СП во ракомет (жени)
СП во ракомет (жени)
јузер На турнирот во Словенија што заврши пред 10 дена, Македонската женска репрезентација ја победи Хрватска, а одигра нерешено со Словенија. Тоа се резултати што ветуваат добар пласман и поминување на фазата по групи и пласман во осмина финале на Светското Првенство во Русија. И претходниот турнир против Австрија, Швајцарија и Германија се покажавме добро, така да лично верувам дека ќе се пласираме добро, пак на 7 или 8 место како по обичај.[;)] [img]http://www.siol.net/Doc/Img/10051010511181111470-3-26-3-1.jpg[/img] Клара Боева во акција на мечот со Словенија.
Strelec Оставаме Франција да одлучува за нас... Треба да ја победат Украина за ние да се пласираме во вториот дел од шампионатот... btw, Франција и во понеделник ќе одлучува за нас кога ќе се носи одлука за добивање на кандидатски статус за во ЕУ! Значи, тотално сме во рацете на Французите!:)
јузер Во група сме со актуелниот шампион Франција, потоа Романија и Украина и со аутсајдерите Камерун и Аргентина. Треба да го освоиме барем 3-тото место што води во наредната фаза каде што ќе бидат формирани две нови 1/2-финални групи. Според селекторот Портној најважна е првата средба в понеденик со Франција. Но, ракометарките најавуваат максимална борба за победа на секој дуел.
јузер Оште малкоцка и ште да започне на МТВ 1.. 18.25 - СП ВО РАКОМЕТ (Ж):МАКЕДОНИЈА-ФРАНЦИЈА-ПРЕНОС
dada Sani Mnogu sum besna sto ne mozam da gledam[}:)] Mnogu, mnogu[:(!] Oh dajte bre nesto online, sakam i jas da gledam [:(]
dada Sani Ovde na ovaa strana moze da go vidite momentalniot rezultat http://www.eurosport.com/home/pages/v4/l0/s30/e10280/live_lng0_spo30_evt10280_mtc128685.shtml Pred samo nekolku minuti bese 7 : 12 za nasite i sega e 9 : 12. Sepak dobar pocetok, da prodolzat taka...
јузер 13-9 за нас на полувреме. Иначе најголема предност имавме од 5 гола. Во другите натпревари од нашата група победи остварија Романија и Украина против аутсајдерите Камерун и Аргентина. Значи овој натпревар ни е битен ако сакаме да го обезбедиме 3-то место во групата.
dada Sani
quote:
Originally posted by dada Sani
Juzer,od 5 do 18 dekemvri ocekuvam direkten prenos. Kako znaes snaogaj se, ne me tangira[:D][:D]
Juzer, sho biva???:)
јузер Чеј почна второ полувреме сега, 15-11 за нас.. Иначе оваа Мечевска слабо игра, само она ми штрчи некако.. и Бујанова мрзливо ми игра.. Другиве се добри, посебно Радуловиќ е екстра!!!
dada Sani Oh sakam da gledam, mora da e interesno. Rezultatot e 17:19 za nas
OooOo osekjam sega deka јузер nesho kje pishe za deneshnava uktamica
dada Sani Osekjam gubime so 3 razlika
јузер Џабе што Радуловиќ е најдобар стрелец на натпреварот со 10 голови кога ИЗГУБИВМЕ 25-22. Последните 10 минути толку бедно игравме, толку лесно ја прокоцкавме предноста, абе незнам што им се деси.... Едноставно немавме противигра на француската 3-2-1 зона. Бујанова убедливо најзаслужна за поразот! Продаде неколку топки во клучни моменти и генерално цела утакмица беше тапа.
OooOo Sho vi rekov deka kje pishe :)
јузер
quote:
Originally posted by OooOo
Sho vi rekov deka kje pishe :)
Пиши бриши, другпат не пишам, да не ги урочам ко денес. Цело време пловат и на крај бродолом.[}:)]
јузер 17-12 за Украина на полувреме. Ај сеа како вчера ние да тепаме на крај .. :)
profa aj ako ne Kamerun i Argentina ke gi tepame barem
dada Sani Jas vreeeeskaaaaam a vie kazete dali e od radost [:o)]
profa Nereseno zavrsi,taka?
