Вистинскиот маж знае да пегла
Вистинскиот маж знае да пегла
wolf_pack Курс за пеглање за мажи Макфакс 06.10.2005 Ширум Австрија се одржуваат еднодневни курсеви со цел да се подучат мажите да - пеглаат. За да ги привлечат мажите да го посетат курсот, на џамбо постери ширум земјата се наоѓа натписот „Вистинскиот маж знае да пегла“. Според Бригит Канатсчинг, која подучува пеглање во градот Велс, постојат три видови мажи кои доаѓаат на курсот: 1. Заколнати ергени. 2. Оние кои сакаат да ги импресионираат своите жени или девојки. 3. Оние кои што раскинале со својата партнерка. „Се обидувам да им докажам дека пеглањето не е досадно. Кога почнуваат да пеглаат им го мерам времето, па се обидуваат да бидат што побрзи“, вели Бригит. „Пеглачите“ на крајот на обуката добиваат и награда - испробување на разни видови вина. Еднодневниот курс чини околу 160 евра, трае од 10:30 до 19:30, а вклучува и еден оброк. [url="http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=52298"]..Линк[/url] Мајке им[:D] шо не си купат "wrinkle-free" панталони и кошули и готово, сли стварно ме интересира што има во тој обрук[:D]
OooOo Ja iam edna stara na kjumur. Uvek si drzham i benzin pri raka za potpalka. Inache ja odnesov kaj kazandjiite u turska charshija i mi ja napravija so parea. Sea sum epten fraer! Eve kako izgleda peglata [url="http://www.betweenthelakes.com/images/canaan_and_iron/FVsteamiron6.jpg"]TUKA![/url]
RaGeAnGeL da ti donesam nekolku koshulji da mi zdupis Pero a so vikas? [img]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/e022.gif[/img]
OooOo Zdupuem sve, samo nemoj svetli boi poshto peglata mi za'rgjala odozdola ;)
RaGeAnGeL imam eden svilen par zivri od micko ke ti gi donesam i tie zdupi gi [img]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c018.gif[/img]
Strelec Mora mazhite da nauchat da peglaat, poshto od zhenite se' pomalku kje se ima fajde!!! [img]http://www.tugjinojabano.com/zabava/smesni_fotografii/069_humor.jpg[/img]
intel Јас си купив нова пегла, вертикално, хоризонтално, напупенџик, сакам јас горе или доле,секако пегла, а имав и отворена понуда денес да ја пробам ама не успеав, ај утре здравје[:D] [img]http://images.amazon.com/images/P/B000068FH6.01.LZZZZZZZ.jpg[/img]
Mara море како само пеглање? [}:)][}:)] Вистинскиот маж мора да има завршено повеќе курсеви...и да знае да пегла, готви, чисти, пере, гледа деца и да си ја сака жената и биде верен[;)][:p] Ехххх....да можеше и да раѓа деца...ќе си беше идеален[;)][:D][:D]
angel Mnogu pari se toa za eden den obuka. Jas bez pari davam obuka.....cek samo da mi se soberat nepeglani pa primam kandidati.
dalila
quote:
Originally posted by angel
.....cek samo da mi se soberat nepeglani pa primam kandidati.
Imash vishok garderoba?[:D]
angel ako de i da izgorat nesto....sluzimo narodu!
sisi Tuuu..da mu se nevidi..jas pa mislev za drug tip na "peglanje" stanuva zbor..[:D]
Mr Miyagi Pederska rabota e peglanjeto , ako vidam nekoj uchenik da pegla od glava kje mu ja aknam
angel A ako se pegla ucenicka sto ke napravis?
dalila
quote:
Originally posted by sisi
Tuuu..da mu se nevidi..jas pa mislev za drug tip na "peglanje" stanuva zbor..[:D]
I jas mislev na "toj" tip[:D][;)]...garderobata beshe samo kamuflazha[:I]
SpaceLily Ke ja zdupit.
dada Sani Vistinskata zena znae da najde maz koj znae da pegla[:D]
wolf_pack Eden od uslovite da ne e toa? --> Mashkosta se dokazhuva vo peglanjeto[:D]
darkjesus jas peglam fantastichno!!! koja ne veruva neka dojde so garderobata na nea [;)]
dada Sani
quote:
Originally posted by darkjesus
jas peglam fantastichno!!! koja ne veruva neka dojde so garderobata na nea [;)]
Samouk si ili idese na k*rs?[:D][;)]
a-pin-dim Jas "peglam", gotvam, mija sadovi, cistam prasina i etc. Toa je dobro da se znaje sekogas doma ne ke ti bide zena ti ili majka ti da ti ispeglat.
suspect Videte sega....tocno e deka mazot treba da znae da pegla.....samo treba i da znae kako,da umee,....zatoa se k*rsevite neli?....zato sho ima dva nacini na peglanje.....prviot ..onaka nezno,...vlazno,...so parea ....i toj najcesto e najprakticen i pozelen......a vtoriot se primenuva samo vo isklucitelni slucaevi.....koga zenata epten go zguzvala....
Mara
quote:
Originally posted by darkjesus
jas peglam fantastichno!!! koja ne veruva neka dojde so garderobata na nea [;)]
ziveam do penzionerskoto...pa 5-6 babi se zaleja deka ne mozat da se ispeglaat....ne mozele garderobata da ja slecat....da ti gi pustam da gi zapeglas?[;)][:D][:D][:D]
wolf_pack
quote:
Originally posted by suspect
.....koga zenata epten go zguzvala....
Ne e ednash i dvapati samo[:p]
suspect Ami ti za grev si bil......da pomagame ako treba....???
darkjesus
quote:
Originally posted by suspect
Videte sega....tocno e deka mazot treba da znae da pegla.....samo treba i da znae kako,da umee,....zatoa se k*rsevite neli?....
ponekogas ne se dovolni k*rsevite.. iskustvoto e bitno pred se
Mara TAKA E!!! A be ovie babive...bas baraa covek so iskustvo, a ne so k*rs!!![:D][:D][:D]