На буква на буква....
На буква на буква....
Mara Друштво мое...можеби се сеќавате, можеби сте ја играле оваа игра, ама ајде да ве потсетам.... Јас прва ќе кажам буква, а вие треба сите поими да ги напишете со буквата (како прва) која ќе ви ја кажам. Играта завршува кога сите поими ќе бидат напишани со таа буква....дали ви е јасно? БУКВА С Држава - Град - Река - Планина - Растение - Животно - Предмет - Дел од облека - Позната личност - Форумџија/џика - Значи сите овие треба да ги напишете со прва буква С[;)][;)][;)]
beti869 Ajde kazete druga bukva zaglavivme vaka
Mara Имаш право......ајде нова буква....мојата буква М Држава - Град - Река - Планина - Растение - Животно - Предмет - Дел од облека - Позната личност - Форумџија/џика -
beti869 Drzava - Makedonija Grad - Makedonski Brod Reka -Morava Planina -Malesevskite planini Rastenie - Morkov Zivotno - Magare Predmet -Maskara Del od obleka - Maica Poznata licnost - Madona Forumdzija/dzika - MARA
beti869 Aj sea mojta B?
beti869 Abe luge so e tesko: Drzava-Bugarija Grad-Budimpesta Reka-Bregalnica Planina-Pirin Rastenie-Blitva Zivotno-Bubamara Predmet-Bojler Del od obleka-Bokserici Poznata licnost-Berluskoni Forumdzija/dzika-Boris
Mara Планината малку ти е зезната!!!![:D][:D][:D]
beti869 Aj Maro igraj na bukva K sea ti i ispravaj kaj so ima greski
Mara Ајде, ќе поиграме со К....ама не сум сигурна дека знам се! Денес сум малку расеана......[:D][:D] Држава - Куба Град - Куманово Река - Крива Планина - Кожуф Растение - Кокиче Животно - Куна Предмет - Кола Дел од облека - Кецела Позната личност - Каролина Форумџија/џика - Командор ајде сега........на буква....на буква... Р...[;)][;)][:D]
beti869 Drzava-Romanija Grad-Radovis Reka-Radika Planina-Rila Rastenie-Rotkvica Zivotno-Rakun Predmet-Razen Del od obleka-Rakav Poznata licnost-Riki Martin forumdzija/dzika-Rina
Mara е многу те бива бетка....ајде сега на буквата Д! Ако изнапишиш се како што треба....ти ќе кажиш 2 букви[;)]
beti869 Drzava-Danska Grad-Dablin Reka-Drina Planina-Dinara Rastenie-Dren Zivotno-Divokoza Predmet-Daska za surfanje Del od obleka-Dukserka Poznata licnost-Dante Aligieri Forumdzija/dzika-Dalila
beti869 Aj sega V
Mara е мора да те пофалам БЕТИ....БРАВО!!!! Само можеше и Дарк да напишеш кај форумџиите[;)] Држава - Виетнам Град - Велес Река - Вардар Планина - Растение - Вртипоп Животно - Волк Предмет - Вреќа Дел од облека - Виндијакна Позната личност - Волфганг Амадеус Моцарт Форумџија/џика - ВЕСНА Планина на В? Не знам......не ми текнува.....
beti869 Planina - Velebit
Mara Држава - Естонија Град - Река - Планина - Растение - Животно - Еж Предмет - Дел од облека - Елек Позната личност - Емил Зола Форумџија/џика - [/quote]
Mara
quote:
Originally posted by Tanja19
predmet- elektrik ;)
[:D][:D][:D]....добро се прифаќаат и предметот и планината. Само...Тања електрикот за што служи????????[:D][:D] Рина....бидејќи ти пополни последна се....кажувај БУКВА![;)]
Strelec Сирија Струмица Струма Стара Планина Синоличка Срна Срп Стара јакна Славко Јаневски Стрелец На буква, на буква Е!:)
Mara БИНГО!!! [;)] Стара јакна....хахахахаха....[:D][:D][:D] се изнасмеав! ајде со Е....[;)][:D]..мене ми текнува само на едно![;)]
Mara ЗА ИГРАТА..... ако не ви текнува за некој поим...ОК е! Може на некој друг да му текне....оставете празно. Ама играта се смета дека е завршена кога СЕ ЌЕ СЕ ПОПОЛНИ![;)][;)]
rina Lele kaj me pogodi Maro mori, ovaa igra MNOGU ljubam da ja igraaaam!!!! Држава - Естонија Град - EREVAN Река - ELBA Планина - Растение - ELKA Животно - Еж Предмет - Дел од облека - Елек Позната личност - Емил Зола Форумџија/џика - ENIGMA Ete, tolku od mene, zasega na planina i predmet.....ne mozam da se setam!!!!
Tanja19 predmet- elektrik ;)
rina Za planina mi tekna....Elenska Planina....ima takva??? [:D]
rina Na bukvata, na bukvata....F!!! [:D]
Mara ах, што си ти!!!! Најтешките букви ги бираш![;)] Држава - Франција Град - Река - Планина - Растение - филадендрон Животно - фока Предмет - Дел од облека - Фустан Дел од облека - флеки на палто....[:D][:D][:D] Позната личност - Франкештајн Форумџија/џика - Феверли толку знам! се испомешав....[;)][:D]
rina Држава - Франција Град - ФРАНКФУРТ Река - Планина - Растение - филадендрон Животно - фока Предмет - ФЕН Дел од облека - Фустан Дел од облека - флеки на палто.... Позната личност - Франкештајн Форумџија/џика - Феверли