Толку беше "операторот" од источна Македонија ?
Толку беше "операторот" од источна Македонија ?
Ded0_MraZoT Пак нема оператор од тој дел на македонија...избераа "опер" а не може ни @ да си земе..И зошто е скинат? направи некаква глупост?Не се покажа во најдобро светло? како што знаеме Диме си беше таман, и секогаш кога беше онлине се замараше за каналот...
BorisVM Moja odluka beshe da se trgne Dime i go trgnav poshto ne znaeshe da se spravi so accessot. Toj si nosi svoja odgovornost sama po sebe i ne mozhe tek taka chovek da se odnesuva. Kje ima nabrzo tri novi operatori do krajot na mart. Mislam deka diskusijava tuka zavrshi.
bliznak одлично[8D]
`Xa0c Ne sum protiv Edo,niti Dime (naprotiv-zalam sto veke nema acc zoshto praveshe se shto mozeshe za #-ot) niti protiv bilo kogo na kanal #macedonia,vlagam-tepam vreme ako ima dobar moabet,ako nema izlagam.Sakav da kazam,koga bese Dime @, bev skoro sekogash na kanalot i gledav kakvi banovi dava i so koj pricini i ne vidov niti jas i nikoj od tie sto gi znam greshen ban ili ban zaradi privatna pricina. Isto da spomnam...ako moze da se prekine da se baniraat celi gradovi zaradi edna lichnost/dechishte:-/ Sekoja vtora nedela ima ban na Tetovska IP[:(!]
Unreal
quote:
Originally posted by a-pin-dim
quote:
Originally posted by Unreal
Хмм, како прво сигурен сум дека ниеден од @ не бил против Диме лично, сигурно нешто чоекот засрал,што и како тоа го знаат другите @,а згора на тоа и нивно право е кога ќе дадат,на кого ќе дадат,кога ќе скинат и на кому ќе скинат. Што се однесува сега до потеклото на операторите,мое мислење е дека како прво мора да зборува литературно,ако не зборува барем да се труди.Јас не сакам да добијам бан и кога ќе читам причина за банот од диме да ми пишува :Вија сте банирани оти си се смејел на каналот, Вија сте банирани оти неја си ја вреџал и слично.... @ на канал како што е #macedonia е сериозна работа, за сериозни луѓе. Ако не си спремен да ја прифатиш и ако не си способен да ја извршуваш не се нафаќај воопшто,без разлика од каде и да си.
Jas kako so znam najcesto se na ban poradi: а) reklamiranje; б) pcuvanje na kanal i floodanje; в) koristenje na nekorektni nikovi (nick-ови) (Ebam_Sve, LizamPic и слично); г) Irc virus ( automsg ) Inace jas vo momentov sum na ban na #macedonia, a pricinata ja gledam deka sum od na Edo maloto... * You were kicked from #macedonia by X ((ed0) deckite od nasheto malooo). Znaci samo jas redam ne potrebni banovi i kickvo.
Изгледа дека не ме имаш сфатено што сакам да кажам. Кога почнав да го пишам овој reply сакав да се дообјаснам,ама покасно одлучив дека нема потреба,така да прочитај уште еднаш и размисли што сакав да кажам. Што се однесува за Bad nicknames тоа може и скрипта да го прави,ич да не се мачиш.
Unreal
quote:
Originally posted by BorisVM Hmm. Unreal sakash da bidesh operator na #macedonia?
Ако ти е вистинско прашањево можам да кажам дека сум навистина почестен. Стај ме на листа за гласање LoL
AlF0t
quote:
оф топик: многу пати ми се дешава да не можам да влезам (channel is +r), ова дело на EDO ли е? :) Или пак ми вели така пошто користам пиратерска верзија на Мирц?
Treba da si logiran na X-ot i da imash staveno +x mode [:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Unreal
Хмм, како прво сигурен сум дека ниеден од @ не бил против Диме лично...
Е, не биди сигурен... Пошто не си во право!:)
quote:
Originally posted by Unreal
...сигурно нешто чоекот засрал...
Не постои ниту еден оператор што не засрал... И засрале илјада пати повеќе од Диме!:)
quote:
Originally posted by Unreal
...а згора на тоа и нивно право е кога ќе дадат,на кого ќе дадат,кога ќе скинат и на кому ќе скинат...
Се согласувам со ова во целост!:)
quote:
Originally posted by Unreal
...како прво мора да зборува литературно... Вија сте банирани оти си се смејел на каналот...
