Кој учествувал во бомбашките напади во Прилеп?
Кој учествувал во бомбашките напади во Прилеп?
tomislav1978 Изнуден рекет и меѓусебни пресметки се мотивите на криминалните групи кои ги фрлаат бомбите во Прилеп. Ова денеска пред новинарите го соопштија членовите на работната група поставена од Министерството за внатрешни работи и новиот началник на прилепската полиција, Славчо Шиклески. Полицијата има осомничени, а меѓу нив има и овластени лица од полицијата, но доказите тешко ги обезбедуваат. Тие денеска признаа дека првичната акција која ја презедоа веднаш по нивното доаѓање, за одземање на нелегалното оружје, не ги дало очекуваните резултати, но не кажаа кој ја провалил. Сепак, ветија дека во расчистувањето на криминалот ќе почнат од сопствениот двор. Во бомбашките напади немало политика, беше речено денеска, но нема ниту докази дека тие се поврзани со состојбите во Тутунскиот комбинат. Смената на првиот човек во полицијата, Миле Ацески, не била поради негов неуспех да ги открие сторителите на бомбашките напади туку поради негово лично барање, рече портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Горан Павловски. Членот на работната група, Емил Јаневски, најави тужба против пратеникот Жарко Караџоски од ВМРО-Народна за клевета што на јавната говорница го обвини дека е реќетар и насилник. Работната група не сакаше да ги коментира нападите од поранешните Лавови, упатени до директорот на Бирото за јавна безбедност, Цане Чапрагоски, а за оние упатени на адреса на командирот на полициската станица во Ропотово, Данчо Цветковски, рекоа дека немаат докази.
marko_polog Ke ve drcaat eden den tie od zoo....ne beri gajle.
suschestvo Proverno: -Bombite gi frlaat "prilepskite Atentatori" ! ! ! BtWy, policijata gi znae motivite, ama raboti na slucajot za celosno otkrivanje !? Ova da mu kazes na dete ke te napravi nenormalen, a kamoli oficijalni info za javnost. Nesto e trulo vo zemjata danska ! Deckive koi rabotat na slucajot, koga bile mali ne jedele -bebi papa-, tuku pijale caj =turbo starter!
трендафил МВР уште нема појма кој ги фрлал бомбите.
nukleus I lavovite rabotat,tie "mirno" ke protestiraat pred prekrasnata kuka na Cane Capragoski za da gi ostvarat svoite prava.Zamisli si odish doma i gledash pred porta edna glutnica lavovi kako mirno si dremat,sigurno nema da ti bide seedno za rajat da si vlezesh doma.Inaku Cane e hrabar nacalnik shto sega e zamenik shef na policija vo Makedonija koj na Branko otvoreno preku mediumite javno mu se obrati dokolku znae koj toa tamu vo Kondovo pravi svadbi da izleze i da go kaze jasno i glasno a ne da se pravi na udren i da manipulira so javnosta.
vancom18 bombite se frlani od clenovi na sdsm protiv lavovite, bidejki ja branea zemjata baska, tito vcera izjavi nsdp-prilep, za eden mesec- 1000 clenovi, bitola 1700.. a brojot uste ke raste gotovi se titovite orangutani
nukleus Onoj shto frla bombi treba da bide kaznet najrigorozno.Dokolku se razmisli malku poveke zoshto tie bombi se frleni na "odredeni" mesta sekoj moze da konstatira zoshto i kade se se frlaat bombi. Zoshto nikoj ne se zaprashal kako se odbrani mestata kade bombite se frlani i koj se tie licnosti pred cii vrati gi frlaat bombite.Mozebi licnostite na koj im frlaat bombi vo dvorovite se "nedopirlivi" pa nekoj edinstveno vaka mozel i znael da ja istera pravdata.Sepak od tapkanje na istragata vo mesto se poveke stanuva ocigledno deka tokmu partijski netrpenija vo koj se zameshani strukturi na vlasta se onie koj ja krevaat "bombashkata tenzija".
