ДПМНЕ vs. Народна
ДПМНЕ vs. Народна
Strelec Портпаролот на ВМРО-Народна тврди дека Груевски ја оштетил државата за 8 милиони евра во случајот со Национална платежна картичка. За тоа имало и пријава во МВР која се користи против ВМРО-ДПМНЕ кога ќе и затреба на власта, обвинуваат од партијата на Љубчо Георгиевски. „Затоа, јавно ги повикуваме МВР и надлежните органи да ја активираат кривичната пријава против Никола Груевски за која сите политички кругови знаат дека постои.“ ВМРО-ДПМНЕ без коментар. „Не се коментираат глупости, бидејќи се несериозни“, рече Александар Бичиклиски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа беше вчера, а денес се јави и Груевски: „Тие се почувствуваа погодени од нашиот предлог за укинување на можноста за едногодишната казна затвор да се замени со парична казна и тоа е реакција на тоа, инаку нема ништо вистинито во тоа“, изјави Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.
Satanico Pandemonium Cekaj, kolku sto se sekavam (kako vcera da bese) Ljupco Georgievski prv ja upotrebi nacionalnata platezna karticka, toj bese prviot koj ja izvadi. Ako delavera imalo toj ja znael, pogotovo ako prijava vo MVR imalo. Zosto nikoj dodeka e na vlast ne reagira na korupcija dodeka cim se trgnat od vlast zboruvaat kako site okolu niv korumpirani bile? Sto mu trebase 5 godini da molci za problemov i sega da go vadi? Edno e sigurno, ako ovoj narod pak izglasa lugje koj vo minatoto bile na vlast, togas podruga vlast i nezasluzuva.
profa Znae Narodna deka nemoze so DPMNE i sea udri po grb do kaj sto e dozvoleno,drugi viduvanja ne gledam.
intel Кој вс. кого ????? Хаос. Вечерва слушам изјави од нашите мили политичари, -Бранко-не знам кој е тој што ја монтираше приказната или аферата “ТАЈНИ СМЕТКИ“ -Љубчо-Екслузивно за канал 5 - изјавувам дека Јас(љубчо), Верушевски и Бучковски ја монтиравме аферата “ТАЈНИ СМЕТКИ“ -Бучковски-можна е колаиција со Груевски после изборите во зависност од тоа колку пратеници ќе освои ДПМНЕ [:0][:0][:0][:0]
beaver hunter i sega, koj so kogo se onadue ili koj na kogo go onadue??