Ova e za proslava :)
Ova e za proslava :)
ozonce Крај на невиноста

За крајот на овој месец во Свазиленд се подготвува голема свеченост на која ќе се прослави крајот на неколку годишната забрана за секс во оваа држава.

Имено кралот на Свазиленд за да го намали ризикот од сида во неговата држава во 2001 година донел указ со кој сите девојки помлади од 18 години мора да носат волнени кратки здолништа кои воедо биле знак за нивната невиност. Секоја онаа која ќе се осудела да го прекрши указот на кралот морала да плати огромни парични казни.

За време на свеченоста сите девојки, а ги има 30,000 со голи гради ќе танцуваат пред кралот и на крај од танцот засекогаш ќе ги отстранат волнените здолништа кои ја носеа пораката „Не пипај“.

bliznak Абе ако те грабнит некоја од оние на сликана... Цицки ко карпузи, нозе ко Роберто Карлос.[:D]
OooOo Koga e proslavata?? I jas sum zainteresiran da go sledam toj tanc ;))
ozonce
quote:
Originally posted by OooOo
Koga e proslavata?? I jas sum zainteresiran da go sledam toj tanc ;))
Sigurno deka sakash? Aj vidi ja slikata pa posakaj pak :) [img]http://vesti.mt.net.mk/images/devojki_svazilend.jpg[/img]
Strelec Taa tretata ja znam... Od Negotino e!:)
ozonce Treta od kade? I dvete treti se od Negotino :)
The`bItCh
quote:
Originally posted by ozonce
quote:
Originally posted by OooOo
Koga e proslavata?? I jas sum zainteresiran da go sledam toj tanc ;))
Sigurno deka sakash? Aj vidi ja slikata pa posakaj pak :) [img]http://vesti.mt.net.mk/images/devojki_svazilend.jpg[/img]
Од ко ја видов сликава не ме чудит првиот пост и доведувањето на „указот“..[xx(]
OooOo
quote:
Originally posted by ozonce
Sigurno deka sakash? Aj vidi ja slikata pa posakaj pak :) [img]http://vesti.mt.net.mk/images/devojki_svazilend.jpg[/img]
Sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam sakam!
The`bItCh А бе овие кутриве за секс плачет! Види ги:)))))))) особено онаа втората.. о бо бо бо [:o] се погодило млекото[:D] шо ги унаказвет момичињава не ми е јасно..
OooOo Abe ova Thief da ne organizira 'momachko veche' pred svadba? :)
vardarce Zosto ne sum se rodil vo Svazilend [?][:D] Em zenite uste poprosti se od kaj nas, em pogolemi cicki imaat [:D].
ozonce OooOo abe ovie so stapovi u raka se, da ne tepat... A vidi kakvi cicki imaat eden udar znaezh kolku muvi :) Eh cicinja :)
Mara Само доближете им се...па кога ќе ви грмнат тие позади со копјана...ќе видите цицки и стапови![:D][:D][:D]
slasa ne e opasmno bre maro Deca ne plasetese dobri se ovie cokoladnive probajte pa ke se uverite
StormAngel Ke ima vo zivo nesto da se sledi?[:D]
The`bItCh Мислиш на „одземање на невиноста“ или на „доведувањето на указот“?[:D]
mArInCe i dvete naednush [:D]
mEnEmA`` MARINCE ma :))))))))))))))))))))))))
mArInCe sho naprajf sea? [:D][:D][:D]
mEnEmA`` niso srci uzivaj si i plivaj si :)))
mArInCe ladno e... [:D]
StormAngel E pa oj si u Swazilend, tamu ne e ladno. Nikogash![:D]
mArInCe :))) gledaaam! [:D]
StormAngel
quote:
Originally posted by mArInCe
:))) gledaaam! [:D]
Sho gledash? Ne e vreme za gledanje, vreme e za dela.[:D]
bliznak Не ја форсирајте Маринче, дан забегат од колосек. Арна си е вака[;)]
RaGeAnGeL i imajte na um deka e underage!
The`bItCh цели 4 години.. или 5 беја?[:D]
RaGeAnGeL i ti ne zemaj zalet.....i ti mojs da zaglavish nekoj vchorka[:D]
The`bItCh не е толку страшно за мене[;)] една година е во прашање[^][:D]
RaGeAnGeL edna edna ama belja prajt muri...tuku nemas problem so Thief si ti
The`bItCh [:D][:D][:D]
mArInCe chetvero chetvero godinje... aj aj ush malce se priblizhvam polaaako polaaako...:))