Верушевски: Ќе ме убијат!
Верушевски: Ќе ме убијат!
OooOo НОВО ОБВИНУВАЊЕ НА РАЗУЗНАВАЧОТ Верушевски: Ќе ме убијат! Разузнавачот Зоран Верушевски вчера повторно изјави дека полицијата води хајка против него и дека тој и неговиот син биле цел за физичка ликвидација. - Имам документи од полициски извори со кои може да се докаже дека одредеени структури ми подготвуваат атентат - вели советникот во Агенцијата за разузнавање. Тој најави дека в понеделник ќе бара средба со јавниот обвинител Александар Прчевски: - Документите ќе ги доставам до обвинителот Прчевски и се надевам дека тој сериозно ќе ги сфати и ќе преземе мерки за да допре до структурите во МВР што работат против мене. Од обвинителот ќе барам и одговор до каде е случајот со вториот обид за ликвидација на мојот син во Дебар - рече Верушевски. Ова не е прв пат тој да тврди дека кривичните пријави што полицијата ги поднесува против неговиот син се всушност "само полициска хајка против него". - Апсолутно тврдам дека станува збор за една груба и противзаконска концепција на министерот за внатрешни работи Љубомир Михајловски-Џанго за апсење на мојот син. Тоа го потврдуваат и списите во предметот - изјави неодамна Верушевски, коментирајќи го последното апсење на својот син Александар. Адвокатот на младиот Верушевски, Ангеле Илиевски, смета дека апсењето на Александар се користи за притисок врз татко му во врска со случајот "Тајни банкарски сметки". Според него, Александар е на удар секогаш кога во јавноста ќе се отвори голема политичка афера. - Не може да се удри по таткото, па се удира врз синот. На овој начин врз таткото се врши притисок за да се активира или пасивизира - вели тој. Во МВР демантираат дека некој водел хајка против Зоран Верушевски и сметаат дека тој е револтиран поради кривичните пријави против неговиот син.
tomislav1978 Како може вакво гомно да има голема функсија, ја ова не разбирам
NACIONALIST tuf tuf tuf tuf verusevski sega go prestavuva negoviot umno bolen sin kako macenik, pa saka samo da go svrti vnimanieto od javnosta vo nego, pa nitu nekoj saka da go ubie nitu ima zosto da go ubie, namesto verusevski da se sluzi so vakvi k*rvinski raboti, podobro ke bidi bolesnikot da si go odnesi vo DEMIR HISAR, ili ako mu e poblisku BARDOVCI, a ne da se plasi deka nekoj ke go ubie.
ProMKD Ako saka nekoj da go ubie, zosto javnosta da go brani verusevski? Zarem napravil nesto dobro za narodot pa da narodot da go brani? Ili pak vladata? Toj ocigledno ne si ja vrsi funkcijata i samo pravi gluposti i dava izjavi. OSTAVKA treba da dade. Trebase odamna da dade. Toj nemoze svoeto semejstvo da go kontrolira, kamo li drzavna funkcija da vrsi.
toni_a zoran verushevski<->zoran vranishkovski bardovci versus idrizovo macenik? ...sega Enigma koga ke vi dojde!! [:D][:D][:D]
SirAndReW Nisto cudno.. negoviot sin zimase reket od sekade!
lav Пробајте да ги разграничите проблемите кои се јавуваат во ова семејство...како на пример: 1.Таткото е државен службеник ...и кој во блиското минато тој го повредил законот ...со присвојување на 2 државни стана истовремено и давање на неточни податоци за состојбите околу нив....се сеќавате нели? 2.Синот.....разгалено комунистичко дете и кое сите овластувања од таткому си ги присвоил за себе како тој да е државен службеник (мислам на оружјето и автомобилите службени и кои мислам дека беа доста оштетени) а за тоа реакциите од судската но прогонителската власт беа МЛАКИ и селективни ...што сторило (најверојатно) впечаток дека ова е алајбегова слама а не и правно организирана држава. И кога таа почна да работи според законот...еве ти го таткото...кој сеуште мисли дека статусот државен чиновник е недопирлив и вечен како некојпат во минатото....та гледајќи дека е растргнат помеѓу оданоста на семеството и државата за која работи..единстве излез е да го кристи старото парвило : НАПАДОТ е најдобра ОДБРАНА...билокаква нели и неиздржана. пс Овојпат и Јас во поттполност ќе се сложам со јавно искажаната констатација на другарот Б(а)учко дека соосема го разбира другарот-му Верушевски , кога не може да си ги среди семејните проблеми...нели со разгоропадениот-му син , кој е и обвинет за убиство како малолетник...со што вината целосно ја превзема старателот? И дали досега ја превзема(л)?. Секако споуред ЗАКОНОТ кој треба и МОРА да бие ИСТ за СИТЕ...нели?
NACIONALIST deneska se sretna so precot prceski, ama dvajcata kako k.urvicinja begaa od novinarite, zosto? samo tie si znaaat, mozebi od sto mu e mnogu cista rabotata