Прва цигара без чад
Прва цигара без чад
Strelec Наскоро во продажба би требало да се најде првата цигара што не произведува чад.
Цигарата добила одобрение за продажба, а во продавниците би требало да се најде на почетокот на идната година.
Свисмедик, швајцарска агенција за терапевтски производи, одлучила НикСтик да не го класифицира како медицински производ и дека смее слободно да се продава во продавниците.
Швајцарскиот изум е насочен на пушачите кои и покрај растечкото негативно мислење за пушењето, не сакаат да се откажат од цигарите. Овој производ би требало да чини исто колку и нормалните цигари.
Изумителите на НикСтик сметаат дека нивниот производ ќе им овозможи на пушачите да запалат, а притоа да не ги нервираат непушачите, како и да ги избегнат забраните за пушење на јавните места.

StormAngel Eve zoshto jas idam Svajcarska.[:D]
dzadzev Е вакво нешто ми треба, да можам дома на раат да си пушам [^]
mArInCe jas ne sfakjam kako kje funkcionirat cigara bez chad... sho kje se shmukat?! :)) ozbilno prashvam
Eko1 Ako ne cadi... ne e gicare... i tochka. [:D]
јузер Mnogu lubam chad jas, kj izmislile bez chad......se selam za Chad ili Etiopija posle ispushenovo nargile vo Ohridov!
bliznak ne mojt da ne chadit.