Скопски Свингери?
Скопски Свингери?
Unreal http://www.vest.com.mk/default.asp?id=113146&idg=6&idb=1708&rubrika=Revija Не знам дали да се наречам себеси хомофоб,не знам ни дали можам да мразам нешто,но кога ќе прочитам вакво нешто некоја сафра ми се крева во душава и не можам со зборови да ја опишам состојбата во која се наоѓам . Јас мислам дека сево ова е ширење на неморал,бесчуствителност,негрижа за лично и здравјето на другите. Имено типкава погоре вика дека го сакала дечкото,т.е сопругот,иако тој си имал и дечко,а тој па вика дека бара ВРСКА со некојси стилист?А таа пак сакала некоја девојка и што ти знам јас таму....тоа е само еден од примерите од нивното интервју. Ова може да го изјави само личност со тотална дезориентираност во чувствата,неможност да разликува нормални чувства спрема личноста која е во брак,неможност да се адаптира на соодветните норми во општеството ,со еден збор асоциопати. Не знам дали сум премногу строго насторен према овие од нивниот вид или можеби е од тоа што имам нулта толеранција за асоциопатни појави. Уште повеќе ми се крева адреналинот кога ќе прочитам дека дури и би биле НОРМАЛНИ РОДИТЕЛИ?! Какво е вашето мислење во врска со ваквите појави во нашето општество? Дали истите треба да се маргинализираат или не?
Great_Macedonian Jas mislam deka homoseksualnosta ili biseksualnosta nee normalna rabota, no ako nekoj takov se rodil ili takov stanal toa e negov/a izbor dokolku ne se obide da mu dokazuva na mnozinstvoto deka toa bilo "ok".
SpaceLily Mrdnati se ovie dvajca stvarno:)...ama ko vekje si odbrale takov nachin na zivot i to ne im smetat a giprajt srekni sho da ne,sekoj na razlichen nachin si go barat patot do srekjata.Neka krshat gla ubo si vikat sesrava:)
Strelec Бесилка за хомосексуалците (од машки род)!!!
dejan ^bas taka, malku poveke gledat takvi zapadni-amerikanski filmovi.
lepak096 neka se javat kaj nas hehehehehe a inace vaka veka 6 god sum vo sydney 2 najpederski grad vo svetot i do den denes ne mozam da se naviknam na tie gluposti kolku i da gi gledam. za pederi da ne prajme muabet to e nesto naj ne prirodno so mozi da postoii, duri i zivotnite so se ajvani toa ne go praet, a lugeto od sto? pd bes? mislam deka homoseksualnosta e bolest nisto drugo. a za svingerite epa tie se umstveno bolni luge spored mene. so mene raboti covek koj e svinger so zenamu i odi na zabavi kaj sto drugi mu ja peglet zenamu a toj isto drugi pegla. no ko go prasav ako ja fati zenamu so drug bez da znae toj togas ke se razvedel????????????????? neznam kutar hitler se prevrtuva vo grobot heheheh
Lady_Snow Не сум конзервативна личност, сакам ексцентрични работи (Водолија), меѓута водењето на љубов треба да биде уметност помеѓу две сродни души. Идеите и желбите да бидат заеднички,помеѓу нив двајца. Нели и затоа се вика ИНТИМА. За мене најдобро е face to face со човек кон кој имам некакви чувства, флуид...и да е обавезно од спротивниот пол. Несакам да си `играм` пред `огледало`.
