И жените се луѓе....
И жените се луѓе....
antigona Мажите се големи борци против машкиот шовинизам.Застапници се на женските интереси и се борат за рамноправност на двата пола.Односот спрема жените го покажуваат во своите домови,кон своите жени. Кратка исповест од еден маж :Не би сакал да помислите дека се фалам,ама ќе наведам неколку примери од мојот брак.Нормално,ни кај мене не е се идеално.Како и во секој брак меѓу мене и мојата жена има несогласувања, сепак успеваме се да регулираме договорно. Неколку примери од мојот брак -Ако жена ми е болна,можам да се избањам сам. -Ако ги заврши сите работи,може да плете колку сака. -Ако сум го прочитал весникот,утредента може да го чита и она,под услов да не коментира што прочитала. -Ако не сум дома може да го уклучи телевизорот и радиото кога ќе почне евтината струја. -Ако ноќе приметам дека сум откриен,се покривам сам,а за тој пропуст со неа разговарам во пригодно време.
antigona -Ако на панталоните приметам дупли раб,не преминувам одма на физичка пресметка,туку мирно покушавам да ја утврдам причината.Дали е тоа знак дека не е нормална?Сила применувам само ако се изнервирам или се уверам дека тоа го направила намерно. -Ако детето се разболи,сама одбира кој да го тепам-неа или него. -Ако се договориме како луѓе,кај мене може се. -Може да купи се што ќе одлучам јас. -Може случајно да и прегори сијалицата. -Може да ја уклучува ринглата и кога вари кафе. -Може да се бања и кога сум изнервиран. -Може да се јавува на телефон ако јас не сум дома. -Може да се шминка,под услов да не купува шминки. -Може да ги покани своите роднините,но да зборуваат тивко и да постојат озбилни причини за нивното доаѓање.
antigona -Може да пегла и брише прозорци кога она сака,под услов секогаш да биде се чисто и испеглано. -Се трудам на внимание да вратам со внимание.Кога ќе заслужи да ја наградам и да го истакнам она што е за истакнување.Никогаш не заборавам дека тоа е моја жена и дека сме рамноправни во се. -На нашето петто дете и она можеше да предложи име,кое за малку не го дадовме на посвојување. -Кога е празник,секогаш седи со нас на маса. -Секои три месеци може да купи нова метла. -Доколку некој пронајде правосмукалка со пригушувач,ќе и ја набавам.Вака сме мирни кога прашината ја собира со раце. -Еднаш рече нешто што не ми беше многу глупо,што за малку и ми се допадна,ми беше дури и симпатично,што и ставив до знаење. -Да може да прима социјална помош,ја пријавив како домашна помошничка. -И средив попладне да може да чува и други деца.
antigona -Често се случува да влезам во кујна,да ручам,не инсистирам ручекот да ми се сервира секогаш во постела. -Два пати до сега галантно и го отстапив крајот од лебот. -Од Нова Година ја ослободив од обврската да ми ги враќа металните парички. -Многу обврски превземав на мој грб:патување во странство,одење на годишен одмор,излегувања во кафеани,кина,театри.... -Се грижам за нејзиното достоинство.Се трудам никогаш да не ја повредам нејзината личност. -Само кога седам,таа стои,кога ќе легнам таа може да седне и да продолжи со работата. -Никогаш не ја бркам на улица,само на терасата. -Кога ќе мавнам некој тањир на неа водам сметка да не е од некој убав сервис и за нејзино добро воведов пластични и метални тањири. -За да го сочувам нејзиниот углед,никогаш не ја тепам пред децата и гостите. -Заради тоа што стварно нема потреба да си ги мијам нозете секој ден и нејзините обврски се намалени на два пати неделно. -Секако дека ова не е се.Никогаш не сум задоволен од постигнатото.Никогаш нема да биде доволно рамноправно.
zlotty_co_380 More dami bese mene maz, do sega co Bardowci ke bese staven, Ja bate takvite ko tebe sopruzi ne gi vrtam, ja bate takvite sopruzi ko tebe sto mi se mesaat u kunja 1 % ne gi ebam, ja bate takvite sopruzi kako tebe ne gi ni poglednuvam, ja bate MA KAKO NE TI E STRAM DA KAZES I ZENITE SE LUJGE, sto se tie zivotni?!!?!?!??! ti pjerdoliiiiiis k*rwa, ne e dobro taka da zboris za tie sto se grizat za tebe btw ako mi bese men maz ako videv dela si otkrien vo spijenjeto uste tolku ke te otkriev, celo kebe za mene ke si go zemev, ela e NA STO KE TI GO DADAM VECER DA SE STOPIS kebeto
antigona Познава ли некој од вас ваква рамноправност? Наведете некој пример како мажите се „борат„против машкиот шовинизам.
RaGeAnGeL ah aco aco so napraj be aco aco
Strelec
quote:
Originally posted by antigona
И жените се луѓе....
Vakvi naslovi se samo za na seir!:) Ama aj, neka ostane ovde!:)
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by antigona
Познава ли некој од вас ваква рамноправност? Наведете некој пример како мажите се „борат„против машкиот шовинизам.
mama cel zivot mi vikase:"ivano kerko ,nekoj zeni plachet za kjotek." sea kontam deka EPTEM vo pravo bila
wolf_pack
quote:
Originally posted by antigona
Познава ли некој од вас ваква рамноправност? Наведете некој пример како мажите се „борат„против машкиот шовинизам.
Да, секако. Кога жената не дума, воздухот е чист за да може мажот да го диши на раат:)) Штом отвори уста, онда едино решение е по муцката. Вие што друго предлагате?
dalila
quote:
Originally posted by wolf_pack
Штом отвори уста, онда едино решение е по муцката. Вие што друго предлагате?
i po drugite delovi od teloto...sharaj, malku, sharaj Aleksandre[:p]
zlotty_co_380 a be sega bidete popreczizni po koja mucka ? :))
wolf_pack Zloti be a man and know ur role[:D] dalila, mi tekna, so stapo samo da ja sosharam:))) da vide shto se "Sweet Emotions"[:p]
antigona
quote:
Originally posted by Strelec И жените се луѓе.... Vakvi naslovi se samo za na seir!:) Ama aj, neka ostane ovde!:)
Се мислев каде да го ставам.Ова е пародија на твојот топик,а твојот не е на сеир,па затоа тука го ставив. Премести го ако мислиш дека треба. П.С.Но,ништо не кажа во врска со темата.[:0]
antigona
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
a be sega bidete popreczizni po koja mucka ? :))
Можеби тебе ќе ти дадат право на избор,па ти сама одбери по која муцка сакаш да добиеш.
antigona @Стрелец- Што мислиш ти дека вакви случаеви не постојат? Можеби не баш толку колку горе наведените примери,ама има. Од мое искуство да кажам дека јас порано имав еден дечко кој не ми даваше да пушам цигари. Не ми даваше да носам панталони. Е,сега да бев јас малку повеќе неинтелигентна,ќе дозволев тој да ми го крои животот.
