Адидас или Рибок?
Адидас или Рибок?
Strelec

Ако некогаш досега сте ја имале оваа дилема, отсега таа е решена – во полза на двете. Најголемиот европски производител на спортски артикли, Адидас-Саломон го купува Рибок за 3,1 милијарда евра. Колку тоа ќе го донесе поблиску до, досега првиот во светот производител на спортска опрема, Најк, останува да се види. Но, акциите на Адидас веќе денеска добија 6% на својата вредност.

“Да се преземе Рибок е навистина шанса што се пружа само еднаш во животот“, рече денеска првиот човек на управниот одбор на Адидас, Херберт Хајнер. Од купувањето претпријатието очекува зголемен пораст на важниот американски пазар. Профитот сигурно ќе се зголеми двојно, убеден е Хајнер.

bliznak puma[:p]
StormAngel Adidas mi se poomileni, od Reebok mnogu malce nesta imam, ako voopsto i imam.[;)]
wolf_pack ADIDAS zasekogash (All Day I Dream About Sex)[:D]
ohriganka Ни едното ни другото, nike za svake prilike[:D]
The`bItCh [:D] Nike, puma pa adidas..
OooOo converse :)
mArInCe puma i converse... [^]
јузер ciciban i ciciban... [^]
sisi
quote:
Originally posted by јузер
ciciban i ciciban... [^]
[:)]Helou ciciban.[:)]
јузер [:)]Адидас и Рибок се океј патики и све тоа, ама со Цицибан ќе се рамнат кога ќе исфрлат некој модел што може да збори.[:)]