Монт Сент Мишел
Монт Сент Мишел
Mara Она што мислам дека секој барем еднаш во животот треба да го види е Црквата Mont-Saint Michel, која е изградена на еден остров на средина на Атлантски Океан, во Франција, Нормандија. Прекрасна е...фантазија!!!! Иако сликите се крадени од Интернет...сакам само да ви го доловам моментот[;)][;)] Инаку црквата ја нарекуваат The Glory of God[;)] Ахххххх.... [img] http://www.brodyaga.ru/images/France/Mont%20Saint%20Michel%207%20brodyaga.ru.jpg[/img] Дарк...спремај куферите![;)] [img] http://www.brodyaga.ru/images/France/Mont%20Saint%20Michel%203%20brodyaga.ru.jpg [/img] Бај најт... [img] http://www.brodyaga.ru/images%203p/St%20Michel%203.jpg [/img] Има премногу туристи преку ден.....а некои преспиваат за да се поблиску до Господ [img] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9d/200506_-_Mont_Saint-Michel_01.JPG/800px-200506_-_Mont_Saint-Michel_01.JPG [/img] [img]http://www.alovelyworld.com/webfranc/gimage/fra160.jpg[/img]
RaGeAnGeL redet tamu pari na ikoni maro?
Mara редат мила, редат....јас се качив на камбанаријата и се држев за звоното! Од најгоре....од сите страни се гледа само Океанот![;)][:D] После за мене палеја свеќи за да се симнам.....[:D][:D][:D][:D] И најискрено....плачејќи си одев од таму....намерно останавме цел ден и цела ноќ....само за ЈАС да се восхитувам![;)][;)]
sasha hmmm..bas mi se svidza sigurno jaka stvar
Mara Да, јака ствар е![;)][:D][:D][:D] [img] http://www.asteria.fr/mont2.JPG[/img]
Strelec Prekrasno mesto... Mozhat za meden mesec sasha i Dime da odat tamu!
dalila Maro mori, ne si ti za mazhenje...ti si samo za shetanje[;)][:D]
Mara хахахахах...така е далила![;)][;)][:D] Јас се откажувам од мажачка,само за да бидам туристички водич низ светот[;)][;)] Од мене....веќе и се откажаа!!!![:(][:(][:D][:D]
dalila
quote:
Originally posted by Mara
Јас се откажувам од мажачка,само за да бидам туристички водич низ светот[;)][;)]
Najdi ti nekoj da ti gi plakja turistichkive turi, a toj doma neka si sedi[:D]
Mara
quote:
Originally posted by Strelec
Prekrasno mesto... Mozhat za meden mesec sasha i Dime da odat tamu!
Добра идеја....Јас ќе резервирам во црквата![;)][:D][:D][:D] а можеш ти и твојта невеста да ја однесеш таму! [;)]
beti869 ako treba i ke se premazam samo da pojdam tamu
Mara [:D][:D][:D]Бети, да ти кажам и вреди[:D][:D][:D] [img]http://ww.jaystephens.com/lmstmichel02.jpg[/img]
beti869 Sestro uste da se najde coek so kogo bi posla
Mara сакаш некој од форум да ти наместам?[;)][;)][:D]
beti869 sakas da mi bides strojnicka a pa da nosis edni cevli gratis a?
Mara ќе ти бидам стројничка....ама сакам два авио билети до Мексико![;)] Дај хинт....мора ли да биде женет?[;)][:D] На која буква да почнува и завршува неговото име?[:D]
beti869 kaj otidovme a zborevme za turizam
Mara уште сме на темата....не ми мрдај сеа!!![;)][;)][;)] За Монт Сент Мишел....да ви кажам....таму има прекрасни градини, сувенирници, хотели и гробишта!!! Се е во средновековен стил....и сега ќе најдам слики од градините за да ги видите.[;)]
OooOo
quote:
Originally posted by Mara
За Монт Сент Мишел....да ви кажам....таму има прекрасни градини, сувенирници, хотели и гробишта!!!
Aj razbiram prekrasni gradini, prekrasni suvenirnici, prekrasni hoteli ... ama prekrasni grobishta? [:D]
Mara [:D][:D][:D] па прекрасни се! таму да ти е мерак и да си умреш! Затоа! Блазе си им! Ако НЕКОГАШ умрам....сакам таму![;)][:D][:D][:D]
OooOo dark pochni da shtedish!
Mara како бе да штеди?[:D][:D][:D] рано е уште![;)][;)]...или викаш не е, а?[:(][:(][:(] ама ако отидам јас.....нема кој да го заштитува од реални девојки и виртуелки![:(][:(][:D][:D][:D]