Гезмето
Гезмето
Jakov Краток извештај. Журката сеуште трае јас како дежурен морав прв да се вратам за да ве известам што е како е. Друштвото беше мало ама одбрано Јаков, Интел, Борис, Близнак, Уни, Даница, Мимоза и СпејсЛили. [:D] Покасно пристигна и Дарк, жив насмеан со светнат поглед, па вие погодете кај бил претходно. На крај дојде и Мистичен. Уствари на крај дојде Сушчество и браво што сепак успеа да стигне. Јас седев до Борис, мора да се гребеш од почеток инаку ништо, така ми кажа близнак. [:D] Узо не пиевме ама затоа другото амф го направивме. Деталите од утре пошто сега нешѕто тешко ги гаѓам бројкиве буквите де. Кој што пиеше која како беше облечена слики ова она од утре, ај уште малку бидете во неизвесност. [:D] Сега само уште две работи. 1. БРАВО за Интел неговата идеа и организацијата 2. Морам да нагласам дека Близнак на неколкупати за мој и САМО за мој кеиф им еба мама на шишињата. Прво на Цеца после на Харис, абе летаа на сите страни.
darkjesus изгледа разбрал дека и јас бев на гезмето па ми пишал
јузер Jas vo 12.30 mozev da ve posetam, ama si vikam cim ste pocnale da ajzdisuvate uste od 8.30 sigurno ste fatile briska. Aj sleden prilik.. Btw, koja dzvezda bese Danica? :)
DJ_SHEMA VO koj lokal bevte?
bliznak Вршник, дискотека во Бисер - Аеродром... интересно место[:)]
Jakov
quote:
Originally posted by bliznak
Вршник, дискотека во Бисер - Аеродром... интересно место[:)]
Toj neznaese koja poprvo da ja gleda naokolu pa sega samo interesno mesto bilo.[}:)]
Goran-Skopje Jakovljev, daj be nekoja fotka ispruzi ovde od tvojoT aparat.[:)]
riba Eeeeeeeee kako mi e krivo sto ne uspeav da naminam da ve vidam i da se pijancam so vas! [}:)] Se nadevam ke ima druga prilika...[:(] Bliznak, si gledal levo-desno???????[:0][:0][:(!][:)]
SpaceLily Da...vo mojte mrezesti hulahopki! :))))))
Mara
quote:
Originally posted by Jakov
Покасно пристигна и Дарк, жив насмеан со светнат поглед, па вие погодете кај бил претходно.
мене ми е жал што не дојдов....бидејќи дарк салата ме направи, ме растури, па не можев од кревет да станам!!![;)][:D][:D][:D] И денес ќе одам со штаки изгледа[;)][;)]
SpaceLily Maro ti zaebavaj se kolku sakaSH ama site muabeti so gi praevme ti pagjet vo voda i se vide deka ne si choek od zbor.
Mara спајс, не се љути ма! јас едвај одам....и се ме боли...и мислам дека и ти на мое место исто би изиграла[;)][;)]
SpaceLily Jas tolku imav da ti kazam...barem ne se prajte jaki i ne obekjavajte raboti sho ne mozite da gi ispolnite.
orko Mozhda kje beshe poubavo da dojdea povekje od chlenovite, no sekoj so svoite obvrski i planovi, ne zameruvajte na nikoj. Kako i da e tie shto bevme, imavme dovolno vreme da si poprikazheme, da se napieme za seto toa da bidne vo mnogu dobra zabava/zhurka. Vo Vrshnik vecherta se napravi prekrasna atmosfera, imashe dosta lugje, ubava muzika + karaoke, beshe dosta pijano i veselo.
SpaceLily
quote:
Originally posted by orko
Mozhda kje beshe poubavo da dojdea povekje od chlenovite, no sekoj so svoite obvrski i planovi, ne zameruvajte na nikoj. Kako i da e tie shto bevme, imavme dovolno vreme da si poprikazheme, da se napieme za seto toa da bidne vo mnogu dobra zabava/zhurka. Vo Vrshnik vecherta se napravi prekrasna atmosfera, imashe dosta lugje, ubava muzika + karaoke, beshe dosta pijano i veselo.
