Чудесен свет - Swaziland
Чудесен свет - Swaziland
јузер [url="http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/wz.html"]CIA - The World Factbook -- Swaziland[/url] По што е познат Свазиленд: 1. Најголема рата на ХИВ инфицирани во светот 2. Популација од 1,173,900 од кои 220,000 се ХИВ позитивни
mArInCe ova ne sum go znaela [;)]
sisi [:D][:D][:D]Abe dokazano e deka si otkacen.[:D][:D][:D]Se iznasmeav,nalet.[:D][:D][:D] Stvarno e cudesen svet,toj Svazilend.,xaxaxaxaxaaaaaa...[:D][:D][:D]
јузер Нели е чудесен :) и јас се изначудив кога за првпат го открив ова чудо од свет наречен Свазиленд. :)
dada Sani Jas se iznachudiv koga vidov sisi kolku mnogu se smee[:D]
deni nishto ne e smeshno
dada Sani
quote:
Originally posted by deni
nishto ne e smeshno
Zatoa i jas se zachudiv
јузер
quote:
Originally posted by deni
nishto ne e smeshno
Sem ova: Area - comparative: slightly smaller than New Jersey [:)]
dada Sani [:D][:D][:D]