vancom18 bombite se frlaat po naredba na bucko a ovoj tomislav izgleda nema popametna rabota, pa celo vreme sedi online i na replika pravi reply lifeless
Strelec
quote:
Originally posted by vancom18
bombite se frlani od clenovi na sdsm protiv lavovite, bidejki ja branea zemjata
quote:
Originally posted by vancom18
bombite se frlaat po naredba na bucko
tooo vancom!!!:)))))))
NACIONALIST more smrdi od politika, kriminalcite od SDS frlaat bombi za da go svrtat vnimanieto na narodod od katastrofalnata situacija vo makeodnija, veke mnogu se prozirni i mislat deka so vakvi glupavi potfati ke go premislat narodot da glasa za VMRO DPMNE
Strelec
quote:
Originally posted by tomislav1978
Naci nema so da predomislime narodot, narodot e so nas...
Ај, ај... Томче Србинче!:) Чекај сега ко ќе ти дојде Наци Проститутка, па ќе видиш што ќе те снајде за овие приказни за мали деца што ги пишуваш!:) Народот бил со вас!?:))) За вицови и шеги има друг дел од форумов!:)))
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by tomislav1978
Naci nema so da predomislime narodot, narodot e so nas...
Ај, ај... Томче Србинче!:) Чекај сега ко ќе ти дојде Наци Проститутка, па ќе видиш што ќе те снајде за овие приказни за мали деца што ги пишуваш!:) Народот бил со вас!?:))) За вицови и шеги има друг дел од форумов!:)))
Pa koj moze da e clen na SDS: samo NEmakedonci ili pak moznost clenovite da imaat golemo nacionalno cuvstvo za kralja i otadzbinu, iako se Makedonci, ama "pisale se za srbi, pa zele plata" [V] Tomis
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
Abe nie bar ne zemame srbski pasosi kako vie so zimate bugarski, pa aj sea vidi koj imat pogolemo nacionalno custvo
More sinko, bugarite veljat deka pojke SDSMovcite zemale bugarsko drzavjanstvo (pasosi ne se zemaat), a ti obratno veljis. Koj pojke znait, ti ili onoj koj gi davat pashushite? [:D]
intel Site moi drugari koi zemaa BG pasoshi se clenovi na DPMNE.
Makedon
quote:
Originally posted by intel
Site moi drugari koi zemaa BG pasoshi se clenovi na DPMNE.
Prav SDSM nema prijateli VMROvci, ami samo NEPRIJATELI VMROvci!
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Prav SDSM nema prijateli VMROvci, ami samo NEPRIJATELI VMROvci!
Bugarceta, so mesas babi i zabi?
ajde, sega tvrdis deka Makedonci ne postoele i deka VMRO se borele za Bugarija i bugari? Tebe Srpski Nacionalisti da ne ti e partiskata pripadnost?
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
So mesas be babi i zabi, vidi sto replicirav jas
Vidov, rece bulgarceta- demek site od VMRO sme Bugari.....
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Vidov, rece bulgarceta- demek site od VMRO sme Bugari.....
Kako to demek? Ili taka ti saka dusata tebe.Ja nikade ne spomnav VMRO.
Strelec Бугарофилите отидоа кај intel во НП... Во ДПМНЕ Бугари НЕМА!!!
vancom18 DUI se bugari, a DPA se albanci SDSM se srbi, a VMRO makedonci (osven izrodite na stojmenot) znaci, imame: bugarsko-srpska komunisticko-balisticka vlast
nukleus
quote:
Originally posted by tomislav1978
Полицајци замешани во бомбашките напади Шиклески тврди дека имало инцидент помеѓу бизнисменот Зоран Илиоски и поранешниот "лав" Емил Ангелески-Ампата. Пред неколку недели две бомби беа фрлени пред куќата на Илиоски, а во саботата беше најдена неексплодирана кашикара во дворот на Ангелески.