Немој да речеш дека другите оператори зборуваат политературен македонски јазик!:) Диме рекол ’се смејел’ и тоа за грев треба да му се земе... А некој друг оператор ќе рече ’се кезел’ и неговото за нормално ќе го сметаме, нели?:) Се согласувам дека е убаво да се зборува литературно, но ако навистина ’мора’, тогаш ’ремусер’ треба за сите до еден!:)
quote:
Originally posted by Unreal
...Ако не си спремен да ја прифатиш и ако не си способен да ја извршуваш не се нафаќај воопшто...
Unreal... слушај што ќе ти кажам... Од тоа Диме каков оператор беше, никој подобро не очекуваше да биде... На Диме аксесот му беше даден само заради неговата голема желба... Така да, не верувај во приказните дека нему му била дадена шанса, ама тој не ја искористил!:)
Unreal
quote:
Originally posted by Strelec Unreal... слушај што ќе ти кажам... Од тоа Диме каков оператор беше, никој подобро не очекуваше да биде... На Диме аксесот му беше даден само заради неговата голема желба... Така да, не верувај во приказните дека нему му била дадена шанса, ама тој не ја искористил!:)
Па не џабе рекле, "Многу да се вардиш од тоа што го посакуваш,зошто еден ден може да ти се оствари". Сите знаеме колку е незгодно да посакаш нешто и да ти се оствари и на крај да го зезнеш тоа што си го посакувал.Затоа не посакувај некоја желба,ако на крај кога ќе ти се исполни не можеш да се справиш со неа. Ете на Диме поради неговата силна желба му се остварил сонот да биде оператор на #macedonia, и сега можеме само да замислиме како му е кога му се прекина долго посакуваната желба. Многу незгодна работа [:p]
`Xa0c Shto kazha sea[?]
Unreal
quote:
Originally posted by `Xa0c
Shto kazha sea[?]
На времето Ајнштајн на лаиците теријата за релативитетот им ја објаснал со многу прост пример, па сеа за да се појаснам ќе се обидам и тебе да ти го објаснам постон попросто: Ти посакуваш некоја девојка многу, и еден ден ти се исполнува желбата,арно ама девојката не сака повеќе со тебе и ти дава корпа. Ќе се согласиш дека тоа е ептем незодна работа? [;)]
`Xa0c
quote:
Originally posted by Unreal
quote:
Originally posted by `Xa0c
Shto kazha sea[?]
На времето Ајнштајн на лаиците теријата за релативитетот им ја објаснал со многу прост пример, па сеа за да се појаснам ќе се обидам и тебе да ти го објаснам постон попросто: Ти посакуваш некоја девојка многу, и еден ден ти се исполнува желбата,арно ама девојката не сака повеќе со тебе и ти дава корпа. Ќе се согласиш дека тоа е ептем незодна работа? [;)]
Abe..Svativ deka sakashe da kazhesh deka razbirash deka na Dime mu e teshko zaradi shto nema acc sega,no shto imashe toa vrska so quetot od Strelec i so prethodnite tvoj postovi za toa shto toj zeznal neshto?:-/Ili voopshto nemashe[:)] *_O
Unreal Абе голем си ти ќе разбереш [:)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Unreal
quote:
Originally posted by Strelec Unreal... слушај што ќе ти кажам... Од тоа Диме каков оператор беше, никој подобро не очекуваше да биде... На Диме аксесот му беше даден само заради неговата голема желба... Така да, не верувај во приказните дека нему му била дадена шанса, ама тој не ја искористил!:)
Па не џабе рекле, "Многу да се вардиш од тоа што го посакуваш,зошто еден ден може да ти се оствари". Сите знаеме колку е незгодно да посакаш нешто и да ти се оствари и на крај да го зезнеш тоа што си го посакувал.Затоа не посакувај некоја желба,ако на крај кога ќе ти се исполни не можеш да се справиш со неа. Ете на Диме поради неговата силна желба му се остварил сонот да биде оператор на #macedonia, и сега можеме само да замислиме како му е кога му се прекина долго посакуваната желба. Многу незгодна работа [:p]
Opsto Operator e onoj koj moze da zeme na kanalot #macedonia [@], btw Boris te pita dali sakas da bides ti Operator na kanalot sigurno i tebe ke te stavat so 75 access [:D][:D].