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by antigona
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
a be sega bidete popreczizni po koja mucka ? :))
Можеби тебе ќе ти дадат право на избор,па ти сама одбери по која муцка сакаш да добиеш.
sakammmmmmmm mmmmmmmmmmmmm neznam po koja mucka, ami po ovaa podole bojle ke i bide , taa ne e mnogu jaka na zborenje , kako ovaa gornava
Strelec
quote:
Originally posted by antigona
П.С.Но,ништо не кажа во врска со темата.[:0]
За што да кажам нешто?:) Дека жените се луѓе?:) Ама ти се молам!?:) Си слушнала верувам кога некој ќе рече: ’по улица си оделе еден човек и една жена’... Од тоа автоматски произлегува дека жената не е човек!:) Иначе, спрема твојата теорија би се рекло вака: ’по улица си оделе два човеци’... Не звучи добро, нели?:) Ко Андов да го слушам!:))) Заклучок: Жените се суштества, што само личат на луѓе!:)
zlotty_co_380 ah ha ha ha [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] , mi se cini ke puknam od smeenje , ova jako bese Strelec zimi se, vaka od dama ne sum se smeel ’по улица си оделе еден човек и една жена’ ha ha ha ha
antigona
quote:
Originally posted by Strelec За што да кажам нешто?:) Дека жените се луѓе?:) Ама ти се молам!?:) Си слушнала верувам кога некој ќе рече: ’по улица си оделе еден човек и една жена’... Од тоа автоматски произлегува дека жената не е човек!:) Иначе, спрема твојата теорија би се рекло вака: ’по улица си оделе два човеци’... Не звучи добро, нели?:) Ко Андов да го слушам!:))) Заклучок: Жените се суштества, што само личат на луѓе!:)
Како бре Ацо немаш што да кажеш?Кажи на пример, како ти се однесуваш спрема жена ти? Има ли нешто што правиш и така покажуваш дека си нешто повеќе од неа? А,што се однесува до Андов,он би рекол:„По патот си оделе двујца човеци„
antigona Заклучок: Жените се суштества, што само личат на луѓе!:) Жените се суштества исти како и мажите,само што некои мажи не сакаат тоа да го признаат и прифатат.
Strelec Nema vrska kako jas se odnesuvam so zhenite!:) Jas sum so niv mnogu vnimatelen i mnogu dobar... Ama od sozhaluvanje!:) Ne... navistina... greotichka ste i mnogu mi e zhal za vas!:( Poglednete se da vidite kakvi ste i ushte fali nie da sme loshi so vas!?:)
tomislav1978
quote:
Originally posted by antigona Од мое искуство да кажам дека јас порано имав еден дечко кој не ми даваше да пушам цигари.
eh kolku ste intelegentni vie zenite..covekot bil zaljuben vo tebe zato ne ti daval da pusis..pa sekade pisuva so golemi bukvi - PUSENJETO E SHTETNO ZA ZDRAVJETO ..
LIDIJA - SKorpija Mnooooooogu interesna tema ste cepnale luge.Da vidime koj ke prezivee na kraj.....[;)]
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by antigona Од мое искуство да кажам дека јас порано имав еден дечко кој не ми даваше да пушам цигари.
eh kolku ste intelegentni vie zenite..covekot bil zaljuben vo tebe zato ne ti daval da pusis..pa sekade pisuva so golemi bukvi - PUSENJETO E SHTETNO ZA ZDRAVJETO ..
a be i ne i daval da pusi cigari od druga strana deka on postojano so sebe si nocel cigara , e sega stetno - nestetno toa neznam, ama toj imal od tie ekoloskite , koj sto ne ja zagaduvaat sredinata :)))
tomislav1978
quote:
Originally posted by zlotty_co_380 a be i ne i daval da pusi cigari od druga strana deka on postojano so sebe si nocel cigara , e sega stetno - nestetno toa neznam, ama toj imal od tie ekoloskite , koj sto ne ja zagaduvaat sredinata :)))
znaci pak deckoto ne zgresil..imal toj cigara, zasto da se trosat pari za dzabe..pa treba malce po domakjinski da se odnesuvame,i se razbira ekoloski..
zlotty_co_380 taka e taka, e , gledas kako si dojdovme do zaklucok , parite ne se za rasfrlanje, i plus sega gi poskapele cigarite , Partner skoro 50 dinari stanal
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Strelec
Nema vrska kako jas se odnesuvam so zhenite!:) Jas sum so niv mnogu vnimatelen i mnogu dobar... Ama od sozhaluvanje!:) Ne... navistina... greotichka ste i mnogu mi e zhal za vas!:( Poglednete se da vidite kakvi ste i ushte fali nie da sme loshi so vas!?:)
aj nek ti bidit malce zal za mene ili malce pojke i pusci neso poveselo na radiovo od sabajle!!!
GoDsHaNd Kako ne bile zenite lugje :D
Mara Жените се женски луѓе....[:D][:D][:D] Антигона....од кое село и кој век ти се овија рецепти?[:D][:D][:D] Сега е време на изразот.....И мажите се луѓе..........[:D][:D][:D]
GoDsHaNd Zenite se zenski nelugje:)
antigona
quote:
Originally posted by Strelec
Nema vrska kako jas se odnesuvam so zhenite!:) Jas sum so niv mnogu vnimatelen i mnogu dobar... Ama od sozhaluvanje!:) Ne... navistina... greotichka ste i mnogu mi e zhal za vas!:( Poglednete se da vidite kakvi ste i ushte fali nie da sme loshi so vas!?:)
Лелеее Ацоооо,цццццц,сакаш да ми ја расипиш темата[xx(]
antigona
quote:
Originally posted by Mara
Жените се женски луѓе....[:D][:D][:D] Антигона....од кое село и кој век ти се овија рецепти?[:D][:D][:D] Сега е време на изразот.....И мажите се луѓе..........[:D][:D][:D]
Кај си мори Маре?[:)] Не знам од кој век и од кое село се баш овие рецепти,само има и сега такви рецепти,само некои мажи не сакаат да признаат.[:D] П.С.Ти врши ли работа метлата?
OooOo Shta mi iznapricha za ovo kratko vreme ... (c) Chkalja :)
antigona
quote:
Originally posted by tomislav1978 eh kolku ste intelegentni vie zenite..covekot bil zaljuben vo tebe zato ne ti daval da pusis..pa sekade pisuva so golemi bukvi - PUSENJETO E SHTETNO ZA ZDRAVJETO ..