Inaku biznismenot Zoran Ilioski-Lolo beshe eden od glavnite organizatorai na "obezbeduvanjeto" koe SDSM go koristi pri izbori kako onoj pat vo Ohrid koga beshe direktno obvinet istiot "biznismen" za ucestvo vo pukanje koe nemashe sudski epilog.Poseduva nekolku kafeani vo Prilep vo koj se slucuva mnogupati da vleze nekoj drug "biznismen" i da ispuka dva tri rafali od kalashnikov kolku da se znae deka e opasno da se posetuvaat nokni lokali.Za volja na vistinata eden od tie "biznismeni" beshe ubien za vreme na pivo festivalot od strana na eden drug "biznismen" pri shto nastrada edno nevino maloletno devojce. Ne bi trebalo da se cudite kakvi se "biznismeni" ima vo Prilep pred cii dvorovi se frlaat bombi.
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Vidov, rece bulgarceta- demek site od VMRO sme Bugari.....
Kako to demek? Ili taka ti saka dusata tebe.Ja nikade ne spomnav VMRO.
Tomche Srbomanche, jas ne sum bugar nit mozam da bidam. Na istorija gi rendam bugarite, ama koj toa da go svati [:D]
Jakov
quote:
Originally posted by Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Vidov, rece bulgarceta- demek site od VMRO sme Bugari.....
Kako to demek? Ili taka ti saka dusata tebe.Ja nikade ne spomnav VMRO.
Tomche Srbomanche, jas ne sum bugar nit mozam da bidam. Na istorija gi rendam bugarite, ama koj toa da go svati [:D]
Томче јас можам да потврдам дека е така. Под матерјална и кривична и со сиот авторитет како уредник на Историја потврдувам дека Македон е најголем борец против бугарските влијанија на ВМ. Да ме извините на францускиов али ш`о се вика “пичвајз“ ги прави, а не е ништо понежен ни кон Грците и Србите, затоа чувај дупе.[:D]
трендафил Да се чуди човек и да се крсти. МВР нема појма кој ги фрлал бомбите, а знае зошто го правел тоа. Сигурно не е ист мотивот ако зад бомбашите стои едното или другото ВМРО, СДСМ, ДУИ, АНА или некоја друга организација или поединец. Ова е само приказна дека нешто се движи, а всушност полицијата е заталкана. Најверојатно сторителот не е од Лавовите затоа што власта е специјализирана за борба против нив и до сега сторителот би бил застрелан. Како на пример Диме Поштарот од полицијата или Мујо и Ромео Живиќ од партијски војници во цивилка.
orlak nekoj
nukleus Na krajot ke izleze deka toa e delo na Al-kaeda,kako shto se "maleri" ovie nashive bezbednosni organi.:)
orlak и на крајот сите си живеаа среќно и весело. тхе хапу енд сторија т.с ситуација
трендафил Јас секогаш кога сторителот не е пронајден, а се шпекулира, се сомневам дека делото е на власта. Дури и во случајот на пироманот Зенделовиќ кој беше сместен во иста ќелија со човек кој три пати се обидувал да се самоубие и на крај се самоуби заедно со обвинетиот за пироманство. Не е ли можно власта да ја запалила зградата во која загинаа четворица наши сограѓани за да го одврати вниманието од референдумот за територијална поделба, па на крајот и да конструирала убиство. Мртва уста не зборува, нели. Ако сениорите на социјалдемократите ги утепале Кочо Рацин или Панко Брашнаров, на пример, зошто јуниорите на комунистите да не е можно да го утепаат еден Зенделовиќ? Зошто иначе би го држеле во затвор наместо да го сместат во психијатријска установа. А за осудениците одговорна е затворската управа. Не знам дека некој е казнет за двојното самоубиство во Шутка. Можно ли е некој да е награден?