lav и трендафил
lav и трендафил
Strelec Како тоа вие двајца имате иста IP address?
Дали е точно тоа (што некои одамна ми го тврдеа) дека се работи за иста личност?
Или можеби користите исто столче?
Се сеќавам дека некој порано напиша вакво нешто:
Пазете некој од вас двајца да не седне на столчето, а претходниот сеуште да не е станат!
Инаку, тоа е мислам безобразно и само онака го спомнав. Во краен случај, не е во мој домен да го расчистувам тоа... туку ме интересира нешто друго:
Дали е тоа причина што толку често покажувате дрскост и водите инает на форумов, размислувајќи дека ако едниот (user) е на бан, другиот е тој што ќе го покрива?
Па дури и (пази интересна работа), кога едниот манифестира инает, другиот е мирен како кутре... и обратно!?:)
За да не се случи двајцата да сте истовремено на бан!:)

Great_Macedonian mislam deka lujgeto imet svoj zivot i deka ni im zavisi sve od vmacedonia!!?
vardarce Dobro Strelec, a moze li da se sluci oni dvajca da pisuvaat od rabota kaj sto delat zaednicki internet? Eve na primer jas delam ista IP so uste 30 drugi korisnici i sega ako nekoj se registrira od niv na VM znaci deka jas i toj nekoj ke imame ista IP. Znaci toa ne e znak deka e eden isti user.
wolf_pack na router se sigurno.
Strelec
quote:
Originally posted by vardarce
Dobro Strelec, a moze li da se sluci oni dvajca da pisuvaat od rabota kaj sto delat zaednicki internet? Eve na primer jas delam ista IP so uste 30 drugi korisnici i sega ako nekoj se registrira od niv na VM znaci deka jas i toj nekoj ke imame ista IP. Znaci toa ne e znak deka e eden isti user.
Па да значеше тоа дека е знак дека е "eden ist user", ќе беа банирани досега... Но и фактот што ти делиш иста IP address со уште 30 корисници не значи дека тие двајца не се "eden ist user"... Значи засега само сомнение има! Но, во ситуација кога двајцата имаат иста Ај-Пи адреса, кога имаат ист стил на пишување, кога имаат идентични ставови, кога цела година имаме ситуација или двајцата да се активни, или двајцата да ги нема на форумов, ПРИ СЕТО ТОА, сомнението станува поголемо!
intel Ништо не е ова во споредба со форумот на АЈВАР што беше.Таму ЛАВ имаше 4-5 ника.Стојко,Лав,Боре,Змба(овој ник и тука го користеше паралелно). Јас ги(го) сваќам-подршка им треба на небуолзните ставови и лаги. Можеби требаше темава како исклучок да оди на Политика.
dalila
quote:
Originally posted by intel
Можеби требаше темава како исклучок да оди на Политика.
Stavete mu/i' link tamu, mozhebi nema da mu/i' tekne da cirnat navaka[:D][;)]
Strelec
quote:
Originally posted by intel
Таму ЛАВ имаше 4-5 ника. Стојко, Лав, Боре, Змба...
Не бе intel... Сите тие заедно работат и затоа имаат иста Ај-Пи адреса!:)
dejan Sto gi napagjate lugjeto bre....ostavete gi na mira!
darkjesus i dejan e so niv sigurno koristi proxy!!!
Jakov A zosto bi se baniral Trendafil?
Strelec Па белким ги немаш заборавено правилата на форумов!:) Правило бр. 1 вели: "...Сите членови имаат право да регистрираат само едно корисничко име." Правило бр. 13 вели: "...не е дозволено регистрирање нови кориснички имиња. Секое новорегистрирано корисничко име ќе биде избришано и може да придонесе за ваше трајно отстранување од форумов."
Jakov ne miselv na toa. mislev vo slucaj ako e navistina kako sto kaza nekoj pogore deka od ist IP moze da se poveke luge. Ako taa opcija moze da postoi toa bi znacelo deka vistina se razlicni luge?
Strelec Jakov... Ако двајца корисници имаат иста IP адреса, тоа не значи се работи за ист јусер, но секако дека шансите да е ЕДЕН ИСТ човек се МНОГУ поголеми кога имаат иста IP адреса! Да бевме сигурни дека се работи за едно исто лице, одамна ќе му беа банирани двете кориснички имиња на тој човек. Јас очекував дека досега или ќе покажеа доблест и ќе признаеа дека сомневањата се точни, или ќе демантираа и ќе се обидеа да ги убедат администраторите дека се тие сепак двајца различни луѓе... Арно ама, тие го прочитаа овој топик и не реагираа... Барем засега... Ако тоа игнорирање продолжи, тогаш на администраторите единствено им останува да реагираат по сопствена интуиција и да се раководат по сопствените проценки!
Jakov fair enough!
dejan
quote:
Originally posted by darkjesus
i dejan e so niv sigurno koristi proxy!!!
cuti more!![:D] Ej Trendafil e baniran?!