Таква грижа и на таков начин,не прифаќам.
antigona
quote:
Originally posted by LIDIJA - SKorpija
Mnooooooogu interesna tema ste cepnale luge.Da vidime koj ke prezivee na kraj.....[;)]
Хе,хе,сите ќе преживеат,само јас на бесилка ќе одам.[:)]
RaGeAnGeL pa ti samo za tamu si
antigona
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by zlotty_co_380 a be i ne i daval da pusi cigari od druga strana deka on postojano so sebe si nocel cigara , e sega stetno - nestetno toa neznam, ama toj imal od tie ekoloskite , koj sto ne ja zagaduvaat sredinata :)))
znaci pak deckoto ne zgresil..imal toj cigara, zasto da se trosat pari za dzabe..pa treba malce po domakjinski da se odnesuvame,i se razbira ekoloski..
А,бе вие двајца,кај видовте дека сум рекла дека не пушам еколошки цигари?[:I] Кој нему му барал пари за цигари?
antigona
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
pa ti samo za tamu si
Зошто мори Иванко?[xx(][:D]
zlotty_co_380 eeeeee pa super cim si kaza deka si pusela ekoloski, tuku izvini vaka da te prasam sega drugo prsanje: a cigari, mislam cigari vistinski pusis, trgas takvi? :))
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by antigona
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
pa ti samo za tamu si
Зошто мори Иванко?[xx(][:D]
Ivana se vikam btw...a zs...so znam jas taka mi dojde da ti recam
Mara Антигонке злато, тука сум[;)][;)] Кои се ма тие мажишта? Таквите мажи ко оние што си ги набројала.......сигурно се ЖЕНИ!!!!![;)][:D][:D]
Mara така е бе ООООООО....знаев дека си ти на моја....на страната на жените![;)][:D][:D][:D] Они нас![:D][:D]
antigona
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
eeeeee pa super cim si kaza deka si pusela ekoloski, tuku izvini vaka da te prasam sega drugo prsanje: a cigari, mislam cigari vistinski pusis, trgas takvi? :))
Шо ми се извинуваш,немој да се правиш фин овде.[:)] Пушам Winston 100'S
antigona
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL Ivana se vikam btw...a zs...so znam jas taka mi dojde da ti recam
Ox, sorry,јас така прочитав дека некои те викаат. Немој да си чуваш ништо на душа,се речи си.
RaGeAnGeL nekoi i ti ne se isto:)))ne si cuvam ama bash niso...i ke ti recam!zborvi vo tvoe ime a ne vo ime na zenive aman.
antigona
quote:
Originally posted by Mara
Антигонке злато, тука сум[;)][;)] Кои се ма тие мажишта? Таквите мажи ко оние што си ги набројала.......сигурно се ЖЕНИ!!!!![;)][:D][:D]
Браво мори Маре,мозок си.[;)][:)] А,бе сакав да ги наведам овие мажиштава на форумот да си кажат по нешто,ама не сакаат.[:D] Не заебавај,ти не си видела ниеден таков маж? Дали се жени или не се,можеби и ќе дознаеме или докажеме. [:D]
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by antigona
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
eeeeee pa super cim si kaza deka si pusela ekoloski, tuku izvini vaka da te prasam sega drugo prsanje: a cigari, mislam cigari vistinski pusis, trgas takvi? :))
Шо ми се извинуваш,немој да се правиш фин овде.[:)] Пушам Winston 100'S
i kolku pari se sega tie cigari vo Macedonia?
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
nekoi i ti ne se isto:)))ne si cuvam ama bash niso...i ke ti recam!zborvi vo tvoe ime a ne vo ime na zenive aman.
ej molim te sega nemoj tuka geografija da mesas, aman e glaven grad na Joradn
antigona
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
nekoi i ti ne se isto:)))ne si cuvam ama bash niso...i ke ti recam!zborvi vo tvoe ime a ne vo ime na zenive aman.
Ајде сега,ни се тераш ни се водиш.[:D]
OooOo
quote:
Originally posted by Mara
така е бе ООООООО....знаев дека си ти на моја....на страната на жените![;)][:D][:D][:D] Они нас![:D][:D]
Od koa vidov deka si zhiveela u Chicago pochnav da te simpatishem. Zhimi vujna!
quote:
Originally posted by antigona
А,бе сакав да ги наведам овие мажиштава на форумот да си кажат по нешто,ама не сакаат.[:D]
Pa vidi vaka ... kako da kazham ...
antigona @zlotty - Нема во Македонија такви цигари,а тука во Србијата се 70 динари,околу 0,80 €
Mara
quote:
Originally posted by antigona Не заебавај,ти не си видела ниеден таков маж?
Искрено кажано...јас немам видено таков маж....ама ТАКВИ ЖЕНИ ДА!!![:D][:D][:D][:D] Мажите што јас ги знам...(а посебно мојот сакан Дарк[:X])...се фини, цивилизирани, нежни, културни, прошетани....ПЛУС РАМНОПРАВНИ СО НАС![:D][:D][:D]
RaGeAnGeL ah mori maro pusta maro go osvoj na coekov
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by antigona
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
nekoi i ti ne se isto:)))ne si cuvam ama bash niso...i ke ti recam!zborvi vo tvoe ime a ne vo ime na zenive aman.
Ајде сега,ни се тераш ни се водиш.[:D]
aj da nerecam ke se naluti, ona zivotnono kako se vikase sto ni se vodi, ni se tera :))
OooOo
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ah mori maro pusta maro go osvoj na coekov
Ne se doiskazhav ... koga vidov deka go saka London ... mi se ZGADI ... zhimi vujna!
RaGeAnGeL AHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAA no commenT
OooOo
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
aj da nerecam ke se naluti, ona zivotnono kako se vikase sto ni se vodi, ni se tera :))
micko? ne se ljuti on, ne se sekiraj!
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
aj da nerecam ke se naluti, ona zivotnono kako se vikase sto ni se vodi, ni se tera :))
micko? ne se ljuti on, ne se sekiraj!
cekaj prvin da vidime, sama dali moze da pogodi ili ke i treba nekoja pomos :))
OooOo Isto taka dodeka sum na temava, sakam da kazham deka i SpaceLily e ljud (ednina od lugje)!
RaGeAnGeL e za to...ne znam bash dali da se slozam
Mara а бе тебе мил ООООООоо...те освоив со Чикагоно....ама друг со Лондон![;)][:D][:D][:D] Не е битно веќе ништо....се е историја! Јас си го сакам сега НАЈМНОГУ ОХРИД....ОХРИД...и ОХРИД![;)][;)][:)]
RaGeAnGeL ohrid mu e slaba tocka na pero ak ne te zasakat sea NIKVASH!
zlotty_co_380 omg ovaaa sigurno ima pak cadeno nesto pak:))) sega Ohrid, Maro znaes li deka Sky Serivces ke letaa ovaa godina na relacija Cikago - Ohriid? pa ke imas dvajca ljubovnici posle?
Mara ам зш двајца љубовници? Јас си имам еден, во кој се собрани СИТЕ љубовџии на светот![:D][:D][:D]
SpaceLily OooOo?