misko Eve da rechime deka dime gresheshe i e greshka kako shto veli SpaceLily,no nikoj ne vidov da kazhi shto zgreshil chovekot.Plus toa negovata zainteresiranost za kanalot beshe mnogu golema kolku shto znam jas zashto sledam na forum celo vreme.Plus toa ne znam zoshto se kreva tolkava golema revolucija oti na dime mu skinale acc?Shto da se reche za toa deka Eko1 sam si skina(a dechkoto beshe super),istoto vazhi i za donvito samo toj shto ne se skina sam(sega e pak vraten) i da ne gi redam ostanatite lichnosti.A, ne smeam da go zaboravam [A]lex(mislam deka vakov nick imashe) od gostivar,super dechko nemam zborovi!Mu skinale mu skinale ,znaeme site deka mu e krivo na dime i fala bogu i site znaeme deka i nas kje ni bide krivo,kako shto veli sashka MOVE on i kraj.Dime prodolzhi ponatamu mozhebi eden den pak kje bidesh vraten na acc listata!
wolf_pack Дечки а бе шо и да е било треба да разберете дека на ИРЦ и форумот или пак воопшто во виртуалниот свет демократија нема :) Не барајте џабе одговори, нема тука суд кај што ке апелирате, едноставно не можам да разберам шо кур барате по тој аксес? Идете на канал, потрошете 5-6 реда муабет и ајде на спиење [:D]
Strelec wolf_pack шампион!:))) На топикот со наслов "Operator od Istocna Makedonija":
quote:
Originally posted by wolf_pack
quote:
Originally posted by BorisVM
...otvoram edno operatorosko mesto za lichnost od Istochna Makedonija. Site predlozi tuka kje bidat razgledani.
a na men da daevte neshto?[:D]
На овој топик овде:
quote:
Originally posted by wolf_pack
...не можам да разберам шо кур барате по тој аксес?
bliznak
quote:
Originally posted by misko
Shto da se reche za toa deka Eko1 sam si skina(a dechkoto beshe super)
100% e taka[;)][xx(]
darkjesus
quote:
Originally posted by wolf_pack
Дечки а бе шо и да е било треба да разберете дека на ИРЦ и форумот или пак воопшто во виртуалниот свет демократија нема :) Не барајте џабе одговори, нема тука суд кај што ке апелирате, едноставно не можам да разберам шо кур барате по тој аксес? Идете на канал, потрошете 5-6 реда муабет и ајде на спиење [:D]
потполно е во право. п.с. Диме која е разликата меѓу тоа што беше со 75 ацц на каналот и сега кога си без истиот.. Валда не ти го сврте животот за 360 степени??? немој да речиш дека сега помалце еб*ш него претходно, дека дома ти нема што да јадеш или дека си ја изгубил работата само заради тој пусти акцес!!! или пак ако е до толку работава и животот и кариерата ти зависат од тој пусти акцес кажи и сигурен сум дека сите админи ќе се сложат и ќе ти помогнат во остварување на животната ти цел. Дури и админиве на форум ќе те стават модератор само ако од тоа ти зависи покачувањето на платата.
AlF0t Ajde kluchot na kafanata [:D]
wolf_pack
quote:
Originally posted by Strelec
wolf_pack шампион!:))) На топикот со наслов "Operator od Istocna Makedonija":
quote:
Originally posted by wolf_pack[quote]Originally posted by BorisVM
...otvoram edno operatorosko mesto za lichnost od Istochna Makedonija. Site predlozi tuka kje bidat razgledani.
a na men da daevte neshto?[:D]
Relax чичо Стрелец, it was a joke[:)] Требаше да фладирам со повеќе смајлиња изгледа :) оф топик: многу пати ми се дешава да не можам да влезам (channel is +r), ова дело на EDO ли е? :) Или пак ми вели така пошто користам пиратерска верзија на Мирц?
SoVrSeN deo mraz...istoto i mene me interesirashe:)
misko pa mnogu taka gi iskinaja shto ne znachi deka ne se pokazhale.
SpaceLily Kako ne vi e dosadno istiot pa istiot muabet da go prajte po100 pati?
јузер Сапорт за Диме да добие @ и да стане оперски пејач.
Narcis` haha koa mu skinaa koa zema...sirot dime..
StormAngel
quote:
Originally posted by јузер
Сапорт за Диме да добие @ и да стане оперски пејач.
[:D] I ja glasam za Dime, ako voopsto ima glasanje.