RaGeAnGeL jas nisco loso ne procitav vo textov ...bash im se divam so se iskreni i imet "muda"da si priznaet i voopshto nemet predrasudi,razlikata megu niv i ostanative e to sho ovie ne glumet i javno kazvet ,alal da im e
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Lady_Snow
Не е работата за лошо...работата е дали за тебе вистинско водење љубов е со кој ке стигнеш или...Ако со некого решиш да водиш љубов, дали би сакала да имаш слика од него(неа)со други(а)??? Можеби сум класика...ама црно-белите филмови барем кај мене сеуште функционираат!!!
super kazano!!kaj tebe mozda kaj drugi mozda ne!!ama ne znaci deka ti si vo pravo a tie ne ..ili obratno!koj kako mu e kejf!sexot e intimna rabota i sekoj ima pravo da uziva na svoj nacin
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by Lady_Snow
Не сум конзервативна личност, сакам ексцентрични работи (Водолија), меѓута водењето на љубов треба да биде уметност помеѓу две сродни души. Идеите и желбите да бидат заеднички,помеѓу нив двајца. Нели и затоа се вика ИНТИМА. За мене најдобро е face to face со човек кон кој имам некакви чувства, флуид...и да е обавезно од спротивниот пол. Несакам да си `играм` пред `огледало`.
Off: Mi se dopagja kako razmisluvash ..... Samo vo momentov iako sakam da sum frendly i da komentiram na temava moram da "itam"....podocna kje se navratam[:D]
Lady_Snow Баш дека е интимна...не ми е баш јасна ситуацијата. Секако дека секој си има своја фантазија и желба, ама не мора да ја раскажува на сите!!! Треба во интимно друштво, со луѓе кој си ги опипал како им одат размислувањата. Ама тоа е само механизам без емоции!! Сакам чувства иако си ги ставм на срце! :*
Lady_Snow Не е работата за лошо...работата е дали за тебе вистинско водење љубов е со кој ке стигнеш или...Ако со некого решиш да водиш љубов, дали би сакала да имаш слика од него(неа)со други(а)??? Можеби сум класика...ама црно-белите филмови барем кај мене сеуште функционираат!!!
Unreal
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
jas nisco loso ne procitav vo textov ...bash im se divam so se iskreni i imet "muda"da si priznaet i voopshto nemet predrasudi,razlikata megu niv i ostanative e to sho ovie ne glumet i javno kazvet ,alal da im e
Ништо лошо? Ај кажи дали би бил лош следниов пример? Како би реагирала пример да те викнат на еден свинг парти комплет тие двајца и сопругот твој, и овој Петар да почне одпозади да му иде и да му го заака и после да се префрли на неговата сопруга додека таа изведува бесни глисти со тебе и твојот сопруг наеднаш и тек на крај да се префрли кај тебе? Дали тоа за тебе не е лоша работа? П.С Прашањево е хипотетичко.Не се сомневам во твојата сексуална ориентација [:D]
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Lady_Snow
Баш дека е интимна...не ми е баш јасна ситуацијата. Секако дека секој си има своја фантазија и желба, ама не мора да ја раскажува на сите!!! Треба во интимно друштво, со луѓе кој си ги опипал како им одат размислувањата. Ама тоа е само механизам без емоции!! Сакам чувства иако си ги ставм на срце! :*
intimata e relativna rabota be zane,jes da postoet nekoj si odredeni nepishani pravila ali tuka i detaljite igret golema uloga ,vo slucajov dvajcata se valjda poznati licnosti pa odbrale javno da kazet za nivniot seksualen zivot...
