Dali ova ve potseka na nesto?
Dali ova ve potseka na nesto?
nepobedliv 2001? Tetovo? Se nadevam sega Blare ke razbere so koj fatil oro da igra.

Муслимански свештеник го нарече Блер „лажго“

28.07.2005
Најугледниот муслимански свештеник во Бирмингем, Мохамед Насим, изрази сомнеж дека муслиманите се виновни за терористичките напади во Лондон и го нарече британскиот премиер „лажго“ затоа што нема докази дека „луѓето што полицијата ги сомничи“ за нападите во лондонското метро се навистина вмешани во насилствата, јави дописникот на МИА од Лондон.

Изјавата е дадена по повод рацијата во Бирмингем и апсењето на четворица муслимани, меѓу кои е и еден од терористите, Сомалиецот Јасин Хасан Омар, кој беше во бегство по неуспешниот напад во Лондон минатиот четврток.

Исламскиот свештеник и раководител на главната џамија во Бирмингем, втор по големина град во Британија каде живее голема муслиманска популација, вели дека прогонетите луѓе „се само обични и недолжни патници“.

Тој, исто така, не верува дека постои и „некаква“ Ал Каеда, објаснувајќи дека таа, наводно е „исмислица“ на американската ЦИА и дека „муслиманите никогаш не слушнале ништо за неа“.Inkognito A dali kje go razbere megju redovi ova? http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10499 vidi go mojot post...
concrete A zosto megu redovi, treba apla....pa i realno , ako im trebaat uspesni experti "za sozivot" so borbeno iskustvo.....samo vo Makedonski parlament i kafani, ke gi najdat !!!!! A tie obicno plakaat zneneje , koga e potrebno, ni decata sami ne si gi pravat ako neznaat :):):)!!!!