bilznak i baseball
bilznak i baseball
OooOo Strelec, slusham si bil na nekoja bezbol utakmica i bliznak sedel pred tebe

bliznak Ево ти сеа некој нивни муабети, случки, ова она... И ние, остала компанија од форумов ќе се чудиме... ОоОооООооОоо букуз! :)))
OooOo Mozhda Strelec kje bide dovolno ljubezen da ja objasni sluchkata ... nikad se ne zna :)
The`bItCh ова сигурно ќе е нешто интересно осештам:)
bliznak Ај бе стрелец, очиве ми мижат а тебе те нема... Е, одам на спиење!
RaGeAnGeL za nigde ste
Mufla Ubo sho ne sedel zad nego...aj da ne kazam bliznak od kaj e :o))))))))
SpaceLily jas mislam deka ako sedeshe mnogu ke mu se zaubaeshe[:D] velmej RulZ[:D][:p]
Strelec Nema muabet ovde... Zhalam, ama nishto od toa shto se sluchuvashe nema da kazham javno... Inaku, se raboti za toa shto OooOo mi dojde na gosti od Jamajka i so beaver_hunter go odnesovme na baseball... E sega, pred nas se pogodi da sedi eden tipac... Mu pokazhuvam so glava na OooOo i mu velam: "Glej go bliznak!" A OooOo mi veli: "Mi go zema zborot od usta!" Shto go asociralo OooOo na Bliznak ne znam... za mene znam, ama ne kazhuvam!:) E sega, najinteresnite sluchki bea vo narednite 2-3 saati koi shto ni pominaa vo epten jak SEIR!:) Ama nikakvi detali ne kazhuvam od prichina shto Bliznak bi se chuvstvuval mnogu neprijatno... I site ovde bi mu se smeele!:) A forumov ja nema taa cel... Tolku od mene i vetuvam deka nema da popushtam pred nikakvi pritisoci!
vardarce
quote:
Originally posted by Strelec
Nema muabet ovde... Zhalam, ama nishto od toa shto se sluchuvashe nema da kazham javno... Inaku, se raboti za toa shto OooOo mi dojde na gosti od Jamajka i so beaver_hunter go odnesovme na baseball... E sega, pred nas se pogodi da sedi eden tipac... Mu pokazhuvam so glava na OooOo i mu velam: "Glej go bliznak!" A OooOo mi veli: "Mi go zema zborot od usta!" Shto go asociralo OooOo na Bliznak ne znam... za mene znam, ama ne kazhuvam!:) E sega, najinteresnite sluchki bea vo narednite 2-3 saati koi shto ni pominaa vo epten jak SEIR!:) Ama nikakvi detali ne kazhuvam od prichina shto Bliznak bi se chuvstvuval mnogu neprijatno... I site ovde bi mu se smeele!:) A forumov ja nema taa cel... Tolku od mene i vetuvam deka nema da popushtam pred nikakvi pritisoci!
[:D][:D]
mArInCe [:D]
bliznak
quote:
Originally posted by Strelec
Nema muabet ovde... Zhalam, ama nishto od toa shto se sluchuvashe nema da kazham javno... Inaku, se raboti za toa shto OooOo mi dojde na gosti od Jamajka i so beaver_hunter go odnesovme na baseball... E sega, pred nas se pogodi da sedi eden tipac... Mu pokazhuvam so glava na OooOo i mu velam: "Glej go bliznak!" A OooOo mi veli: "Mi go zema zborot od usta!" Shto go asociralo OooOo na Bliznak ne znam... za mene znam, ama ne kazhuvam!:) E sega, najinteresnite sluchki bea vo narednite 2-3 saati koi shto ni pominaa vo epten jak SEIR!:) Ama nikakvi detali ne kazhuvam od prichina shto Bliznak bi se chuvstvuval mnogu neprijatno... I site ovde bi mu se smeele!:) A forumov ja nema taa cel... Tolku od mene i vetuvam deka nema da popushtam pred nikakvi pritisoci!
E вака сеа. Прво, во животов иам напраено такви работи што уште 10 животи да живејте, нема да ги напрајте и да ги почувствувате на ваша кожа... Имам 21 година, и сите заедно да се соберите немате толку муда. Денес на дел од тие работи се гордеам, а дел го носам на грбов и ми е криво шо сум ги напрајл. Второ, покрај едно такво богато минато, и низ се шо сум поминал, ...зарем ќе се секирам за стрелец и ооооо шо ќе напишеле на форум? Ќе се секирам дали ќе бидам увреден, или понижен??? ц ц ц... Баш ми годи шо сум тема на разговор, и ич не ми е гајле шо сакаше да кажи авторот со тоа 'bliznak i baseball' Трето и последно, ко ќе почните нешто завршете го, или ич не го почвите... Сега, ако Стрелец или ОоООоОооОооо не планираат да ни објаснат што се 'случило' и на што 'помислиле' во тој момент, автоматски топиков станува шит.
Strelec
quote:
Originally posted by bliznak
...топиков станува шит.
Vo pravo si... Makar shto 'shit' stanuva sekoj topik na forumov za seir... Ostanatoto od tvojot post nema da go komentiram!
vardarce
quote:
Originally posted by Strelec
Makar shto 'shit' stanuva sekoj topik na forumov za seir...
