Дневникот на моторциклистот
Дневникот на моторциклистот
ohriganka Филмов е за револуционерот Ernesto Guevara "Che", периодот пред дипломирање, т.е оние важни моменти во својот живот кога се определил за борба во името на социјалната правда. Ја имам книгата, филмот е само мал дел од она што можете да го доловите со читањето на книгата и има големи “кратења“ на некои делови од книгата, сепак е доволно да ве поттикни да ја прочитате. Гевара е супер писател би можела да додадам, не е нешто онака просто пишувано. Сите зборови се на место. Сепак не ми беше постот за стилот на пишувањето туку за филмот. За крај можам само да ви речам гледајте го или прочитајте ја книгата[;)]
StormAngel Jas go gledav filmot, i super bese. Baska i si tetovirav Che na rakata.[;)]
ohriganka Изгледа ние сме единствените кои го сакаат Че:))
StormAngel Hehe, ja sum Che-Maniac. Edna drugarka ili braceda ti beshe (znaesh za koja zboram) tvoja mozhe i da ti go potvrdi toa.
The`bItCh Да, точно ти си Че-Манијак[:D] А филмот е кул. Многу е кратено од книгата ама во глобала е супер. Мислеле на се во него. Сцените, облеката, актерите.. Прочитајте ја прво книгата па после гледајте го филмот:))) само така подобро ќе го сфатите. П.С. Сторми, татуто ти е секси[;)]
StormAngel Fala! [:X][:I]