ФИРОМ ни дојде дома
ФИРОМ ни дојде дома
dejan [img]http://www.vest.com.mk/images/{63997274-E0F7-4CC9-8250-8F8A22343183}_firom-2.jpg[/img] http://www.vest.com.mk/default.asp?id=108001&idg=6&idb=1626&rubrika=Makedonija
Jakov
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
...министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови...
Не е на одмет да се има малку повеќе респект кон форумов и вакви глупости да не се пишуваат... И овде постојат некакви граници на морално однесување!
A kade e faktot koj ja pobiva gluposta sto e pogore iskazana.?
Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
...министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови...
Не е на одмет да се има малку повеќе респект кон форумов и вакви глупости да не се пишуваат... И овде постојат некакви граници на морално однесување!
трендафил Една од можностите е граѓаните со демонстрации да го искажат своето незадоволство, па дури и да го спречат одржувањето на форумот. Ако тоа не го направиме сега, нема да го направиме никогаш. Иначе од министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови не можам да очекувам патриотизам ниту во однос на името. Што беше тоа реконструкција?
intel
quote:
Originally posted by трендафил
Една од можностите е граѓаните со демонстрации да го искажат своето незадоволство, па дури и да го спречат одржувањето на форумот. Ако тоа не го направиме сега, нема да го направиме никогаш. Иначе од министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови не можам да очекувам патриотизам ниту во однос на името. Што беше тоа реконструкција?
CCCC, komentar ne e potreben.Trendafil se plashis li ti od gospod?
трендафил
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by трендафил
Една од можностите е граѓаните со демонстрации да го искажат своето незадоволство, па дури и да го спречат одржувањето на форумот. Ако тоа не го направиме сега, нема да го направиме никогаш. Иначе од министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови не можам да очекувам патриотизам ниту во однос на името. Што беше тоа реконструкција?
CCCC, komentar ne e potreben.Trendafil se plashis li ti od gospod?
Не се палшам туку го почитувам. Можеби на моменти пишувам поостро, посебно кога ист човек повторува иста грешка. Иако, нека ми прости Господ, мислам дека на некои во власта зборовите не им значат ништо туку им треба стап (дали само стап?. А тоа што го напишав го напишав затоа што на министерот по втор пат му се случува да нема цитостатици на детската клиника за децата болни од рак. Дека не му пречи тоа што нема лекови се гледа од тоа што нема превземено ништо против никој (доколку е друг виновен, пред се` мислам на директорите на фондот за здравство, на детската клиника и клиничкиот центар). А за 15 септември ниту тој ниту неговите сопартијци не ветуваа вакво здравство. А еден од пишувачите на изборната програма на СДСМ е токму сегашниот министер за здравство д-р Владимир Димов. Зошто би бил пристоен кон еден лажго, кој вети „редовно снабдување на населението и здравствените установи со лекови...“ (Страна 43, четврти ред од изборната програма на СДСМ со која дојде на власт). Не дека ќе нема лекови. Иначе можев и да ги спомнам повеќето стотици деца болни од заразна жолтица во Струмица, иако таму поголема вина има неговиот сопартиец, градоначалникот.
dejan Ako toa ne e dobro napisano...togas neka go izbrisi Trendafil...da ne zabeguvame od temata.
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by трендафил
...министер како Димов што не му е гајле што умираат македонски деца поради недостаток на лекови...
Не е на одмет да се има малку повеќе респект кон форумов и вакви глупости да не се пишуваат... И овде постојат некакви граници на морално однесување!
Da bese skandalov so VMROvska vlada "Strelec" veke ke imase iznapisano sostavi za korupcija, negriza za decata vo RM itn. No sega koga e SDSM na vlast i obicniot graganin koj nema fajde od SDSM nit od opozicijata saka da go iskaze svoeto nezadovolstvo oti vladata ne se grizi za nego i opstoto dobro na drzavata togas toa e nemoralno! Rabotenjeto na Dimitrov e samo odraz na rabotenjeto na celata ovaa vlada koja sto site eksperti (duri i onie pro-vladinite)ja smeetaat za naj naj naj LOSHA vo pluralisticka Makedonija.
slasa makedon vo Ohrid se odrzuvase evropsko prvenstvo za kosarka mladinci togas bese VNRO na vlast i bevne kako Macedonia i tuka ,, Nema Vrska toa So STRELEC e vo polna pravost
OooOo
quote:
Originally posted by slasa
makedon vo Ohrid se odrzuvase evropsko prvenstvo za kosarka mladinci togas bese VNRO na vlast i bevne kako Macedonia i tuka
slasa togash mozhda bevme, sega vo ovaa situacija ne sme. Ti doagjaat doma i ti kazhuvaat kako kje se vikash. U MOJ DOM NEKOJ DA MI KAZHUVA KAKO KJE SE VIKAM I KAKO KJE PRAVAM? Pa kje gi zapalam site be. Bruka! concrete so pravo ja koristi kratenkata!
slasa pogresno napisav OoooO i tamu vbevne kako Macedonia a ne makedonija , i na otvoranjeto bese pokojniot Boris ... i toa se odrzuvase vo Makedonija a bevne kako Macedonia .. Toa e to ...
