Кошарка мажи прва лига
Кошарка мажи прва лига
јузер Денес го гледав директно МЗТ Скопје - Тоа сум јас. Тепаше МЗТ 87-83. Оваа екипа "Тоа сум јас" се вика така зашто спонзор им е реалното шоу Тоа сум јас. Дури денес дознав дека имало екипа со такво име.[:D] Малку на крај ќе дојдеше и до тепачка, се закошкаа двајца кошаркари и одма истрчаа на терен навивачи на МЗТ. За среќа се смири ситуацијата. Први на табела се моментално Фершпед Работнички, а втори Пелистер од Битола. Полека полека Пелистер по ракометот, еве го атакува на кошарка за на крај во фудбал да се врати меѓу првите.
joci Taka e juzer, vo pravo si
wolf_pack juzer a da te pitam, sho se desi so Delikates ekipata od Kocani? Na vremeto sho rastur praeja eeee, Rabotnicki gaki treseshe koga igraa so nas. I site ne kopiraa posle i pocnaa da kupuvat crnci od Amerika[:D]
јузер Да бе Кочани Деликатес беа закон, Ѓорѓи Књазев играше таму ми се чини. Незнам што се случи со нив, ваљда проблеми со пари и спонзори.. Деликатес ги заебал, и не нашле друг спонзор.[:D]
wolf_pack Шо се случи...е па ојде Ванката у политиката мислам и тимот за нигде остана. Исто го имавме и трењерот Александар Књазев, татко му на Ѓорѓи. Уште Давитков ни фалеше, ем он е по потекло Кочанчанец ама не се погодија за месечната плата тогаш. Давитков сакаше исто со црните да биде платен. Мож и требаше, како локален херој лом ќе праеше и тој ама умре таа. Bonner Upshow ни беше првиот црнац и да ти кажам право, ако е арената била за 800-900 луѓе сигурно имаше 1000-1200[:D] Гужва, ц'цка, циганите свират, ние лупаме и пееме, немаше ни рамен у навивањето (да се пофалам)[:D] edit: Bonner Upshow го викавме Чапо или Шапшоу, SirAndReW ќе потврде ако треба:)