Новогодишен Photoshop
Новогодишен Photoshop
Strelec Со помош на Adobe Photoshop, јас станав Дедо Мраз, Купер го направив Гари Јузер, а дада_САни ја направив Сибирска принцеза (со една и пол глава)... Е сега... Ми дојде идеја членовите од VMacedonia.forums да ги направиме јунаци од цртаните филмови... Дали некој има посебна желба да го маскирам? И има ли некој идеја за некој друг? На пример, што мислите Pana да го направам Пинокио? Lidija да ја направам Заспаната Убавица... Thief да го направам Пинк Пантер... dejan да го направам Калимеро... итн. итн. Други предлози? p.s. Овој топик е за сите отворен и можете и вие да си ги пробате вашите Photoshop можности!:) p.p.s. Горните предлози се сосема случајно одбрани и без никаква лоша намера! p.p.p.s. Доколку некој нарача преработка на својот лик (а сака тоа да му биде и аватар) МОРА да достави своја лична фотографија!
intel uste si tuka???
RaGeAnGeL jas sakam nesco vo stil na Lidija poso nejzinata slika eptem mi se svigat! raka na srce ili pod srce eptem super ja imas napreano Aco
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...raka na srce...
Probaj sega so blagi kruzhni dvizhenja!:)
VeGaS [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]
Mufla Ako se maskirame vo junaci onda ne e Novogodishen photoshop, tuku Vasilichen :o))))))) btw dobar izbor na junaci! :o)))
јузер Ајде поднесувајте пријави оти лампиони ќе ве направиме во спротивно.[:o)] [img]http://impressions-asie.chez-alice.fr/Vietnam/culture/images/03.lampion.jpg[/img]
dalila
quote:
Originally posted by јузер
Ајде поднесувајте пријави оти лампиони ќе ве направиме во спротивно.[:o)]
Znachi boja samo da birame[:D]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...raka na srce...
Probaj sega so blagi kruzhni dvizhenja!:)
ke te zeam so gla vnos zimi sFe
јузер Новогодишна Далила.. [IMG]http://storage.vmacedonia.net/files/12/dalila.gif[/IMG]
dalila
quote:
Originally posted by јузер
Новогодишна Далила.. [IMG]http://storage.vmacedonia.net/files/12/dalila.gif[/IMG]
mi go obesi lapionot?[:D]...ni za boja ne me prasha, sram da ti e[:p]
јузер еми портокаљева ти е омилена боја, затоа не те прашав. :)
dalila
quote:
Originally posted by јузер
еми портокаљева ти е омилена боја, затоа не те прашав. :)
E ako de, od kultura da me prashashe[:p][:D] Aj sega edno lampionche i za dade[;)]
darkjesus јас му давам одврзани раце на Strelec да ми стави новогодишен аватар по негов избор.
riba Aj mene da me naprais Miney mouse [:D] [img]http://toontoy.com/Disney%20Jumbo%20Miney%20Mouse.jpg[/img]
SpaceLily Aco do kaj si ti so to sho ti rekov a vapre?
slasa
quote:
Originally posted by SpaceLily
Aco do kaj si ti so to sho ti rekov a vapre?
sto posaka od aco dusicke aj sepnimi [:)][:)]
dada Sani
quote:
Originally posted by јузер
Новогодишна Далила.. [IMG]http://storage.vmacedonia.net/files/12/dalila.gif[/IMG]
Novogodishna DalElka[:D]
bliznak
quote:
Originally posted by darkjesus
јас му давам одврзани раце на Strelec да ми стави новогодишен аватар по негов избор.
i jas isto[:I][:D][:p][8D] ACO[}:)]! Da ne otvorame chekalni so brachedov.[:D]