OooOo OhooooOooOoohohoho! A ti?
zlotty_co_380 lele koj dosol tuka, aj jas odam da spijam sega 03:00 nautro bez malce dojde :))
Mara
quote:
Originally posted by SpaceLily
OooOo?
Оти ма тури таму прашалник...ко се знаиш!!![;)][:D][:D][:D][:D]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Mara
ам зш двајца љубовници? Јас си имам еден, во кој се собрани СИТЕ љубовџии на светот![:D][:D][:D]
[:D]nemoj mor taka ne go srami ne mi e za drugo...dark ke ti se naljutit zs vaka za Pero zborvish
Mara ам јас за Дарк си лафев![;)]
RaGeAnGeL e aj sea ke se lazime ko decana mali:)))))))))))))
antigona Ете така заради некои жени,мене ми загоре сутлијачот. Ќе ви кажам после шо ми „направиле„,оти сега морам да фрлам толку мастраф.
Mara а бе ТОЈ што треба си знае....а и ТОЈ што не треба![;)][:D][:D] а и јас си знам![;)]
Mara
quote:
Originally posted by antigona
Ете така заради некои жени,мене ми загоре сутлијачот. Ќе ви кажам после шо ми „направиле„,оти сега морам да фрлам толку мастраф.
Антигона...јас да сум ти МАЖ сега....ќе те носам на десерт во Рим![;)][:D][:D][:D][:D]
RaGeAnGeL maro od tolku muabeti ovaja sutlijachot go zgreshi ....zeni so ke prajs...
Mara ам после не биле за тепање....нова кујна треба да купи мажот и сега![:D][:D][:D] Ако е толку бербат.....можи и нов стан![;)][:D][:D]
RaGeAnGeL vakvi zeni maro ne se zeni... zena so ne znajt sutlijach da svarit so ke ti e
Mara ма стварно! Некои жени не заслужуваат ни вилушка да држат![:D][:D] Се треба мажите зато да работат....да си ја земат кујната под контрола![;)][:D][:D]
RaGeAnGeL apsolutno si vo pravo!!nekoj zeni ednostavno ne se sposobni za domashna rabota!jas na pr voopshto nema da se mesham vo kujna.
Mara јас исто така поседувам скромно знаење и умеење за кулинарството...па, тој дел ќе си го води маж ми![;)] Или некој куќен помошник![;)][:D][:D][:D]
RaGeAnGeL ma mazive se stvoreni za vo kujna bre!jas ke si potpisham predbracen dogovor...toj gazda vo kujna jas gazda vo krevet i sve to da e crno na belo.a poso obozavam cveka i zelenilo ke si imame i gradinar!
Strelec mIRC kanal #izeniteselugje Abe kje ve strelam site!!!
RaGeAnGeL ako imas neso na temava da kazis kazi ak ne ne tuku se meshaj ...mazi breeeeeeeeeeee do kaj so mojt da se klajt ja'zk
Strelec za temava li? Mislam deka bez potreba krevate panika... fakt e deka nishto chovechko vo vas zhenite nemat, megjutoa, iako ste takvi kakvi shto ste, nie sme sekogash so vas... i ve sakame!!!
RaGeAnGeL pa to e poentata na cel muabet...stvoreni ste da ne sakate zadovoluvate i mnozite.i tolku!
SpaceLily Abre ko zena sho mojt da te ishutarit nikoj...Aco ko mnogu ogorchen mi deluvat...garant mnogu korpi vo zivotot imat jadeno:)
RaGeAnGeL ne sesro!papucar e toj da me vervish so ti veljam!i potajno sakat da e zensko ama tolku mu se mojt!
wolf_pack
quote:
И жените се луѓе....
Добро бе Стрелец, како така?!? Ако се луѓе со памет барем, нема да дозволат маж да ја ... И после а'кл ќе тражеш од жена:)) ај да не објаснувам, како да кажам...
antigona Сега сум у дилема,ми е страв да пишам на овој топик,оти не знам дали на Ацо стрелата е отровна?[:0]
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by antigona
П.С.Но,ништо не кажа во врска со темата.[:0]
За што да кажам нешто?:) Дека жените се луѓе?:) Ама ти се молам!?:) Си слушнала верувам кога некој ќе рече: ’по улица си оделе еден човек и една жена’... Од тоа автоматски произлегува дека жената не е човек!:) Иначе, спрема твојата теорија би се рекло вака: ’по улица си оделе два човеци’... Не звучи добро, нели?:) Ко Андов да го слушам!:))) Заклучок: Жените се суштества, што само личат на луѓе!:)
Zakluchok: Zhenata e zhensko sushtestvo, koe mazhot go chini celosen chovek.
Strelec
quote:
Originally posted by antigona
Сега сум у дилема,ми е страв да пишам на овој топик,оти не знам дали на Ацо стрелата е отровна?[:0]
Немај Антигонче гајле, од Ацо стрелата е во мелем натопена...:) А вие жените сте толку фини, јадни и безпомошни суштества и да не сме ние мажите, кујзнае што ќе ви се случи... Што би рекле Неготин’чани, има в’ци да ве изедат!:)
quote:
Originally posted by Enigma
Zakluchok: Zhenata e zhensko sushtestvo, koe mazhot go chini celosen chovek.
Рака на срце, признавам дека е така... Жената е една од оние работи кои што мене како маж ме прават да сум целосен човек... Други такви примери се компјутерот, автомобилот итн.!:)
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Впрочем, земајќи го во предвид фактот што авторот потенцираше дека оваа тема е отворена како пародија на некој друг топик, еден ваков софистициран пристап (патем, со многу изразита тафтолошка инфицираност) од некоја која што неуспешно претендира да остави позитивен впечаток кај читателите, не сум во состојба никако поинаку да го толкувам освен како манифестирање на еден сосема кус видокруг и неспособност да се перцепираат нештата во малку послободна форма и на истите да им се дадат порелаксирани димензии. Живеј во мир, сестро Енигма
Ups, udriv slaba tochka!
Strelec Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
LIDIJA - SKorpija Ne bre kakvo kazuvanje,nisto ne kazuvam.Nemam namera da pagam na provokacii i da polemiziram. Jas rekov,citiram "i pak ke povtoram" deka sakam biznis da praam.Imam eden strasen proizvod ama isklucivo za mazi e.Ama mi treba pomos za da ja stavam slikata ovde.Mozam samo po mail da ja prakam ....
RaGeAnGeL lidija daj mi ja na mail jas ke ti ja stavam:)))mail [email protected]
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
lidija daj mi ja na mail jas ke ti ja stavam:)))mail [email protected]
aj vazi.odma?
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
Dali ovoj post se odnesuva na mene?
Strelec
quote:
Originally posted by Enigma
Dali ovoj post se odnesuva na mene?
Da! edit: More na dada_Sani da ne beshe!?
dada Sani
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
Dali ovoj post se odnesuva na mene?
