli ?????
nepobedliv toa sto albancite sakaat potpretsedatel albanec ne e mozno prvenstveno poradi toa sto takvi funkcii nema pod kluc vo demokratija, jas nikade ne rekov deka sum za toa - ama ako nekoi politicar bara takvo nesto togas negovo e da bara ama ne i da me stavi u situacija da plukam po site albanci ili po cela makedonska politicka garnitura. izvini concrete ama i ti ne si sovrsen taka?
concrete Koj rece deka sum sovrsen , jas sum ti olicetvorenie na nesovrsenost, ama ne sum necesen lazgo, jankesedzija i rafiniran kvazidemokrat ,seto toa vrz grbot i vitalnite interesi na mojot narod. A plukanjeto po Albancite ???? Kaj vide plukanje po Albanci???? Jas sekogas sum plukal samo po nekoi karakteristicni pogolemki "grupi" na lugje.... onie na koi sekogas oblekata,dvorot,kukjata...... im se dva broja pomali, za nasilnickata narav i naklonosta kon terorizam da ne zboruvame...
Jakov Abe nikad nema da ne bide. Ne pravilo superpravilo ke bideme. Po CEL DEN KVAKAAT NA INTERNETI A NEMOZAT EDEN OBICEN SAJT DA VIDAT. CELA GODINA IM STOEL...Drzava...my ass...so pravat na kompjuterite samo da znam...... Според Европската Унија, не постојат македонски народ и култура. Земјава е историска територија со мешавина од бугарска, српска, албанска и грчка култура. Така Македонија е опишана на официјалната интернет-страничка на директоратот за проширување, на Европската комисија. „Луѓето и времето што минувале низ оваа крстосница на Југоисточна Европа создадоа земја во која се испреплетуваат бугарската, српската, албанската и грчката култура, како и православното христијанство и исламот“, пишува во скандалозниот профил за Македонија објавен на сајтот на директоратот. Интегралниот текст со наслов „Поранешна југословенска република Македонија: фасцинантна мешавина на култури му се придружува на европското семејство“, е објавен како дел од документацијата на директоратот за односите на ЕУ со земјите од Западен Балкан. Во него нема ниту збор за македонски народ, нација или култура, ниту за државност. „Поранешната југословенска Република Македонија е историска територија за која претседателот на Европската комисија Романо Проди рече дека има долга и богата историја“, пишува во почетокот од европскиот профил за Македонија. Содржината на текстот е промотивна и во него има мошне прецизни и детални информации за досегашните односи на Македонија и ЕУ, бројки и факти за помошта што е добиена од европските институции, а на крајот се посочуваат телефонски броеви, факсови и интернет-странички од европски институции и агенции, каде што може да се најдат повеќе информации за односите ЕУ- Македонија. Материјалите се публикувани во септември 2004, но никој од надлежните не ги видел. Македонската дипломатија не знаела за ваквото претставување на земјата на официјален сајт на Унијата. Македонското министерство за надворешни работи вчера го задолжило амбасадорот во ЕУ, Сашо Стевков, веднаш да реагира и да побара содржината на објавениот материјал да биде сменета. Во МНР велат дека македонската амбасада во Брисел морала порано да реагира, но немаат детали зошто не се реагирало. Допрва се очекуваат повратни информации од амбасадата, која треба преку институциите во Брисел да испита и кој е изворот на скандалозниот текст. Авторот на текстот вчера го бараа и од делегацијата на Европската комисија во Скопје. Оттаму за „Време“ изјавија дека побарале информација од Брисел како е подготвен материјалот и од каде се црпени информации, но не сакаа ништо друго да коментираат.
intel Jakov gi pratis temite?? http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10636
Jakov DA.
nepobedliv
quote:
Originally posted by concrete
Koj rece deka sum sovrsen , jas sum ti olicetvorenie na nesovrsenost, ama ne sum necesen lazgo, jankesedzija i rafiniran kvazidemokrat ,seto toa vrz grbot i vitalnite interesi na mojot narod. A plukanjeto po Albancite ???? Kaj vide plukanje po Albanci???? Jas sekogas sum plukal samo po nekoi karakteristicni pogolemki "grupi" na lugje.... onie na koi sekogas oblekata,dvorot,kukjata...... im se dva broja pomali, za nasilnickata narav i naklonosta kon terorizam da ne zboruvame...
Dobro concrete ali ako zboris za lazgovci izlezi so kredibilitet i dokaz. rafiniran kvazidemokrat??? interesno mada ova me vodi da pomislam deka ti mislis DEMOKRATIJATA i ja donese ova belja na nasiot narod?
lav
quote:
Originally posted by nepobedliv
[quote]Originally posted by concrete
interesno mada ova me vodi da pomislam deka ti mislis DEMOKRATIJATA i ja donese ova belja na nasiot narod?
И мене ете нешто ме „води„ за да помислам : ШТО (му) сторила другарката Захаринска и ЗАШТО ова се случило ...освен како (погрешно) практикувана демо(Н)кратија од страна на „овој„ обесправен припадник на заедница која (не плаќа за ништо , а бара се) и е застапена со повеќе од 20% (благодарение на мудрата политика која во последниве 15 години се води) во државата. Види [url="http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=6465&mid=1500&tabId=1&tabindex=0"]овде[/url]
nepobedliv Lav go zaboravi naslovot - Penzioneri odat kaj Sekerinska, od vakava tragikomedija ne biva da izvlekuvas politicki zaklucoci neli?
toni_a nekoj da nosi oruzje za da "pregovara" go imase vo mnogu malku isklucoci (pri "plemenskite" raspravii),pa nastana nepisano pravilo za "demokratski" argument...
lav Еве и овде еден од актуелните исклучоци кои го потврдуваат правилото дека во Македонија НЕМА ПРАВИЛА. Читај(те) [url="http://www.dnevnik.com.mk/?pBroj=2843&stID=61628"]овде[/url]