Зошто и дадов отказ на мојата секретарка...
Зошто и дадов отказ на мојата секретарка...
Thief Пред две недели наполнив 45 години. Уторото на мојот роденден се разбудив прилично нерасположен, но годините го прават своето. Отидов во кујната, уверен дека жена ми ќе ми го освежи денот со едно: „Добро утро и среќен роденден, мое злато“. А можеби и ќе ме изненади со некаков подарок. Ништо! Не ни рече добро утро, а каму ли на останатото на што се надевав! Добро, си помислив, со годините стануваат такви, ама децата сигурно ќе се сетат. Исто така ни тие ништо не рекоа. Длабоко разочаран отидов на работа. Само што влегов во канцеларијата ме дочека мојата секретарка Лидија насмеана и среќно рече: „Добро утро, господнине шефе, и сe` најдобро за Вашиот роденден!“. Веднаш се почуствував подобро. Сепак некој се сети дека денеска ми е роденден. Се задлабочив и работев до попладнето. Тогаш на вратата чукна Лидија: - Знаете шефе, денеска е толку убав ден, а и роденден ви е, па ве викам на ручек! - Тоа е најубавата работа која ја слушнав денеска - одвратив. Одиме? Отидовме на ручек во еден одличен мал интимен ресторан на периферијата, пиевме мартини (неколку) и бескрајно уживавме во во одличната храна. Кога се враќавме назад, Лидија рече: - Знаете шефе, толку е посебен денот, зошто да се враќаме во канцеларија? - Стварно имаш право - реков, како секој добар шеф кој е задоволен од својата секретарка. - Тогаш ве поканувам кај мене на чаша вино. Во нејзиниот стан удобно се сместив, Лидија ни наточи вино и кога наздравивме рече: - Само момент, шефе, да облечам нешто поудобно! - Секако, слободно - одговорив, видно возбуден со нетрпение. Лидија отиде во спалната соба и се врати после некои 5 минути. Во рацете неосеше голема торта, а позади неа одеа мојата жена, децата и неколку колеги од работа. Сите пееа „Среќен роденден“. А јас седев на каучот гол пиштол...
suspect mislev isaret.....vaka nesto..: [img]http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/a095.gif[/img] zato sho kutrickiot ... [img]http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a045.gif[/img] [img]http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c110.gif[/img]
OooOo Staro ali dobro :)
Thief Го имав некаде одамна и низ компјутер, ама вчера ми дадоа линк да прочитам „нешто“, кад оно ова да ми освежи сеќавања! :) Поштено се заебал малиот! :)
mona Ne se zaebal on...sekretarkata go zaebala. Toj samo sakal da i se zablagodari na eden kulturen nacin[:D][:p][8D]
The`bItCh Togash ushte polosho.. gol kje trgnel toj po nejze[:D]
suspect Jas prv pat go citam ..... i sum se gazela od smea.....a i site na koi go prenesov.... E pa vidish.....i na sopstvenata sekretarka ne mozis da i veruvash,a,....mozela da mu namigni,da mu daj nekoj isharet.....