Ne! Na mene se odnesuvase postov
RaGeAnGeL [img]http://img97.imageshack.us/img97/1325/sonywomanitsamansworld0ze.jpg[/img] ef sliceto do Lidija...[:D]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/funny_pictures/remote.jpg[/img]
LIDIJA - SKorpija EEEE BRAVO BRE RAGE.MORA DA ME PODNAUCIS USTE OKOLU FINALIZIRANJETO NA "PROIZVODOVOV" SO SLIKIVE. AJDE SEGA DA VE VIDAM MAZISTA KOJ KOLKU DAVA ZA DALJINSKOVO!!!!JAVNO NADDAVANJE BLAGODARAM USTE EDNAS RAGEANGEL[:X]
RaGeAnGeL np lidija ama ziti mene namali tie bukvite ocobol dobiv:))))))))))))))))
LIDIJA - SKorpija NESTO NE SE CITAAT KOMANDITE NA "LADIE`S REMOTE" KAJ STRELEC
RaGeAnGeL da ti kazam pravo za ona so mazine... za prvono nekako potashko ama za vtorono ska problem
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
np lidija ama ziti mene namali tie bukvite ocobol dobiv:))))))))))))))))
EVE BE RAGE odma isklucuvam CapsLock[^]
RaGeAnGeL [:X]respect!
LIDIJA - SKorpija jas bi go smenila prvoto kopce kaj mazite.mesto food bi stavila many.samo many i sex
RaGeAnGeL so znam mojt i repeat da se klajt
antigona
quote:
Originally posted by Strelec Немај Антигонче гајле, од Ацо стрелата е во мелем натопена...:) А вие жените сте толку фини, јадни и безпомошни суштества и да не сме ние мажите, кујзнае што ќе ви се случи... Што би рекле Неготин’чани, има в’ци да ве изедат!:)
Сега ми олесна. Ако сме ние жените такви какви што не опишуваш ти,кучињата ни со маст не не јадат. Така викат Неготин’чани.
antigona Ацо научи ме да quotam,оти в’ците стварно ќе ме изедат.
antigona Малку сум заборавена,ама морам да кажам и оти не знам каде да се пофалам тука ќе го направам тоа. Ќе одам за Македонија за неколку дена,тралалала
Strelec
quote:
Originally posted by antigona
Ацо научи ме да quotam,оти в’ците стварно ќе ме изедат.
Пробај вака! На постот на кој што сакаш да одговориш, кликни на овој знак [img]/images/icon_reply_topic.gif[/img]... Потоа, на прозорецот што ќе ти се отвори, кликни еднаш било каде долу (во празниот бел простор) и напиши го одговорот... Ништо друго не менувај! p.s. Убаво да си поминеш во Македонија!:)
antigona Ах,така знам,само проблем е кога ти ме цитираше мене и енигма,а јас сакам да одговорам само на моето и пишам бришам и во quote e само твојот nick,a твојот одговор под цртата. Како да бидат заедно,а мојот одговор под нив?Шо да бришам,а шо да оставам?
antigona p.s. Убаво да си поминеш во Македонија!:) Фала,а може ќе бидам и од корист,ако дотогаш не го добиеш грбот.
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by antigona
Сега сум у дилема,ми е страв да пишам на овој топик,оти не знам дали на Ацо стрелата е отровна?[:0]
Немај Антигонче гајле, од Ацо стрелата е во мелем натопена...:) А вие жените сте толку фини, јадни и безпомошни суштества и да не сме ние мажите, кујзнае што ќе ви се случи... Што би рекле Неготин’чани, има в’ци да ве изедат!:)
quote:
Originally posted by Enigma
Zakluchok: Zhenata e zhensko sushtestvo, koe mazhot go chini celosen chovek.
Рака на срце, признавам дека е така... Жената е една од оние работи кои што мене како маж ме прават да сум целосен човек... Други такви примери се компјутерот, автомобилот итн.!:)
Ne veruvam deka za tebe, zhenata, avtomobilot i kompjuterot imaat isto znachenje! Vprochem, vakviot nachin na odnesuvanje nastanuva, koga mazhost svesno ja osoznava ili nesvesno ja chuvstvuva sojata zavisnost od konkretna zhena, i pred sopstveniot strav od zhenskata podpetica (vlast), toj napagja, mislejki deka napadot e najdobra odbrana, ili po krajna mera odglumuva napad. Druga prichina mozhe da bide, ako mazhot se chuvstvuva povreden i ponizhen od zhenata, na toj nachin da go manifestira svoeto nezadovlstvo.
Strelec Впрочем, земајќи го во предвид фактот што авторот потенцираше дека оваа тема е отворена како пародија на некој друг топик, еден ваков софистициран пристап (патем, со многу изразита тафтолошка инфицираност) од некоја која што неуспешно претендира да остави позитивен впечаток кај читателите, не сум во состојба никако поинаку да го толкувам освен како манифестирање на еден сосема кус видокруг и неспособност да се перцепираат нештата во малку послободна форма и на истите да им се дадат порелаксирани димензии. Живеј во мир, сестро Енигма
RaGeAnGeL jas vikam posle ova da se klajt katinarot.nemat nisco pojke so da se kazit.
LIDIJA - SKorpija Auuuuu ne .Nikako.Cekaj.Kakvo zatvaranje.Jas ke pravam virtuelen biznis so mazistava.Samo se macam da stavam edna slika ....[:(!]
slasa pa normalno da ste lujge samo od zenski pol nisto ne e cudno
RaGeAnGeL nck jas mislam da se zatvorit...posle poston od aco so i da se kazit zaludno Je
antigona А,бре Ацо,како сега ова да го прокоментирам? Зошто бе на ова даљинско за жени има толку копчиња,а на другото за мажи само две? Сакаш да кажеш...како да кажеш...[8D]
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
So zadovolstvo bi ti se pokorila, koga bi bilo toa vozmozhno i bi imalo smisla, a kakva polza bi imal ti od mojata pokornost? Pokornosta sama po sebe nema smisla, a taa e osmislena samo vo ljubovta. Ako postoi mazh na svetov, koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram! No, treba da e ne samo mazh, a razumen chovek (sluga Bozhji), so srce na vistinski car i voin, koj umee da vladee i da se bori, da mazhestvuva, osvojuva i pobeduva.
Jakov
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
So zadovolstvo bi ti se pokorila, koga bi bilo toa vozmozhno i bi imalo smisla, a kakva polza bi imal ti od mojata pokornost? Pokornosta sama po sebe nema smisla, a taa e osmislena samo vo ljubovta. Ako postoi mazh na svetov, koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram! No, treba da e ne samo mazh, a razumen chovek (sluga Bozhji), so srce na vistinski car i voin, koj umee da vladee i da se bori, da mazhestvuva, osvojuva i pobeduva.
Isti Strelec, kako da si go gledala koga si pisuvala(a moze i go gledas koj da znae?). Cccc[:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Enigma
...koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram!