Eeeeee kaj se tie vreminja koga se kopase kanalot i tunelot [:D].
OooOo Strelec nema da komentira, ama zatoa ja kje komentiram ... ;)
quote:
Originally posted by bliznak
E вака сеа. Прво, во животов иам напраено такви работи што уште 10 животи да живејте, нема да ги напрајте и да ги почувствувате на ваша кожа... Имам 21 година, и сите заедно да се соберите немате толку муда.
Kolku ponosno ova go kazha, a lugjevo od forumov ne gi poznavash lichno i neznaesh nishto za niv. Ali aj ... mi umre cigankata pa sam kje se falam ;)
quote:
Денес на дел од тие работи се гордеам, а дел го носам на грбов и ми е криво шо сум ги напрајл.
Mislish na djigericata? [:D]
quote:
Второ, покрај едно такво богато минато, и низ се шо сум поминал, ...зарем ќе се секирам за стрелец и ооооо шо ќе напишеле на форум? Ќе се секирам дали ќе бидам увреден, или понижен??? ц ц ц... Баш ми годи шо сум тема на разговор, и ич не ми е гајле шо сакаше да кажи авторот со тоа 'bliznak i baseball'
tuf tuf tuf
quote:
Трето и последно, ко ќе почните нешто завршете го, или ич не го почвите...
Pa pogore reche deka ne se sekirash shto kje se napishe ... zashto togash se sekirash dali kje go zavrshime ili ne?? Ostaj ne da pishuvame shto sakame ...
quote:
Сега, ако Стрелец или ОоООоОооОооо не планираат да ни објаснат што се 'случило' и на што 'помислиле' во тој момент, автоматски топиков станува шит.
Ne mislat site taka mozhda ;)
bliznak Зошто отворивте топик? За натамошниот тек на настаните да се одвива на сметка од близнак? Никако не ве разбирам! Ако е ова топик за на сеир, тогаш јас сум Јури Гагарин. Перо, жал ми е шо буквиве имаат граница, и не може се да се искаже и опише со збор. Се надевам еден ден, ќе седниме на маса, нормално со пивце и кикирки, и тогаш ти потрудисе да му објасниш на деда ти за нивјето... Јас уживам да се води сеир, ама не од типот на ова:
quote:
Originally posted by Strelec E sega, najinteresnite sluchki bea vo narednite 2-3 saati koi shto ni pominaa vo epten jak SEIR!:) Ama nikakvi detali ne kazhuvam od prichina shto Bliznak bi se chuvstvuval mnogu neprijatno... I site ovde bi mu se smeele!:)
За шо ме сметате вие мене? и, за шо се сметате вие самите? И само да напоменам дека во случајов нема врска кој е администратор а кој не.
OooOo
quote:
Originally posted by bliznak
Зошто отворивте топик? За натамошниот тек на настаните да се одвива на сметка од близнак?
Pa seir mora na nechija smetka da se tera ... ako ne e na nichiva smetka, shto seir e togash??? c c c c cc da ne se razbirale shto e seir ... Za ostatokot od tekstot i jas istoto go vikam ... tastatura i monitor trpat se ... kako i da e, jas navreda ne upativ, na kraj kraeva ti ako se ljutish neka ti stoi. ;)
Strelec
quote:
Originally posted by bliznak
Зошто отворивте топик? За натамошниот тек на настаните да се одвива на сметка од близнак?
Zoshto vakvo prashanje ne im postavi na onie shto otvaraa topici za portokali i sl.?
quote:
Originally posted by bliznak
Ако е ова топик за на сеир, тогаш јас сум Јури Гагарин.
A za kade e topikov?:) Za na forumot za istorija? Ili za vo kujnata na dalila?:)
quote:
Originally posted by bliznak
Јас уживам да се води сеир, ама не од типот на ова...
A vo kakov tip na seir uzhivash? Koga e NEKOJ DRUG na majtap zemen? Bliznak... eden od onie si shto epten nemaat pravo da se lutat za vakov seir!
bliznak Значи се работи за воспоставување на рамнотежа во форумов. Секој што тера сеир на некој друг, тука се Стрелчо и ОооОООоооООоооОООо да го грабнат под нозе, за да нема појак - послаб, на зборови, се разбира[:D] Ај така нека биде...
bliznak И за малце ќе забораев.. Поздрав до Перо и Ацо со песната, “Од каде дојдовте, да не дојдевте, и со зборој клети да сте, на нас тргнавте..“[:D]
OooOo
quote:
Originally posted by bliznak
Значи се работи за воспоставување на рамнотежа во форумов. Секој што тера сеир на некој друг, тука се Стрелчо и ОооОООоооООоооОООо да го грабнат под нозе, за да нема појак - послаб, на зборови, се разбира[:D] Ај така нека биде...
Ne be bliznak, ne se raboti za toa ... se raboti za chist seir :) Sekoj od nas bil nekogash na tapet za seir, ama nikoj ne se ljutel tuku go teral seirot ... ne razbiram shto losho vide vo topikov? Jas momentalno tvojata situacija ja gledam vaka: 'Sakam drugite da gi podje*avam na seir, ama koga sum jas vo prashanje e togash nemozhe!' I za tvoj ater kje go zatvoram topikot poshto si epten golem ljutko!