Играчки за бебиња
Играчки за бебиња
јузер Едни блиски роднини имаат 6 месечно бебе и многу ми остави впечаток една играчка, се прицврстува горе на врата и бебето се става во нешто како љуљашка. И многу беше интересно, уживаше да рипка. Како што скока се врти на сите страни. Друго, во специјалнo опремен простор ограден со мрежичка кај што седи (јас се зафркавав, кај што му е канцеларијата[:D]) имаше од страните држачи како во автобус. И се фаќаше на нив, а со тоа ќе застане на нозе. Ќе се подржи малку и оп ќе падне. Овие две "играчки" ми оставија впечаток затоа што многу уживаше со нив, а исто така се корисни зашто го припремаат да застане и на нозе.
јузер Е плукнат ист таков џоли џампер каков што е на сликата има малиов.[8)] Денеска идам таму и во канцеларијата заседнат со миљон играчки околу него и одеднаш почна мобилниот да ми ѕвони. Виде дека светка и дека свири музика, одма вниманието му го одзема и со рачињата сакаше да го фати. Ај најпосле ме убеди и му го дадов. Како голем човек, една фацка заинтересирана кога направи одма почна да чепка и стиска по копчињата.[:D] И после нормално треба да се провери каков вкус има во уста, ама за среќа на време му го земав.[:D]
V irginia
quote:
Originally posted by јузер Денеска идам таму и во канцеларијата заседнат со миљон играчки околу него и одеднаш почна мобилниот да ми ѕвони. Виде дека светка и дека свири музика, одма вниманието му го одзема и со рачињата сакаше да го фати. Ај најпосле ме убеди и му го дадов. Како голем човек, една фацка заинтересирана кога направи одма почна да чепка и стиска по копчињата.[:D] И после нормално треба да се провери каков вкус има во уста, ама за среќа на време му го земав.[:D]
[:D][:D]
OooOo Jolly Jumper ... ima povekje modeli... [img]http://img229.imageshack.us/img229/6237/b017pf.jpg[/img]
V irginia јузер ...[:D][:D] sladok si - koga ti pisuvas za igracki [:D][:I]