Нова Година куца на вратима :D
Нова Година куца на вратима :D
јузер Ми текнува ова време во средно навелико се правеа планови кој каде за Нова Година. Е сеа, од толку многу зборење за Нова Година машките во класот се договоривме никој да не смее да го спомне зборот Нова Година дури не дојде први јануари. Во никој случај, дури и за време на час наставничката ако те праша не смееш да го изустиш зборот. Па се правеа варијанти како Нова Горица и слично. А ми текнува во соблекувална по физичко некој кога ќе се заборави и ќе му се испушти Нова Година. Тука мислам дека беше најзаебано за тој, во други прилики само со ластици и чакмаци би поминал, а тука.. Замисли ситуација загушливо во соблекувална, запотени сите и некој го изговара фамозниот збор Нова Година.. Му рипавме пирамида врз него сите, па ќе плаче не можам да дишам ова она, ама нема попуштање братко, Нова Година си кажал.[:D][:D][:D] Што викате и тука да направиме нешто слично. Пример на бањање да се прати тој што каже Нова Година, за почеток.[^][?][:D]
DJ_SHEMA prv na lista e dime. A za koe sredno stanuva zbor?
јузер Zar se prasuva koe sredno :) Tamu kaj sto ne mozes da najdes zenski i so borina da gi baras :) Orce Nikolov :)
DJ_SHEMA user be, pa moze shkolski si mi bil...koj ti beshe klasen/klasna
јузер Миле Клетка ахахахахаха :)))
sisi Nova Godina.[:D]
angel Nova Godina?
јузер
quote:
Originally posted by angel
Nova Godina?
Куца на вратима?[:D] Ајде и двете на бањање, за почеток. Па после на борба во кал, како пеливани.[:D]
DJ_SHEMA Aman be mile kletka. Ti teknue koga kazuvashe kako po boza idel koga zena mu bila trudna?
mona
quote:
Originally posted by јузер Што викате и тука да направиме нешто слично. Пример на бањање да се прати тој што каже Нова Година, за почеток.[^][?][:D]
Elkoooooo, elkoooooooooooo porasni uste dve tri pedi, za da moze Dedo Mraz, darovi da redi. Jas ke pocekam topla voda da dojde[:p]