Sto e so Bit Pazar?!
Sto e so Bit Pazar?!
dejan Убиство во центарот на Скопје Едно лице е убиено во оружен инцидент што синоќа се случил во центарот на Скопје, соопшти денеска полицијата. Во нападот што околу 19,30 часот на паркингот пред Стоковната куќа “Илинден“ на Бит Пазар го извршиле четири вооружени лица, убиен е Асани Агим (26) од скопското село Арачиново. Тој со тешки прострелни рани бил пренесен во болница каде изутрината починал. Со телесни повреди здобиени во истиот напад хоспитализирано е уште едно лице, во полициското соопштение идентификувано со иницијали С.М (23). При нападот пред Стоковната куќа “Илинден“ оштетени биле осум патнички возила, а материјалната штета се уште не е проценета. Полицијата ги расветлува мотивите за убиството и трага по напаѓачите, од кои, како што соопшти, дел и се познати. Vekje ftor pat citam za nekoj ubistvo/pukanje vo Bit Pazar!
toni_a albanski podgotovki za izbori,takanarechena "prirodna selekcija" [:)]
ProMKD Deko brat od sekogas siptarive se pukale po bit pazar toa nema da se smeni. No nas ne treba da ni smeta, sami se tepaat.
јузер Колку за информација, убиениот беше осомничен за убиство на тројцата полицајци на влезот од Арачиново 2000-та година, ама го ослободија поради недоволно докази.
wolf_pack Не е тоа предизборни подготовки Тони, имало нешто екстра у змиското гнездо. Ина крајот испадна не треба никакви докази за 'обвинениот'.
toni_a
quote:
Originally posted by toni_a
albanski podgotovki za izbori,takanarechena "prirodna selekcija" [:)]
da popravam togash [:D]