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Unreal
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
jas nisco loso ne procitav vo textov ...bash im se divam so se iskreni i imet "muda"da si priznaet i voopshto nemet predrasudi,razlikata megu niv i ostanative e to sho ovie ne glumet i javno kazvet ,alal da im e
Ништо лошо? Ај кажи дали би бил лош следниов пример? Како би реагирала пример да те викнат на еден свинг парти комплет тие двајца и сопругот твој, и овој Петар да почне одпозади да му иде и да му го заака и после да се префрли на неговата сопруга додека таа изведува бесни глисти со тебе и твојот сопруг наеднаш и тек на крај да се префрли кај тебе? Дали тоа за тебе не е лоша работа? П.С Прашањево е хипотетичко.Не се сомневам во твојата сексуална ориентација [:D]
src ovdeka e bitniot del...AKO si pokanet na sving parti imas izbor da kazis DA ili NE FALA!jasno i glasno ti kazvet so se deshavat na nivnite zabavi,E SEGA,ako ti so siot um odis i znajs predvreme so se deshavat a posle to ne ti cinit...fak ju veri mach[:D]so barash ako ne ti odgovarat a znajs so se deshavat? Loso za mene i loso za tebe se dva mnogu razlicni poimi[:X]
Lady_Snow Јас лично сум си тип кој прави филмче во глава и сега кога ќе ги видам двајцата ќе ме потсети на нивниот сексуален живот!! :-))
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Lady_Snow
Јас лично сум си тип кој прави филмче во глава и сега кога ќе ги видам двајцата ќе ме потсети на нивниот сексуален живот!! :-))
[:D]vidis ,ti si prajs filmoj vo glata a tie si gi snimet vo zivo
Unreal Во ред е тоа, само прашањето ми беше дали ти го одобруваш таквото однесување или не? Иначе што се однесува до мене јас би..."све уза зид"... Ваквите се не знам,болни се бе,болни. Од вакви се уништува општество, се кршат моралните норми,се намалува наталитет,се шират болести,наркоманија,со ваквите појави директно се атакува врз нормалната личност при тоа на истата и се прикачува и додавката "хомофоб" (тоа за мене не е потребно,јас заклучив дека ги мрзам ионака)ако истата таа нормална личност не се согласува со нивното однесување и истото не го одобрува.Па се чувствувале маргинализирани од општеството,бидејќи не биле прифатени од пошироката јавност, а свесно одат против нормалните пропишани општествени норми. Господ да не чува оd вакви "ширители на чумата на 20 и 21 век".
RaGeAnGeL od svingeri se shiret bolesti?:)))))))))i really dont think so:)) Licno jas ne znam dali e bitno dali ke odobram ili ne,voopshto ne sakam da sudam za takvi raboti.....moral?sakas da kazis deka ti licno vo zivotot sekogas si bil moralen(so i da ti znacit to)pa imas pravo da sudish za durg moral?? Jas znam deka sum bila "nemoralna" nekogas vo zivototv...taka da stvarno ne me zanimat nekoj so prajt vkrevet niti pak gi osuduvam...ak im e ubo gla neka krshet:)))
riba Vidi, da priznaeme,NORMALNI RODITELI ne mozat da bidat.Barem nema da imaat NORMALNI deca![xx(] Glupo mi izgleda takov nacin na zivot. Ok e zadovolstvo, eksperimentiranje, zabavuvanje, sloboda...ama do nekoja merka.[}:)] Toa e samo moe mislenje, a u globala...koga nekoj bi se resil taka da go zivee SVOJOT zivot,bi ja imal mojata poddrska za odlukata u sekoj slucaj.[^][;)]
Unreal
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
od svingeri se shiret bolesti?:)))))))))i really dont think so:)) Licno jas ne znam dali e bitno dali ke odobram ili ne,voopshto ne sakam da sudam za takvi raboti.....moral?sakas da kazis deka ti licno vo zivotot sekogas si bil moralen(so i da ti znacit to)pa imas pravo da sudish za durg moral?? Jas znam deka sum bila "nemoralna" nekogas vo zivototv...taka da stvarno ne me zanimat nekoj so prajt vkrevet niti pak gi osuduvam...ak im e ubo gla neka krshet:)))