Enigma, ако сакам да го освојам твоето срце, ќе го сторам тоа за 24 часа!:) Него не ми е тоа поентата... Причината поради која што треба да ми се покориш е тоа што си ЖЕНА (претпоставувам)... Улогата на жената и е да се покорува... Знаеш ли ти зошто во Библијата не се спомнуваат женски имиња? Со многу ретки исклучоци, се разбира! п.с. Најди друг освојувач, јас одамна ја имам освоено таа што сум одлучил да ја освојам!:)
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
So zadovolstvo bi ti se pokorila, koga bi bilo toa vozmozhno i bi imalo smisla, a kakva polza bi imal ti od mojata pokornost? Pokornosta sama po sebe nema smisla, a taa e osmislena samo vo ljubovta. Ako postoi mazh na svetov, koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram! No, treba da e ne samo mazh, a razumen chovek (sluga Bozhji), so srce na vistinski car i voin, koj umee da vladee i da se bori, da mazhestvuva, osvojuva i pobeduva.
do sega ne se nashol...od sea ic..ti stara moma ti tetke bashka bladash celo vreme ...
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Enigma
...koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram!
Enigma, ако сакам да го освојам твоето срце, ќе го сторам тоа за 24 часа!:) Него не ми е тоа поентата... Причината поради која што треба да ми се покориш е тоа што си ЖЕНА (претпоставувам)... Улогата на жената и е да се покорува... Знаеш ли ти зошто во Библијата не се спомнуваат женски имиња? Со многу ретки исклучоци, се разбира! п.с. Најди друг освојувач, јас одамна ја имам освоено таа што сум одлучил да ја освојам!:)
Koj ti kazha deka ulogata na zhenata e da se pokoruva na sekoj mazh? Vo Biblijata takvo neshto ne e napishano, a shto se odnesuva na zhenskite iminja, ne so retki iskluchoci, i site znachajni bibliski zheni se spomenati po ime: Eva, Saara, Agar, Reveka, Jegudifa, Rahil, Zelfa, Lija, Dina, Sepfora, itn., i toa samo od prvata kniga na Biblijata, koja pretpostavuvam, ti ne si ja prochital. Vo Noviot Zavet, Gospod povela zhenata da mu bide pokorna na svojot mazh, a ne na sekoj. Ni sakam, ni treba, nitu mozhesh da osvoish moeto srce, ni prichina ima, nitu smisla, jas tebe da ti se pokoram, a pokorna treba da ti bide tvojata zhena.
OooOo Strelec e ateist, morash da mu se pokorish!
Enigma
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Може да бидне нешто од тебе... Единствено што уште треба да сториш е да ми се покориш!
So zadovolstvo bi ti se pokorila, koga bi bilo toa vozmozhno i bi imalo smisla, a kakva polza bi imal ti od mojata pokornost? Pokornosta sama po sebe nema smisla, a taa e osmislena samo vo ljubovta. Ako postoi mazh na svetov, koj mozhe da go osvoi srceto moe, jas besprekorno kje mu se pokoram! No, treba da e ne samo mazh, a razumen chovek (sluga Bozhji), so srce na vistinski car i voin, koj umee da vladee i da se bori, da mazhestvuva, osvojuva i pobeduva.
do sega ne se nashol...od sea ic..ti stara moma ti tetke bashka bladash celo vreme ...
A shto ti e tebe grizha za mene?
RaGeAnGeL zato shto sekoj hristijanin mi e brat ili sestra po vera i normalno deka se grizam
Enigma
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
zato shto sekoj hristijanin mi e brat ili sestra po vera i normalno deka se grizam
Ako sekoj hristijanin ti e brat ili sestra, togash pogrizhi se za niv: nahrani gi, oblechi gi, poseti gi v bolnica ili v zatvor, sluzhi im i pomogni im vo nivnite potrebi i spored tvoite mozhnosti, no tvojata grizha za mojot intimen zhivot e sosem izlishna.
dada Sani Dojdovme li do zaklucok deka i zenite se lugje ili kje ostaneme na toa deka zenite se posovrsheni od lugjeto???[;)][:D]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
zato shto sekoj hristijanin mi e brat ili sestra po vera i normalno deka se grizam
Ako sekoj hristijanin ti e brat ili sestra, togash pogrizhi se za niv: nahrani gi, oblechi gi, poseti gi v bolnica ili v zatvor, sluzhi im i pomogni im vo nivnite potrebi i spored tvoite mozhnosti, no tvojata grizha za mojot intimen zhivot e sosem izlishna.
ne beshe griza za tvojot intimen zivot nego obid za pomosh...sum hranela i hranam i pomagam...pa sakav i tebe da ti pomognam
OooOo Taka e Enigma!
quote:
Originally posted by Enigma
... v zatvor...
Dali ti RaGe si mu odnela sapunche na Zoranche nash v zatvor? Dali si mu posakala sapuncheto da mu pagja shto povekje koga se banja/kapiT?
quote:
Originally posted by dada Sani
Dojdovme li do zaklucok deka i zenite se lugje ili kje ostaneme na toa deka zenite se posovrsheni od lugjeto???[;)][:D]
SF na 2-ri sprat :)
RaGeAnGeL iskreno ne ama mi dade idea da mu puscam edna cestitka so sapunce...a mojt i lubrikant!
Enigma Ete, pogledni kolku e hristijansko tvoeto odnesuvanje? I ako nemozhesh da si pomognesh sama na sebe, t.e. da go ispravish svoeto nerazumno odnesuvanje i da go kontrolirash sopstveniot jazik, kako bi mozhela da im pomagash na drugite? Mozhe li od eden izvor da teche slatka i gorchliva voda?
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Enigma
Ete, pogledni kolku e hristijansko tvoeto odnesuvanje? I ako nemozhesh da si pomognesh sama na sebe, t.e. da go ispravish svoeto nerazumno odnesuvanje i da go kontrolirash sopstveniot jazik, kako bi mozhela da im pomagash na drugite? Mozhe li od eden izvor da teche slatka i gorchliva voda?
a ti normalno odma pocna da me sudish i da mi ukazuvash ne greshkive ko ti da si brezgreshna... jas samo se nashaliv so mojt drag prijatel Ifran,i ne znam so ima tolku loso... totalno bev seriozna za ona sho se odnesuvashe na tebe..mojov jazik e moj i samo moj i jas ke plakam za to,ti vidi si za tvojot...ne mislev da ti pomagam so jazikov..ne znam zos go spomna!
tomislav1978
quote:
Originally posted by Enigma Mozhe li od eden izvor da teche slatka i gorchliva voda?
