Бранко личен слатинчанец
Бранко личен слатинчанец
dejan Според прикажувања на жителите на Слатино, Бранко многу малку знае за селото од кое потекнуваат и мајка му и татко му, а и мештаните малку знаат за него, зашто тој не пораснал тука. Селаните велат дека шефот на државата ретко им доаѓа, но барем еднаш...

http://www.vest.com.mk/default.asp?id=102998&idg=6&idb=1551&rubrika=Revija

achtung_panzer
quote:
Originally posted by Great_Macedonian Toa e laga deka jugoslavija opstanvela so stranski krediti.
Aj plisni se malce so ladna voda, mosh kje ti pomine...
Thunder from down under bravo be dejance, samo ova baba stojna malce ne e za vervenje Gorna Debrca e najubajot kraj vo Makedonija a ne sredna debrca
dejan haha, pa za nee po ubavo e [:D] (isto kako Branko :p)
DJ_SHEMA Ako nishto drugo pat im napravi, ushte vo prviot mandat.
bliznak Дејане дете голомеше... Бранко наш редовно си го посетува своето родно Слатино за некои поголеми државни празници. Останатото време и го посветува на државава и фамилијата...
wolf_pack
quote:
Originally posted by bliznak
Останатото време и го посветува на државава и фамилијата...
[:D]
bliznak Си ја бранам партијата бе![;)][:D][:D][:D]
The`bItCh
quote:
Originally posted by bliznak
Дејане дете голомеше... Бранко наш редовно си го посетува своето родно Слатино за некои поголеми државни празници. Останатото време и го посветува на државава и фамилијата...
тачно![^][:D]
bliznak ево уш еден комуниста[^][:D][:X]
slasa
quote:
Originally posted by DJ_SHEMA
Ako nishto drugo pat im napravi, ushte vo prviot mandat.
shema imas greska patot bese napraen uste za vreme na SFRJ . majkami e od tamu ,
slasa a sto imas ti protiv komunistite, koga bea komunistite imase i rabiota i zdrastvoto bese besplatno kako i skolstvoto sto ima denes od toa . gol k*r
vardarce
quote:
Originally posted by slasa
a sto imas ti protiv komunistite, koga bea komunistite imase i rabiota i zdrastvoto bese besplatno kako i skolstvoto sto ima denes od toa . gol k*r
Kako primer ke ja zememe Kuba za ova.
bliznak
quote:
Originally posted by slasa
a sto imas ti protiv komunistite, koga bea komunistite imase i rabiota i zdrastvoto bese besplatno kako i skolstvoto sto ima denes od toa . gol k*r
јас против комунистите? [:D][:D][:D] професоре, вие сте јанглаш :)))
wolf_pack pa i nikogash ne e imalo "hardcore" komunizm u SFRJ be luge, toa sho imashe se osekashe kao "secular" komunizm, wannabes go*na.
quote:
koga bea komunistite imase i rabiota i zdrastvoto bese besplatno
Bezplatno? Nemoj Slave taka, zatoa i denes se otplakat tie pozajmeni pari[;)] Samo kolku generacii ke trpat of lele....
bliznak Тогаш било безплатно. Денес е за денес. Денес нема комунизам кај нас. Денес преовладува демоктратијата и слободата на власта[;)][:D][:D][:D]
Great_Macedonian wolf, jugoslavija bese pomalce zadolzena od ..na primer, avstralija. Toa e laga deka jugoslavija opstanvela so stranski krediti. Pa nema zapadna drzava koja bi opstanala bez tie isti krediti.
wolf_pack Avstralija e spermatozoid na Anglija Great. I vo segashno vreme se uselija doshlacite, kolku ima sea, 18 mil. zhiteli?
dejan 20
dejan Se pojavi vo selo! :D Бранко на слава во Слатино Со песни и ора, посно гравче и лепче, вчера во манастирот Свети Јован Крстител, во охридското село Слатина, се славеше празникот Свети Јован. На чувствувањето во родното село на татко му беше и претседателот Бранко Црвенковски со неговото семејство. Црвенковски во манастирскиот комплекс пристигна заедно со владиката г.г. Стефан. Двајцата запалија свеќи во црквата, а потоа седнаа да пробаат од посното гравче и свежо печеното лепче. По ручекот, претседателот го посета владиката низ Слатино и под дебелите сенки на Слатинското езеро го испија попладневното кафе. Додека претседателот ручаше, стотици слатинчани во дворот на црквата се веселеа со песните на Наум Петрески и Зуица Лазова. За слатинчани ова е голем ден. "Еднаш во годината сите сме на едно место, и стари и млади. Овој ден со душа го чекаме, оти се собереме сите, си помуабетуваме , си поигруваме и запеваме.. Многу наши иселеници во Австралија си доаѓаат дома токму во овој период за да можат да присуствуваат на празнувањето на Свети Јован", велат тие. http://www.vest.com.mk/default.asp?id=103850&idg=6&idb=1563&rubrika=Makedonija
profa najmnogu na drzavata (Crying face)
quote:
Originally posted by bliznak
Дејане дете голомеше... Бранко наш редовно си го посетува своето родно Слатино за некои поголеми државни празници. Останатото време и го посветува на државава и фамилијата...
Thunder from down under
quote:
Originally posted by wolf_pack
Avstralija e spermatozoid na Anglija Great. I vo segashno vreme se uselija doshlacite,
abe doshlacite vo segasno vreme e pronasle avstralija inace od porano ke se naseleja Avstralija e samo 200 godini drzava (od koga doshle evropejcite) i e edna od prvite zemji vo svetov za sve ,toa morat da se pocituvat neli :))
quote:
Originally posted by wolf_pack kolku ima sea, 18 mil. zhiteli?
20 i pol milioni e be sho ti e tebe [:D] On 14 September 2005 at 20:30:43 (Canberra time), the resident population of Australia is projected to be:20,401,881 http://www.abs.gov.au/Ausstats/[email protected]/0/1647509ef7e25faaca2568a900154b63?OpenDocument