Пиле шарено - ДА или НЕ
Пиле шарено - ДА или НЕ
Jakov За оние кои киснат на Историја и Политика сугурно го знаат, оние другите веројатно го виделе на сеир на кратко. Македон има 576 постови а уште нема титле. На Историја си има еден локален прекар, па еве ако сакате заеднички да провериме дали би му бил добар тој наслов и за официјално титле. Нема смисла 500 поста уште е Бруцош. Значи дали сте за “Пиле шарено“ да биде новото титле на Македон?
Jakov Јас гласав ЗА. Ми се допаѓа, баш е шик.
RaGeAnGeL zos da ne ...vaper aj klaj mu go na coekot
Jakov Абе не ургирај, нека си гласаат лугево прво. Ке речат после местена била работава.
toni_a Jakov,daj malku background za ova...istorisko razvitie za "lokalniot prekar"? [:D][:D]
Jakov Шо е битна изторија дали ви се допаѓа или не? кратко и јасно. Ајде утре сабајле кога ќе дојде на посао да го изненеадиме....
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Jakov
Абе не ургирај, нека си гласаат лугево прво. Ке речат после местена била работава.
eto sea jas kriva so rekov ne znam,....ubav mu e zos da ne mu go klajt ...ak ne mu odgovarat...neka patit![:D]
SpaceLily Sho znam...pile shareno...dajte nesho po homo:)))
toni_a rosa fly ??? [:D]
SpaceLily
quote:
Originally posted by toni_a
rosa fly ??? [:D]
[:D][:D]Rosana vekje ahahahahahaha
toni_a rosa kako pink rosa kako doverlivo,skrishno rosa kako proza [:D] rosa kako roza ... fly kako blow-fly fly kako clever fly kako to-fly fly kako pile ... ednostavno : "rosa fly" [:D][:D][:D]
intel Jas sum za "peerLuzi"
dada Sani Makedonsko devojche
dalila
quote:
Originally posted by dada Sani
Makedonsko devojche
Dobar predlog[:D]
Jakov imajte na im deka e ova izborna godina i deka spored nekolku anketi partijata na makedon vodi. da ne bide deka ne ve preduprediv. neznam jas..... peer, fly, rose....toa ja ne rekov, molam.... :)
tomislav1978 Ruzhica
zlotty_co_380 pisete mu : MRKUS
Jakov Abe treba da glasate za predlogot a ne da mu naogate nov. Covekot tamu e veke poznat kako pile sareno, a i na blgarski forumi e pod takvo imence....leleeeee I so go stajvte covekot na seir, ova bese za ozbilno muabet.
јузер Титле шарено, мој последен компромисен предлог
dejan
quote:
Originally posted by dada Sani
Makedonsko devojche
HAHA[:D]
јузер Бирајте, или "Титле шарено" или "Поранешно Југословенско Пиле Шарено"!