Koga e RaGe vo prasanje se e mozno! Inaku za temava..so da kazam..ne vredi da se zboruva..Strelec kaza se so trebase..
dada Sani
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by dada Sani
Dojdovme li do zaklucok deka i zenite se lugje ili kje ostaneme na toa deka zenite se posovrsheni od lugjeto???[;)][:D]
SF na 2-ri sprat :)
Dechki[8)] Na koj sprat sum jas?[:D]
Strelec Na 2-ri!:)
Strelec
quote:
Originally posted by Enigma
...ni prichina ima, nitu smisla, jas tebe da ti se pokoram...
Pravish grev sestro Enigma!
suspect
quote:
Originally posted by dada Sani
Dojdovme li do zaklucok deka i zenite se lugje ili kje ostaneme na toa deka zenite se posovrsheni od lugjeto???[;)][:D]
Ne i ne.....nikakvi dokazi,fakti,teorii.....za toa deka i zhenite se lujge.Pa i nema smisla be....koga se odi napred....se razviva.....sega zhenite da gi vrajkame na nazad.....od sovrsheni sushtestva vo lujge.....ajde vi se molam.C c c c ....nekoi mazhi nikako ne mozha da se pomira so toj fakt i ajde sega ..... samo da se "kopalo"....[:p]
Enigma Vo odnos na tebe, sovesta mi e chista, i vo nikoj sluchaj ne mozham da ti se pokoram, pa neznam kakov mazh da si, a mozham samo da te pochituvam kako lichnost i administrator na forumov, i toa poradi mojata delikatnost i vozdrzhanost, zashto spored tvojata iskrivena koncepcija za zhenskiot rod, ni toa ne go zasluzhuvash od zhena. Vo sekoj sluchaj, razbiram od kade proizleguva tvojata frustracija, no ne e fer shto bezobrazno ja frlash vrz siot zhenski rod.
Strelec Ne donesuvaj pogreshni zakluchoci, greshna zheno!
RaGeAnGeL ajde ne bidi tolku strog so nea...ne e greshna,vo slucajov e samo pogreshna neiskusna zena!!
dalila
quote:
Originally posted by dada Sani
Dojdovme li do zaklucok deka i zenite se lugje ili kje ostaneme na toa deka zenite se posovrsheni od lugjeto???[;)][:D]
Ma nie sme bre, savrshenstvo bez mane[^][^][^], ne znam shto uopshte diskutirate povekje za toa[:p][:D]
OooOo E kakvo e toa savrshenstvo koga morate da se depilirate cel zhivot?
RaGeAnGeL a vie mazive?????micko ne znael so da jajt i jas sea da mu kazvam???????
wolf_pack izgleda micko e specijalen sluchaj...inache nie mazhite ako dodje hitnost za jadenje, pivo i chips sekogash reshava:)) Ne sme komplicirani, ich[:D]
dalila A be da ne sme nie zhenite, goli, bosi, gladni i prljavi kje odite[:p][:D]
RaGeAnGeL I USHTE NEMAT NARACANO!!!!!!!!!
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Ne donesuvaj pogreshni zakluchoci, greshna zheno!
A shto ti e tebe do mojata greshnost i pogreshni zakluchoci? Vprochem, ako moite zakluchoci se pogreshni nemashe da te udiraat vo slabite tochki.
OooOo Enigma ti se brichish?
Strelec I kapak krevash?
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Ne donesuvaj pogreshni zakluchoci, greshna zheno!
A shto ti e tebe do mojata greshnost i pogreshni zakluchoci? Vprochem, ako moite zakluchoci se pogreshni nemashe da te udiraat vo slabite tochki.
a koj mi se slabi tocki?
Strelec Ete ti zheni!?:))))))) I posle zhenite bile lugje!?:))) Ivanke, nikoj tebe ne ti spomnal slabi tochki!:) Enigma izgleda se obiduvashe mene neshto vo pogled na slabite tocki (erogenite zoni) da mi kazhe neshto!:)
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Enigma izgleda se obiduvashe mene neshto vo pogled na slabite tocki...
...ah taa G tochka [:D][:D][:D][:D][:D][:D]
toni_a [IMG]http://i1.tinypic.com/mr5yyu.jpg[/IMG] eve gi [:D] minimalnite razliki pomegu mazh i zhena se zanemaruvachki....
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Strelec
Ete ti zheni!?:))))))) I posle zhenite bile lugje!?:))) Ivanke, nikoj tebe ne ti spomnal slabi tochki!:) Enigma izgleda se obiduvashe mene neshto vo pogled na slabite tocki (erogenite zoni) da mi kazhe neshto!:)
vaper...fala so mi gi objasna ovie rabojke zos inace lasta skokav odma!!
јузер И Луѓето се жени.... крајно време му беше!:)
dada Sani Aj koj znae da me potseti na edna pesna od Rosana chinam beshe "Ne e samo toa zena...":)))
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Ete ti zheni!?:))))))) I posle zhenite bile lugje!?:))) Ivanke, nikoj tebe ne ti spomnal slabi tochki!:) Enigma izgleda se obiduvashe mene neshto vo pogled na slabite tocki (erogenite zoni) da mi kazhe neshto!:)
Strelec, Pokraj erogeni zoni, mazhite imaat drugi ushte poslabi tochki. Zaludno se prepravash, zashto dobro znaesh shto govoram.
dada Sani Jas mislam deka Strelche vrska nema za sto zboruvash...
RaGeAnGeL ma ne samo toj nego site ovdeka vklucuvajki ja i nea
dada Sani E jas nejkev da kazam i za nejze deka ne znae, da ne me fati za kosa kako sto obichno znae:)))Iskreno da si praime muabet - drska e...
Strelec Prijatelki moi, prostete i' ve molam na greshnata zhena! Enigma, pokaj se dusho!!!
wolf_pack Гледајте шо е жена бре мили мои, гледајте ја оваа Косоварка, [url="http://news.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2005/04/29/wvend29.xml"]..линк[/url]
quote:
In accordance with traditional Albanian law she has therefore assumed the role of male head of the family, cutting her hair, renouncing marriage, dressing as a man and carrying a gun.
Убаво штом посакала маж да стане, види го законот нивен:[:D]
quote:
The ''Kanun of Leke Dukagjin'', or ''Code of Lek'', demands blood for blood and an eye for an eye but also lays down the law on everything from land tenure to beekeeping. The role of women is also covered but the Kanun's sympathies lie clearly with the male sex. "A woman is known as a sack, made to endure," it announces on page 38.
Значи според овај закон, жената е создадена да "трпи" све живо и диво[:D][:D] Kosovo Rulz[:D][:D][:D]
toni_a jasno deka najslabata "tochka" na eden mazh e zhenata [:D][:D]
Strelec Zavisi... Nekomu 'najdebela' tocka mu e zhenata!:)))
Enigma
quote:
Originally posted by Strelec
Prijatelki moi, prostete i' ve molam na greshnata zhena! Enigma, pokaj se dusho!!!
A za shto da se pokaam dusho?
wolf_pack Аки си за правење гревови, слободно јави се[:p][:D] после ќе се покајуваш на раат:))
OooOo
quote:
Originally posted by Enigma
A za shto da se pokaam dusho?
