Мирцање на форум
Мирцање на форум
fio Една мала споредба... Некои од поактивните форумџии: RaGeAnGeL Total posts: 12553 [15.33 posts per day] SpaceLily Total posts: 8362 [9.78 posts per day] dalila Total posts: 421 [19.74 posts per day] Jakov Total Posts: 5753 [17.12 posts per day] Strelec Total Posts: 15870 [17.21 posts per day] И се до тука е во ред. Но затоа пак: sasha Total Posts: 818 [81.8 posts per day] Е ова ако не е мирцање, што е?
fio Егзакли мај поинт. Саша, уште еднаш ќе ти повторам. Не е дека ми сметаш, туку дека ми смета мирцање по форумов, а јас не бев единствениот што така мислење, туку бев единствениот што ти го кажа тоа, со оглед на тоа дека отпосле добив неколку пораки од типот на “добро и кажа, отров беше“.
dalila Site do nekade mircame na forumov. Sakale ili ne, replika na replika ispagja mircanje. Rabotata e, da ne e toa (barem ne do tolku mnogu) na seriozni temi, ko shto vika Strelec. A i na "seir".Od takvo mircanje se gubi smislata na topikot shto nekoj posakal da go otvori.Zoshto togash bi otvarale posebni topici?! Aj eden, pa kje mircame:))
fio Далила, сакам кажам, незнам речам.
RaGeAnGeL jas dlaboko se izvinjavam sesrice
deni abe , veza nemate
wolf_pack site mircame na forum, ne znam sho e shtosot sea... Da pisham li cel paragraf na temata ili da iskazhime so 1-2 linii...a be gluposti.
Unreal
quote:
Originally posted by fio
Една мала споредба... Некои од поактивните форумџии: RaGeAnGeL Total posts: 12553 [15.33 posts per day] SpaceLily Total posts: 8362 [9.78 posts per day] dalila Total posts: 421 [19.74 posts per day] Jakov Total Posts: 5753 [17.12 posts per day] Strelec Total Posts: 15870 [17.21 posts per day] И се до тука е во ред. Но затоа пак: sasha Total Posts: 818 [81.8 posts per day] Е ова ако не е мирцање, што е?
Абе сеа не сите од нас можат да поминуваат цело време на нет, некои имаат и обврски па не можат да постираат во моментот кога се спомнати, па кога ќе имаат време тогаш си надокнадуваат, одговараат на коментарите каде што се спомнати и слично. За sasha конкретно, 81,5 пост дневно и не е многу, како да е многу кога има можда 3-4 топици отворени во врска со неа и преку 50 страни напишани постови на тие топици, па кој сака да е од нас, не 81,5 туку 100 дневно постови ќе постира,и оправдано затоа што таа лично е темата на топиците и 95% од тие 81,5 постови дневно се постирани во тие топици што се во врска со неа. Плус, сака да е активна на топиците каде што и е интересно.... Не гледам на ова како на мирцање... Сигурно дека повеќето на форумов од прво ја имале истата статистика, ако не и повеќе.
toni_a samo Sasha,obidi se da ne "rastovarash" "negativna energija" na forum(kako sto spomna prethodno...),se lepat drugi loshi "energii"... [:D] (aj da ne davam primeri sega [;)])
dalila
quote:
Originally posted by fio
dalila Total posts: 421 [19.74 posts per day]
Mashalaaa...jas najbolja od NEmircachite[:D]
Jakov Ne e toa mircanje, ljubov e vo prasanje. Greb greb...
sasha ako ima DEN...koga osoba e osamena i razocarana od nesho...moze da si dozvoli ako saka cel den na Forum...ali samo da se raspolozi..i da ne misli na negativnite raboti sho i se slucuvaat vo privatniot zivot...toa ne e moe mesto da davam odgovor sho kako treba na Forumov..ali ocigledno aktivnosta na nekogo mu smeta...i zatoa i si ima topici i Seir i Ozbilni...taka da ako ne ti se ide na Seir..koncentriraj se na toa sho te interesira...sekoj spored raspolozenie...
fio Нема врска Сеир и Озбилни. Јас што и да отворам читам Саша, и сори, ама ми падна у очи и проверив на профил. 10 дена, 800 и кусур поста. Да го појачаме серверов?
sasha fio..iskaca deka od start ti smetam...nemam niso protiv tebe, zatoa sto ne te znam...i smetam i se nadevam deka nema da go semenam mislenjeto...a kolku posta jas imam..neznam zs ti smeta pa tebe...i seldniot put..nema potreba za ova da se otvora Topic..nego postoi opcija email..bas ...worm welcome...mi dade..
fio :-) Не ми беше тоа намерата. Чисто пријателски ти пишав ;-) За такво мирцање на форумов порано беа банирани повеќе луѓе, а тие немаа ни 30-40 поста дневно. Дури имаше и топик да не се мирца на форумов, а ако извадам твои последни 100 коментари, повеќе од пола се мирцање, главу дајем.
Jakov Sasa nemoj odma da se lutis. Stvarno paga vo oci mircanjeto. Nema nisto strasno ako nekoj go kaze svoeto mislenje okolu toa. Navistina da ne si mu bliska na pin-bim dosega ke bese 100 pati banirana. Imalo deca so 60 posotovi dnevno koi bile banirani.
riba dobra primedba! strasno me nervira mircanjevo na forumov.posebno koga ke vidam nekoj komentar, odgovor na predhodniot, nesto kako "hahhaha" a nema blage veze so topicot, a mnogu cesto ni so podforumot od koza iskacam.
Strelec Mircanjeto i ne e mnogu tragichno dokolku 'mircashite' se ogranichat na potforumot za seir... Problem e shto mnogu chesto se sluchuva na seriozni temi da se vidat takvi komentari!
dalila
quote:
Originally posted by fio
Далила, сакам кажам, незнам речам.
Povekje bi drzhelo voda-sakam kazham, ne sakam recham...ama aj[:D]
fio Немој да си ги потиснуваш чувствата и да се плашиш да се изразиш. Фрид`м оф спич! Кажи си све што ти е на ум. Тоа се цени.
sasha Samite Topici shto bea otvoreni za mene na Seir dostaa cesto i naveduvaat na ova. Cim taka ve molam da se zatvorat Topicite sto sve vo vrska so mene, za da se izbegne ova.
RaGeAnGeL 2 pati bef na ban za flood....majku vashu fashisticku!a sea sasha gobleni vezit ovde i zbor ne i rekovte!manjaci!
Strelec
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
...majku vashu fashisticku!
Пцуење не е дозволено на форум! Rageangel на бан!!!
RaGeAnGeL udri ne zali...kaj bile 4 tamu i 5! nego..ti lubis da veslas?ili penta imas?
Strelec не мирцај! Виде ли sasha како се разбра од одма? Дојде на форумов, пиша еден пост и си замина!
RaGeAnGeL vaper....3 dena post nemam napisano ne tuku mi se puscaj sea vaka strogo... sasha doma imat dial-up..ama ko ke se zakacit sea od narabota so biznis konekshn izdrzi!!
SpaceLily
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
vaper....3 dena post nemam napisano ne tuku mi se puscaj sea vaka strogo... sasha doma imat dial-up..ama ko ke se zakacit sea od narabota so biznis konekshn izdrzi!!
Ush ednash ak ti se desit glata ke ti ja skrsham puknav od dosada bez tebe[:(][:(]