Даут Реџепи - Лека бара пензија
Даут Реџепи - Лека бара пензија
трендафил Обвинетиот за воено злосторство во врска со киднапирањето и егзекуцијата на 12 македонци во време на Рамковната војна, вчера беше присутен на блокадите кај Порој на патот Тетово - Јажинце. Полицијата, иако беше присутна, не го уапси иако по него е распишана потерница. Извор [url="http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=55287"]A1 телевизија[/url]
lav
quote:
Originally posted by трендафил
Обвинетиот за воено злосторство во врска со киднапирањето и егзекуцијата на 12 македонци во време на Рамковната војна, вчера беше присутен на блокадите кај Порој на патот Тетово - Јажинце. Полицијата, иако беше присутна, не го уапси иако по него е распишана потерница. Извор [url="http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=55287"]A1 телевизија[/url]
Сомуњариве ...разбира се Форумски како да се онемени нешто....иииииилииииии имаат добиено птичји грип...та ете не се во можност и не пишуваат (по)веќе???!!!
NACIONALIST
quote:
Originally posted by трендафил
Обвинетиот за воено злосторство во врска со киднапирањето и егзекуцијата на 12 македонци во време на Рамковната војна, вчера беше присутен на блокадите кај Порој на патот Тетово - Јажинце. Полицијата, иако беше присутна, не го уапси иако по него е распишана потерница.
samo da imame sreka leka da ne pocni da apsi policajci.
Homer MakeDonski Leka ,nezgoden igrac Milenik na Fir0manskata garnitura so penzijata moze i orden za zaslugi da prikaci
ProMKD Da mu izgradime bista ili nesto taka na nekoj plostad? Stom covek se bori VO Makedonija, oni mislat toj se bori ZA Makedonija. Ete ti na nepismen covek mozokot kako mu raboti
wolf_pack Шо убава власт иаме, остават да има материјал и за К-15[:D] Ахмети за Вице-Премиер а Лека за градоначалник...нема веза која област...и нормално Љубе на судење...
lav Пензијааааааааааааааа Јас мислам дека е доволна една кратка 9 измеѓу 2 рогова (вака вечлеше еден Словенец учеејќи го Српскиот јазик)
ProMKD
quote:
Originally posted by lav
Пензијааааааааааааааа Јас мислам дека е доволна една кратка 9 измеѓу 2 рогова (вака вечлеше еден Словенец учеејќи го Српскиот јазик)
haha lav! [:)]
concrete
quote:
Originally posted by wolf_pack
Шо убава власт иаме, остават да има материјал и за К-15[:D] Ахмети за Вице-Премиер а Лека за градоначалник...нема веза која област...и нормално Љубе на судење...
A sto si mislese be wolf...pobednik na vojna e coekot....glaven,......... Petenovcite ( marionetskata vlada) sekogas vo sekoja sema igraat spored muzikata na pobednicite .t.e. gazdite......... ke se najde od vreme na vreme nekoj gemidzija...ama retko, epten retko, ednas vo vekot.:):):)!!!!
трендафил Ако командантот на Лека, Али Ахмети, дел од Македонците го прифаќаат како најмило, не гледам зошто им пречи Лека. Дали затоа што не е со нив (во ДУИ) или затоа што ги извршувал наредбите на „добриот“ Ахмети? Јас за себе признавам дека сум примитивен и не мислам да им простам на тие што убиваа и прогонуваа Македонци додека не се покајат за стореното. Или додека не дозволат да се вратат во своите села и тие Македонци што се бореа како бранители во војната, како што ние дозволуваме Али Ахмети да биде свечено пречекуван од Македонци на највисоки позиции. П.С.: Вест за пушачите. Цигарите на шверцерските пазари се поевтини сега отколку пред новите новогодишни даноци. За Бит Пазар, каде тоа е дело на ДУИ сум директен сведок. За Штип, каде веројатно тоа го прават државотворците, пишува [url="http://www.kanal77.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=1993&Itemid=2"]Канал 77.[/url]