Auuuuuuuuuuuu :))))) Strelec, rabotava ozbilna bila ... :) Enigma chestitam!
Strelec Aj za arno i za ubo neka e!:) Da se kjerdosaat mladite!:)))
toni_a
quote:
Originally posted by Strelec
Zavisi... Nekomu 'najdebela' tocka mu e zhenata!:)))
kako mojata Hilda [:D] samo da ne razbere deka me "chepkaat"...lom prai.kamiondgijka so borilachko iskustvo(ex-oficer od narodnata armija na DDR)! samo se si ima cena,pa si kjutam.
LIDIJA - SKorpija Eve vi dokaz deka i zenite se luge i toa so mozok!![^] [IMG]http://i1.tinypic.com/n16mhf.jpg[/IMG]
Jakov Odma se gleda deka si e devojcevo vo red. Kako si znae, svaka cast. Prv post na temava i se si e na mesto. Toa ti e. Bravo be skorpija-lidija
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by Jakov
Odma se gleda deka si e devojcevo vo red. Kako si znae, svaka cast. Prv post na temava i se si e na mesto. Toa ti e. Bravo be skorpija-lidija
Nemoj tolku da me falis be jakov[:I][:I] Ostaj slikite neka zboruvaat..
Jakov Nemozev morav, mi dojde....
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by Jakov
Nemozev morav, mi dojde....
Ako ti doslo ....olesni si ja dusickata,ako
toni_a baegi napateni zheni si ja olesnuvaat dushichkata na forumov,no teshko da im projde!zasluzhuvaat li vnimanie? interesna statija chitav za norveshkite mazhi [:D]
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by toni_a
baegi napateni zheni si ja olesnuvaat dushichkata na forumov,no teshko da im projde!zasluzhuvaat li vnimanie? interesna statija chitav za norveshkite mazhi [:D]
Kazi kazi bas i jas da slusnam?Samo nemoj da go kazes vicot na Slasa za norvezanite i markata.[:D](da ne zgresis pak ko vcera [;)])
toni_a sega si vekje jasna na site [;)] nema koj da "zgreshi" povekje so tebe pod toj nick [:D][:D][:D]
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by toni_a
sega si vekje jasna na site [;)] nema koj da "zgreshi" povekje so tebe pod toj nick [:D][:D][:D]
Imam nekoe nelagodno cuvstvo deka deneska si neprijatelski raspolozen kon mene.Brrr eve mornici me polazija A se prikazuvase kako dobrodusen. Sigurno cela nok mislese kako da mi vratis za vibratorot vcera.ooooo[:(]
toni_a kolku sakash "zamachkuvaj" [:D][:D] prviot post od page-ov stigna kade sto treba [;)] -------------------------------------------------- --------------------------------------------------
[IMG]http://i1.tinypic.com/n1ccjn.jpg[/IMG]
01.02.2006
ne "slavam" na okrugli brojki [:D] vakvite mi se pointeresni [8D] do utre ne mi se chekashe da fatam 02.02.2006
LIDIJA - SKorpija [IMG]http://i1.tinypic.com/n1cxep.jpg[/IMG]
RaGeAnGeL obozavam maski mozok!!
SpaceLily
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
obozavam maski mozok!!
Imat takov?
Jakov
quote:
Originally posted by SpaceLily
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
obozavam maski mozok!!
Imat takov?
Retko i mnogu e skap.
tomislav1978
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
tamu slusam zenive ko mazi bile
Tranny?
toni_a
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
tamu slusam zenive ko mazi bile
ne be,toa e drug muabet... [:D] ko sho vikaat bugarite "mnogu otvoreni" (chitaj "gazarki") [:D][:D][:D] ps-prashaj nekoj od komshiive na forum i ke ti potvrdi! pps-pa,pa,pa...sho biznis se vrti.biram a-гољамо! ppps-za dotichnata de,da ne mi go izvrti pak muabetot [8D]
RaGeAnGeL demek orospishta se?
sisi Raritetite se skapi,tokmu zatoa sto skoro i da gi nema.Retki se,eden-dva,maximum.:)
Strelec
quote:
Originally posted by sisi
eden-dva,maximum.:)
Pa tolku i treba da se... Eden golem mozok i eden mal mozok!:) Zhenite izgleda po dva mali imaat!:) Ali OK e toa... Neophodni se malite mozoci za ramnotezha!:) Zamisli da pochnete ko krushki da pagjate okolu nas!:) Koj kje ve kreva non-stop?:)
SpaceLily Aco dosta zsh r`betniot ke ti go istam da znajsh!
sisi Znaci vie drzite ramnoteza ustvari,aaaa,poucno..:):):) Inaku,da ne bea kruskite,koj ke vi go digase krevase?,maliot mozok,mislam...:):):)
Strelec
quote:
Originally posted by sisi
...da ne bea kruskite,koj ke vi go digase krevase?
A shto mislish, zoshto nie se grizhime za vas?:) Konechno sisi ja trefna sushtinata za opstanokot na zhenite na planetava!:)
sisi
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by sisi
...da ne bea kruskite,koj ke vi go digase krevase?
A shto mislish, zoshto nie se grizhime za vas?:) Konechno sisi ja trefna sushtinata za opstanokot na zhenite na planetava!:)
Slucajno bese,zimi majka..:):):)
LIDIJA - SKorpija Zaklucok: I zenite se luge a mazite imaat mozok[:)]
Jakov
quote:
Originally posted by LIDIJA - SKorpija
Zaklucok: I zenite se luge a mazite imaat mozok[:)]
Zenite se zeni so sega mesas i ti razlicni termini
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by Jakov
quote:
Originally posted by LIDIJA - SKorpija
Zaklucok: I zenite se luge a mazite imaat mozok[:)]
Zenite se zeni so sega mesas i ti razlicni termini
Jas Zakluciv [:)]
RaGeAnGeL ziva sreka sho usce ne sum zena
SpaceLily
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
ziva sreka sho usce ne sum zena
[:D][:D][:D][:D][:D][:D]Support sesro inache ke se nervirav[:D][:D]
LIDIJA - SKorpija me raduva toa sto Makedonija ima vakov potencijal na mladi zeni[^] Samo taka ....S S S
RaGeAnGeL mene me raduva so ne sum Makedonija!
LIDIJA - SKorpija Za mladite zenite mi bese zborot de..[:D]
RaGeAnGeL Q: What are two reasons why women don't mind their own business? A: 1.No mind. a: 2.No business.
toni_a nemoj taka Rage [:D] vo norveshki uslovi toa ne vazhi! [:D][:D]
RaGeAnGeL tamu slusam zenive ko mazi bile
toni_a nikako! private is private,business is business.
RaGeAnGeL well ....i dont mix pleasure with busness.turi mu onakvoto na takvoto