JoCkI Bas i mene me interesira zasto Dime Nema vise acc sto e rabotata sto Gluposta napravil sigurno za nekoja "Zenska" [:p] a dime dime
a-pin-dim Operator od Istocna Makedonija nema da ima se dodeka nema da se izglasi Operator koj sto ke ima adminska uluga na kanalot #macedonia... bidejki ovija admini nikogas nema da zastanat zad nekoj sto e od istocna makedonija... Nema potreba mislam da kazuvate sto da stanam jas, plus toa ne ste vija da odlucite dali jas da bidam @ na #macedonia ili ne. Sepak jas ne stavav ban bes potreba .... Kanalot go vodev sve po pravilata na #macedonia.
DJ_SHEMA Dime Vrska nema toa koj od kade e. Ludjeto non stop se zalea od tvoeto odnesuvanje na kanal. Kikanje i baniranje bez potreba. Za zal toj shto te stavi morashe i da te trgne. Shansata ti beshe dadena. Nema prichina zoshto da ti go zememe aksesot ako se beshe spored pravilata. Fala shto pokaza interes da pomagash za kanalot.
bliznak moe mislenje e deka dime moze da ostane na #mkops toa sho si beshe.
Bravo
quote:
Originally posted by bliznak
moe mislenje e deka dime moze da ostane na #mkops toa sho si beshe.
Moe mislenje e NE! Zasho ednash go prashuvav za "blacklist" kao se pravi , a on ne mi kaza nego me banuvashe! Ili neka e OP i na #macedonia i segde ili nigde ... Sho bi rekol mojot dobar prijatel ariJes: "Ili ich , ili brich"
orko
quote:
Originally posted by Bravo
quote:
Originally posted by bliznak
moe mislenje e deka dime moze da ostane na #mkops toa sho si beshe.
Moe mislenje e NE! Zasho ednash go prashuvav za "blacklist" kao se pravi , a on ne mi kaza nego me banuvashe! Ili neka e OP i na #macedonia i segde ili nigde ... Sho bi rekol mojot dobar prijatel ariJes: "Ili ich , ili brich"
Ti i prijatel ti ste ludi bre[:D][:D][:D][;)]
FRONT24 a dobro DJ SHEMA so trebase dime fazla da napraj? jas nemav videno da kika bez potreba da ne trebase gol da se sleci mnogu cudni lujge ste zimi najmilo
FRONT24 barem kazete ednas deka ne vi trebaat povejke operatori i mirna glata ke vi bidi i vas i nas ne samo ova mu falese ona mu falese
darkjesus она што му фали на Диме е авторитет.. за жал такво нешто не може да се деси во наредниве XYZQWVSF години
a-pin-dim
quote:
Originally posted by DJ_SHEMA
Dime Vrska nema toa koj od kade e. Ludjeto non stop se zalea od tvoeto odnesuvanje na kanal. Kikanje i baniranje bez potreba. Za zal toj shto te stavi morashe i da te trgne. Shansata ti beshe dadena. Nema prichina zoshto da ti go zememe aksesot ako se beshe spored pravilata. Fala shto pokaza interes da pomagash za kanalot.
Za zal moje kikanje e bilo za opomena toj klijent poveke da ne vrega na kanalot ili da ne mesa politika, plus toa ako kazam nekoj fakti vija na kanalot rabotite po svoe sekoj svoj naci ima za kanalot #macedonia.... Za zal jas bez pricina nikogas ne sum stavil ban toa site dobro go znaat... mozat i da go potvrdat.. a nekoj/a sto mu smetam jas toa e veke drugo dvaeset...
DonVito dime zarem tvrdish deka ne rabotime dobro i dovolno?
Ded0_MraZoT ако Диме не се покажал како шо сте очекувале, дадејте му шанса на некој друг од тој дел..не е само Диме...
