Задник во облик на јаболко
Задник во облик на јаболко
Strelec Супер градите едноставно не се повеќе во тренд: на модните писти дефилираат манекенки рамни како даска, мафтајќи со колковите и задникот, носејќи модели кои ја откриваат фигурата. Во центарот на вниманието е задникот, нагласен со кратки јакни и панталони со спуштен струк.Филмската ѕвезда со раскошни облини има причина за задоволство: денес се уште во мода е задникот на Џенифер Лопез. Мажите ја обожаваат, а жените најчесто ја мразат. Убав задник сакаат да имаат сите, а за да биде секси мора да биде цврст без масни наслаги. На помош, нормално доаѓа козметичката индустрија, неуморно осмислувајќи нови методи и препарати за зацврстување на кожата и ткивата. Уште една причина за веселба: за цврст задник не ви е потребна никаква комплицирана спортска програма. Токму поради тоа што задникот е составен само од еден мускул, наједноставните вежби секогаш се успешни.Еротска точка
Каков би бил сексот да немаме задник? Прилично досаден и тоа не само од машко гледиште. Во женското тело задникот со нерви е поврзан со градите-допирањето на задникот ги возбудува и женските гради. Понатаму задникот во секси играта има уште една важна улога: многубројните нерви кои влијаат за женскиот оргазам поминуваат низ осетливата зона на долниот крај на грбот.Каков задник сакаат
Дури 75 проценти од мажите погледот ќе го насочат кон задникот. А кој облик им е најдраг? Околу 66 проценти ги фаворизираат жените кои имаат задник во облик на јаболка, тркалезно и цврсто. А, што мислат жените? 44 проценти прво кај мажите ќе го погледнат задникот, а дури 60 проценти од жените сакаат мал и цврст задник.

Tik Tak Ma ubavo rekov ja na "koj dve lichnosti gi gi odnele na pust ostrov" deka Jenifer dva puti....A mojava cura nema los gz,stegnata e[:D]
bliznak
quote:
Originally posted by sisi
[quote]Originally posted by intel
Едно на сликва не е газ? Што е?[:D] --------------------------------------------------------------------- Jabolko da ti ibam![8D]
ibimu[:D]
vardarce Dobri gazinja. Mene favorit mi e pod reden broj 2 [:D]. [img]http://img347.imageshack.us/img347/8176/14wf1.jpg[/img] [img]http://img347.imageshack.us/img347/4259/25cf.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/8926/32fg.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/2387/41ue.jpg[/img]
sirius mnogu dobar topic....baram struchna diskusija, manifestirana so konkretni iskustva i primeri, : dali gore navedenoto e tocno????
Thief Ангел Биков во неговиот Дневник, во „Сок од простата“ на Јован Павловски: „Единствениот, вистински квалитет на жената, тоа е нејзиниот газ. Се` друго е само периферија на општиот физикус. Крупен, заокружен газ.“...
intel Едно на сликва не е газ? Што е?[:D] [img]http://www.geocities.com/micubusi02/gzinja.jpg[/img] А добар г’з секогаш треба да биде на штрек: [img]http://www.geocities.com/micubusi02/Mmmmsaurus.jpg[/img]
sisi [quote]Originally posted by intel
Едно на сликва не е газ? Што е?[:D] --------------------------------------------------------------------- Jabolko da ti ibam![8D]