A koja pesna ja peevme se sekjavash?[:D][:D]
suschestvo
quote:
Originally posted by SpaceLily
Da...vo mojte mrezesti hulahopki! :))))))
Vo Ohrid gi viket "plasicarnici" [:D]
SpaceLily
quote:
Originally posted by suschestvo
quote:
Originally posted by SpaceLily
Da...vo mojte mrezesti hulahopki! :))))))
Vo Ohrid gi viket "plasicarnici" [:D]
AHAHAHAA[:D][:D][:D][:D][:D] ....a pile dan ti trebat rasad za kosa?[:D][:D]
Jakov Значи вака. Оние малкумина храбри кои се одважија да дојдат и да се запознаеме и да се видиме(некои имаше што веќе се знаеме) дефинитивно направија убава журка и дружење. Нормално “организаторот“ стигна прв пред Вршник. Најинтересно од се беше што успеав да го препознаам Интел според аватарот што го имаше ставено неодмна. Али затоа Борис не го познав. Видов стои до Интел некој на онака метро и 90 и ми вика јас сум Борис. ХМ. Како и да е за пет минути стигна ОхриТското лоби, во некомплетен состав но стигнаа. Спејска у средина црн капут, одоздоле и ѕиркаа мрежастите и подвезици(или не беа, а ?) [:D]. Од лево Уни од десно Близнак. Само едно не ми е јасно од каде Близнак бушав.???? Али нема везе. Почетокот на дружењето беше стандарден, малку консултативен, малку ова она. Морам да кажам дека кога седнувавме на масите Спејска се истурка прва да седне спроти Борис???? [}:)] На почеток малку ги изоговаравме колегите од канадско-американската секција на ВМ. Близнак морам да кажам дали дека беше воодушевен од Интел или нешто друго, кога седна овој до него изгледа се збуни и му вика “Кај си бе замената на Тиф“??? [:p] Иначе кого го интересира ИнТЕЛ пие АмсТЕЛ. Ова ако сака некој песничка да му напише еве му готова рима. [:D] После тоа имаше кратки преговори со Дарк, да дојде обавезно зашто постоеше шанса да оди на бан ако не се појави. И опаа страв чува лозје, ете го Дарк за 10 мин у Вршник. Светнат у очите, весел, спремен за журка. Он тврдеше дека му е од коњакот расположението(а уште го немаше ни нарачано) а останатите едногласно заклучија дека му е од Мара. После тоа на журката се придружи и Мими. Од луѓето што не ги имав видено и не ги знаев лично(а ги знаев до тогаш само Спејска и Дарк), Интел го замишљав повисок, Борис понизок испадна обратно. Близнак ме изненади дека не е бушав, али од друга страна се наметна една мистерија. Близнак не вади раце од џеп. Неверојатно али вистинито праи што праи една рака мора да му е у џеб. Дарк изгледа знае што е финтата али не ми кажа. Спејска дефинитвно беше нај риба, не само на нашите маси него дефинитвно у цел Вршник. Кој што сака нека збори али ги утепа сите цури наоколу кога го слече капутот и се избаци со длабок шлиц од лево и мрежа испод. За деколтето нема да зборам сТрам ми е..Сласа блазеси ти.[:D][:D][:D] Некдаде напола на журката дојде и Мистичен. За оние кои не го знаат он ви е на кајгана исто што и Борис на ВМ. Алис Спејска се спаси [}:)]. На крај се појави уште еден дечко кој не го знаев. Претпоставив дека е Сушчество пошто он се најави дека сигурно доаѓа. Арно ама, јас цело ова време си мислам дека Сушчество е дете некаде прва средно???? Незнам зашто така си имав претстава, али не е битно малку ја утнав де. [:D] И така после првичните муабети се премина на делот играње, пеење, пиење скокање. Во тој дел Близнак имаше посебен настап, само за мој кеиф ги растури шишињата пиво(испокрши се живо). Добро и за кејф на таа плавушата од карши малку кршеше...али битно беше журка. За се останато очекувајте слики и импресии од другите учесници. Следната журка само да знаете ќе биде во Охрид летово. Со време си најавуваме да имате време да испланирате, за да не ви “излегуваат“ работи во последен момент па после да ви е тешко што сакавте ама не дојдовте. А да најголемо задоволство ми направија две работи вечерта. Првата што се запознав со сите кои дојдоа на журката и второ навистина ми беше драго што сите(освен Уни) ме прашаа дали ќе дојде и зошто не доаѓа, каде е и што прави. Навистина ми беше мило за тој момент. 5+
SpaceLily Abe !!!sve sve....ama zash lazish deka se isturkav kaj da sednam ko jas posledna sednav na masa posho bev da kupam cigari so uni a vie vekje bevte sednati!?!!!!!!Lazofe! p.s Ne znaev deka tolku do detalji si me posmatral[:I]
suschestvo
quote:
Originally posted by SpaceLily
quote:
Originally posted by suschestvo
quote:
Originally posted by SpaceLily
Da...vo mojte mrezesti hulahopki! :))))))
Vo Ohrid gi viket "plasicarnici" [:D]
AHAHAHAA[:D][:D][:D][:D][:D] ....a pile dan ti trebat rasad za kosa?[:D][:D]
-Rasprodazba na rasadi za kosa- Gi imame vo povekje boi i sukani i pravi! -
Jakov Ма ја и поише детаљи посматрав ама страм ми е. Остај ти сега цигари си била да купиш, хм хм хм..... :)
dalila A be sliki davajte vamu[:(!]
SpaceLily
quote:
Originally posted by dalila
A be sliki davajte vamu[:(!]
Kaj Boris se!A Boris go nemat....[:(!][}:)]
Jakov Јас сликите ги оствив погоре. Сликите немора дасе од апарат, најубавите слики се оние кои остануваат како спомени од настанот.