Homer MakeDonski zarem e cudno Firom da dojde tamu kade ima Firomanci nejke Firom da e dojden doma Firom e dojden vo edno od ministerstvata sto bi trebalo da imat nekakva funkcija Firom e dojden kaj Firomanec koj e na celo na toa ministerstvo da bruka i blati imeto makedonsko i vo sred Makedonija i pred svetot Firom i ponatamu kje doagja vo Makedonija se dodeka vo nea ima Firomanci
OooOo Форумот на министри за здравство без уставното име Ниту дома не можеме да бидеме Македонија. Наместо ФИРОМ, во последен момент - земја домаќин. За оваа бламажа поврзана со Форумот на министрите за здравство од Југоисточна Европа што се одржува во Скопје. Прозваниот - министерот Димов денеска се правдаше, дека ова прашање се решавало на повисоко ниво. Од МНР за А1 изјавија, дека Димов со официјален допис навремено бил известен да не дозволи во документите на конференцијата Македонија да се споменува под референцата. „Јас претставувам една меѓународна организација и постојат меѓународни правила кои што јас долго ги применувам. Фактот што ние доаѓаме тука е признание за земјата и да имавме било какви сомнежи за земјата немаше ни да ја избереме, а всушност ја избрав јас заедно со Министерот и одлучивме дека треба да се почитуваат меѓународните правила и да ме почитувате и мене што ги следам тие правила“, изјави д-р Марк Дензон, регионален директор на СЗО за Европа. „Не сум спремен да зборувам повеќе околу тоа. Да ми беше срам да дојдам, немаше ни да дојдам. Треба да судиме по фактите, а не по вештачките симболи“, додаде Дензон. „Најпрвин би сакал да истакнам дека Македонија нема никакви дилеми околу своето име и тоа е јасно напишано во уставот и ние само такво име можеме да користиме“, рече Владо Димов, министер за здравство.
SLaCk Da se pocituvaat megunarodnite pravni pravila voopsto nema da imase spor megu Makedonija i Grcija za imeto tuku ke ne primea sekade kako Macedonia.Ova e ogromen skandal a ministerot treba da ponudi ostavka zaradi ovaa ogromna greska.Barem vo Makedonija se vikame Macedonia neli!?
toni_a suport OooOo: U MOJ DOM NEKOJ DA MI KAZHUVA KAKO KJE SE VIKAM I KAKO KJE PRAVAM? Pa kje gi zapalam site be. ---------------------------------------------------------- kako da ne` "dopriznaat" drugite i kakov znak davame na onie sto ne` priznale vekje?
concrete Dobro bre luge, na koja planeta ste vie......sto ne vi e jasno deka vo [F]I[R]O[M] ...[F]I[R]-ovci pasat....pa bleenjeto nivno nadaleku se slusa !!!!!! A kaj ima ovci ima i ovcji kaskaval,volna.... pa duri i pastarma.....zalno e na sto deredze moze da padne covecko sustestvo......posle 10-15 godini logoraski tretman. Mnogu pati sum rekol ovde....daleku e uste dnoto, nesto sto do pred 15 godini bese nezamislivo vo mentalniot sklop na Makedoncite, sega e prifatlivo...iskreno sum ljubopiten da vidam kade e granicata na ponizuvanjata i samoponizuvanjata...onaka samo od "naucni" pricini...retko se naogaat vakvi specimeni...
ProMKD Concrete: i turcite koga ja okupiraa Makedonija vekje 500 godini, na lugjeto im bese prifatlivo deka makedonija bila dolgo vreme, i sekogas verovatno ke bide pod turcite. No, posle 500 godini sepak Makedonija se oslobodi. Se nadevam deka i nie ke resime 'sporot' so imeto, no za mnogu pomalku od 500 godini
Homer MakeDonski pomalku od 500 ? neka e za 5 vekovi
Great_Macedonian ProMKD aj kazimi kako se resava "spor". Ako ti se vikas Stavre, jas ti vikam nesi Stavre i ne prifakam da se vikas Stavre i tocka. Ti so ke prajs?
vagabontin Edited by the Administrator
dejan Dali moze nekoj da go banira ovoj skros so IP?! MRS GOVEDO EDNO