Свекор со секира по снаата
Свекор со секира по снаата
Strelec РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМИ НА КУМАНОВСКИ НАЧИН

Свекорот и пришол од зад грб на снаата која била во дворот и миела шишиња. Тогаш тој со секира ја удрил во пределот на десната плешка. Откако еднаш ја удрил, се обидел и по вторпат, но бил спречен од синот на Верче. Така снаата успела да побегне и да се спаси. Целиот случај неколку минути потоа го пријавила во најблиската полициска станица.

/Повеќе/

bliznak Чути в плешка шо е закачил.. Зш ако ја оптегнел малце погоре.....[:D]
The`bItCh Боже! Шо не ќе прочиташ значит..
slasa zato da si zemis Ohrijganec an kude tumbe tre bandere
bliznak Дошла некоја од џенем, во моја куќа, и ќе ми забрани да се мочам кај шо сакам??? Ама, ев, и овај будала... нашол пред сите да го треси[;)][:D]
Strelec Update! Нови моменти за настанов: Снаата не му давала на свекорот да моча во двор Дојчин А. (79) од Куманово е приведен во полиција под сомнение дека се обидел да ја убие снаата Верица Д. (52) удирајќи ја со секира по грбот. Во куќата вчера беше само Станка, сопругата на Дојчин. Свекрвата ја вели дека снаата е виновна што се случил инцидентот во куќата. Таа тврди дека Верица прва го нападнала свекорот гаѓајќи го со столче и керамиди, при што го удрила по главата и телото, а потоа го скршила и стаклото на прозорецот. Според кажувањето на свекрвата, причина за семејната расправија била оти старецот мочал во дворот пред очите на сите домашни.
Mara А бе нема мочање на кој каде ќе му прдне...требала со секирата директно по мочалото....[:D][:D][:D]
dejan Sik.
Mara а што е тоа СИК?[:D][:D]
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by Mara
А бе нема мочање на кој каде ќе му прдне...требала со секирата директно по мочалото....[:D][:D][:D]
jaaa majkata kolku si pametna ti, po mocaloto [:D], pa posle da nemoze da ja "pegla" babata
RaGeAnGeL aj sea mazi se da te vidam....c c c so vreme dojde
dalila Obichno svekrvite vazhat za loshotii...ama ovde ochigledno ne e toj sluchaj[:D]
Aj u Kafic na kraj kraevi snaata e za sve kriva.
OooOo Idam ja kaj Strelec na gosti i ja gledam snaa mu spie vo viteshko odelo od XV/XVI vek. Pa mi tekna na topikov i mi stana jasno zashto snaa mu spie taka :(
RaGeAnGeL znajs...sea mi tekna mi mene ko mi pusci ednas slika za krismas so sekira vo pozadina....Aco be vaper eden
slasa
quote:
Originally posted by OooOo
Idam ja kaj Strelec na gosti i ja gledam snaa mu spie vo viteshko odelo od XV/XVI vek. Pa mi tekna na topikov i mi stana jasno zashto snaa mu spie taka :(
strelec frlal dobro sekire da ne te pogodi mejgu rogovi [:D][:D]
OooOo
quote:
Originally posted by slasa
quote:
Originally posted by OooOo
Idam ja kaj Strelec na gosti i ja gledam snaa mu spie vo viteshko odelo od XV/XVI vek. Pa mi tekna na topikov i mi stana jasno zashto snaa mu spie taka :(
strelec frlal dobro sekire da ne te pogodi mejgu rogovi [:D][:D]
Zatoa nosam shlem :)
dalila
quote:
Originally posted by OooOo
Zatoa nosam shlem :)
Pa ne si mu snaa, shto se sekirash?[:D]
OooOo Za sekoj sluchaj, poshto slasa vika:
quote:
Originally posted by slasa
strelec frlal dobro sekire da ne te pogodi mejgu rogovi [:D][:D]
RaGeAnGeL ah to shlem ti bilo...a jas celo vreme mislam deka imas golema gla[:I]
Strelec Taa shto OooOo veli deka mi e snaa, NE MI E SNAA... Taa e od Thunder Bay i bratuchedka mu e na Spencer...:) p.s. Izvinete site ostanati shto samo OooOo kje mi go svati reply-ot!:)
Thief A, тоа не е фер :( Ова му доаѓа к`о ПП на форум да си праќате :)