Mamurlak
Mamurlak
vardarce Ajde ako znaete nekoi recepti za lecenje mamurlak davajte gi za drugpat da se znaat. Sigurno ne sum ednistveniot sto go faka ovaa bolest zatoa mislam deka ke ni bidat od korist nekoi domasni (babini devetini) recepti.
toni_a drmni edno pivo i garant se opravash!!! [:D]
dalila Probaj vaka 1 kafetin+ 1 analgin+2 vitamin B6+2 vitamin C Ne sum bila nikogash mamurna, ova od tugjo iskustvo ti go kazhuvam[;)][:D]
Thief Една ракија сабајлето (ама САМО една)! :) Клин се клином избија, али један увек остаје! [;)] Сум пробла и комбинација - шетање до Кале + чорба у Асторија на враќање + мрсен бурек... Ама, тоа ќе го пробаш коа ќе дојдеш у Тетово на пијанчење! :)
deni red bul
Strelec
quote:
Originally posted by antigona
Rasol i kisela zelka. Ness cafe so coca cola.
Ili neka proba kombinacija... rasol od zelka so neskafe i coca cola... I neka turi ushte 3 lazhici kechap, za da se vrze!:)
SpaceLily Kafe i kisela voda......pa posle rasolnica nes kafe i kechap:)))
antigona Rasol i kisela zelka. Ness cafe so coca cola.
mArInCe vardarce e seushte vo transoj..:))
ozonce Gi proba li be receptite? Kazuvaj ajde :)
dalila
quote:
Originally posted by ozonce
Gi proba li be receptite? Kazuvaj ajde :)
Shtom go nema da se javi, koj znae dali e zhiv[:D]
јузер Мамурни људи, ко вас то буди право на јастук, имају свиии
sisi Ziv i zdrav e fala Bogu,se smee,urla koga zbori i verojatno ke padne vo dlabok son kaj da e.[:D] Samo sto se slusnav so covekot,nemoj da ste sekirale![;)][:p]
The`bItCh Лек против мамурлак од вулканските карпи Љубителите на алкохолни пијалаци наскоро ќе добијат на располагање нов лек против мамурлак направен од вулканска прав. Една компанија во Велика Британија се подготвува на пазарот да исфрли ваков лек, за кој се користат суровини увезени од Турција и од Австралија. Кенет Мол од фирмата "Глобал хелт продактс" вели дека лекот првобитно бил планиран за сузбивање на несаканите ефекти од лекувањето на ракот, но дека е утврдено оти тој доста успешно влијае на мамурлакот. Основната состојка на лекот, наречен "зетокс", е зеолит, вулканска прав, која дејствува како природен агенс за детоксификација, а досега во светот е употребувана за различни цели. Земањето шест капсули "зетокс" пред пиењето би требало да биде доволно еден просечен љубител на "добрата чашка" да го избегне мамурлакот по испиени пет или шест кригли пиво, тврди Мол. Исто така и валеријана може да ти помогне за мамурлак.[;)]