Web Site za Makedonija !
Web Site za Makedonija !
Dame Не можам веке, главата ми пука, а ако мине уште малку време ке биде ризично некој да стое пред мојата зграда бидејки ке летат монитори ! Како е можно !? Проверете ги следниве страници: www.macedonia.com, www.macedonia.net ( иста страна, различен домен ) и http://www.macedoniainfo.com !! Според мене, ако на некој му текне за Македонија да провере нешто, сигурно ке траже www.macedonia.com, и што ке виде ?? Дека Македонија не поестое ! Незнам како, но мора некако да се организираме, да направиме сајт ЗА МАКЕДОНИЈА, со сите вистини ! Мојот e-mail e: [email protected] . Сите заинтересирани можат да пратат мајл, па некако да се организираме за една ако треба и почетничка ( што овие две наведени да не се екстра ?) страна , но да пишува вистини за Македонија. Не мора ни да се ажурира често, ке ставиме историски факти ! Овој коментар ке го оставам на скоро сите големи македонски форуми, па ке видиме каква ке биде реакцијата .
Strelec Kade se majstorite od Sv. Nikole i drugi mesta za da ddosiraat tamu kade shto se tie sajtovi??? Ili udri 'po svoeto' mu e majkata!?
BorisVM Kasnish Damjan, ama ok e. Bolje ikad nego nikad.
Dame Boris, ne kasnam ! Imam 13 god. i nemav vreme porano :) ! Ima li nekoj za ? Veke najdov nekolku decki od koj ima eden Makedonec koj raboti vo Srbija i moze ozbilno da ni pomogne ! I zapomnete: Ako videte grk ne mora da se raspravate, samo: http://greece.isshitty.com/ !
Strelec Jas na moe ime gi imam registrirano www.mymacedonia.ca , www.makedonci.ca , www.macedoniancities.com Ako nekoj otkrie nekakov domain shto e sloboden (a mislite deka treba da se 'pribere'), kazhete mi da go kupam i nego!
dejan Zdravo Dame;) Ima dobar sajt za Makedonska istorija www.historyofmacedonia.org super e....neznam dali ni e potreben drug??
Dame Da, sajtot www.historyofmacedonia.org go znam od porano, stvarno e super, ama onoa deka ne znaes dali ni e potreben drug, so sigurnost ti vikam DA ! Ne mozeme da se vadime na eden sajt, bidejki ne ode toa taka. Eve edna formula: So poveke, tolku podobro ! Bravo Strelec, simnuvam ti kapa ! Super od tebe so gi kupuvas domainite, pa sakam da znam ako izrabotime nekoj proekt dali bi ni dal nekoj od tvoite domaini ?
Strelec
quote:
Originally posted by Dame
...pa sakam da znam ako izrabotime nekoj proekt dali bi ni dal nekoj od tvoite domaini ?
Smetaj deka e dogovoreno! MacedonianCities.com jas go rabotam i vo narednite 2-3 meseci sajtot kje dobie sosema nov lik... makedonci.ca privremeno ima nekakva druga namena, a mymacedonia.ca e sloboden i e na raspolaganje na sekoj shto saka da go koristi za afirmacija na Makedonija.
Strelec btw, lani na moe ime go registrirav i domainot macedonians.biz I toj e na raspolaganje!
Dame Fala Strelec You Are The Man ! Za sega nema novi kandidati za pomos, ama ako seriozno go zapocnam jas, ke bide gotov za nekoj mesec :). MACEDONIA is OWNING !
Dame Понеделник официјално ке почнам да работам на сајтот :) ! Сега за сега разгледувам идеи, тражам некој добар дизајн па да напраеме нешто слично ( не да копираме ! ). Малку се преориентирав, за почеток ке нема многу детална историја, само општите работи за Македонија. Ке гледам да набавам уште малку квалитетни слики ( јас кога одам некаде со апарат, повеке сликам природа и згради одколку луге ) и добри ресурси за инсторијата.... Да не забравам, ти Стрелец како ги купуваш домените, мислам со сервер ( со простор ) или само домен ?
Strelec Ova mi e kompanijata i vidi tamu shto se' imam i shto nudam... http://www.tj-hosting.com/ btw, od mene imate domain i stiskanje palci!:)
suspect Strelec...!! go zirnav sajtot MacedonianCities.com ...super e,bravos....samo edna zabeleshka...ili komentar....me razochara slikata t.e. foto galerijata na Prilep. Choveche.....si ja sobral i prikazal celata mizerija na gradot. Sekoj grad ima ubavo i grdo lice i ne mora na vakva ubava strana da se prikaze bash grdoto... Mozebi nemash sliki....nemam ni jas ovde,soodvetni....da ti pratam.....no sigurno nekoj ima.... Na leto.....boze zdravje.....ke odam...pa ke soberam nesto fino....do togas....??? valjda ke ponudi nekoj nesto.
Strelec
quote:
Originally posted by suspect
Mozebi nemash sliki....nemam ni jas ovde,soodvetni....da ti pratam.....no sigurno nekoj ima.... Na leto.....boze zdravje.....ke odam...pa ke soberam nesto fino....do togas....??? valjda ke ponudi nekoj nesto.
Sekoja fotografija kje bide dobredojdena... Osobeno onie so podobar kvalitet!:)
Dame Ке ги соберам и јас сите мој слики од Македонија ( неам со градови, ама многу со пејзажи ) и ке ти ги пратам со аваторо....