Никола Груевски
Никола Груевски
zlotty_co_380 Народе, народе македонски доста беа, доста беа, делби поделби Народе христијански доста беа, доста беа лажни пророци. реф: Никола, Никола, мајка го роди народ да води кон светла иднина. Никола Груевски Господ го прати, верба да врати во Македонија Вардарци, Пиринци и Егејци една земја, едно име, Македонци Дојде време, дојде часот да се свестиме кого ќе избереме, да не згрешиме. Дојде време, дојде часот, да се решиме кого ќе избереме да не згрешиме. http://www.vest.com.mk/default.asp?id=110672&idg=6&idb=1669&rubrika=Makedonija nemam zborovi!?!?!?!?! spsitelot dosol, Boze te molam prosti im na tie gresni ceda. Amin
intel Може е темава за на поезија, ама во случајов е баш погодена за тука. колку да видат овие “антикомунистиве“ како Лав, Националист, Марко полог и други како некому му е идол Тито. Дури и начинот на владеење на Дпмне од 98-2002 беше Сталинистички така да не ме чуди оваа пуста желба за апсолутна власт и опевање од народот. Живели ДРУГОВИ !! П.С. Трендафил не го спомнав со овие погоре зошто на времето си бил член на КПЈ но ја фрлил книшката кога не му дале да биде кмет, па сега со дрвја и камења фрла по сопартијците-бивши.
NACIONALIST zosto narodot ne opeva, obicni luge, ili predavnici od sortata na crvenkovski i buckovski, tuku kaj narodot se opeani samo borcite, patriotite, kako sto e gruevski
Goran-Skopje Pa neli imashe pesna veke ednash za nego??!! "Nikola, Nikolaa nesto chudno mi se sluchuva, sto e toa znae majka mi, i mama ( Bubo ) me poduchuva...na-na na, na-na na...." Eh, Koljo beeeee...do koe deredze [:p] Goran-Skopje
tomislav1978 uste i dzaferi fali i ke bide tamam[:)]
NACIONALIST NIKOLA GRUEVSKI, SPASITELOT NA MAKEDONIJA, I IDEN PREMIER
VeGaS
quote:
Originally posted by NACIONALIST
NIKOLA GRUEVSKI, SPASITELOT NA MAKEDONIJA, I IDEN PREMIER
Muzichka zelba da ne sakash so ova?! [8D] Kazi ti samo, te pushtam kaj Strelec na radioto, ti ja pushti SDSM himnata! [:D]
NACIONALIST
quote:
Originally posted by VeGaS Muzichka zelba da ne sakash so ova?! [8D] Kazi ti samo, te pushtam kaj Strelec na radioto, ti ja pushti SDSM himnata! [:D]
posle septemvri! zaedno so tvojot strelec ke si e peete pesnata: ZASTO SI ME MAJKO RODILA
VeGaS HaHaHAhaHAh Abe vie taa pesna si ja peete ushte od koa ste si rodeni. [;)] Nego, da ne sakash oblog deka kje izgubite na izborite, a? [:p]
wolf_pack Ебете се сите партијци. Без пари се убиват такви ко вас.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by VeGaS
HaHaHAhaHAh Abe vie taa pesna si ja peete ushte od koa ste si rodeni. [;)] Nego, da ne sakash oblog deka kje izgubite na izborite, a? [:p]
bratu! ne kladise oti ke ti zezi dupceto, posle nema ama vaka, ama taka, netise poznati rabotive, za buckovski sega ne bi glasala majkamu sto go rodila, a pak kamoli narodot, narodot trpi za leb,a bucko duri cetiri sovetnici go sovetuvaat, za mizionski sumi pari, a narodot se bori za gola egzistencija. KE VIIIDDDIIITEEEE!!!!!!!!!
wolf_pack ти бре шо најде да укажуваш на некој со партиска книшка? украдени пари на убаво му доваѓа на некого ебаго, ама затоа потешко ќе се стапува во сопствената земја, т.е. тие не го знаат тоа само[;)] Б(учк)о е гомно расипано што требаше да го утепат уште во Струга[:D] Ејгиди кај се видело полицијата по својот народ та тепа, ама се деси у струга на пример.
lav
quote:
Originally posted by intel
Може е темава за на поезија, ама во случајов е баш погодена за тука. колку да видат овие “антикомунистиве“ како Лав, Националист, Марко полог и други како некому му е идол Тито. Дури и начинот на владеење на Дпмне од 98-2002 беше Сталинистички така да не ме чуди оваа пуста желба за апсолутна власт и опевање од народот. Живели ДРУГОВИ !! П.С. Трендафил не го спомнав со овие погоре зошто на времето си бил член на КПЈ но ја фрлил книшката кога не му дале да биде кмет, па сега со дрвја и камења фрла по сопартијците-бивши.
