Shto uchena familija kje bea...
Shto uchena familija kje bea...
Goran-Skopje Сопругата на министерот за образование, Азис Положани, Афиет Положани, работи како виш советник во Владата. Вработена е пред 5 месеци, на конкурс во квотата за еднаква застапеност како што предвидува и Рамковниот договор, вели министерот Положани. Но, како министерска сопруга, врските во Владата, госпоѓата Положани, ги искористила да си најде и подобро работно место, соодветно на нејзината струка-архитект, велат владини извори за А1. Во процедура е нејзиното превземање во Министерството за транспорт и врски, во секторот за комунална инфраструктура. Од транспорт и врски потврдуваат: спогодбата за превземање на Афиет Положани од владиниот генерален секретарјат е во процедура. Доаѓа на местото на зетот на Љубиша Ѓорѓиевски, Љубиша Јовановиќ, кој сега работи во Општина Аеродром. Името на министерот Положани досега неколку пати беше споменувано во аферите за непотизам. Неговиот брат Неби Положани е вработен во охридскиот Аеродром; снаата, Ваљбона Положани, во охридската болница. Другиот брат, министерот по партиска линија го вработил во поштата во Охрид. Положани, велат извори од ДУИ, го вработил и поширокото семејство. Така, еден братучед се вработил во скопската Цивилна воздушна пловидба, а друг, Нефи Хидри, е заменик директор во затворот во Охрид. Сите вработувања, за А1 ги потврдија извори од матичната партија на министерот Положани, ДУИ. Cccccc, se' struchnjaci....
tmoro Dali tatkomu ili brat mu ne sum siguren e odja vo Ohridskata djamija posle cinarot od desna strana stariot pat kon Struga.
zlotty_co_380 абе што значење има „калашников„ за што служи
lav
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
абе што значење има „калашников„ за што служи
Значението му е различно ...да не кажам дијаметрално спротивно , и зависи од тоа кој е ПРЕД НИШАНОТ , а кој е кај КУНДАКОТ. Разбрано? Или можеби треба ушче, а ?
zlotty_co_380 споко , споко, разбрано се
lav
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
споко , споко, разбрано се
Аре , как да не ти кажувает тамо вакви рабоќе тамо , а? Ај да не онегвиме појќе за овије рабоќе со Скопјанчишќава.
zlotty_co_380 abe mi kazuvaaat kako ne, tuku i jas se cudeam kako taka cela familijana loza se so nad prosecna intelegencija, tuku da ne znaete bratucetmu na toj sto bil u Ohrid na zatvor glaven kade rabotel , moreeeeeeeeeeeeee se nepismeni. ednas nekade go procitav vaka nekako bese Pametniot sekogas popusta, zatoa budalite i nepismenite vladeat vo Makedonija. e sega kolku e tocno , toa neznam.
lav
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
abe mi kazuvaaat kako ne, tuku i jas se cudeam kako taka cela familijana loza se so nad prosecna intelegencija, tuku da ne znaete bratucetmu na toj sto bil u Ohrid na zatvor glaven kade rabotel , moreeeeeeeeeeeeee se nepismeni. ednas nekade go procitav vaka nekako bese Pametniot sekogas popusta, zatoa budalite i nepismenite vladeat vo Makedonija. e sega kolku e tocno , toa neznam.
Как незнајш ре, ами ТО ГО ИМАШ СЕКИДНЕВНО ЗА ГЛЕДАЊЕ овде.
трендафил Сопружниците Положани ја имаат таа предност што имаат завршено на најценетиот странски универзитет кај сегашната власт - приштинскиот. Во Приштина имаат дипломирано (некои злобници велат дека таму се штанцаат дипломите по големоалбанските потреби) најголемиот број државни службеници вработени од коалицијата „ЗА Македонија заедно со ДУИ“.