јузер така, 29-29. Леб и Сол - Ајде сонце зајде си слушав додека гледав второ полувреме и .. се исплатеше. :)
profa Uzbudliv bese mechot be Juzer? Abe ovaa Indira igra uste ili se penzionira?
јузер Второ полувреме имаше сметњи со трасата и буквално ништо не можеше да се види. Затоа си слушав музика (ајде сонце зајде) и резултатот го пратев кога ќе дадеа гол. Иначе, реприза од вчера беше утакмицава, Македонија во улога на Франција, а Украина во улога на Македонија. И да, Инди веќе не игра ракомет, сега е возач на инди кар.
dada Sani Zapocna natprevarot Makedonija - Argentina. Prvata polovina od prvoto poluvreme 12 : 4[:(]
OooOo Vodime a?
profa 16:9,zavrsi prvio del ete sledete ovde(live score) http://www.ihf.info/CDA/russia_2005,13935,0,,en.html# EDIT: A ti dade ja zakluci li vratata glavna na kompanijava tvoja za da ne vlagaat stranki da mi te uznemiravat? (hi hi)
јузер
quote:
Originally posted by OooOo
Vodime a?
Vodime b.[:(][:D]
OooOo
quote:
Originally posted by јузер
quote:
Originally posted by OooOo
Vodime a?
Vodime b.[:(][:D]
Ne bidi tuzhen koga kje stigneme do 'Vodime v' partali kje letaat :)
јузер Богами партали и птичји грипови летаа по терен. :) 32-15 конечен и одличен резултат, бољи не можеше да биде. Браво за нашите!
dada Sani Bravo [:X] Abe peat uste nasite "Makedonsko devojce" otkako ke pobedat???
јузер
quote:
Abe peat uste nasite "Makedonsko devojce" otkako ke pobedat???
Си го чуваат гласот за во сабота кога е дуелот со Романија.[;)]
ozonce Camerun - Makedonija 24:44 Ima eden chuden fenomen (jas bi go narekol), a toa e prvoto poluvreme rastur pravime i toa mozat site da ni zavidat za takvata igra, a a idime u soblekuvalna sosema razlichna igra. Koja e prichinata? Zoshta taka igraeme? Toa denes se pokaza i so Kamerun, kade na pochetokot na vtoroto poluvreme ne znaevme kaj ni e glavata. Vo sekoj sluchaj, devojkite igraat so srce i dostoinstveno ne pretstavuvaat tamu. Shto ke postignat e uspeh!!!
a-pin-dim Nashata repezentacija napravi so svoj kamen poglava, mesto da gi pobedifme Francija i Ukraina i sega mirno da ni se nasmeje plasmono natamu sega ke go molime boga na pomos. Da ja pobedime Romania ili da izgubime ali pa Ukraina da izgubi od Francija ubedlivo za da odime ponatamu. Sepak netreba da gledam dali Francija ke ja pobedi Ukraina tuku treba so site sili da vlezime vo dujelot so Romania i da se plasirame so nash uspeh a ne da cekame drugi da ne vlecat. Posakuvam da stigneme vo finaleto... i da se padnime vo finaleto so Francija pa togas da im dokazeme na Francuzite deka privot naprevar se izvlekoja. Im posakuva sve najdobro na nashata Repezentacija sepak treba utre da se sozemat i da ne gi pravat istite greski kako so gi praveja do sega. Forca Makedonija.
Lidija
quote:
Originally posted by ozonce
Camerun - Makedonija 24:44 Ima eden chuden fenomen (jas bi go narekol), a toa e prvoto poluvreme rastur pravime i toa mozat site da ni zavidat za takvata igra, a a idime u soblekuvalna sosema razlichna igra. Koja e prichinata? Zoshta taka igraeme? Toa denes se pokaza i so Kamerun, kade na pochetokot na vtoroto poluvreme ne znaevme kaj ni e glavata. Vo sekoj sluchaj, devojkite igraat so srce i dostoinstveno ne pretstavuvaat tamu. Shto ke postignat e uspeh!!!