`Xa0c Kikal i baniral bez potreba?Toj ne banirase ni koga nekoj navreduvaja na nacionalna baza,vera i slicno,pa i go molev da banira-ne sakase zosto nekoj od vas ke recel deka baniral za drugari...Mada manje vazno e sea. Inace vie arni?[:)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by `Xa0c
Kikal i baniral bez potreba?Toj ne banirase ni koga nekoj navreduvaja na nacionalna baza,vera i slicno,pa i go molev da banira-ne sakase zosto nekoj od vas ke recel deka baniral za drugari...Mada manje vazno e sea. Inace vie arni?[:)]
Inace sme arni, ali sakam ovaa izjava da ja procita DJ_SHEMA i BorisVM za da svatat nekoj raboti deka se vo greska.
sasha Dime, SHEMA ti kaza na najubav nacin sto e i kako e, i ocigledno ti si covek sto ne svakas od ednaska koga ke ti se kazat nekoi raboti. Shansata ti bila dadena, ne si ja upotrebil na nivo i nacin na koj treba, soochise so toa sto e, i idi dalje. Nikad vo zivotot nema da uspeesh ako samo se koncentrirash na toa sto se desilo vo minatoto!!!
a-pin-dim
quote:
Originally posted by sasha
Dime, SHEMA ti kaza na najubav nacin sto e i kako e, i ocigledno ti si covek sto ne svakas od ednaska koga ke ti se kazat nekoi raboti. Shansata ti bila dadena, ne si ja upotrebil na nivo i nacin na koj treba, soochise so toa sto e, i idi dalje. Nikad vo zivotot nema da uspeesh ako samo se koncentrirash na toa sto se desilo vo minatoto!!!
Tebe nikoj ne te pita, taka da jasni mi se nekoj raboti i oti nemam access... sepak ljubomorata na ljugeto koj ja imat protiv mene se gleda na videlina :o)( a ti isto taka prodolzi da mi ljubomorish )
sasha Prvo preispitaj se sto zborish, vtoro nema niedna osoba na kanal nitu na Formum koja tebe ti ljubomori, zs nema za shto, i pak ke recam...MOVE ON!
a-pin-dim
quote:
Originally posted by sasha
Prvo preispitaj se sto zborish, vtoro nema niedna osoba na kanal nitu na Formum koja tebe ti ljubomori, zs nema za shto, i pak ke recam...MOVE ON!
Koj treba da se preispita? jas ili ti? setise edno vreme koga mi vikase na kanalot deka sum se pravil GAZDA... [;)] jas ne se pravev togas "GAZDA" kako so me narekuvashe ti tuku rabotev po pravilata na kanalot a ti so ostanatite se pravivte deka ste nad mene koga ve opomenuvav duri mi vikase "koj sum bil jas toj so te opomenuva"... znaci nema potreba poveke da ti objasnuvam nekoj raboti na tebe se gleda deka ti falit nesto [:D][:D][:D].
sasha Ako ti decko raboteshe po pravilata sigurno acc. nemalo da ti bide odzemen, prvo, a vtoro jas nikad ne gresham za toa sto go zboram i cvrsto stojam zad sekoja moja postapka. I treto TI ne si toj sto treba da kaze dali mene neso mi fali ili ne, zs ne me poznavas nitu ke me zapoznaes nekad vo zivotot!!!!
a-pin-dim
quote:
Originally posted by sasha
Ako ti decko raboteshe po pravilata sigurno acc. nemalo da ti bide odzemen, prvo, a vtoro jas nikad ne gresham za toa sto go zboram i cvrsto stojam zad sekoja moja postapka. I treto TI ne si toj sto treba da kaze dali mene neso mi fali ili ne, zs ne me poznavas nitu ke me zapoznaes nekad vo zivotot!!!!
sakam, kazam, neznam, recam [:D][:D][:D][:D] I Dobro procitaj go ovaa za kanalot #macedonia. 5) Што значи toa #macedonia can't join channel (address is banned)? - Тоа значи дека вие сте банирани од каналот #macedonia, односно дека вашиот пристап на тој канал е забранет. Бановите се користат како еден вид казна за прекршување на правилата на каналот. Ако сте банирани, почекајте да истече банот (ограничувањето). Во никој случај не јавувајте се кај операторите приватно за тие да го тргнат. #MKOPS е каналот на кој директно се поставуваат сите прашања до операторите. Причини за банирање има повеќе, но најчести се: а) рекламирање; б) пцуење на канал; в) користење навредливи прекари (nick-ови) (Ebam_Sve, LizamPic и слично); г) ирц вируси Доколку сте банирани, а не ја знаете причината, добредојдени сте на помошниот канал #mkops. Ако сте банирани заради ирц вирус, банот се трга откако вашиот ирц клиент (mIRC) ке биде повторно чист.
AlF0t
quote:
Originally posted by Ded0_MraZoT
ако Диме не се покажал како шо сте очекувале, дадејте му шанса на некој друг од тој дел..не е само Диме...
