Клошар во Палнет
Клошар во Палнет
јузер јас: Чекам на ред за парче на пица во една Пица Парчарија, и пред мене гледам еден клошар со скопски акцент и си викам овој е лика прилика да го пратам во Палнет да ме претстави како клошар (изгледа како клошар, како може поинаку да ме претстави). Му викам Копиљ оди ваму, сакаш да добиеш 100 денари за една работичка од 5 саати после полноќ? Или не мора 5 саати, ако ја завршиш работата за пократко, може да си одиш и порано. А како што те гледам каков клошар си, 1 саат мислам ќе ти биде доволно. Уствари еве те частам беспари 1 саат. Иако требаше да ти дадам 40 денари, те частам овојпат беспари пошто не очекував во Охридов да наидам на клошар како тебе од ваков калибар што може да ми заврши работа. Се што треба да направиш е да отидеш во Палнет, да се претставиш како јузер, и да се клошариш едно саат време. Ќе те снабдам ја у меѓувреме со сите неопходни информации. клошарот после поминати саат ипол во Палнет: Абе супер ми тргна на почетокот, се клошарев се клошарев... се утепав од клошарење, и ми се приигра клошарка едно време и ја прашувам SpaceLily: Како што си играла фудбал со машките на физичко, додека женските рипале на коњ, знаеш да играш клошарка? И ми вика Знам, како незнам, таман работа да незнам клошарка да играм. И почнавме една партија клошарка. Арно ама прво полувреме растур ме направи, многу тимски играше, те некој ќе ја викне одма доаѓа кај него и му додава. За разлика од неа, ја сум играч што се ебичи, ќе фатам и ќе пимплам дур не ја изгубам. И си викам, оди сега второво полувреме виртуелно ќе го изиграме. И таман што почна полувремето, слушам во позадина иде Klosheen, а кога ги слушам Klosheen додека играм клошарка, тогаш сум неприкосновен клошаркар. Имав едно време мала криза во играта, али ја пребродив, кога ми пријде еден дечко и ми вика Ја сум Дон Пепито. Кој е овој сега си викам, не ми кажал јузер за него, ми кажа за Дон Девито, ама за Дон Пепито ништо не ми кажа. И тогаш се сетив на неговите зборови Ако незнаеш нешто тогаш почни да се клошариш и така ќе се извадиш. И се извадив, односно се исклошарив и со него. И така на крај имав double-double учинок, и за клошарење и за клошарка, и го напуштив Палнет како најголем клошар што икад влегол таму. [:o)]
mona Zato go zemame so nas, taka Vardarce?
јузер liza, imam pretcustvo deka ti ke bides clen broj 4 [^]
mArInCe ajde lizaaa ajdee :)
mona Kaj toa? Sto toa? Koj toa? Cekaj, me zbuni....poleka...objasni...I kaj toa jas bez Thief...[:D][:D][:D]
mArInCe abe vidi kaj nas vo potpisive i sve kje ti e jasno.. [:D]
mArInCe abe cel grad kloshari...[:D][:D][:D]
vardarce User is the best! [:D][:D][:D]
mona O.K.Sredeno[:D][8D] Velcam to d klab, rabotava[:p]
mArInCe da de da [:D]
Mufla vat a stori! phaaAhAHAHahahahaHAhaahaha Ama na ona Don Pepito najmnogu se smeef! AHahahah
SpaceLily Aahhahahahahahhahaha e nemozam so coekov!
DonVito [:D]
OooOo dobar dobar :)
Tik Tak Ima bacanje trojki u klosarkava?:))
dada Sani [:D][:D][:D]
profa Ovaa finskiot ama ruzen jazik e ,bljak
quote:
Originally posted by Tik Tak
Ima bacanje trojki u klosarkava?:))
Tik Tak
quote:
Originally posted by profa
Ovaa finskiot ama ruzen jazik e ,bljak
quote:
Originally posted by Tik Tak
Ima bacanje trojki u klosarkava?:))

E sto sega za jazikot se fakjas.... trojka e trojka na site jazici ebate profata[:)]