јузер Јас неќам слики. Фотографии сакам (од Далила :))
dalila
quote:
Originally posted by јузер
Јас неќам слики. Фотографии сакам (од Далила :))
Dalila ne beshe na gjezmeto[:p] Na pogreshno mesto si se obratil[:p][:D]
јузер Знам дека не беше. Јас колку да напишам нешто во стил на Јаков :)
dalila
quote:
Originally posted by јузер
Знам дека не беше. Јас колку да напишам нешто во стил на Јаков :)
Ako pochnesh da pishuvash vo negov stil, nema da frlaat ogin i plamen po tebe...deka si golem bekrija[:D]
orko Ohridskoto lobi se prijavuva za organizacija na zabavata letovo vo Ohrid. Jakov mnogu dobro vo kratki crti vi opisha shto se sluchuvashe vecherta.
Jakov
quote:
Originally posted by orko
Ohridskoto lobi se prijavuva za organizacija na zabavata letovo vo Ohrid.
Kandidaturata e ednoglasno prifatena i veke go imame prviot prijaven ucesnik Jas- Jakov od Skopje. [:D]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by dalila
A be sliki davajte vamu[:(!]
ti nemas pravo da barash sliki do nikogo...zos se krijas ko shuga da imas
Jakov Slusam Rage za zurkava v leto gjomleze ke spremala.
RaGeAnGeL ne znam ke probam nemam praeno ...ama plashicinj ak e vi ispecam obekavam!
orko Prvo dojdi pa kje prajme dogovor, dur ne te vidam ovde ne ti vervam.
SoVrSeN ZURKA....bash ubo so ste se sobrale....predlog....Escape vo Valandovo(najgolemata letna diskoteka vo MK),kapacitet 8000....golema atrakcija
VeGaS
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by dalila
A be sliki davajte vamu[:(!]
ti nemas pravo da barash sliki do nikogo...zos se krijas ko shuga da imas
support
intel
quote:
Originally posted by SpaceLily
p.s Ne znaev deka tolku do detalji si me posmatral[:I]
Jas sepak mislam deka chukanjeto pod masa nikoj ne go zabeleza[8D]
dalila Toa zhena mu go chukala pod masa, da ne pie tolku[:p][:D]
Jakov
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by SpaceLily
p.s Ne znaev deka tolku do detalji si me posmatral[:I]
Jas sepak mislam deka chukanjeto pod masa nikoj ne go zabeleza[8D]
Jas imam golema mok na zabelezuvanje nad i pod masa, no pristojnosta ne mi dozvoluva da pisuvam se. Plus toa cukanjeto pod masa dlaboko go pocituvam kako poseben del od kafanskite zurki taka da tuka nema muabeti.[;)]
SpaceLily So koj se chukav be pod masa?
SpaceLily E zsh vaka zborvish ke vidish slednata zurka...zdravje ak se prajt dal ke si ojs chitav domati i dali ke posmatrash!
Jakov
quote:
Originally posted by SpaceLily
E zsh vaka zborvish ke vidish slednata zurka...zdravje ak se prajt dal ke si ojs chitav domati i dali ke posmatrash!
[:0][:0][:0] ako bidiT vo ohrid slednata zurka i da sakam doma nema da mozam da odam, a i ne planiram. Imam namera kaj tebe ili eventualno kaj sesrana da odam posle zurka.[:D]
OooOo shto izmisluvate tuka nekoi si gezminja ... ja slika ne vidov, prema toa ne veruvam vo nishto!
dalila
quote:
Originally posted by OooOo
... ja slika ne vidov, prema toa ne veruvam vo nishto!
I jas mislam deka si se dogovorile i film ni napravija[:p][:D]
hornet600 Cekaj sega,a zurkata uste trae....[:D] a kade bese???
DJ_SHEMA kaj se slikite? Bar nacrtajte neshto da se staime u film. So opisot na Jakov garant mailboxot na spesjka e full.
SpaceLily
quote:
Originally posted by DJ_SHEMA
kaj se slikite? Bar nacrtajte neshto da se staime u film. So opisot na Jakov garant mailboxot na spesjka e full.
[:D][:D]Da! Bash deneska ozonce mi imashe pishano[:D][:D]
intel I mene:))
DJ_SHEMA i mene
dalila Jas ne bev na gezmeto, ama izgleda pogreshno razbral deka sum bila, pa i mene mi pratil[:D]
SpaceLily Shala nastrana ja pretera ozon so porakine...po cel forum gi pushtat sho mu e celta ne znam....ama me nervirat strashno.
Jakov koj proaki be so zborite daj update?
dalila aaaaaaaaa..izgleda ti ne si mu simpatichen na ozonce[:p][:D]
SpaceLily Boris![}:)] Daj slikite zsh kushlus ke napram![:p][:D]
јузер Ili gezmeto ili slikite, dajte nesto! :)