Od koga znam za nashiot rakomet, skoro sekogash bilo taka, nezavisno maski ili zenski. Jas mislam deka e tipichno za nashior rakomet da daj se na pochetok i posle da odi nadolu. Mozi e tipichno za Balkanot. Ovie ovde na sever imat najchseto isto tempo vo celiot natprevar.
dada Sani Eve denes kje igrame obratno, na pocetok slabo i jako kje finishirame:) Vo tek e natprevarot Romanija - Makedonija i rezultatot e 5 - 2. Presvrtnicata doprva se ochekuva:)
profa tesko dade tesko,ama aj i vecer ke navivame pak
Lidija E chim sega na pochetok gubat znachi ke bidni rabotata.:)))) Jas malku imam promasheno ova nekoj turnir e ili sho e?
profa ova e svetsko pvenstvo Lidus:)
Lidija Wow kakvo promashvanje od mene. :)))) Jas rekov nekoj turnir taka pred svetsko, evropsko. Ama do dusha si priznavam iako jas zensko ama ne sum mnogu po zenskiot rakomet, ili fudbal ili drugite tipoj na vakvi sportoj. Sega ke odam da chitnam malku za svetskoto togash. Fala profa!!
јузер Еве два моменти од првото полувреме со Романија. Портјанко како дава гол и Боева на крај како дава гол ама не и се важи.[:D] [url]http://www.mytempdir.com/311328[/url]
a-pin-dim Makedonija ne se plasira ponatamu i toa so svojte greski ... "So svoj kamene poglava".
dada Sani Redno bese ednas i nie da ne se plasirame, ta ne mozeme sekogas da sme najdobri[;)][:D] Pozdrav do nasata zenska rakometna reprezentacija[:X]
ozonce Vo sekoj sluchaj dobro se pokazaa devojkite. Sepak reprezentacijata ni e pretezno mlada, koja dava nadezi za vo idnina da bidime megu prvite, a vo 2008 posakauvam vo nashata mila i napatena Makedonija da go osvojat evropskoto zlato.
DJ_SHEMA fala za klipovite juzer
јузер
quote:
Originally posted by DJ_SHEMA
fala za klipovite juzer
Rekapitular snimiv koga zavrsi utakmicata so najisnteresnite momenti od natprevarot, ama 7 MB fati i mnogu mi se vide za upload. Taka da samo tie malite ostanaa.[:0][:)]
dada Sani Do kade se natprevarite na prvenstvoto?
јузер Конечни резултати: Група 1 1. Русија 2. Унгарија 3. Холандија 4. Јужна Кореа 5. Норвешка 6. Хрватска Група 2 1. Романија 2. Данска 3. Германија 4. Бразил 5. Украина 6. Франција ----------------------------- Полуфинални двојки ќе бидат: Романија-Унгарија, утре во 13.00 Русија-Данска, утре во 16.00 За 5-то место ќе се борат Германија и Холандија.
dada Sani Fala [:)]
јузер Рома нија мама мија е првиот финалист. Ја утепахше Аустро-Маџарска со 26-24. За полсаат ќе почне и второто полуфинале Русија-Данска.
dada Sani Moja prognoza Romanija - Rusija vo finale -> pobeda na Rusija (iako jas bi sakala Romanija da go osvoi prvoto mesto ama nema se' jas sto sakam:)) Koi se vasite prognozi?
јузер Русија-Данска 31-24 Како што ги гледав русинките, водеа едно време и 9 гола разлика, јас би типувал на нив во финале. А и домаќинки се плус тоа, еснафки.. чорбаџики што би се рекло.[:D]
dada Sani E ne e interesno taka juzer za istite da navivame[:)] Aj ti ostani si da si navivas za Rusija, a jas kje navivam za Romanija[;)]
јузер Россија е новија световен лампион. Россија - Ромманија 28-23 Сани, јас останаХ да навивам за Россија.[;)]
dada Sani
quote:
Originally posted by јузер Сани, јас останаХ да навивам за Россија.[;)]
Na zdorovie P.S. PopushtiH ti[:I]