Advokati vo Makedonija
Advokati vo Makedonija
BorisVM Koj se najdobrite advokatski firmi vo Makedonija?
SpaceLily Jas neam pojma...vujkomi e advokat mozam da go razopitam.
BorisVM Danke unapred.
Thief Јагнула Куновска (оваа по тетовска линија ќе ја фатиме :)), Саво Коцарев, Поленак... Воеднo и најскапите.
dejan Najdenovski! http://www.najdenovski.com.mk/index.htm Stvarno neznam, ovie samo gi najdev eden den taka.
The_Crow Eve angaziraj go tatko mi eden od podobrite advokati e. Btw Nenad Janakievic pretsedatelot na advokatskata komora na Republika Makedonija ondak Vulnet Presova e dobar advokat mislam deka veke nekoj go spomna Savo Kocarev. Ako ti trebat dobri krivicari mislam deka toj Godzo od ohrid imal dobra reputacija. Sea ima dobri mladi kolegi samo sto ne se dovolno afirmirani megutoa ke ti zavrsat rabota ovie starive :)).
bliznak Сум слушал доста добри оценки за еден во Охрид, Балабан мислам го викаа. Не знам ништо повеќе за него.
OooOo Razgledaj go ovoj sajt http://www.polenak.com.mk/
angel
quote:
Originally posted by BorisVM
Koj se najdobrite advokatski firmi vo Makedonija?
Зависи за која област бараш. Не се оние кои меѓу народот гласат за најдобри и навистина најдобри во секоја област. Етикетата најдобри најчесто ја добиваат според изгледот на канцеларијата, според аутото кое го возат, според присутноста во судовите (а најчесто одат таму секој ден и за најмала потреба да бидат видени), сега најново-според изгледот на сајтот, па редно е и да се каже дека и според способноста да се манипулира со клиентите. Има и такви кои сите овие услови ги исполнуваат па гласат за најдобри а тие прифаќаат се и секаква работа па дури и од правни области во кои и не се доволно упатени и каде ги немаат контактите затоа што само од адвокатурата егзистираат, па најчесто не се снаоѓаат со сите предмети и немаат внимание и концентрација за сите. Тоа што адвокатот е најскап не е гаранција дека е и најдобар. Друго е тоа што адвокатите треба да работат по утврдена Адвокатска тарифа ама тоа не го почитуваат и никој не може да ги контролира, ама ова сега не е тема. Значи, најдобар адвокат е оној кој доверената конкретна работа ја чувствува како предизвик а тоа му дава мотив за успех. Но сепак кажи од која област имаш проблем и ќе ти кажам кој најмногу се бавта со тие работи а тоа значи кој развил шема во тоа.
intel Ангел ти беше судија или адвокат ? Заборавив!
The_Crow
quote:
Originally posted by intel
Ангел ти беше судија или адвокат ? Заборавив!
I mene toa me interesirase ama intel prv stigna?????
cile Sto si zaglavil be Borise ??? Ajde ne se glupiraj kakvi Advokati toa funkcionise u Amerika samo! Tuka ke dzitneme nekoj rucek vamu tamu 50tina eur i ke zavrsime kakva sakas rabota [;)][;)][;)]
riba
quote:
Originally posted by cile
Sto si zaglavil be Borise ??? Ajde ne se glupiraj kakvi Advokati toa funkcionise u Amerika samo! Tuka ke dzitneme nekoj rucek vamu tamu 50tina eur i ke zavrsime kakva sakas rabota [;)][;)][;)]
potpis na istoto! [;)]
intel Ангел ма, ај кажи ни.
angel
quote:
Originally posted by intel
Ангел ма, ај кажи ни.
...ај да кажам ама што? Па се што сум прашана мислам дека е одговорено.....што друго[?][?][?]
slasa ej angelce pa ti si Advokat mozes da svrskis rabota
angel
quote:
Originally posted by slasa
ej angelce pa ti si Advokat mozes da svrskis rabota
Колку за подсетување: си имам Private Messages овде, имам емаил адреси едно чудо, ги имам сите messingeri и други средства за комуникација....ама сега ова ќе биде изгледа избришано зошто некако ми личи на бизнис информација и реклама.
The_Crow angel a kolku naplakas za uslugata ??? Dali ides po advokatska tarifa ili si po extrata?? i uste nesto postena advokatka si ili korumpirana??
angel Naj postena [:I] !!! Ama drugarcinja ke ve molam, pa jas ne sum tema na ovoj topik. Ne me sramete. Prasuvajte me na PM. Epten ve molam.....plizzz.....
Mufla www.godzo.com :o)) jas ja praef odamna za nego stranata :o)) Inache na Brat Ljube mu beshe advokat, ushte mu e ?:o)
intel
quote:
Originally posted by Mufla
www.godzo.com :o)) jas ja praef odamna za nego stranata :o)) Inache na Brat Ljube mu beshe advokat, ushte mu e ?:o)
Koj? Angel? daj be ne ne buni sega ziti se.
fio Фирмата "Mens Legis" - се наоѓа на булвар ЈНА, имам ако треба и контакт телефон, ги застапува Halliburton - KBR - бивши "Brown & Root" на Балканот, па сеа ти види :-) [url]http://www.menslegis.com.mk[/url]
naci na caci Thief,za JAGNULA KUNOVSKA ja imas mojata podrska,i jas ja imam po ista linija,tetovska,ha,ha,dobro e,tuka sme imame nesto zaednicko,car e zenata za se ja biduva a posebno dobar advokat e,inaku i privatno e covek so golema dusa.
Thief
quote:
Originally posted by Mufla
www.godzo.com :o)) jas ja praef odamna za nego stranata :o)) Inache na Brat Ljube mu beshe advokat, ushte mu e ?:o)
Ushte mi e advokat na Bratot vo Hag, a i tetoec e po majka :) Rekov jas deka na kraj kje ispadne deka i Adam i Eva bile tetovci :))) Off topic: Naci, shto imash ti so Tetovo? ;)
naci na caci pa pola rodnini mi se od tetoo,a pola vo beograd,sto zanci jok od babi tetki strini vo skopje,da se otvoram,aj,nema problem,tato mi e tetoec,ama samo po poteklo:}a mama beogradzanka pa go poopustila mallku:]znaes vo koja smisla,a sto pravime vo skopje,e toa e veke dolga ljubovna storija na mama i tato,taka sto ke ja ostavam na strana,mene mi super ovde iako belgrad si go obozavam najmnogu na svet,sega ti e jasno od kade jagnula ili nuli nagaleno si ja vikame ja znam odlicno.nego stvarno e super advokat,toa e temava tuka neli?