Македонското знаме се вее среде Њујорк
Македонското знаме се вее среде Њујорк
dejan По признавањето на уставното име на нашата држава од страна на САД, се чини дека меѓусебното пријателство на двете држави од ден на ден е се поизразито. Во близина на "Рокфелер" центарот, познатиот кварт во Њујорк, македонското сонце е закачено веднаш до педесет и едната ѕвезда на САД. Која е причината за тоа не можевме да дознаеме, но во секој случај е несекојдневна глетка.


http://www.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=16477

Jakov Ama zatoa u pola makedonija ne se vee. :(
darkjesus
quote:
Originally posted by Jakov
Ama zatoa u pola makedonija ne se vee. :(
aj drugata pola neka ja kupi rokfeler i da se prerodime:)
Mara Ах бре Дејан....од кога ти е оваа информација? [:D] Јас таму бев во 2001 година и знамето си беше таму....штета што сега приметиле кај е и што е[:D][:D][:D][:D]
dejan lol, abre od sega e!:p
Mara А бе како од сега бе, дете бе? [:D][:D] Јас намерно уште тогаш го сликав....ми остана во ИМПРЕСИИ....и ја поклонив сликата на тогашната влада![:D] Знаеш колку многу ми честитаа, ме избакнаа....за тоа?[:D][:D][:D]
dejan hahaha, ne znam kolku! Ama mozam da zamislam kako te precekae na aerodrom:p
darkjesus znaci ustvari tolku bile pametni ovie novinarite od Vecer of boze kaj zivejme
Mara А бе на аеродром.....ме пречекаа со црвен тепих, плех музика, народ, народ, гужва...и јас на чело со знамето! Е така беше....ех,тоа беа марини времиња![:D][:D][:D][:D] Ако ја најдам дома копијата.....Дарк ќе ја закачи овде, ако не...барај копија од владата[;)]
dejan lol! Ti kako princeza Mara[:D]
darkjesus dejanco, Mara e kralica ne princeza:)) ama toa na drugo mesto i vreme!:)
dejan hehehe, dark, kade bese ti na toj den koga site ja precekaa so crven tepih i se drugo:p
Mara Дејан, мило.....затвори го топиков, Њујорк ќе ни се смее[:D][:D][:D]
achtung_panzer
quote:
Originally posted by darkjesus
znaci ustvari tolku bile pametni ovie novinarite od Vecer of boze kaj zivejme
[;)] Da bea samo novinarite od Vecer za nikade, aj i nekako... ama ne se samo Vecerovite novinari...[;)][}:)] Mislam deka nasheto zname e tamu od vremeto koga Kiro Gligorov se "soglasi" da go smeni...
wolf_pack Zar ne e toa pred zgradata na Obedinetite Nacii kade SITE ZNAMINJA na site drzhavi se veat? Onda 10 godinki ke naprae ovaa godina.
achtung_panzer
quote:
Originally posted by wolf_pack
Zar ne e toa pred zgradata na Obedinetite Nacii kade SITE ZNAMINJA na site drzhavi se veat? Onda 10 godinki ke naprae ovaa godina.
Ne be v'che, ovoa e kaj Rockeffeler Center, UN e kaj East River...[;)]
wolf_pack ahhhh ok onda, razjasnoto e, fala[;)]
јузер на Вергина да се вееше па да се отвараше топиков... вака ич муабет не ми се прави
RaGeAnGeL jas pak kolku pati imam pominato tuka i ic nemam zaprimeteno[:D]
dada Sani
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
jas pak kolku pati imam pominato tuka i ic nemam zaprimeteno[:D]
Zaso zjapas u oblaci[:D]
profa E ti ko da si go primetila gjoami ti. I jas sum pominal ne znam kolku pati pokraj rokfelerovci i ne sum go primetil znameto a, pred mesec vreme i se sekavam,se odmarav tamu i zjapav u znaminjata.Go barav kanadskoto [:D] [quote Zaso zjapas u oblaci[:D] [/quote]
wolf_pack shto go Kanadskoto barash be, Makedonskoto e poubavo:))
profa e sega znaes zasto [8D]