Dali Ljubco se vraka nazat vo politikata?
Dali Ljubco se vraka nazat vo politikata?
dejan Ljubco Georgievski ima svoja partija neli, ama vo posebno vreme on poveke se pojavuva po vesnicite, deka on ne ponudil blah blah...moze 700 miliona ne mu se dovolni pa ajde pak! Inace, dali covekot se vraka nazat vo politickata cena? Dali ke vleze vo izborite slednata godina?? Jas mislam da.
Jakov
quote:
Originally posted by intel
Ххехехе пак се најдовте вие двајца, ај сленгајте се ама не на мојов подф.. или потфо....ај сега?.....уффф форум де:)))
xexexe koga ke si go kupis!!![:D]
Jakov
quote:
Originally posted by Makedon
quote:
Originally posted by Jakov
ај донесете го на сеир овој печен е за таму...ке ни “дијалектира„ и ќе не „сленга„
Jakovche, ti da ne sakash da te slengaat? [:D]
makedonce a ti sakas malku da go poslenguvas....sto bi rekol pana do jaj**[;)]
Makedon
quote:
Originally posted by Jakov
quote:
Originally posted by Makedon
quote:
Originally posted by Jakov
ај донесете го на сеир овој печен е за таму...ке ни “дијалектира„ и ќе не „сленга„
Jakovche, ti da ne sakash da te slengaat? [:D]
makedonce a ti sakas malku da go poslenguvas....sto bi rekol pana do jaj**[;)]
Jakovche, ne se sekiraj ke se snajdeme, samo da se zasnova na obostran reciprocitet [:D]
трендафил Љубчо Георгиевски никогаш и не излегол од политиката. Сигурно е дека има заработено додека беше премиер, но дали е тоа помалку од заработеното на другите премиери. Приказните дека е најбогат на Балканот паднаа во вода со објавувањето на листата на најбогати луѓе во земјите од транзиција, каде меѓу првите 100 нема ниту еден Македонец. Гледам дека и Бучковски вчера го испофали Георгиевски. Веројатно тој му одговара повеќе затоа што целата стратегија на СДСМ е усмерена кон Георгиевски. Едноставно со него се научени да се борат. Го напаѓаа уште пред доаѓањето на власт во 1998 година.
dejan Ne izlegol...samo deka za dolgo vreme bese vo senka.
nepobedliv Денеска во дебатата се вклучи и поранешниот министер за надворешни работи на Албанија, Паскал Миљо, а повторно во центарот Љубчо Георгиевски. Миљо во интервју за Алсат тврди дека во пролетта или летото 2001-ва, додека тој беше министер, неговата влада добила понуда за поделба на Македонија, но ја одбила. „Предлог за кој зборуваше г-нот Ахмети пролетта-летото 2001, јас тогаш бев министер за надворешни работи на Албанија и тогашната албанска влада го отфрли тој предлог на поранешниот премиер на Македонија, Георгиевски, затоа што изгледаше како типично националистичко настојување“, изјави Паскал Миљо, поранешен министер за надворешни работи на Албанија.
lav Македонскиот Народ има добра поговорка створена како за оваа тема и слични на неа. САМО ПОЗАДИ ДОБАР КОЊ ...ПРАШИНА СЕ КРЕВА...нели? пс Ги заборавивме другите оти беа мрши или мрцини на север ги викаат а некои и раги ги крстат.
Strelec
quote:
Originally posted by lav
САМО ПОЗАДИ ДОБАР КОЊ ...ПРАШИНА СЕ КРЕВА...нели?
Така е... Но, во случајов е ирелевантно дали е добар или лош... Многу поважно е дали навистина е КОЊ!?
lav
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by lav
САМО ПОЗАДИ ДОБАР КОЊ ...ПРАШИНА СЕ КРЕВА...нели?
Така е... Но, во случајов е ирелевантно дали е добар или лош... Многу поважно е дали навистина е КОЊ!?
Велат дека подобро е КОЊ да некого да го наречат наместо МАГАРЕ , разбира се секому според заслугите свои.
Jakov Поентата во нашава килава транзициона приказна е да не се врати Љубчо, да стиснеме заби да го издржиме Црвенковски уште 4 години и после тоа да ја затвориме таа приказна дека светот е црно бел и да видиме дека е сосотавен од многу бои и нијанси. Кога Македонија ќе го доживее тој момент и кога ваквите диносаури ќе си одат во своите вили да бројат пари и да пишуваат мемоари тогаш ќе може да кажеме ОК идемо даље. Одењето на Љубчо би повлекло одење на цела група нему случни менталитети исто како што и на другата страна пдењето со себе ќе ги повлече менталните матрици заглавени мегу доцните 60ти и раните 80ти. Искрено верувам дека 2006 Љубчо ќе се збогува со шансите да се врати триумфално на политичката сцена во РМ, особено кога ќе го види новиот премиер. Знаејќи го Георгиевски сите овие 15 години неверувам дека може да игра улога како еден Циле и Марјановиќ(споредна и повремена).
nepobedliv mene licno ne mi se veruva deka postojat Makedonci koi bi glasale za izdavnikot Ljupco? Neverovatno.
`Xa0c Poveke od sigurno e deka ke vleze vo izborite i isto tolku e sigurno deka nema da pobedi[:)][;)]
Jakov spored ona sto go kaza vcera u sobranie najsiurno e deka ke vleze u politikata kako koalicionene partner na buckovski.....koga zborev jas deka ima dogovor so niv...ama aj ke vidime....