Само затоа што сум споменат ...ќе ти одговорам (тебе и на сличните на тебе) КРАТКО....за да можеш да ме (конечно нели и) разбереш: Не сум член ...ниту поддржувач до бесвест на никаков „лидер„ или лидерка и секако партијата која ја предводат...та затоа не реагирам на „музика„ ниту на химни...особено не на партиски како оваа која си ја споменал горе , а и тие кои не си ги споменал а постојат и се пеат , разбира се во затворени кругови-седенки во некој далеку од јавноста сместен хотел или пак соодветен објект. Мислам за Киро и неговиот шура и нивната партија сдсм...чии кленови беа и сеуште се (тоа е нивно право...нели)
NACIONALIST NIKOLCE doagaj, narod makedonski te ceka da gi spasis od ovaa SRBOKOMUNJARSKOSIPTARSKA vlada
bliznak se chuvstvuvam navreden od gorenavedeniov post. Sepak, ne sum iznenaden... toa go mojte samo vie.. obichnite luzeri :)
NACIONALIST ako si navreden, koj te ..., i nie sne uvredeni ama nikoj ne ne prasuva, taka ako sakas citaj ovde sto se pisuva, a ako ne ke si ostanes luzer nema nisto da naucis
SpaceLily Nikola Gruevski e zakon!
achtung_panzer Sitna partiska peshadijo, za na ledina ste samo da ve pokosi chovek so sharac...
NACIONALIST
quote:
Originally posted by achtung_panzer
Sitna partiska peshadijo, za na ledina ste samo da ve pokosi chovek so sharac...
hi hi hi hi od kade si ti be SARAC
achtung_panzer
quote:
Originally posted by NACIONALIST
hi hi hi hi od kade si ti be SARAC
Svirkajte si na frulite ushte malce, dodeka ne doshol DJ Hans...
intel Strelec , ja nauci pesnava na pamet :)))))))
Strelec Што си чуден!? Па јас учествував во креирање на истата, човече!
intel ZnaeF, Aj pisi edna za Ljubce, plakam kesh...plz
Strelec Љубче Бугарчетов? Не фала... Немам инспирација за него...:) Најди некој бугарски поет да напише за него песна!:)))
wolf_pack На Љупчето да му се плукнам по брадата!
nukleus
quote:
Originally posted by wolf_pack
На Љупчето да му се плукнам по брадата!
Mislish na LuBceto.[;)]
nukleus Smiri gi strastite bliznaku i zamisli shto bi se slucilo dokolku site tie se svrtat kon tebe i tvojata majka.
bliznak gi smiriv.
nukleus Pametno.:)
intel Sledniot sto kje napise nesto loso za Ljubce odma odi na BAN. Berete pamet!!!
Strelec Insistiram istoto da vazhi i za Nikola Gruevski!!!
intel Ne e Gruevski tuku Gvuevski, pardon:)))
Strelec Епа не е ни Љубчо, туку Љубче Бугарчев!
tomislav1978 Da zivee Bucko
Strelec Ushte nekoj mesec i kje pochnesh da vikash "Da zivee Baucko opozicionerot"!:)
tomislav1978 So vakva opozicija ima da vladeeme use 101 godina
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978
So vakva opozicija ima da vladeeme use 101 godina
sto ke vladees ti be ropak eden, da ti se cevlite ponovi ne ke znaes doma da si pojdis
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST sto ke vladees ti be ropak eden, da ti se cevlite ponovi ne ke znaes doma da si pojdis
Kako sto? Pa ke vladeeme so evtini prostitutki ko tebe...
toni_a
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST sto ke vladees ti be ropak eden, da ti se cevlite ponovi ne ke znaes doma da si pojdis
Kako sto? Pa ke vladeeme so evtini prostitutki ko tebe...
alal da vi e na dvajcata! nema sto,originalni ste [:D]