Па дечкото имал дечко,а женската имала женска,повеќе од сигурно е дека дечкото од дечкото од дечкото бил со друг дечко,женската од женската од женската била со друга женска, и замисли сите да се БИ? Епа сето то помножи со пута 4 или 8 и ќе видиш колкав е ризикот од пренесување на болести.Статистички докажано е дека скоро 75% од жртвите на СИДАТА се хомосексуалци или луѓе склони кон разноразни сексуални варијации. Иначе осудувам затоа што тоа го засега секојдневието,ТИЕ прво го осудуваат општеството дека не биле прифатени,што значи дека насила на општеството му лепат етикета дека ги маргинализира.Бараат некакви си права за хомосексуални бракови,па деца да посвојуваат и слично.Тоа не е ништо друго сем нафрлување нови норми кое општеството треба да ги прифати,а сето тоа поради НЕКАКВИ СИ КРШЕЊА НА ЧОВЕКОВИ ПРАВА?!А се знае дека нападот е најдобра одбрана после се, а каде има поголем напад од оној да кажеш дека ти се нарушени човечките права КОИ НИКАДЕ,АМА НИКАДЕ НЕ СЕ ПРОПИШАНИ СО НИЕДЕН ЗАКОН,нит уставен нити пак Природен? Нормална рекација е на секој напад да вратиш со одбрана и тоа со иста мерка колкав што е и нападот.А нема ништо полесно од тоа да се браниш од веќе виновни во очите на целата заедница. Околу неморалноста,да можеби сум бил "неморален" и сум бил спремен да поднесам последици заради тоа,од кои една е ОСУДА ОД ЗАЕДНИЦАТА,нешто за кое тие не се свесни и за кое НАС не ОСУДУВААТ затоа што нивната ПРИРОДНО НЕМОРАЛНА ПОЈАВА не е прифатена од страна на пошироката заедница,па како што напоменав погоре ни маваат етикети дека сме ги мрзеле,затоа што се болни и затоа што немаат осет за реалност и не можат да разликуваат добро од лошо и природно од НЕприродно. Подобро ќе си свирнам куршум во глава од колку да бидам "неморален" на онаков начин.
RaGeAnGeL Vidi sea od edno cisto pleskanje do kaj zabega i ti [:D] Ti za razlika od mene imas poinakvi kriteriumi za moral-nemoral,prirodno-neprirodno itn itn.I ako sea pocnime da se prepucvame cisto sumljam deka ti ili jas ke se ubedime vo neshto sprotivno[;)]Mozam samo da se slozam so edno a to e deka homoseksualcive pretrevet so to nivno eksponiranje i baranje prava bla bla.Mada od druga stana sigurna sum deka imet jaka pricina.Ne sme bile vo nivna koza i ne mozime da tvrdime nishto. Btw so e to oset za realnos?Voopsto ne mislam deka nemet oset za realnost...bash obratno e barem spored mene
Unreal Само Гулаг и Концетрационен логор за нив... Некои работи требаше да потраат малце повеќе,како на пример комунизам и нацизам [:D]
Great_Macedonian a od zenski?
SpaceLily
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
a od zenski?
Mashkive se palat na lezbejkii sho ti e tebe[:D][:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
a od zenski?
За нив еден добар ќотек, доста е!
RaGeAnGeL jas se paljam i na mski vo posledno vreme
Great_Macedonian nesakam lezbejki.. ko mazi se... ama Bi zenski se ok ;)
wolf_pack
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
a od zenski?
Немој Даме вакви прашања!!![:D] Тоа треба да се енфорсира, по можност и повеке од 2 заедно да се матат[8D] Се мислам дали е исплатлив таков бизнис во иднина да отворам[:D]
dejan ostajte gi ma hahah jas sum slusnal deka ima ponekoj holangjani vo skopje koj go pravat toa lol
profa Ovaa mi ti doagja kako kaj Amerikancite :" Will do anything it takes to be on tv or in the news" I se tresele nozete koga ke ja videla Hilari Klinton,piihhhh. Abe ok e ,neka probaat razlicen sex tuka moze da gi podrzam ama gordi da bidat na toa pa uste i da mi kazuvat prikaski javno,ma ajde cut the crap! Ko u Amsterdam da se ovie,epten u film vlezeni.