Great_Macedonian Makedonija ke prosperira samo koga ke dojde nov Goce Delcev na vlast.
Strelec Имаше пред неколку години еден Иван Петрески - Џо...:) Претседател беше на Републиканска Партија... Мустаќите исти како на Гоце Делчев му беа!:))) Знае ли некој што стана со него?:)
intel
quote:
Originally posted by Strelec
Имаше пред неколку години еден Иван Петрески - Џо...:) Претседател беше на Републиканска Партија... Мустаќите исти како на Гоце Делчев му беа!:))) Знае ли некој што стана со него?:)
Pred nekoj den go vidov vo Vlada, masnosan so nekoe kuferce.
dejan Covekot se vrakja??
OooOo Da chovekot se vrakja
Strelec Ne se vrakja!
Thief Mozhebi se vraca, a mozhebi i ne... :(
concrete Ej,koga ke pogledas vaka od distanca , kakvi komicni licnosti,a uste pokomicen narod...da ne go nalutam Itel nema da recam FYR-ovci!!!! I demek Paskalj Miljo mu doagaat i mu velat: decko , bi zel pola drzava na rabos???? Neeee fala.......vo momentov sum zafaten.......dobro.....(sepak ne mozam da se dotraam) do kaj be ke odi vakvoto FYR-moronstvo.....nemate li nekoja poumna tema od vrakanjeto na dzedajot Ljubco ????? Baska siromav ko crkveno gluvce !!!!!!
slasa peder toj nikoga ne e ni napusti politikata
трендафил Никој од тие што се во македонската политика не бил богат пред да влезе во политиката. Ниту имал национализиран имот за враќање. Дури веројатно Георгиевски бил побогат од Црвенковски на пример. Затоа што татко му имал приватна куќа во Берово, а татко му на Бранко живеел во општествен стан. Веќе не знам ниту дали не е подобро да ги вртиме познатите политичари. Дали новите се подобри од старите? Дали Хари Костов и Владо Бучковски се подобри од Црвенковски? Во секој случај, мислам дека има приближување на Бучковски и Георгиевски. Целта им е иста. Одстранување на Црвенковски како заеднички непријател.
Jakov Mnogu los partner vo toj slucaj nasol Georgievski za da go pobedi Crvenkovski. mozebi treba da go preprocita Faust uste ednas.
Pana ...kaj nas Deki vo Makedonija,decata uste vo sedmo oddelenie ucat za "ednacenje po zvucnost",pa pisuvaat nazad a ne nazat....izvini... Пана извини за промена на текстот не беше намерно, Интел.
intel О(д)како дојде concrete ни ги расипа децава со граматиката, се тргна наза(т)
Jakov koga zborese Pana na seir "dovaga", "staiva", "ja zima u ruka" itn itn a tvrdese deka imal 5ka makedonski, bas bese cepki..... :)
Pana sleng brat,sleng, sto da pravam.......
Makedon
quote:
Originally posted by Pana
sleng brat,sleng, sto da pravam.......
Slengot Pana ako ne ti e jasno go zboruvaat NEPISMENITE i PROSTITE koi nemaat so sto da se istaknat, pa moraat da "slengaat". Isto kako sto vo USA, slengaat samo nepismenite nigrosi.
Jakov ejjjj so kaza sega ti pa pa pa..... slengaat nepismeni ccccc go rasplaka pana da si ebes
Pana
quote:
slengaat".
..ne be,ne mu odgovaram....
Makedon
quote:
Originally posted by Pana
quote:
slengaat".
..ne be,ne mu odgovaram....
Izvini Pana, ne samo nigrosite, tuku i dosta "srbomanceta" od Skopje slengaat; si mislat koj znae sto se srbite, koga toa nivnion jazik ti bil granka od makedonskiot, ama koj da sedne toa da go nauci[:D] . Dobro coece si, se gleda po izjasnuvanjeto, ama nekako logicki ne mi "razmisljas", pa pravis utki vo politikava [:D]
Pana ..covekov pisuva so "kokni"dijalekt,kako arapine vo London...
Jakov ај донесете го на сеир овој печен е за таму...ке ни “дијалектира„ и ќе не „сленга„
Makedon
quote:
Originally posted by Jakov
ај донесете го на сеир овој печен е за таму...ке ни “дијалектира„ и ќе не „сленга„
Jakovche, ti da ne sakash da te slengaat? [:D]
intel Ххехехе пак се најдовте вие двајца, ај сленгајте се ама не на мојов подф.. или потфо....ај сега?.....уффф форум де:)))
Makedon
quote:
Originally posted by intel
Ххехехе пак се најдовте вие двајца, ај сленгајте се ама не на мојов подф.. или потфо....ај сега?.....уффф форум де:)))
Intelche, jas ne sakamparni borevi, samo neparni[:D] Te cekam i tebe [:D]
intel
quote:
Originally posted by Jakov
quote:
Originally posted by intel
Ххехехе пак се најдовте вие двајца, ај сленгајте се ама не на мојов подф.. или потфо....ај сега?.....уффф форум де:)))
xexexe koga ke si go kupis!!![:D]
Колку да ти покажам дека јас одлучувам дали некоја тема има резон или не ќе го заклучам топиков 24 часа.А вие двајца до тогаш имате можност да си закажете на ПП, после тоа назад на темата.