Na primer na tebe? :D
Ded0_MraZoT
quote:
Originally posted by AlF0t
quote:
Originally posted by Ded0_MraZoT
ако Диме не се покажал како шо сте очекувале, дадејте му шанса на некој друг од тој дел..не е само Диме...
Na primer na tebe? :D
Не Спасе, има ги многу други што можат да бидат оператори на каналот...
Unreal Хмм, како прво сигурен сум дека ниеден од @ не бил против Диме лично, сигурно нешто чоекот засрал,што и како тоа го знаат другите @,а згора на тоа и нивно право е кога ќе дадат,на кого ќе дадат,кога ќе скинат и на кому ќе скинат. Што се однесува сега до потеклото на операторите,мое мислење е дека како прво мора да зборува литературно,ако не зборува барем да се труди.Јас не сакам да добијам бан и кога ќе читам причина за банот од диме да ми пишува :Вија сте банирани оти си се смејел на каналот, Вија сте банирани оти неја си ја вреџал и слично.... @ на канал како што е #macedonia е сериозна работа, за сериозни луѓе. Ако не си спремен да ја прифатиш и ако не си способен да ја извршуваш не се нафаќај воопшто,без разлика од каде и да си.
mafisKumA site samo go napajgate dime, i ako cojekot naprajl greska, golemo chudo, aj nekoj neka se pojavi sto nikogas ne naprajl greska
Unreal
quote:
Originally posted by mafisKumA
site samo go napajgate dime, i ako cojekot naprajl greska, golemo chudo, aj nekoj neka se pojavi sto nikogas ne naprajl greska
Ние не го напаѓаме толку, колку што сака тој да направи за тоа да излгеда така,или колку што сака да направи за да изгледа како "жртвено јагне" пред останатите.
SpaceLily
quote:
Originally posted by mafisKumA
site samo go napajgate dime, i ako cojekot naprajl greska, golemo chudo, aj nekoj neka se pojavi sto nikogas ne naprajl greska
Da SI greshka, i da naprajsh greshka ne e isto kuma[:)]
BorisVM
quote:
Originally posted by Unreal
Хмм, како прво сигурен сум дека ниеден од @ не бил против Диме лично, сигурно нешто чоекот засрал,што и како тоа го знаат другите @,а згора на тоа и нивно право е кога ќе дадат,на кого ќе дадат,кога ќе скинат и на кому ќе скинат. Што се однесува сега до потеклото на операторите,мое мислење е дека како прво мора да зборува литературно,ако не зборува барем да се труди.Јас не сакам да добијам бан и кога ќе читам причина за банот од диме да ми пишува :Вија сте банирани оти си се смејел на каналот, Вија сте банирани оти неја си ја вреџал и слично.... @ на канал како што е #macedonia е сериозна работа, за сериозни луѓе. Ако не си спремен да ја прифатиш и ако не си способен да ја извршуваш не се нафаќај воопшто,без разлика од каде и да си.
Hmm. Unreal sakash da bidesh operator na #macedonia?
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Unreal
Хмм, како прво сигурен сум дека ниеден од @ не бил против Диме лично, сигурно нешто чоекот засрал,што и како тоа го знаат другите @,а згора на тоа и нивно право е кога ќе дадат,на кого ќе дадат,кога ќе скинат и на кому ќе скинат. Што се однесува сега до потеклото на операторите,мое мислење е дека како прво мора да зборува литературно,ако не зборува барем да се труди.Јас не сакам да добијам бан и кога ќе читам причина за банот од диме да ми пишува :Вија сте банирани оти си се смејел на каналот, Вија сте банирани оти неја си ја вреџал и слично.... @ на канал како што е #macedonia е сериозна работа, за сериозни луѓе. Ако не си спремен да ја прифатиш и ако не си способен да ја извршуваш не се нафаќај воопшто,без разлика од каде и да си.
Jas kako so znam najcesto se na ban poradi: а) reklamiranje; б) pcuvanje na kanal i floodanje; в) koristenje na nekorektni nikovi (nick-ови) (Ebam_Sve, LizamPic и слично); г) Irc virus ( automsg ) Inace jas vo momentov sum na ban na #macedonia, a pricinata ja gledam deka sum od na Edo maloto... * You were kicked from #macedonia by X ((ed0) deckite od nasheto malooo). Znaci samo jas redam ne potrebni banovi i kickvo.