Се продава најскапата куќа на светот
Се продава најскапата куќа на светот
Strelec

Ако случајно во џебот ви се наоѓа кешарица во вид на 108 милиони евра, би можеле да се почестите со најскапата куќа на светот, која од завчера е на продажба. Луксузната вила, дворец, се наоѓа на 40 километри од центарот на Лондон, содржи пет базени и 22 спални соби, секоја со посебна бања, но и "Panic Room", или собата за бегање и криење во случај на непожелни гости. Куќата се вика "Updown Court", до сега за медиумите остана неистражена, а сопственикот, исто така е мистерија. На веб-страницата на куќата стои дека "ова е најважната приватна англиска резиденција, изградена уште во 19 век" (реновирана во 2000 година). Внатрешноста во себе крие и кино-сала, терен за сквош, тенис, кугларница со две патеки, подземна гаража за осум лимузини, а со комплетниот имот на продажба одат и двете гостински "куќички" со 8 спални соби. Коњската ергела, езерото со фонтана, платформата за слетување на хеликоптери и богатиот вински подрум, исто така влегуваат во цената, исто како и соседите: Војводата од Јорк, Елтон Џон и англиската кралица во блиската палата Виндзор!

The`bItCh Не е ништо посебно..на изглед[;)] а внатре сигурно е лудница[:o]
orko Da e 108 milioni e vo red, a kolku treba mesechno/godishno prosek za odrzhuvanje na kukjata?[:)] Kako i da e mestovo mi izgleda prekrasno, no nie "obichnite smrtnici" mozhe samo da ja gledame na slika[:)]
slasa imas vo ohrid poeftino za 800 000 evra
ozonce Sho ubavo si ziveam u troshna kuka i si go znam redoslednot na sobite, duri i koga sum pijan si ja pogoduvam mojata soba, ta volku sobi... kaj ti e krajot...
OooOo Kolku e danok na zemjishte? :)
slasa 100 evra :-)
mArInCe pfff kak ne... odma mozham da go kupam ona, ama ne sakam.... :)
The`bItCh Немаш ситно?:)))
mArInCe aHhAHaAHaAHhaHAha bash...[:D]
StormAngel WOW! 108 milioncinja???
dejan Fantazija.
dbk E kako ne fantazija kakvi pogolemi fantazii ima bre Dejance da si zamislis samo na gazot ke padnis:)