Bandata na wolf_pack se pobuni
Bandata na wolf_pack se pobuni
OooOo Масовна тепачка меѓу Македонци и Роми во Кочани Масовната тепачка настанала помеѓу две групи, Македонци и Роми со православна вероисповед. На првите не им се допаѓал фактот што во последните години од осветените води на Кочанска Река речиси секогаш светиот крст завршувал во рацете на бројните кандидати од ромска популација. „Голема гужва имаше, немаше шипки, полицаецот пука за да ја растера и да ја смири гужвата. Тоа е срамота за крстот“, рече очевидец. Фаќањето на крстот е случајност и среќа, велат кочанчани, кои не го исклучуваат и мотивот материјална добивка. „Тие повеќе излегуваат, Ромите, заради пари. Еве им се дава телевизор, ДВД“, вели жител на Кочани. По укажаната медицинска помош, дел од четворицата повредени Македонци заминале дома. Масовната тепачка ја спречил обичен граѓанин, а не полицаец, велат од кочанската полиција, од каде најавуваат пријава против човекот кој испукал еден куршум во воздух со цел да ги растера двете групи што се тепале со железни шипки. Во црквата жалат за овој инцидент и велат дека пред Бога сите се исти. Prevzemeno od [url="http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=57220"]tuka![/url]
VeGaS Pa kako moze sve vo racete na wolf grupata da zavrshuva krstot! Arno im napravile ovie nashite!
OooOo AHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]
RaGeAnGeL koj se nasite?
toni_a ova e za plachenje,ne za smeenje [:D][:D][:D][:D]
OooOo
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
koj se nasite?
tie u tepachkata sho uchestuvaa!
dada Sani Se gleda deka Wolf ozbilno si ja fatil rabotata ovaa godina[:D][:D][:D]
Strelec Mario vleze vo forma otkako si zamina Tiff!:))) Se preporodi chovekot!:) Koj ne mu go donese pak Tiff za admin ovde, eve Zoran da ne se vikam!:)
RaGeAnGeL e to e ko ke frljas krstoj kaj so nemat ezero
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
e to e ko ke frljas krstoj kaj so nemat ezero
E pa vo reka so podmornici ne mozhe[:D]
wolf_pack А бе сеа, циганите ме знаат таму, сите до еден. Попуст имаф и на мајците и на тренерките, додека сите други скапаа се одејќи по Турција да заштедат некоја пара[:D] Питај кој сакаш (И вашите и нашите[?]), до сеа градоначалник ќе беф[:p]
dada Sani
quote:
Originally posted by wolf_pack Питај кој сакаш (И вашите и нашите[?]), до сеа градоначалник ќе беф[:p]
Ova 102 koma kolku %???[:D]
RaGeAnGeL trenerkite ADIBAS dan beja?
wolf_pack Точно, adibas имаше, а се сеќаваш ли на rebok (со едно 'e')[:D]
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
trenerkite ADIBAS dan beja?
Rima bile[:D]
RaGeAnGeL ne znam jas iskljucivo shangajki noseF
VeGaS
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ne znam jas iskljucivo shangajki noseF
HuahauHAuahuAHa [:D]
RaGeAnGeL imaf i majci frut of da lum
wolf_pack
quote:
Originally posted by Strelec
Mario vleze vo forma otkako si zamina Tiff!:))) Se preporodi chovekot!:)
quote:
Originally posted by VeGaS
Glupcho sum, neznam [8)]
Препoроди се како не[:D] Таман работа, не треба веќе да се фолира пред Тифчо[:D]
RaGeAnGeL demek se folirashe a??zato pojke od pola vreme na ban bese:))))))))))))od sho mnogu se pazese
wolf_pack Ееее Иванке, треба оригиналност[:D] од шо се пазеше бе Марио?
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by wolf_pack
А бе сеа, циганите ме знаат таму, сите до еден. Попуст имаф и на мајците и на тренерките, додека сите други скапаа се одејќи по Турција да заштедат некоја пара[:D] Питај кој сакаш (И вашите и нашите[?]), до сеа градоначалник ќе беф[:p]
nekoj spomna si imal golema familija vo Kosice, i ti davale ogroman support. Kako ke gi objasnis vrskite megu ovie dve familii sto gi imas, i tamu i tamu :))